yes

קרוז מאורגן בים האדריאטי – ספטמבר 2020

קרוז מאורגן בים האדריאטי - מאי, יוני, ספטמבר 2020

קוד טיול:  TCME
משך הטיול: 9 ימים (7 לילות על האוניה)
יציאה:   29/9
מדינות: יוון, מונטנגרו, איטליה
אוניה:  Msc Musica
מסלול: פיראוס (אתונה), קורפו, קוטור (מונטונגרו), קאטאקולון-אולימפיה, סנטוריני, ונציה, ברינדיזי, אתונה
סגנון: קרוז מאורגן הכולל: טיסות, מלון, העברות’ קרוז וכל סיורי החוף

 

על הטיול:

 • קרוז מרתק בעקבות עמים ותרבויות שעיצבו את תולדותיו ואת פניו של הים התיכון, נופים מרהיבים ואיים קסומים 

 • 3 ימי סיורי עומק מלאים באתונה ודלפי

 • 2 לילות במלון מרכזי 4* באתונה

 • סיורי חוף מלאים בכל נמל עגינה 

 • אין סיורים אופציונליים בתוספת תשלום!

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

“נקבצו ובאו עמים ואומות לחופו של הים התיכון כצפרדעים לחופו של אגם”. במלים אלו מתאר אבי ההיסטוריה, איש הרוח היווני הרודוטוס את הים התיכון.

הים התיכון הוא כערש תרבות, הוא אחד החשובים בהיסטוריה האנושית. לחופיו צמחו והתפתחו תרבויות מרתקות ומשמעותיות, כולל זו אשר השפיעה יותר מכל על הולדת הרוח המערבית – יוון.
במרחב היווני נולדו הפילוסופיה והאסתטיקה, הספרות והתיאטרון, המיתולוגיה והספורט. אין עוד תרבות בהיסטוריה האנושית אשר השפעתה היתה כה גדולה.
הים התיכון המשיך להיות מרחב מרכזי גם אחרי שיוון איבדה את מרכזיותה. תרבויות רבות ומגוונות עלו וירדו. חצי האי האפניני הצמיח לא רק את האימפריה הרומית האדירה, אלא גם מרכזים רבים ומגוונים, כמו המקום המופלא והבלתי אפשרי ביותר עלי אדמות – ונציה.
גם בחוף האדריאטי המזרחי צמחו ערים יפהפיות, ביניהן קוטור.
השייט שלנו הפעם הוא קרוז של תרבות ואמנות, יופי ונופים, היסטוריה וספורט. דרך ייחודית ומרתקת לחוות את אגן הים התיכון המזרחי באופן המהנה והמעשיר והמפנק ביותר.

יום 1 | תל אביב – אתונה
נמריא מתל אביב לאתונה בשעות הבוקר המוקדמות, עם הנחיתה והתארגנות נצא לארוחת בוקר במסעדה מקומית. נתחיל ונעלה ברכבל לפסגת הר ליקאביטוס המתנשא לגובה של 277 מטר, משם נערוך תצפית מרהיבה על העיר, הנמל וכל העתיקות שכה מאפיינות את יוון ואתונה כפרט. לאחר מכן נמשיך לסיור פנורמי בעיר הבירה של יוון, עיר האלים ומקום הולדת התרבות המערבית כולה. נעבור ונראה את אתריה המרכזיים בניהם מקדשי האלים, הכיכרות המרכזיות אומוניה וסינטאגמה ובשעות הצהריים המוקדמות נגיע לבית המלון במרכז העיר למנוחה והתארגנות. בשעות אחר הצהריים נצא בסיור מרתק לחוויה אותנטית קלאסית למרגלות גבעת האקרופוליס לביקור ברובע הפלאקה המפורסם. נסייר בין הטברנות המקומיות מהן בוקעות מוזיקת הרמבטיקו לצלילי מנגינת הבוזוקי ונלמד על התרבות המקומית. בתום הסיור חזרה לבית המלון באתונה.

יום 2 | אתונה – דלפי
לאחר ארוחת הבוקר בבית המלון נצא בנסיעה צפונה לעבר דלפי, העיר מצויה כיעד מרתק בין הנופים ההרריים וקסומים של רכס הרי פאנראוס. לפי האמונה והמיתולוגיה היוונית דלפי היא מרכז העולם ושם נחתו הנשרים ששלח זאוס. שם העיר בשפה המקומית הוא רחם או חלל ומשויך לאלת הפריון והאדמה גאיה. מרבית העיר בנויה ממלונות, בנקים ומסעדות ובתקופות החורף נחשבת העיירה לאחד מאתרי הסקי הפופולריים במדינה כולה. נבקר בשרידי מקדש אפולו המפורסם שהיה מאתרי הפולחן החשובים ביותר עד להתחזקות הנצרות. נמשיך ונבקר גם במוזיאון הארכאולוגי והאמפיתיאטרון העתיק. בשעות הצהריים המאוחרות נתחיל בנסיעה חזרה לעבר אתונה ונעצור בדרך בכפר מקומי במידה והזמן יאפשר לנו. לינה בבית המלון באתונה.

