yes

קרוז מאורגן לאיסלנד וסקוטלנד + המבורג באוניה אורקסטרה

קרוז מאורגן לאיסלנד - כולל האיים הבריטיים

קוד טיול: TCFI

משך הטיול: 14 ימים
(12 לילות על האוניה)
יציאה:  6 ביולי 2019
חזרה:   20 ביולי 2019
אוניה:   Msc Orchestra
מדינות:  גרמניה, נורבגיה, סקוטלנד, איסלנד
סגנון: קרוז מאורגן עם מדריך מומחה ישראלי

על הטיול:

 • נבקר בשלושה נמלים הסובבים את איסלנד ונקבל תמונה מקיפה של האי הצעיר הזה הממשיך להתפתח גיאולוגית.
 • באקרויירי נבקר במדבר לַבָּה יחיד במינו בעולם (“דיסנילנד גיאולוגי”) ונקנח בהיפוכו – במפל רב רושם.
 • באיספיורדור נתמקד בענף הדייג המניע את הכלכלה האיסלנדית מזה אלף שנים שעשתה אותו לאמנות ראשונה במעלה.
 • בסקוטלנד נבקר באתרים פרהיסטוריים מלפני 5000 שנים המאפשרים ללמוד דרכם על תולדות האנושות.

מטיילים, בדקו את חבילת הקרוז שלנו מול שייט עצמאי ואת סיורי החוף שלנו מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא היתרונות של תרבותו – זכרו זאת !

מבוא לאיסלנד
איסלנד היא מדינה של ניגודים קיצוניים כמעט בכל תחום שניגע בו, מה שהופך את הטיול בה למרתק ומטלטל. “ארץ האש והקרח”, היא ביתם של כמה מהקרחונים הגדולים ביותר באירופה אבל גם של חלק מהרי הגעש הפעילים ביותר בעולם. איסלנד היא גם ארץ של אור וחושך. ימי קיץ ארוכים עם קרוב ל- 24 שעות ביממה של שמש המתהפכים בחורף לימים קצרים עם כמה שעות בלבד של אור יום.

נופים
משדות הטחב מכוסות הלבה בדרום מערב, דרך האזור ההררי הצחיח במרכז, לפיורדים המרהיבים בצפון המערב. טיול סביב איסלנד יעיד על המגוון הגדול של הנוף המשתנה מאזור לאזור, לעיתים אפילו עם כל סיבוב בכביש, שלא לדבר על שינויים בכל עונה. לכל אחד מהם קסם משלו.

ישן וחדש
איסלנד היא גם מדינה צעירה מאוד עם מסורות ישנות. למעשה, זו חלקת ארץ הצעירה ביותר באירופה אבל עם הפרלמנט העתיק ביותר ביבשת, שקם כבר ב- 930 לספירה.

אוכלוסיה
איסלנד היא המדינה האחרונה שיושבה באירופה, כאשר מהגרים ממדינות סקנדינביה והאיים הבריטיים הגיעו לראשונה לחיות באי רק במאה התשיעית והעשירית. מאז ועד היום היא בעלת שעור צפיפות האוכלוסיה הנמוך באירופה עם שלושה תושבים לקמ”ר (1/100 מישראל).
למרות היותה מדינה קטנה ברב המדדים המקובלים, היא למדה להתקיים בתנאים קיצוניים, ולרתום את המשאבים הטבעיים לשגשוגה.
באיסלנד של היום יש רמת חיים גבוהה, חופש פוליטי נרחב, מודעות ומחויבות לשמירה על הסביבה שאין למדינות גדולות ועשירות ממנה בהרבה.

אורח חיים
החיים באיסלנד עוצבו על ידי בידודה והכוחות הקיצוניים של הטבע. תנאים אלה יצרו אומה שאנשיה בעלי כושר עמידות גבוה, שבו קשרי המשפחה קרובים, תחושת המסורת חזקה, והקשר עם הטבע הוא הדוק. מנהגים ומסורות איסלנדיים התפתחו בהשראת תערובת מוזרה של השפעה פגאנית על הדת הנוצרית. אגדות העם האיסלנדיות משולבות במיסטיקה, רוחות , שדונים וטרולים גמדיים.
למרות היותה מושרשת מאוד במנהגים ומסורות, החברה האיסלנדית של היום היא גם מודרנית ומתקדמת.

