קרוז מאורגן במערב הים התיכון כולל סיציליה ומלטה

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת תאריכי יציאה חדשים
קוד טיול: TCME
משך הטיול: 9 ימים (נחיתה ביום 10)
יציאות: אוקטובר 2019
מדינות: ספרד, צרפת,איטליה+סיציליה, מלטה
אוניה:
מסלול: ברצלונה, מארסיי, גנואה, נאפולי, מסינה, ולטה, ברצלונה
סגנון: קרוז מאורגן בשיטת “הכל כלול”

על הטיול:

 • תכנית טיול מגוונת הכוללת כניסות לאטרקציות החשובות בכל נמלי העגינה
 • אוטובוס צמוד בכל סיורי החוף
 • מדריך ישראלי בכיר ומומחה לאגן הים התיכון
 • הרצאות רקע על היסטוריה, אמנות, ארכיטקטורה ואורח חיים של האזור

לחץ על המפה להגדלה

מטיילים יקרים, בדקו את סיורי החוף מול שייט עצמאי ומול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות שעות טיול ופחות כניסות וביקורים בתשלום, בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

יום 1 |  תל אביב – ברצלונה, ספרד
נצא בטיסה דרך יעד ביניים לברצלונה. העברה למלון במרכז העיר.
יום 2 |  ברצלונה, ספרד
ברצלונה, בירתו של חבל קטלוניה היא עיר קוסמופוליטית תוססת הידועה בחיי התרבות שלה ובארכיטקטורה היחודית שעוצבה במיוחד על ידי האמן והאדריכל גאודי.
לאחר ארוחת הבוקר במלון נעלה לאוטובוס שלנו ונצא לסיור פאנורמי בעיר. בשעות הצהרים ניסע לנמל ולאחר סדורי העליה נתמקם בתאים למנוחה קצרה. בערב נתכנס לשמיעת הסברים על האוניה ועל סיורי החוף המצפים לנו. ארוחות ולינה באניה.
יום 3 | מארסיי, צרפת
הבוקר נעגון בעיר מרסיי (Marseille) שבדרום צרפת. ניסע לעיר אקס אן פרובנס. בירתה לשעבר של אזור פרובנס (40 ק”מ ממרסיי), מרכז של השכלה ואמנות ועיר הולדתם של הצייר פול סזאן, הסופר אמיל זולא ושל עשרות אנשי תרבות ורוח ידועים בעיקר בצרפת.
סיור החוף שלנו: 
ניסע לבירה ההיסטורית אקס אן פרובנס, נלך בין הרחובות הצרים ומרוצפי האבן שלה ונתפעל משדרת העצים המרהיבה –  מירבו  (Cours Mirabeau)  מהמזרקות האמנותיות של אקס, מארמונות המאה ה-17 וה- 18 המרשימות שהשתמרו כאן באורח פלא ומשתלבות נהדר באווירה הדינמית של העיר.
בשובנו למארסיי נקיים סיור פנורמי קצר ואם נספיק נבקר גם בגניו היפים של  הארמון לונגשאם ובמזרקה הגדולה והמרשימה. בתום סיורנו נשוב לאניה.

יום 4 | גנואה, הריביירה האיטלקית
גנואה, בירתה של ליגוריה,  איננה עיר נמל אלא נמל שיש לו עיר.  הכל מתרכז סביב הנמל העתיק. הוא שימש את הרומאים, הצלבנים, את שודדי הים, את קולומבוס, נפוליאון ואפילו את מארגני ההעפלה לארץ ישראל. במאה ה-13 ישב כאן הצי הימי החזק באירופה. לשיא גדולתה הגיעה גנואה, בימי הביניים, עת הייתה רפובליקה בפני עצמה והתחרתה על השליטה בים הליגורי עם הרפובליקה הוונציאנית.  אזור הנמל עבר שיפוץ בשנים האחרונות וגם היום, זהו הנמל הגדול באיטליה והשני באירופה אחרי מרסיי.

סיור החוף שלנו
נפתח את היום הזה במזרח הריביירה, המכונה “חוף השמש העולה”. התחנה הראשונה שלנו תהיה סנטה מרגריטה שליד ראפאלו (Rapallo) עיר נמל בת כ-‏30,000 תושבים שאנשי רוח ממערב אירופה, כמו:  פרידריך ניטשה שכתב שם את הרעיונות לזרתוסטרא ראשון, הסופר עזרא פאונד, ד.ה.לורנס ואחרים, שעשו אותה לביתם השני.
משם נעלה על סירה שתיקח אותנו לפורטופינו (Portofino), מגרש המשחקים של העשירים והמפורסמים מאז סוף המאה ה -19, ששירים רבים נכתבו עליה ולא בכדי! הכפר על בתיו הצבעוניים, מרושת בסמטאות צרות הגולשות אל כיכר ציורית ואל מרינה יפיפיה. נסייר בחצי האי הקסום הזה, נעלה לתצפית על העיירה והמפרץ ומשם בשייט  אל סנטה מרגריטה.
נשוב מפורטופינו ונערוך סיור בחלק ההיסטורי של גנואה. נתחיל ב- “Piazza Caricamento”  במרכז ההיסטורי של העיר. נשוטט ברחובות צרים ומקסימים המכונים carruggi ו ב-“פיאצה דה פרארי”- הלב המסחרי של גנואה, שבו נוכל להתפעל מ- Palazzo Ducale.

