yes

קרוז מאורגן סובב ארצות התרבות של הים הבלטי עם פרופ’ גוסטב מייסלס

קרוז מאורגן סובב ארצות התרבות של הים הבלטי + קופנהגן 

קוד טיול:  TCBA
משך הטיול:  11 ימים (9 לילות באוניה)
יציאות: 4 בספטמבר 2019
חזרה: 14 בספטמבר 2019
אוניה: Norwegian Getaway
מדינות: דנמרק, גרמניה, אסטוניה, רוסיה, פינלנד, שבדיה
מסלול: קופנהגן, ורנמונדה-לובק ורוסטוק, טאלין, סנט פטרסבורג(יומיים), הלסינקי, גטנבורג וחזרה לקופנהגן
סגנון: קרוז מאורגן כולל טיסות, העברות, מלון, קרוז, כל סיורי החוף עם מדריך בכיר ישראלי

 

יתרונות בלעדיים לתַּרבּוּתוּ:

 • חדרים במיקום משופר,  ללא נוף מוסתר וללא רעש משטחים ציבוריים מעליהם במשך ההפלגה
 • תוכנית טיול מגוונת, מפורטת ושקופה, בכניסות ובאטרקציות בלעדיות
 • מסלול עשיר במיוחד בשני ימי הביקורים בסנט פטרסבורג, כולל מופע בלט ברמה עולמית בבית תיאטרון ואופרה מהמפוארים בתבל, ביקור בגני פטרהוף 
 • טיול יסודי בקופנהגן ולינה במלון 4* בעיר.
 • ליתרונות בלעדיים נוספים לחצו כאן

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים הכרוכים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, ואלו פערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

מסלול השייט ותוכנית סיורי החוף

יום 1| תל אביב – קופנהגן, דנמרק
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס דרך יעד ביניים לקופנהגן, בירת דנמרק. לאחר הנחיתה ניסע למלוננו להתארגנות ולינה.

יום 2 | קופנהגן, סיור בעיר ויציאה להפלגה
לאחר ארוחת הבוקר במלון יחל סיורנו בארמון “אמיליאנבורג” בו מתגוררת משפחת המלוכה הדנית, משם נמשיך למזרקת “גפיון”, תזכורת לעברה המיתולוגי של האמונה הסקנדינבית. ממש לידה ממוקם אחד מסמליה המובהקים של קופנהגן, פסל “בת הים הקטנה” בהשראת גדול סופרי הילדים – הדני הנס כריסטיאן אנדרסן. “כיכר ישראל”- כיכר המציינת את יחסה של המחתרת הדנית לקהילה היהודית במלחמת העולם השניה, היא האתר הבא ומיד לאחריה ארמון קריסטיננבורג – מקום מושבו של הפרלמנט ובית העירייה עם השעון היפה המהווה את המרכז הסואן של העיר.
את הפוגת הצהריים נעשה באחת מהאטרקציות של קופנהגן הלא היא הנוּהָאבְן – “הנמל החדש” התוסס: תעלת מים צרה, בה עוגנות סירות ויאכטות ומשני צידיה בניינים בשלל צבעים מרהיבים ועשרות מסעדות ובתי הקפה.
נסיים בסיור רגלי במדרחוב הארוך ביותר באירופה – הסְטרוֹיֶט ובשעות הצהריים ניסע לנמל לקראת סידורי העלייה לאוניה, התמקמות בחדרים, ובהמשך תדרוך על מתקני האוניה והפעילויות השונות. ההפלגה אמורה להתחיל בשעה 17:00. ארוחת ערב ולינה על האוניה


יום 3│וורנמונדה – לובק ורוסטוק (גרמניה)
הבוקר תעגון האוניה בנמל וורנמונדה. נרד מהאוניה וניסע לסיור בעיר לובק הנחשבת לאחת הערים ההיסטוריות באזור הים הבלטי. במהלך סיורינו בעיר נראה את מבניה ההיסטוריים המצויים במרכזה העתיק. מבנים אלו הופצצו במרץ 1942 על ידי כוחות הברית והוחרבו חלקית לאחר שחזור מאומץ הוכרז מרכזה ההיסטורי של לובק לאתר מורשת עולמית. תחנתנו הבאה תהיה סיור בעיר רוסטוק אשר הייתה אחת הערים הראשיות בגרמניה המזרחית בשנים שלאחר מלחמת העולם השנייה. העיר משלבת ארכיטקטורה גותית, האנזתית, סוציאליסטית ומערבית מודרנית בתערובת מרתקת.. בתום הסיור נשוב לוורנמונדה ונמשיך בהפלגה .