תרבות
בשל מיקומה הגיאוגרפי של איסלנד, היא הייתה מחוץ להשפעה של התרבות העכשווית באירופה ובאמריקה, עד לסוף המאה תשע עשרה!
אבן הפינה של התרבות האיסלנדית היא השפה, שהולידה מסורת ספרותית שתחילתה בסאגות האיסלנדיות העתיקות- סיפורים אלימים של דם מריבות, מסורות, משפחה ואופי.
מסורת ספרותית חזקה עדיין משגשגת באיסלנד המודרנית. מחברים איסלנדיים מפרסמים יותר ספרים לנפש מאשר בכל מדינה אחרת בעולם. בסביבה פורה זו, איסלנד הצמיחה מספר סופרים מוכשרים, כולל חתן פרס נובל הלדור לכסנס (1955). אין זה מקרה שבירתה של איסלנד, רייקיאוויק, הייתה לעיר הראשונה שאינה דוברת אנגלית בעולם להיות עיר הספרות של אונסק”ו בשנת 2011.
איסלנד גם מתגאה בסצנת המוסיקה המשגשגת, בתעשיית קולנוע מתפתח, ועיצוב איסלנדי מקורי.

איכות חיים
האיסלנדים נהנים מאחד משעורי תוחלת החיים הגבוה ביותר בעולם. אין הסבר חד משמעי לכך, אבל לסביבה הנקייה, התזונה הבריאה ואורח החיים האופייני, יש כנראה השפעה על כך.
התפריט האיסלנדי עשיר בחומרי גלם איכותיים, הגדלים ומעובדים בסביבה שאינה מזוהמת, ומיוצר בתשומת לב רבה.
איכות האוויר באיסלנד היא טובה במיוחד גם בשל האקלים הצפון אטלנטי והרוחות היציבות וגם
בגלל ש- 50% מצרכי האנרגיה שלה מגיעים בעיקר מאנרגיה גיאותרמית. איכות מי השתייה באיסלנד גם היא טובה במיוחד בשל עושר של נהרות מים מתוקים שזרמו מההרים והקרחונים. למעשה, זה בטוח לחלוטין ומומלץ מאוד לשתות ישר מהמקור.

יום 1 | תל אביב – המבורג
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס דרך יעד ביניים להמבורג שבגרמניה.לאחר הנחיתה ניסע למלוננו בהמבורג להתארגנות ולינה.

יום 2 המבורג – עליה לאוניה
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לסיור פנורמי בהמבורג עד שעת הנסיעה לנמל. נעלה לאוניה ולאחר סידורי הקליטה וארוחת צהריים מאוחרת נערוך סיור היכרות קצר עם האוניה ומתקניה.

יום 3 | יום ים
זהו הבוקר הראשון שלכם באוניה. צאו לגלות ולמצות את מנעמיה. מגוון אפשרויות של פעילויות יום (חדר כושר, ספא, בריכות ) ופעילויות לילה – מופע הבידור המרכזי, מסעדות, פאבים, גריל ברים וכמובן הקזינו.  במהלך היום נתכנס לשמוע הרצאה שתינתן על ידי המדריך. 

