yes

קרוז מאורגן סובב האיים הבריטים 28/8

קרוז מאורגן סובב את האיים הבריטים  28/8

קוד טיול: TCBI
משך הטיול: 14 ימים
יציאות:   28/8
מדינות: אנגליה, איי התעלה, אירלנד, סקוטלנד, צרפת
אוניה:  Crown Princess
סגנון: קרוז  מאורגן 

יתרונות בלעדיים

 • חדרים המבטיחים מיקום טוב ללא נוף מוסתר וללא רעשים מעליהם משטחים ציבורייים
 • הגעה ללונדון יום לפני העליה לאוניה המעניקה שקט נפשי מאיחור להפלגה
 • מלון ברמת 4* במרכז לונדון המאפשר יציאה נוחה לבילוי בערב הראשון
 • תוכנית עשירה במרכיבי תרבות, הסטוריה, פולקלור ובכניסות ובאטרקציות בלעדיות

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

יום 1 | ת”א – לונדון
עם הנחיתה בלונדון נצא לסיור פנוראמי בעיר, בסיומו נתמקם בבית המלון שלנו במרכז לונדון. ערב חופשי.

יום 2 | לונדון – סאות’המפטון – עליה לאוניה
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנחת וניסע לנמל היציאה של הקרוז בסאות’המפטון (Southampton), בדרך נבקר בעיר העתיקה והיפה סולסברי, במרכזה קתדרלה ובה מוחזק המסמך המכונן של הדמוקרטיה המערבית: Magna Carta מ-1215.  נעלה על ה-Crown Princess ונתכונן לקראת הערב הראשון של קרוז התענוגות שלנו.

יום 3 | סנט פיטר פורט, גרנזי באיי התעלה
איי התעלה (תעלת לה-מאנש), שטח חסות אנגלי בין צרפת לאנגליה, ידועים לישראלים בד”כ כמקלטי מס. אולם יש שם הרבה יותר מזה. ממצאים ארכיאולוגים מגלים כי כבר לפני 10,000 שנים חיו שם בני אדם. מאז עברו שם רומאים, צרפתים, ויקינגים, אנגלים והרייך השלישי. חמש שנים התבססו שם הנאצים כיוון שהיטלר חשב שדרך איי התעלה יכבוש את אנגליה. באי נבנו ביצורים אימתניים בידי עובדי כפייה שהובאו מאירופה. אילו הביצורים הנאצים באיים ניצבים שם עד היום ושרידיהם מושכים תיירים רבים.
גרנזי (Guernsey) הוא האי השני בגודלו בין איי התעלה, הממוקם 30 קילומטרים צפונית מערבית לצרפת ו -80 קילומטרים מדרום אנגליה. הוא אוטונומי לחלוטין ושטח השיפוט שלו כולל גם את האיים השכנים הקטנים יותר כמו סארק, רם ואולדרני. התעשיות המסורתיות כאן הן תיירות, גידול פרחים, חקלאות דיג וחלב אולם אין חולק כי “הענף” המכניס ביותר הם הבנקים הבינלאומיים, מנהלי קרנות וחברות ביטוח. אלו השתכנו כאן בהמוניהם כיוון שהאיים נודעו כבר משנות ה-60 כמקלטי מס הודות להיעדר מס רכוש, מס רווח הון ומקסימום של 20% מס הכנסה.
סיור החוף שלנו
הבוקר נעגון בסנט פיטר (St Peter Port), בירתו של האי גרנזי ונערוך סיור באי. נבקר במוזיאון הכיבוש הגרמני בו נוכל לראות מגוון של אביזרים, מדים, נשק וציוד שהשאירו אחריהם הגרמנים. נבקר גם בכנסיה הקטנה בעולם שבנויה כולה מחרסים שבורים (The Little Chapel). 