יום 4 │ יום ים
זהו יום הים הראשון שלכם על האנייה. קחו את הזמן לחקור את ה- Norwegian Getaway וליהנות מכל מה שיש לה להציע: פעילויות תרבות ובידור, חדר כושר וספא, בריכות שחיה וג’קוזי, ריקודים ומופעים, חנויות דיוטי פרי וקזינו. במהלך היום נתכנס למפגש קבוצתי ונאזין להרצאה מפי המדריך.

יום 5 | טאלין (אסטוניה)
בשנת 1997 הכריז ארגון אונסק”ו על העיר העתיקה של טאלין כעל אתר מורשת עולמית ולא בכדי. מבני ימי הביניים שבתחומה השתמרו להפליא בחלוף הדורות, על אף הכיבושים הרבים שפקדו את העיר. טאלין היא בירה אירופית גאה עם קסם משלה, תוססת ושלווה, פוטוגנית באופן מיוחד. המראות הנהדרים בה כוללים גם: כנסיות עתיקות, רחובות מתפתלים מימי הביניים מרוצפים אבן, בתי סוחרים אצילים, מגדלי שמירה לאורכה, מבני ציבור וכנסיות מימי הביניים שנשמרו בשלמותם. כל אלו, ועם השגשוג המודרני של העיר, הופכים את הסיור בה למרתק. טאלין שומרת על קסמה ונראית כאילו נשלפה מהאגדות. ביקור בעיר הוא בהחלט משב רוח רענן, שיתפוס לכם את מלוא תשומת הלב ויעורר בכם השראה.
סיור החוף שלנו
נסייר בעיר העתיקה ונצפה בבית העירייה – מבנה גותי מעניין עם מגדל מתומן. מבט לכנסיית סנט אולב שהייתה הגבוהה בכנסיות אירופה בימי הביניים ומשם אל מגדל “קיק אין דה קוק” – מגדל הגנה הבנוי על מורדותיה של גבעת טומפיאה המשמש כיום כמוזיאון וגם תצפית מרהיבה על העיר. שער החוף הגדול ובניין פט מרגרט הסמוך המכיל כיום את בניין המוזיאון הימי של אסטוניה. בית הפרלמנט האסטוני- מצודת טומפיאה השוכנת על חוף תלול בגובה 50 מטר מעל פני הים. נבקר בכנסיית אלכסנדר נייבסקי. אשר נבנתה בשנת 1900 על גבעת טומפיאה, נראה גם את כנסיית “הולי גוסט” שבחזיתה שעון קיר מצויר, ובתוכה פיסולי עץ יפים מהתקופה הגותית. המזבח הינו יצירת אומנות מבין החשובות שביצירות ימי הביניים שבמדינה. בסיום הסיור נעצור לביקור קצר בבית הכנסת של טאלין שנבנה בשנת 2007 וצמוד אליו גם מוזיאון המתעד את היסטורית יהודי העיר.


ימים 6-7 | סנט פטרסבורג (רוסיה)
סנט פטרסבורג, לשעבר לנינגרד, השוכנת צפון מערבית למוסקבה ידועה כמרכז תרבותי ואחת מן הערים היפות באירופה. הפאר וההיסטוריה של הבירה האימפריאלית של רוסיה לעולם לא יפסיקו להדהים, אך כדאי לזכור שזוהי גם עיר בעלת רוח מהפכנית. העיר מתפרשת על 42 איים בדלתא של נהר נייבה ונבנתה בשנת 1703 על ידי פטר הגדול שהתכוון לשלוט באמצעותה על הימים הבינלאומיים. סנט פטרסבורג שימשה במשך 200 שנה כבירת רוסיה. בתקופה הצארית, אחרי מלחמת האזרחים, העיר הייתה ידועה בשם “פטרוגרד”. בתקופת המשטר הקומוניסטי נקראה לנינגרד ובשנת 1991 הושב לה שמה המקורי. השדרות הרחבות, תעלות המים והגשרים בעיר, משמשים דוגמאות וזכר לסגנון הארכיטקטורה בתקופה הצארית. יש המכנים את סנט פטרסבורג היהלום שבכתר הרוסי ויש המכנים אותה ונציה של הצפון. מה שבולט בה, הוא אוסף המבנים ההיסטורי והמרהיב, אותם נראה במלוא הדרם במהלך הטיול. הלילה האנייה תעגון בנמל למשך יומיים אותם ננצל לסיורים בעיר.