יום 3 | אתונה – פיראוס – עלייה לאנייה
לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לביקור מיוחד במינו במוזיאון הלאומי באתונה שקיים עוד משנת 1874. נצפה ונלמד בעת הביקור על אוסף העתיקות היווניות הגדול בעולם. נראה חפצים מאתרים ארכיאולוגים מרחבי המדינה וכלל המזרח התיכון אשר מתוארכים עוד מתקופת הפרהיסטוריה ועד לעת העתיקה. בתום הביקור המרתק נצא בנסיעה קצרה לנמל בפיראוס ושם נעלה על אניית השייט Msc Musica הנהדרת שתהיה ביתנו לאורך הים האדריאטי ואיי יוון בשבוע הקרוב. ארוחת צהריים וערב באנייה.

יום 4 | האי קורפו, יוון
היעד היווני הראשון שלנו בהפלגה הוא האי קורפו, אשר זכה לתהילת עולם, בין היתר, בשל היותו מקום מגוריו של הסופר והזואולוג הבריטי הנודע ג’ראלד דארל. אי ירוק ויפה זה היה אהוב על הקיסרית סיסי היפהפייה, אשתו של הקיסר פראנץ יוזף. נתחיל את סיורנו באי בארמון אכיליאון, אשר בנתה סיסי לעצמה באי ושאותו הקדישה לגיבור היווני המיתולוגי אכילס. נמשיך דרך כמה ממראותיו היפים של האי לבירתו המפורסמת כל כך מסיפוריו האהובים של דארל,

יום 5 | קוטור, מונטנגרו
היעד הבא שלנו נמצא במונטנגרו, בריוויירה הקסומה על החוף הים האדריאטי ובעיר קוטור, אתר מורשת עולם של אונסק”ו, נפתח באתר הקסום של העיירה הבארוקית פראסט, על המראות הנפלאים של מפרצה הציורי. נשוב לקוטור, עיר יפהפייה בה השתמרה אווירת ימי הביניים ומודגש הקשר הוונצייאני שלה בזכות בנייניה וארמונותיה. נסייר בקוטור, כולל במוזיאון הימי. ואף נמצא מעט זמן חופשי להסתובב בסמטאות ולגלות את קסמיה של העיירה היפהפייה (ואת חנויותיה הפטורות ממס).

יום 6 | ונציה
בשעות הבוקר נעגון ונצא לסיור בעיר האחת והיחידה, שאין שנייה לה, ונציה. נסייר בכיכר סאן מארקו, ניכנס לכנסייה המופלאה הנמצאת בכיכר זו, אחת מהחשובות בעולם, נבקר בארמון הדוג’ים, מעוז העוצמה של העיר. נעלה לגשר הריאלטו, מעל “הרחוב האלגנטי ביותר בתבל” – התעלה הגדולה העוברת במרכז העיר. בשעות אחר הצהריים נשוב לאניית השייט להמשך הפלגה.

יום 7 | ברינדיזי – לצ’ה
בשעות הצהריים נגיע לעיירה הציורית ברינדיזי. נעלה מיד על האוטובוס ונסע לפנינה המרשימה והציורית ביותר של מחוז פוליה בדרום איטליה, העיר לצ’ה (Lecce). לצ’ה, המכונה גם “פירנצה של הדרום” מהווה פסיפס מרתק של השפעות תרבותיות וארכיטקטוניות מן התקופות השונות של העיר – יוונית, רומית, אוסטרוגותית ונורמנית. חותם מיוחד הותירה בה תקופת הבארוק, המיוצגת הצורה מרשימה וציורית בבנייני העיר המרהיבים. נבקר באמפיתיאטרון הרומי, בקתדראלה היפהפייה ובארמון של הקיסר קארל החמישי. לעת ערב נשוב לאנייה להמשך הפלגה.