יום 4 | קורק, אירלנד
הבוקר נעגון בנמל הראשון שלנו באירלנד (מתוך שלושה). סיורי החוף שלנו “באי הירוק” תוכננו כך שיאפשרו לכם לספוג כמה שיותר מייחודה של המורשת האירית. נמל קוב (Cobh) הסמוך לקורק – העיר השנייה בגודלה ברפובליקה האירית, הוא השער לאירלנד הרומנטית המשתרעת במערב האי. קוב היה גם נמל ההגירה ההמונית של האירים לאמריקה בעיקר בתקופת הרעב הגדול (אירוע מכונן בהיסטוריה האירית) וכן הנמל האחרון ממנו הפליגה הטיטניק. האזור סביב קורק הוא גם אחד מהריכוזים הצפופים ביותר של מונומנטים פרהיסטוריים במערב אירופה.
סיור החוף שלנו
את היום נקדיש כדי לחקור כמה מציוני הדרך החשובים ביותר בהיסטוריה של אירלנד, כמו גם ליהנות מנסיעה דרך אזור כפרי מרהיב. נעשה את דרכנו למצודת בלארני (Blarney) המיתמרת לגובה רב ומוקפת בגן יפה, ובמשך מאות שנים שימשה בית לאצילים ומלכים איריים. נטפס במעלה 109 מדרגות (לא חובה) כדי לנשק את אבן בלארני המפורסמת, ולזכות ביכולת לדבר ברהיטות. מקור הסיפור במלכה אליזבת הראשונה, שטענה שהבעלים של המצודה מנעו ממנה את קבלת המצודה בסיפורי חנופה, בעזרת לשונם החדה. אם עליה זה עבד, אז אולי גם עלינו?
נמשיך לקורק העיר ונערוך סיור קצר במרכזה, משם נחזור לביקור במוזיאון של קוב המציג את סיפורה הדרמטי של ההגירה הגדולה מאירלנד בעת “רעב תפוחי האדמה” באמצע המאה ה-19. רובם הגדול של המהגרים יצאו מנמל קוב. במוזיאון נוכל ללמוד גם על סיפורה של האנייה המפורסמת טיטניק אשר קוב היה הנמל האחרון באי הבריטי יצאה מנמל זה ב-1912.

יום 5 | דבלין, אירלנד
מדרום אירלנד אנו עוברים לעיר הבירה במזרחו של האי האירי – הלא היא דבלין הידועה בבנייניה המרשימים והפאבים בעלי האווירה החמימה. את העיר חוצה נהר הליפי, ומצפון ומדרום תוחמות אותה גבעות.
הנורמנים הפכו את דבלין לעיר הבירה של אירלנד במאה ה-12 ובמשך מאות השנים הבאות העיר התפתחה מאוד, והפכה לעיר המובילה במדינה. בתחילת המאה העשרים (1919-1922) נהרסו חלקים גדולים מהעיר בעקבות מלחמת האזרחים באירלנד, ובניינים מרשימים, לרבות אתרים ובניינים היסטוריים, רבים ניזוקו באופן קשה. גם השנים שעברו לא הצליחו להשכיח את ההרס הרב שהותירה מלחמת האזרחים, ורק בשנות ה-60 של המאה ה-20 נרשמה התעוררות בשיקום ההריסות ובניית תשתיות. כיום כבר נחשבת לדבלין לעיר בירה מודרנית ומתקדמת באירופה.
סיור החוף שלנו
נפתח את סיורנו היום ב”פיניקס פארק” ובו בית הנשיא, צבאים, פסל הפינִיקְס, ה”פינישקה”, הלא הוא עוף החול הקם לתחייה שוב ושוב – סמל לעם האירי, גן ירק ופרחים ליד מגדל עתיק. נמשיך לאורך הנהר ליפְי לעבר קתדרלת סנט פטריק (שבה שירת ג’ונתן סוויפט) ונעבור ליד בתים מכוסי קיסוס ובהן דלתות צבעוניות שמאחוריהן סיפורים מרתקים. משם אל אוניברסיטת טריניטי שהוקמה במאה ה- 16 ובספריתה מצויים ספרים עתיקים רבים ובהם
“Book of Kells” אשר נכתב כנראה ע”י נזירים ונחשב למלאכת מופת של כתיבה דתית מרשימה וציורים מרהיבים.
עם סיום הביקור, נרד לסיור רגלי במדרחוב גראפטון שהוא הלב הפועם של דבלין, חנויות, מסעדות, מופעי רחוב ובקצהו פסלה של מולי מאלון, הגברת מהשיר שהפך להימנונה הלא רשמי של דבלין. נקנח באזור “טמפל באר”, אזור חיי הלילה, המרכז התרבותי ומוקד משיכה לתיירים המחפשים לבלות ערב אירי אותנטי.