יום 4 – סטוואנגר (נורבגיה)
הבוקר נעגון בסטוואנגר (Stavanger) השוכנת בדרום מערב נורבגיה ונחשבת לעיר השלישית בגודלה במדינה. בעבר שימשה העיר כמרכז לתעשיית הסרדינים אך עם גילוי הנפט בים הצפוני היגרו אליה פועלים רבים שהשתלבו בתעשיית הנפט המשגשגת.
סיור החוף שלנו:
נאכל ארוחת הבוקר ונצא לסיור בעיר סטוואנגר. נבקר במוזיאון הנפט הנחשב לאחד המוזיאונים המעניינים ביותר בנורבגיה. מוזיאון אינפורמטיבי זה מוקדש לגילוי הנפט בים הצפוני ולתעשייה שנבנתה סביבו. המוזיאון מתאר כיצד הנפט נוצר, כיצד נמצא והופק ולמה הוא משמש. המוזיאון כולל תצוגות אינטראקטיביות הייטקיות, מודלים ענקיים ושיחזורים אותנטיים. בהמשך נצא בשייט סירה בפיורד ליספיורד (Lysefjord ) להפלגה בין מפלים שוצפים, עדרי עיזים, חוות מבודדות ובמידה ויתמזל מזלנו נצפה במושבות כלבי ים. ליספיורד מאכלס את אחד האייקונים המפורסמים ביותר של נורבגיה, “צוק המטיף”, המתנשא לגובה של 604 מטר וצופה לליספיורד. שמו של הצוק ניתן לו משום שצורתו מזכירה בימה של מטיף בכנסייה.בתום הסיור נשוב לאוניה לקראת המשך ההפלגה

יום 5 | לֵרְוויק, איי שטלנד (סקוטלנד)
היום נעגון בעיירה לרוויק (Lerwick) – הגדולה בקבוצת איי שטלנד שבצפון סקוטלנד.
סיור החוף שלנו
נרד מהאוניה, נעלה על האוטובוס וניסע דרך הקהילה הציורית של Voe עם ההשפעה הסקנדינבית שלה. הנוף הופך להיות יותר ויותר מרהיב ככל שאנחנו מצפינים אל Brae, חוצים את Mavis Grind שבו הים הצפוני כמעט משיק לאוקיינוס האטלנטי. נמשיך לטנגוויק הא ונבקר במוזיאון המקומי מרתק בו נלמד אודות ההיסטוריה של אזור הדיג .נמשיך ל-אשנס בה נראה את המגדלור וכן את עמודי הים והקשתות הטבעיות שנוצרו על ידי פעולה משולבת של הר געש וקרחון בזלתי שחור- סגול העשוי .andesites נצפה בצוקים התלולים המכילים agates ו amethysts ומהווים חלק מהסלע העתיק ביותר בבריטניה. הליכה קצרה לאורך הצוק תאפשר לנו להתענג ולצלם את הנוף המרהיב. נמשיך בסיורינו ונעבור דרך Drongs – מצוק מעל הים, שם נערוך עצירת צילום. תחנתנו האחרונה תהיה סיור בעיירת הדייג לרוויק אשר נוסדה במאה ה-17 ומשמשת כיום כבסיס לתעשיית קידוחי הנפט בים הצפוני וכן כנמל הראשי באיים. בתום הסיור נשוב לאוניה.

יום 6 | יום ים
יום נוסף של בילוי ונופש באוניה. במהלך היום נתכנס להרצאה שתינתן על ידי מדריך הקבוצה.