יום 8 | קאטאקולון – אולימפיה, יוון
בשעת בוקר מאוחרת נעגון בנמל קאטאקולון במערב יוון. נרד מן הספינה, וניסע אל ערש הספורט – העיר אולימפיה, בה התקיימו המשחקים האולימפיים בעולם הקלאסי. נבקר באתר הנפלא, המרכזי כל כך בהיסטוריה האנושית. נראה את האתר המרתק, נוכל לבצע ריצה באצטדיון הראשון בעולם, בו נולד המונח ונבקר במוזיאון הנפלא בו נראה כמה מן הממצאים החשובים שנתגלו במקום.

יום 9 | האי סנטוריני, יוון
בשעת בוקר מוקדמת, נגיע אל האי, שמכל האיים המופלאים של יוון, אין קסום ממנו – סנטוריני. בניגוד ללוחות הזמנים הצפופים יחסית של הימים הקודמים, לפנינו יום רגוע ונינוח. נתחיל באתר הייחודי של אקרוטירי בו נתוודע להיסטוריה של האי לפני ההתפרצות הקדומה של הר הגעש הנמצא בבסיס האי כולו. נמשיך אל פירה, בירת סנטוריני, ממנה תצפיות יפהפיות אל המפרץ. נסיים בכפר הכחול והלבן של איה על רחובותיו הקטנים וסמטאותיו הציוריות.

יום 10 | אתונה – פיראוס – תל אביב
הבוקר נעגון בפיראוס אתונה ונפרד לשלום מהאנייה שהייתה ביתנו בשבוע החולף. מהנמל, בו עוגנת הספינה, ניסע לבירת יוון אתונה. נתחיל ונעלה לגבעת האקרופוליס (העיר העליונה) על מנת להתרשם מ”מנהרת הזמן” אשר תיקח אותנו אל אתונה בימי גדולתה, במאה החמישית לפני הספירה, עם התיאטראות, המבנים והמקדשים, כשמעל הכול בולט הפרתנון, הבניין החשוב ביותר באתונה ואחד המשמעותיים ביותר בהיסטוריה. 
העברה לשדה התעופה הבינלאומי של אתונה לטיסה ישירה חזרה לישראל.

נחיתה לפנות בוקר ביום ה 11 לטיול (רק ליוצאים חודש מאי) 

המחיר כולל:

 • טיסה סדירה בנתיב תל אביב – אתונה – תל אביב   
 • מיסי נמל בארץ ובחו”ל
 • העברות 
 • 2 לילות במלון מרכזי באתונה 
 • קרוז+מיסים
 • כלכלה במהלך השיט – פנסיון מלא (למעט ארוחת צהרים בסיורי החוף)
 • סיורי חוף מאורגנים בכל נמלי העגינה  – אין מסלולים אופציונליים הכרוכים בתשלום נוסף
 • דמי כניסה כמפורט בתוכנית הטיול
 • מדריך ישראלי 
 • טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו”ל (לא כולל טיפים באוניה) 
 • מפגש קבוצה לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:
טיפים באוניה כ- 10 אירו ללילה (חובה עפ”י חברות השייט)
ביטוח והוצאות אישיות
תשר למדריך הישראלי (מקובל 5 יורו לאדם ליום)
כל מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כלול.

הערות

  • יש רופא ואחות על האוניה.
  • המחירים משתנים בחברת השייט עפ”י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
  • המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק (אחרי 1.10.18)
  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח זמני הטיסות ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול.
  • לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  • כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחב’ התעופה ו/או חב’ השייט, אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד רימון טיולים והאחריות היא על חברות התעופה והשייט בלבד.
  • שיבוץ החדר, מיקום וקומה ייקבעו ע”י מחלקת הקבוצות של חברת השיט ובהתאם לקטגוריה שהוזמנה.
  • אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להימנע מדמי ביטול עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי. 

תנאים ומידע כללי

מחיר בדולרים לאדם בחדר זוגי: 

bsp;

יציאה חזרה  פנימי בלה / פנטסטיקה תוספת חלון פנטסטיקה* תוספת מרפסת פנטסטיקה*    
29.09.20   2,695 $ / 2,795 $ 295 $ 495 $    

* התוספת לחלון או למרפסת היא על מחיר פנימי פנטסטיקה
* אין כפל מבצעים והנחות

נתונים על האוניה מוסיקה:
משקל: 92,409 טון
מס’ נוסעים: 3,223
מס’ אנשי צוות: 1,014
אורך: 293.80 מטרים
מס’ סיפונים: 16 מתוכם 13 לאורחים
בחדר: מייבש שיער, טלפון, טלוויזיה, כספת

צפו בסרטון קרוז ים אדריאטי – בכל קרוז חלק מהיעדים משתנים

2020-05-19T06:06:04+00:00