יום 5 | נאפולי, איטליה
נאפולי היא ללא ספק העיר המיוחדת ביותר באיטליה, האיטלקית ביותר. יש בה את האנשים המעניינים ביותר ואת ההפתעות הקולינאריות המיוחדות כל כך לאיטליה. הוסיפו על נאפולי את העיירות האנכיות על רצועת חוף אמלפי (סורנטו, פוזיטנו, אמלפי, רוולו) ואתם לא תרצו לעזוב את האזור. מכל אלו, אנחנו בחרנו לבקר בפומפיי מעצם היותה אתר ארכאולוגי נדיר המאפשר לנו הצצה של ממש לעולם הקדמון.

סיור החוף שלנו
פומפיי, עיר קדומה ומשגשגת, התעוררה יום אחד בשנת 79 לספירה (9 שנים לאחר חורבן הבית השני), לתוך התפרצות וולקנית של הר הגעש ווזוב שהתנוסס מעליה והרסה כליל. באתר החפירות רחב הידיים, נמצאו בשנים האחרונות ממצאים השופכים אור חדש על אורח החיים בעת העתיקה. ילווה אותנו מדריך מקומי שיפליא בסיפוריו והסבריו בינות לארמונות הרומיים, בתי מרחץ, אכסדראות, רצפות פסיפס, מקדשים מפוארים וגם גופות שהשתמרו בתוך האפר הוולקני.
הערה: בפומפיי, המטיילים חייבים להיות מסוגלים ללכת כ- 1.5 ק”מ מעל משטח מרוצף וקרקע לא תמיד אחידה.
בתום הסיור בפומפיי ובמידה ויוותר זמן נבקר בנפולי.
יום 6 | מאסינה, טאורומינה, סיציליה
לאחר שנרד מהאניה, ניסע לעיר טאורמינה (Taormina), הממוקמת על צוק מעל הים שממנו תצפית נהדרת על הסביבה כולה. העיר שנוסדה במאה ה-8 לפני הספירה מונה 11000 תושבים ומהווה יעד תיירותי חשוב החל מהמאה ה-19.
נסייר בסמטאות העיר הציוריות בין המסעדות, הגלידריות וחניות המזכרות המסוגננות, נטייל בתיאטרון היווני שהשתמר יפה ונבקר בגנים הבוטניים היפים שבעיירה. בשעות אחר הצהרים נשוב לאניה להמשך ההפלגה. ארוחת ערב ולינה באניה.

יום 7 | ולטה, מלטה
הבוקר נעגון בעיר ולטה (Valletta) בירתה של מלטה. האי מלטה נמצא במקום אסטרטגי בין צפון אפריקה ואירופה ונכבשה בעבר על ידי צבאות ועמים רבים שהשאירו בה את רישומם.  ולטה נבנתה בסוף המאה ה-   15 על חצי אי הבולט לתוך הים ווהוכרזה כ”אתר מורשת” עולמית של אונסק”ו. בעיר מגוון גדול של אתרים בעלי ארכיטקטורה מגוונת, הבולטת שבהם מתקופת הבארוק.
סיור החוף שלנו:
נסייר באתרים החשובים ונראה את מזרקת טריטון- אל הים, נסייר בכנסיית סט. גו’ן המפוארת, ארמון “האדונים הגדולים”, תאטרון מנואל היפה, גני באראקה העליונים מהם תצפית יפה על הנמל ונטייל במדרחוב הראשי של ולטה העמוס בחנויות ומסעדות.
בתום יום מהנה נשוב לאניה לארוחת ערב ולינה.

יום 8 | יום ים
היום נהנה ממתקני האניה ונוכל לנפוש או להשתתף בפעילויות השונות. אחר הצהרים נתאסף לשיחת סיכום ולתדרוך לקראת הירידה מהאניה. ארוחות ולינה באניה.

יום 9 | ברצלונה – תל אביב
לאחר ארוחת בוקר נינוחה ואחרונה ניפרד מהאניה, נעלה לאוטובוס ונשלים הסיור בברצלונה ונמשיך לשדה התעופה בדרכנו לנתב”ג.

המחיר כולל:

 • טיסות דרך יעד ביניים לברצלונה ובחזרה ארצה.
 • קרוז + מיסים
 • כלכלה במהלך השיט- פנסיון מלא על האוניה. בסיורי חוף אין ארוחת צהריים למעט אם מופיע בתוכנית.
 • לילה במלון במרכז ברצלונה
 • העברות (משדה התעופה לנמל, מהנמל לשדה התעופה).
 • סיורי חוף מאורגנים בכל נמלי העגינה (עפ”י התוכנית, באוטובוס נוח, תחבורה ציבורית בעת הצורך וסיורים רגליים).
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול, אין מסלולים אופציונליים הכרוכים בתשלום נוסף.
 • מדריך ישראלי בכיר, פרופ’ גוסטב מייסלס
 • טיפים לנותני השירותים השונים
 • מיסי נמל בארץ ובחו”ל

המחיר אינו כולל:
טיפ באוניה בגובה 13.5 דולר לאדם ליום (חובה עפ”י כללי חב’ השייט).
כל מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כלול.

הערות

 • יש רופא ואחות על האניה.
 • המחירים משתנים בחברת השייט עפ”י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.

מחיר בדולרים לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר פנימי חלון בתוספת מרפסת בתוספת מדריך הערות
             

* אין כפל מבצעים והנחות

צפו בסרטון קרוז בים התיכון:

Click edit button to change this text.
Print Friendly