יום 6 | דבלין, אירלנד
50 גוונים של ירוק יש באירלנד והבוקר נצא להיווכח בכך. הגיע הזמן להסניף אוויר צלול לריאות וכמה ממראות הטבע שאירלנד כה מצטיינת בהם. הבוקר נצא אל מחוז וויקלו שמדרום לדבלין המכונה “הגן של אירלנד”, על שום שפע הנהרות, האגמים וההרים שבו.
סיור החוף שלנו
הסיור שלנו של היום בסביבותיה הירוקות של דבלין משלב נוף אלפיני מרהיב וביקור בביקור בפארק העתיקות של לגלנדלוך (Glendalough) “העמק שבין שני האגמים” בשפה הגאלית. האתר, שחשוב ביותר להתפתחות הנצרות הקדומה באירלנד, מרהיב ומסקרן כאחד. משם ניסע לביקור במפלי המים היפים במדינה שבשטח אחוזת Powerscourt.
נקנח בסיורנו בביקור באחוזת פאוורס-קורט עצמה המשתרעת על שטח של כ-3.5 ק”מ מרובע. המבנה המרשים נבנה במקור במאה ה-13 כטירה, ובהמשך כארמון, שכלל 68 חדרים בסגנון פלאדיאני (נלמד מה זה), נשרף ב-1976 וכעבור 20 שנה שופץ בחלקו. מרשימים ביותר הם הגנים הבארוקים שמאחוריהם נשקף הר הסוכר של ויקלו. הגנים תוכננו בהשראתם של גני ורסאי וטירת שיכצינגן ליד היידלברג, והוכתרו במקום מס’ 3 בעולם ע”י “נשיונל גיאוגרפיק”. חגיגת טבע. לאחוזה צמודים גם מפלי פאוורסקורט שגובהם 121 מ’ והם המפלים הגבוהים באירלנד. האחוזה שימשה נוף רקע לצילומי סרטים וקליפים, כמו: הרוזן ממונטה כריסטו, דיוויד קופרפילד, בארי לינדון של הבמאי סטנלי קובריק וסדרת הטלוויזיה שושלת טיודור.