יום 7│אקוריירי (איסלנד)
אקוריירי המכונה גם “בירת הצפון” היא העיר הראשית בחלק הצפוני של איסלנד. קשה לקרוא לישוב בן 17 אלף איש עיר אבל באיסלנד דלת האוכלוסין זו העיר השנייה במס’ תושביה. אקוריירי היא עיר נמל חשובה ומרכז דיג המהווה מרכז אזורי לאוכלוסיית צפון איסלנד המספק שירותים כגון בתי חולים, מרכזי קניות וכדומה. במלחמת העולם 2, היא שימשה כבסיס של כמה יחידות של בעלות הברית.
סיור החוף שלנו
אגם מיווטן (Mývatn) והאזור כולו הם “דיסנילנד גיאולוגי” כמותו יש מעטים מאד בעולם כולו. למטייל בו יש תחושה כאילו הוא צופה במופע וולקני חי, מתנשף ומבעבע בקילוחי לבה צעירים, מעיינות גופרית בעלי הריח המוכר, בוץ לוהט ורותח ושלל תופעות גיאותרמיות. כל ההתרחשות הזו מזכירה לנו “כיתת מעבדה” המאפשרת לנו ללמוד מקרוב על כל הקורה במעבה האדמה ובקליפתו של הכדור שלנו. מרתק.
נצא לטיול רגלי באזור האגם, נסייר ב- “ויטי” – לוע געשי קטן ובתוכו אגם מים חמים ונתרשם גם מעופות המים הייחודיים האופייניים לאזור. אם נספיק, נבקר גם בתחנת כוח העושה שימוש במי המעיינות החמים להפקת חשמל. בדרך חזרה לאקוריירי נראה את מפל גודפוס (Godafoss) או בכינויו “מפל האלים” שלו מקום מיוחד בהיסטוריה של העם האיסלנדי בעקבות אירוע שהתרחש בשנת 1000 לספירה. אז המחוקק הנבחר של איסלנד עמד תחת לחצים להמיר את דתה של האומה האיסלנדית לנצרות והוא כאקט סימבולי, השליך את הפסלים של האלים במיתולוגיה הנורדית לתוך המפל ומכאן שמו.

יום 8 │איספיורדור (איסלנד)
במערב איסלנד, במקום הכי קרוב לחוף גרינלנד, שוכנת לה איספיורדור (Isafjordur). עם אוכלוסייה של כ -2,600 תושבים בלבד היא כבר זוכה לתואר עיר המחוז של חצי האי של ווסטפירדיר ל- 4 הישובים הסובבים אותה ומקושרים באמצעות סדרה של מנהרות כביש מרשימות שנפתחו רק בשנת 1996.המוזיאון העממי המקומי מכיל את הבית העתיק ביותר באיסלנד (1734), ואוסף גדול ביותר של בתי מסגרת עץ ישנים שנבנו בעיקר על ידי סוחרים זרים בסוף המאה ה -18.
סיור החוף שלנו
את היום נפתח בביקור במפל “הפירמידה”- דיניאנדי ( Dynjandi) ובאיסלנדית “הרועם”, מפל מיוחד ביותר ויש האומרים היפה באיסלנד. המפל הוא בעצם סדרה של שבעה מפלים הנופלים מראש ההר ויוצרים יחד צורה של טרפז המגיע לגובה כולל של 100 מטר. בגובה זה, הנוף הפנורמי הוא עוצר נשימה וכנראה מחזה שלא תשכחו במהרה. נשוב לעיירה ונטייל בה רגלית להנאתנו בין בתי העץ העתיקים והמיוחדים שלה.

יום 9│רייקיאויק , תינגווליר (איסלנד)
היום נעגון ברייקיאוויק, בירת איסלנד והבירה הצפונית בעולם. נרד מהאוניה ונרד לסיור בת’ינגווליר, אתר מורשת עולמית, בו התכנסו האיסלנדים החל משנת 930 ל”אסיפה הכללית” הלא הוא הפרלמנט הראשון בעולם. נהלך במורד השבר לאורכו של מצוק לבה על קירותיו הזקופים. נבקר גם באתר הגייזר המפורסם של איסלנד. בתום הסיור נשוב לאוניה אשר תעגון הלילה ברייקיאוויק.

יום 10│רייקיאויק (איסלנד)
רייקיאוויק, כמו מקומות רבים באיסלנד, מפתיעה ומבלבלת. זאת עיר הבירה הכי צפונית בעולם, שכמעט מחצית מאוכלוסיית איסלנד מתגוררת בעיר – וזה בסך הכל 140 אלף תושבים, משהו בסדר הגודל של בת ים; הבתים בעיר צבעוניים מאוד, החימום מגיע ממעיינות חמים וזורם הישר לצנרת של העיר. יש בה אנרגיה הומה של עיר קוסמופוליטית, אנרגיה תרמית רועמת באדמה מתחת לרגליים שלך, או את השלווה השקטה והירוקה של הנופים שמסביב, רייקיאוויק מבטיחה חוויה ייחודית לכל מי לבקר!
רייקיאוויק, בייחוד בקיץ, היא לא עיר שגרתית. הכל נראה אחרת כאשר השמש שוקעת קצת לפני חצות הלילה וזורחת בערך שעתיים אחר כך.
סיור החוף שלנו
בתום ארוחת הבוקר נרד מהאוניה ונערוך סיור בעיר רייקיאויק התוססת. נטייל באזור הנמל, נראה את בית האופרה החדש, נבקר בכנסיית האטלגרים, נצפה על העיר ממפעל המים פרלן ונבקר בעיר העתיקה עם בתי העץ המאפיינים את ארכיטקטורת העיר המסורתית. בתום הסיור נשוב לאוניה ונמשיך בהפלגה.