סיור החוף שלנו בסנט פטרסבורג – היום הראשון
נפתח את הסיור בנסיעה לאורך שדרות אלכסנדר נייבסקי – ה”שאנז אליזה” של סנט פטרסבורג. אפשר למצוא כאן את חנויות הדגל של מיטב מותגי הצריכה, בתי הקפה האופנתיים והמסעדות המשובחות. לכאן יוצאים בערבים לראות ולהיראות. כאן מטיילים גם אחר הצהריים ונהנים מאווירה עירונית קלאסית. כמעט כל בית בשדרה (ולרוב אלה ארמונות) יש עמו סיפור. כל בית מפואר יותר ממשנהו וגם צבעיהם שונים. סטרוגנוב, גוגול, סטניסלבסקי ורבים אחרים – כולם התגוררו כאן. משם נמשיך לכיכר סנט אייזיק ופסל פרש הנחושת, כשבפארק מאחוריו התרחש מרד הדקבריסטים – אירוע חריג בתולדות רוסיה, בו בפעם הראשונה התגבשה תנועה פוליטית שפעלה נגד המערכת הממוסדת. התנועה הייתה מורכבת מיוצאי המעמד הגבוה ברוסיה, רובם אצילים, בעלי אחוזות וקציני צבא. לאחר מכן ניכנס למוזיאון ההרמיטז’, האוצר בתוכו את מיטב היצירה העולמית ונחשב למוזיאון הגדול ביותר ברוסיה ואחד המוזיאונים הגדולים, הוותיקים והחשובים ביותר בעולם לאמנות (ביקור של כשעתיים). בהמשך נראה את כנסיית ישוע על הדם המפורסמת והמפוארת, בסגנון רוסי-ביזנטי והאי ואסילייבסקי. לאחר מכן נבקר בבית הכנסת הגדול, הנחשב לאחד מבתי הכנסת היפים באירופה והשני בגודלו באירופה. בערב נצא למופע בלט בביצוע אחת מהלהקות הנחשבות, באחד מאולמות התיאטרון המפוארים בעיר. בתום המופע נשוב לאנייה שלנו ללינה.

סיור החוף שלנו בסנט פטרסבורג – היום השני
נתחיל את היום בעיירה פושקין לביקור בארמון יקטרינה בצארסקויה סלו (כפר הצארים). את הארמון הזמינה הצארית יקטרינה הראשונה כארמון קיץ. חזית הארמון שאורכה 325 מטרים של פאר נועד להדהים את המבקרים בו. נעשה בו שימוש בלמעלה מ-100 ק”ג זהב כדי לעטר את המבנה. בחזית הארמון הוקמו גנים רשמיים בסגנון צרפתי, אשר תוכננו כך שבמרכזם יהיה ביתן הארמיטז’.
במהלך המצור על לנינגרד, כבש הצבא הגרמני את צארסקויה סלו והשתמש בארמון כמחנה צבא וכמטווח אימונים. כל שנותר ממנו היה קירותיו החיצוניים. חדר הענבר נבזז, לא נותר ממנו דבר וכל עיטורי הרוקוקו נשברו ונקברו בהריסות. עבודות השיקום שהחלו זמן קצר לאחר מלחמת העולם השנייה הסתיימו עם השלמת שחזור חדר הענבר בשנת 2003 לרגל יובל ה-300 לייסוד סנט פטרסבורג. נמשיך לגני ארמון פטרהוף – משכן הקיץ שתכנן לעצמו פטר הגדול אבל שימש את הצארים האחרים.
הארמון נכבש ע”י הגרמנים במלה”ע 2, סטאלין הורה להפגיז את הארמון והוא חרב תחת מטר הפגזים. הנאצים שנסוגו מן הארמון כעבור כשנתיים, רוקנו אותו מאוצרותיו. כיום הארמון הוא שחזור מדויק לקודמו. הארמון מוקף בפארק ענק בן כ- 200 דונם, נבקר בגנים ובהם עשרות מזרקות, בריכות קטנות וחלקות מעובדות של פרחים וערוגות צבעוניות. הגנים מתוכננים על פי עיצוב משולב של הגן הצרפתי (סגנון וורסאי, סימטרי), עם כמה פביליונים, אשר שימשו בעבר לסעודות מלכותיות וכיום הם חלק מן הגן ומשמשים כבתי קפה או מוזיאונים. נחזור לסנט פטרסבורג אל פולקוב שם ממוקמת האנדרטה לזכר הניצחון על הגרמנים במלחמת העולם השנייה ושחזור המצור על לנינגרד. בתום סיורנו נשוב לאוניה לקראת ההפלגה.