יום 7 | בלפסט, צפון אירלנד
בירת צפון אירלנד שנבנתה ברובה רק מן המאה ה-19 ואילך, נראית על פניה כעיר תעשייתית גדולה. כמובן שלא מדובר בסתם עיר: הפוליטיקה, ההיסטוריה והדת מהוות חלק ממארג החיים בה, ולכולן נוכחות מקומית מורגשת מאוד. במערב העיר משתרע אזור שהעוני ניכר בו, ועוברים בו רחובות שכיכבו לעתים קרובות כל-כך במהדורות החדשות של שנות ה- 60 עד ה- 90.
סיור החוף שלנו
היעד הראשי שלנו היום הוא כמובן Giant’s Causeway, אתר טבע הידוע ב- 40 אלף עמודי בזלת שכבתית, נחשב לפלא השמיני של העולם והוא אתר המורשת העולמי של אונסק”ו היחיד בצפון אירלנד. לפי המיתוס, הענק Finn McCool השתמש בעמודות הבזלת כדי ליצור גשר יבשתי כדי שיוכל לנסוע מאירלנד לסקוטלנד לבקר את אהובתו, ענקית סקוטית. עם ההגעה, נקבל הסבר מעניין ביותר כיצד נוצרו כאן עשרות אלפי אבני הבזלת של הגשר היבשתי. סיפורים על המיתולוגיה, היסטוריה, גיאולוגיה, צמחייה העשירה ובעלי חיים של האזור, יציתו את דמיונכם לפני שאתה עושים את דרכם לאתר.
עם סיום הביקור נחזור לבלפסט. העיר שהתפרסמה בעולם עם פרוץ “הצרות הבין דתיות” בשנות ה- 60, סכסוך שנמשך עד הסכם יום השישי הטוב בשנת 1998. אמנות עממית שמילאה תפקיד בולט בתקופת ה”צרות”, הביאה לכך שחומות ההפרדה בין השכונות היו לשלטי חוצות ונצבעו בציורי קיר ססגוניים אשר בטאו את הנטיות הפוליטיות של כל שכונה. נבקר בשכונת Shankill Road , קהילה אותנטית של מעמד הפועלים, ובאזור Falls Roads בו ציורי הקיר מספרים את הסיפור של עברו האלים של מעמד הפועלים ואמונתו בעתיד.
במרכז העיר, נחלוף על פני בית האופרה הגדול ומבנים ויקטוריאניים עם פסלי דלתות וחלונות של ראשי אלים ומשוררים, מדענים, מלכים ומלכות המציצים מהמדפים הגבוהים של בנקים ומחסני פשתן ישנים.

יום 8 | גלזגו, סקוטלנד
הבוקר אנו מתחילים את אחד משלושת הביקורים שלנו בסקוטלנד. בכל אחד מהמקומות הללו, נתאמץ לשקף לכם זווית אחרת שלה, כדי שבתום שלושת הביקורים תקבלו את תמונה שלמה על התרבות הסקוטית.
גלזגו (Glasgow)העיר הגדולה ביותר בסקוטלנד (והשלישית בגודלה בבריטניה), ידעה בחייה לא מעט תהפוכות. היא החלה את דרכה בימי הביניים כעיר קטנה שבה התגורר הבישוף האזורי אבל גדלה למרכז מסחרי ותעשייתי חשוב במאה ה-17 הודות לנמל שלה ששינע סחורות משובחות, מכל ולכל העולם. בשנות השפע הללו, התפתח בעיר הסגנון הארט נובו על-ידי אדריכלים מחוננים כמו: צ’ארלס רני מקינטוש ואלכסנדר “היווני” תומסון. מקינטוש לגלזגו, הוא כמו גאודי לברצלונה ויצירות המופת שלו פזורות בעיר עד היום. נצפה באחדים מהם.
אלא שאירועי המאה ה-20, כמו שתי מלחמות העולם ופתיחת שוק המסחר העולמי לתחרות, הביאו לירידה חדה במעמדה של גלזגו וגרמו לעוני, קיפאון התפתחותי ואחוזי הגירה גבוהים. מצב זה נותר בעינו עד סוף שנות ה- 80, שאז החלה שוב בתהליכי התאוששות וצמיחה מחודשים וכיום נחשבת גלזגו לאחד מיעדי התיירות המבוקשים באירופה.
סיור החוף שלנו
נתחיל את סיורנו במוזיאון התחבורה שהושקעו בו 100 מיליון דולר בתכנונה של אדריכלית-העל (שהלכה לעולמה לאחרונה) זאהה חדיד. בסמוך לו נבקר בספינה הגבוהה (The Tall Ship), פריט היסטורי מרשים של עיר הנמל. הספינה הממוקמת בנהר קלייד היא אחת הספינות העתיקות והיא מוצגת בנמל לאחר שהושקה ב-1896 ושטה סביב העולם במשך לא פחות מ-80 שנים. הספינה היא אתר תיירות שלם עם סיורים וחנות מתנות.
נמשיך אל מוזיאון קלווין גרוב הממוקם בארמון ויקטוריאני מרהיב האוצר חפצים, תמונות של ציירים פלמים קלאסיים וציירים מודרניים (כמו סלבדור דאלי), בו גם אגף המוקדש לאדריכל המהולל צ’ארלס רני מקינטוש. נראה שני בניינים של האדריכל שהשפיע יותר מכל על מראה העיר.
בהמשך היום נשוטט גם ברחובות הראשיים Argyle ו- Buchanan, בהם מרכזי קניות, חנויות ובתי קפה – והמפורסם ביניהם Willow Tearooms שחדריו עוצבו במיוחד על ידי מקינטוש בשנת 1904.