יום 11| יום ים
יום  של בילוי ונופש באוניה. תוכלו לנצל את הזמן לפעילות בחדר הכושר, קריאה, האזנה למוסיקה ועוד. במהלך היום נתכנס להרצאה שתינתן על ידי המדריך.

יום 12 | קירקוול, איי אורקניי (סקוטלנד)
איי אורקני הם קבוצת איים,המצויים כ- 14 קילומטר צפונית ליבשת סקוטלנד ומרחק דומה מהחוף המערבי של נורבגיה. האיים מהווים יעד לתיירים מכל העולם מתוקף העובדה שישבו בהם שבטים ניאוליטים ויקינגים שהשאירו אחריהם שלל אתרים ארכיאולוגיים פרה היסטוריים שרבים מהם קיבלו מאוחר יותר את החסות וההכרה של ארגון אונסק”ו העולמי. באי ישנן שתי ערים עיקריות:  קירקוול וסטרומנס. אנחנו נבקר בקירקוול הממוקמת לחופו הצפוני של האי המרכזי ומתגוררים בה כ-8,500 איש.
סיור החוף שלנו
חציו הראשון של הסיור שלנו יתמקד בחוף המערבי היפה של המרכזי באיי אורקני ואתר פרהיסטורי גדול – סקארה בראה (Skara Brae), שהוקם לפני כ- 5000 שנים, במקביל לזמן שבו החל להתפתח באזורנו כתב החרטומים במצרים! הנסיעה לסקארה נמתחת לאורך נוף יפיפה. זהו אחד הכפרים הניאוליתיים השמורים ביותר בצפון אירופה שהקדים בזמן את סטונהנג’- האתר הפרהיסטורי האנגלי הידוע. בשנת 2,500 לפנה”ס, נהרס סקארה בראה ונותר קבור תחת גבעה גדולה עד לסערה קשה שחשפה אותו בשנת 1850. שרידי האתר מאפשרים להדגים היטב כיצד נראה כפר של אז ואילו הבתים עצמם ממחישים את הקשיים של החיים הפרהיסטוריים. אוסף של חפצי סקארה בראה מוצג במרכז מבקרים ובו כלים, חרוזים, כלי חרס וחפצים עשויים מעצם הלווייתן המשקף את התרבות הויקינגית של אזור ימי זה. בתחנה הבאה נבקר ב- Skaill House בית מגורים אופייני לאזור שנבנה ב- 1620. בהמשך נעבור ליד “טבעת ברודגאר” ניאוליתית (Ring of Brodgar ) וליד “האבנים הניצבות בסטנס”, עוד אנדרטה נאוליתית שהוקמה לפני יותר מ-5,000 שנה. סיור האתרים הניאוליתיים שלנו מסתיים כאן ואנחנו חוזרים למודרנה – אל קירקוול ולסיור בעיר עד לחזרתנו אל האוניה.

יום 13 | יום ים
יום נוסף של בילוי זמן באוניה. במהלך היום נשמע הרצאה שתינתן על ידי מדריך הקבוצה.