יום 8 | הלסינקי (פינלנד)
קרבתה של הלסינקי לתרבויות מגוונות העניקה לה את אופייה הקוסמופוליטי שקצת יותר קשה למצוא במקומות אחרים במדינה. העיר מודרנית, אך אין בהלסינקי גורדי שחקים; להיפך, המרחבים הפתוחים והפארקים (המהווים שליש משטחה), קרובים לים ומעניקים לעיר אווירה אינטימית.
הלסינקי נבחרה לבירת העיצוב העולמי לשנת 2012 והתחושה למבקרים בה היא שהתואר הומצא במיוחד בשבילה. העיצוב להלסינקי הוא כמו הספרות לדבלין או הסמבה לריו. אוצרותיה יתגלו לעיניכם לאט. זאת עיר של מבט שני, של פרטים קטנים.
סיור החוף שלנו
עם בוקר נצא לסיור בהלסינקי במסלול שיכלול את כיכר הסנט, בניין הפרלמנט, הכפר האולימפי, מונומנט סיבליוס והכנסייה המרשימה החצובה בסלע. המשך סיור רגלי בכיכר השוק, כנסיית אוספנסקי, הרובע הרוסי, שד’ מנרהיים ועוד, ככל שיותיר הזמן. את הטיול נתחיל בביקור בקתדרלה הפרובוסלבית “אוספנסי” – שריד אותנטי להיותה של פינלנד דוכסות רוסית בתקופת הצארים לבית רומנוב.
נמשיך לכיכר הסנט בה נמצאת הקתדרלה הפרוטסטנטית ופסלו של הצאר אלכסנדר השני, בית הממשלה ובניין האוניברסיטה. נמשיך לאחת האטרקציות הייחודיות של הלסינקי, כנסיית הסלע. הכנסייה, שנבנתה בשנות השישים של המאה הקודמת, היא היחידה בעולם שנבנתה בתוך סלע גרניט ענק.
בהמשך נבקר בגני סיבליוס, המלחין הפיני המוכר בעולם מחבר האפוס המוזיקלי “פינלניה” ומהווה מעין סמל לעצמאותה התרבותית של האומה הפינית. נמשיך את הטיול בכיכר השוק ומשם נשוב לאוניה להמשך ההפלגה.

יום 9 | יום ים
יום של בילוי ונופש באוניה. תוכלו ליהנות מכל הפעילויות והמתקנים שיש באוניה. במהלך היום נתכנס לשמוע הרצאה שתינתן על ידי המדריך.

יום 10| גטבורג (שבדיה)
הבוקר נעגון בגטבורג (Gothenburg), העיר השנייה בגודלה בשבדיה, שהתפרסמה בזכות שני דברים: הנמל הגדול ביותר בשוודיה ובעובדה שמדובר באחת משתי ערים בשוודיה המשתמשות עדיין בחשמליות כמערכת תחבורה ציבורית. במהלך סיור זה נוכל לצאת לסיור פנורמי להתפעל ולחוש “הרגשת גטבורג” אמיתית – באחד מהחשמליות הישנות הנושנות שלה שראשיתן ב- 1928.
סיור החוף שלנו
הסיור יחל בהעברה למרכז העיר שבו נוכל לעלות לחשמלית בת כמעט 100 שנים. לאורך הדרך נעבור דרך פארק השעשועים “ליסברג”  – אחד הגדולים באירופה, “אבנין” שהוא הרחוב המפורסם ביותר של גטבורג עם חנויות רבות, מועדוני הלילה והמוזיאון  לאמנות, המרשים  באדריכלות הבניין שלו.
נעבור גם בשוק הדגים “פיסקשירקן”, הלא הוא שוק הדגים הענק בתוך מבנה כנסייתי – חוויה ויזואלית וקולינרית מיוחדת. עוד נטייל גם ברובע האגה, אחד הרובעים העתיקים ביותר של גטבורג, על רחובותיו הרבים המתנהלים בקצב איטי וחנויות מלאכת יד שנבנו במאה ה- 18. נקנח בביקור בכנסיית “מאסטוג” שראשיתה בשנת 1914, וסגנונה רומנטי לאומי וממנה נשקף נוף מדהים של הסביבה. אם יוותר זמן נבקר גם במוזיאון ההיסטוריה בו תצוגה מעניינת על הוויקינגים. בתום סיורנו נשוב לאוניה.