יום 9 | יום ים. מפגש קבוצתי והרצאה
יום של שיט והנאה משירותי האוניה המציעים הופעות בינלאומיות, בריכת שחיה, קזינו, חנויות דיוטי פרי ועוד. במהלך היום נתכנס למפגש קבוצתי ונאזין להרצאה מפי מדריך הטיול.

יום 10 | אינברנס – לוך נס (סקוטלנד)
בירת אזור הגבעות של סקוטלנד- היילנדס (Highlands), מקום ייחודי, היסטורי ועתיק היושב על שפך נהר לוך נס. מוקפת טירות מעוטרות בשפע פרחים, אינברנס היא עיר משגשגת עם מגוון עשיר של מבנים היסטוריים בעיר העתיקה המהווים רקע נאה למבחר החנויות במקום.
סיור החוף שלנו
הבוקר יתחיל בנסיעה דרך נוף הגבעות מכוסות האברש (שיח שאינו תלוי בפוריות הקרקע) של סקוטלנד בדרכנו ל-, Culloden Moor אתר הקרב האחרון שהתרחש על אדמת בריטניה.במקום הזה, בקרב עקוב מדם וטראומטי לעם הסקוטי, הביסו האנגלים בפיקודו של הדוכס מקמברלנד, את 5,000 הסקוטים ההרריים בראשות מנהיגם Bonnie Prince Charlie שחתרו להחזיר את כתר המלוכה למלך הקתולי ג’יימס השני.
עם סיום הביקור, נחזור לאינברנס היפה. נחצה את שפך הנהר נס לים הצפוני ונעפיל לגבעה החולשת על העיר בה הוקם המבצר השולט על העיר . נפגוש בפסלה של פלורה מקדונלד אשר הצילה את “בוני פרינס צ’ארלי” במהלך מרד היעקובינים.
מאינברנס נשים פעמינו אל לוך נס המהולל, אגם עמוק של מים מתוקים, המתחיל בצפונה של העיר ומסתיים בפורט אוגוסטוס בדרום ונודע בשל המפלצת המיתולוגית שנצפתה בו, כביכול, וקרויה לכן המפלצת מלוך נס – “נסי”. לקינוח, נבקר במזקקת וויסקי, נראה את תהליך ייצור המשקה הלאומי של הסקוטים ונרים כוסית לחיים.