יום 14 |נמל המבורג – ליבק – המבורג – (דרך יעד ביניים) – תל אביב
הבוקר תעגון האוניה בנמל המבורג ובכך יגיע השיט לסיומו. לאחר ארוחת הבוקר נרד מהאוניה וניסע לסיור בעיר היפה ליבק הנחשבת לאחת הערים ההיסטוריות באזור הים הבלטי. במרץ 1942 יצאו מפציצי כוחות הברית להפצצה הראשונה על אדמת גרמניה והחריבו חלקית את המרכז ההיסטורי של העיר בן 1000השנים. בשנת 1987 לאחר שחזור מאומץ הוכרז המרכז ההיסטורי של לובק כאתר מורשת עולמי. במהלך סיורינו בליבק נראה את מבניה ההיסטוריים המצויים במרכזה העתיק.  אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה ב-המבורג לקראת הטיסה דרך יעד ביניים ומשם בטיסת המשך לתל אביב.

יום 15 | נחיתה בארץ לפנות בוקר.

מקומות מרכזזיים בהם נבקר במהלך הטיול:
המבורג – סיור בעיר
לרוויק, איי שטלנד – מגדלור אשנס ועמודי הים והקשתות,מוזיאון טנגוויק הא.
אקרוריירי – אגם מיווטן (Mývatn), “ויטי” – לוע געשי עם אגם מים חמים, מפל גודפוס
איספיורד – מפל “הפירמידה”- דיניאנדי ( Dynjandi)
ריקיאוויק,יום 1 – “משולש הזהב” , שמורת ת’ינגווליר, האלטינג – הפרלמנט הראשון בעולם!
רייקיוויק, יום 2 – בית האופרה החדש, כנסיית האטלגרים, מפעל המים פרלן, העיר העתיקה, בית העץ
קירקוול, אורקניי – סקארה בראה (Skara Brae), בית סקאהיל ( Skaill House ), טבעת בדודגאר
ליבק  – סיור בעיר ההסטורית

המחיר כולל:

 • טיסות דרך יעד ביניים להמבורג ובחזרה
 • העברות
 • לילה במלון בהמבורג בדרגת תיירות טובה על בסיס ארוחת בוקר.
 • קרוז+מסים
 • כלכלה במהלך הקרוז – פנסיון מלא (פרט לארוחת צהרים בסיורי החוף)
 • סיורי חוף מאורגנים בכל נמלי העגינה (עפ”י התכנית באוטובוס נוח, תחבורה ציבורית בעת הצורך וסיורים רגליים).
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול, אין מסלולים אופציונליים הכרוכים בתשלום נוסף.
 • מדריך בכיר ישראלי מצוות “תרבותו”.
 • טיפים לנותני השירותים השונים (למעט טיפים באוניה)
 • מסי נמל בארץ ובחו”ל.
 • מפגש קבוצה לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:

טיפים באנייה (כ-14 דולר ללילה לאדם – חובה עפ”י כללי חב’ האניות).
טיפ למדריך הישראלי
ביטוח והוצאות אישיות
מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כלול.

הערות

  • יש רופא ואחות על האנייה.
  • המחירים משתנים בחברת השייט עפ”י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
  • לו”ז סיורי החוף עשוי להשתנות בהתאם להחלטות המדריך.

תנאים ומידע כללי

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי 

יציאה חזרה חדר פנימי + חלון בלה / פנטסטיקה + מרפסת בלה / פנטסטיקה מדריך  
 6.7.19 20.7.19  4,375 $  350 $ / 495 $ 595 $ / 950 $  עמי סביון  
 תוספת ליחיד:    2,050 $   1,900 $    

הערות:

 • שידרוג מקטגוריית “בֵּלָה” ל”פַנטַסטיקָה”, מבטיח לכם חדרי חלון ומרפסת ללא נוף מוסתר ועדיפות לשיבוץ בקומות גבוהות. בנוסף, שירות חדרים הפועל 24 ש’ ביממה, 50% הנחה על אימוני גוף פונקציונליים כמו יוגה ופילאטיס, וכן פעילויות מיוחדות לילדים.
 • תוספות חלון / מרפסת לחדר יחיד הן בנוסף לתוספת לחדר פנימי
 • אין כפל מבצעים והנחות
2019-07-07T11:29:21+00:00