יום 11 | קופנהגן – טיסה דרך יעד ביניים לתל אביב
הבוקר תעגון האוניה בנמל קופנהגן והשייט שלנו יגיע לסיומו. נאכל ארוחת בוקר, ניפרד מהאוניה ונצא לסיור משלים בקופנהגן  ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה דרך יעד ביניים חזרה הביתה.


בנוסף
לסיורים ולאתרים המפורטים במסלול הטיול, להלן ביקורים ומקומות בלעדיים בסיורי החוף של תַּרבּותוּ:

סנט פטרסבורג
– מופע בלט באחד האולמות המפוארים
– ביקור בגני ארמון פטרהוף
הקרוזים המאורגנים שלנו מול חבילות של חברות אחרות:
– חדר ממוספר וקבוע בהזמנה, המבטיח מיקום משופר ולא נוף  מוסתר
– אוטובוס תיירים והדרכה בעברית, בכל נמל, עם מדריך ישראלי בכיר ועתיר ידע.
– הרצאות מלומדות בימי הים סביב נושאי מסלול הקרוז .
– סיורי חוף במיצוי מלא של זמן השהות בנמל להיכרות מירבית עם המקום והתרבות.
– תוכניות הטיולים מותאמות לטעם הישראלי.
– פערי מחירים ניכרים (עד פי שתיים) מסיורי חוף דומים של האוניה.
– מפגש קבוצה על קפה וכיבוד קל לקראת היציאה לטיול

המחיר כולל:

 • טיסות 
 • העברות
 • לילה במלון בבקופנהגן ברמת תיירות טובה על בסיס ארוחת בוקר
 • קרוז+מסים
 • כלכלה במהלך הקרוז – פנסיון מלא (למעט ארוחות צהרים בסיורי החוף)
 • סיורי חוף מאורגנים בכל נמלי העגינה (עפ”י התכנית באוטובוס נוח, וסיורים רגליים).
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול – אין מסלולים אופציונליים הכרוכים בתשלום נוסף.
 • מופע בלט ברמה עולמית בבית תיאטרון ואופרה מהמפוארים בסנט פטרסבורג
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות “תרבותו” המתמחה בארצות היעד – פרופ’ גוסטב מייסלס
 • טיפים לנותני השירותים השונים ביבשה (לא כולל טיפים באוניה)
 • מסי נמל בארץ ובחו”ל.
 • מפגש קבוצה לפני היציאה לקרוז

המחיר אינו כולל:

טיפים באנייה  (חובה עפ”י כללי חב’ האניות כ-13 דולר ללילה לאדם).
מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כלול.

הערות

  • יש רופא ואחות על האנייה.
  • המחירים משתנים בחברת השייט עפ”י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
  • לו”ז סיורי החוף עשוי להשתנות בהתאם להחלטות המדריך.

תנאים ומידע כללי

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרהחדר פנימי תוספת לחלוןתוספת למרפסתמדריךהנחהתוקף הנחה
04-09-201914-09-20193350.00100245גוסטב מייסלס--
תוספת ליחיד בחדר   1595.00200495--
  

הערות:

* אין כפל מבצעים והנחות
* תוספות חלון / מרפסת לחדר יחיד הן בנוסף לתוספת לחדר פנימי

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי 

יציאה חזרה חדר פנימי + חלון + מרפסת הערות  
 4.9.19 14.9.19    3,350 $    100 $     245 $ הנחה 100 $ עד 8/7  
 תוספת ליחיד בחדר:      1,595 $    200 $*     495 $*    
2019-07-23T10:22:52+00:00