יום 11 | אדינבורו, סקוטלנד
אדינבורו הינה בירתה של סקוטלנד ואחת מהערים היפות בבריטניה. היא ממוקמת בחלק הצפוני של סקוטלנד במפרץ Forth וקל מאד להתמצא בה. היא מחולקת ע”י עמק עטוף בגן לשני אזורים יפים אך שונים זה מזה, לאזור העתיק (הגבוה) ולאזור החדש (המישורי), בין החיים בימי הביניים לבין החיים המודרניים. העיר “חיה ונושמת” תרבות המתבטאת בשפע מוזיאונים וכמובן בפסטיבלים ידועי שם המתקיימים בה לאורך השנה.
סיור החוף שלנו
נתחיל את יומנו בביקור בטירת אדינבורו, מבצר גדול מימי הביניים המתנשא עלינו ממרומי צוק וולקני שחור, אפל וקודר. הטירה שהיא בעצם מבצר-ארמון, איכלסה בין היתר את מרי מלכת הסקוטים, שם ילדה את בנה, ג’יימס השישי המלך הסקוטי שזכה למלוך גם על אנגליה כג’יימס הראשון. בכניסה למצודה נמצא את פסליהם של הגיבורים הלאומיים של סקוטלנד, רוברט ברוס וויליאם וולאס (שסיפורו הוצג בסרט “לב אמיץ” עם מל גיבסון).
נערוך סיור פנורמי בעיר במהלכו נראה את ארמון מלכי סקוטלנד – הולירוד-האוס, בניין הפרלמנט ו”העיר החדשה” הג’ורג’יאנית, ולאחר מכן נוכל ליהנות קצת מזמן חופשי במרכז התוסס של העיר ולאורך רחוב פרינסס שבו פאבים, חנויות כל-בו מפוארות וגנים מעוצבים ייחודיים! ניכנס שם מיד לאווירה יחד עם אמני רחוב, נגנים ותערוכות מתחלפות. אחר הצהרים נצא מהעיר לכיוון פארק ההליקס, פארק ציבורי שמסמל התחדשות עירונית לטובת פעילות פנאי משפחתית. בפארק מוצב מיצג ייחודי הנקרא הקלפיס (The Kelpies) ומהווה אות כבוד היסטורי לסוסי העבודה ששימשו את התחבורה והתעשיה הסקוטיים של המאה ה-19 וקושר בין המורשת התעשייתית לבין המסורת הקלטית הקדומה.

יום 12 | יום ים. מפגש קבוצתי והרצאה
זה הזמן לנצל בניחותא את כל מה שיש לאוניה להציע: מפעילויות ספורט ועד פעילויות תרבות כחוגים שונים והרצאות. במהלך היום נתכנס למפגש קבוצתי ונאזין להרצאה מפי מדריך הטיול.

יום 13 | לה הבר’ה
הבוקר נעגון בלה-האבר (Le Havre) עיר הנמל השנייה בגודלה בצרפת (אחרי מרסי). העיר סבלה רבות במלחמת העולם השנייה וחלקים רבים ממנה חרבו ונשרפו.
סיור החוף שלנו
את היום נקדיש בעיקר לאתרי הנחיתה של כוחות הברית (מבצע “אוברלורד”, 6 ביוני 1944), אחד משיאיו של כל טיול לנורמנדי. ארומנש (Arromanches) היושבת על החוף הייתה אחד מאתרי הנחיתה הראשונים בפלישה לנורמנדי. לכאן הובאו חלקי הנמל הצף שקלט את חיילי כוחות הברית (Mulberry Harbour) וכאן גם הוקם מוזיאון המציג את שלבי הנחיתה ותוצאותיה.
נצפה בסרט מרהיב ומרגש המוצג על גבי 9 מסכים המקיפים את הצופה ב-360 מעלות. הסרט ייתן לנו תחושה כאילו אנו נמצאים בזמן אמת בליבה של המערכה.
נסייר גם בחוף אומהה (שהונצח בסרט “להציל את טוראי ראיין”) העקוב מדם, ולא נפסח על בית הקברות האמריקאי עצום הממדים במקום, בו קבורים גם חיילים יהודים רבים.
בדרך חזרה לאוניה ובמידה ויוותר זמן, נעבור בהונפלר (Honfleur) הידועה בזכות נמל הסירות היפה מהמאה ה-17 ובתי הפסטל שלאורכו.

יום 14 | סאות’המפטון – לונדון – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מן האוניה, נעלה על האוטובוס ונעשה את דרכנו חזרה הביתה.

ביקורים ומקומות בלעדיים בתוכנית סיורי החוף של הקרוז:

גרנזי
המוזיאון הגרמני- שריד לכיבוש הנאצי שתכנן את הפלישה לבריטניה מהאי
תצפית טורטוואל.
“הקפלה הקטנה” בעולם
טפסטרי גרנזי – תיאור תולדות האי באמצעים אמנותים

קורק
טירת בלארני והגנים סביבה
מוזיאון הרעב בקוב – פרק מכונן בתולדות אירלנד

דבלין
אוניברסיטת טריניטי – הספריה ו-book of Kells
הפארק הארכיאולוגי של לגלנדלוך (Glendalough)
מפלי Powerscourt
טירת Powerscourt והגנים

גלזגו
מוזיאון קלווין גרוב.
בנייני האדריכל מקינטוש – גאודי של גלזגו.
מוזיאון התחבורה – הכל בגלזגו בא ויצא מהנמל והים.

אינברסגורדון
קולדון מור- שדה הקרב האחרון שהתרחש על אדמת בריטניה
המוזיאון העירוני של אינברנס.
לוך נס ו”נסי”…

אדינבורו
טירת אדינבורו – טירת המלוכה השולטת על אדינבורו

לה האברה
בית הקברות של החיילים האמריקאים באוהמה ביץ’.

יתרונות בלעדיים נוספים:

 • הגעה ללונדון יום לפני העליה לאוניה וסיור בלונדון
 • לינה במלון 4* במרכז לונדון המאפשר יציאה לבילוי בערב הראשון
 • תוכנית טיול עשירה במרכיבי תרבות, בכניסות ואטרקציות בלעדיות

הקרוזים המאורגנים שלנו מול תוכניות של חברות אחרות:

1. בתרבותו מובטח לכם חדר ללא נוף מוסתר
2. מס’ גבוה של כניסות ואטרקציות (כלולות בתשלום) ללא תחרות, להעצמת חווית הטיול .
3. אוטובוס תיירים והדרכה בעברית, בכל נמל, עם מדריך ישראלי בכיר ועתיר ידע.
3. הרצאות מלומדות סביב נושאי מסלול הקרוז בימי ים.
4. סיורי חוף במיצוי מלא של זמן השהות בנמל להיכרות מירבית עם המקום והתרבות.
6. תוכניות הטיולים מותאמות לטעם הישראלי.
7. פערי מחירים ניכרים (עד פי שתיים) מסיורי חוף דומים של האוניה.
8. מפגש קבוצה על קפה וכיבוד קל לקראת היציאה לטיול

 

 

המחיר כולל:

 • קרוז+מיסים
 • כלכלה מלאה במהלך השייט (למעט ארוחות צהרים בסיורי החוף)
 • טיסה ישירה בחברת אל-על או בריטיש איירוויס בנתיב תל אביב – לונדון – תל אביב.
 • 4 העברות (משדה התעופה למלון, מהמלון לנמל, מהנמל בבוקר ללונדון ומלונדון בערב לשדה התעופה).
 • סיורי חוף מאורגנים בכל נמלי העגינה (ע”פ התוכנית, באוטובוס נוח, תחבורה ציבורית בעת הצורך וסיורים רגליים).
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול, אין מסלולים אופציונלים הכרוכים בתשלום נוסף.
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות “תרבותו” המתמחה ביעד – רחל נווה ב-11/7
 • טיפים לנותני השירותים השונים ביבשה (לא כולל טיפים באוניה)
 • מיסי נמל בארץ ובחו”ל.

המחיר אינו כולל:

כל מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כלול.
טיפים באניה בגובה 13.5 דולר לאדם ליום (חובה עפ”י כללי חב’ האניות).

הערות

 • יש רופא ואחות על האניה.
 • המחירים משתנים בחברת השייט עפ”י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.

 

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי*  

יציאה חזרה חדר פנימי תוספת חלון  תוספת מרפסת הערות  
 28.8.19  10.9.19   4,846 $   735 $    הנחה 160 $ עד 27/5 כולל מלון במרכז לונדון

* אין כפל הנחות ומבצעים

2019-06-13T12:33:03+00:00