yes

קרוז מאורגן סובב האיים הבריטים כולל פסטיבל אדינבורו 7 באוגוסט

קרוז מאורגן סובב את האיים הבריטיים כולל פסטיבל אדינבורו 7 באוגוסט

קוד טיול: TCBI
משך הטיול: 14 ימים
יציאה:  7 באוגוסט 2020
חזרה:
  20 באוגוסט
מדינות: אנגליה, איי התעלה, אירלנד, סקוטלנד, צרפת
אוניה:   Regal Peincess
סגנון: קרוז  מאורגן כולל טיסות, העברות, קרוז, סיורי חוף, לילה בלונדון

יתרונות בלעדיים

 • השתתפות הפסטיבל אדינבורו במופע המלכותי המרהיב “טאטו”

 • הגעה ללונדון יום לפני העליה לאוניה המעניקה שקט נפשי מאיחור להפלגה
 • מלון ברמת 4* במרכז לונדון המאפשר יציאה נוחה לבילוי בערב הראשון
 • תוכנית עשירה במרכיבי תרבות, הסטוריה, פולקלור ובכניסות ובאטרקציות בלעדיות

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

השתתפות במופע הטאטו ובארועי הפרינג’ של פסטיבל אדינבורו

כבר מימיו הראשונים בראשית שנות החמישים, זכה מופע הטאטו (Tattoo) הצבאי המלכותי באדינבורו לשם ולתהילה בינלאומית. הטאטו הוא מפגן מרשים בעוצמתו של מופעי זמרים, רקדנים, תזמורות חמת חלילים, מתופפים ומופעי ראווה המעמידים בצל את טקס פתיחת חגיגות יום העצמאות בישראל בהר הרצל…

הטאטו הוא במידה רבה ‘התקבצות עולמית’ שנתית של מוסיקאים ומבצעים מהוללים של מופעי ראווה מכל פינה על פני הגלובוס וכשליש מעשרות אלפי הצופים בכל שנה מגיעים מחוץ לבריטניה. הספקטאקל הזה משודר בכל שנה בלמעלה מ -40 תחנות טלוויזיה וצופים בו יותר מ- 100 מיליון צופים ברחבי העולם.

בכל שנה יש נושא מרכזי סביבו סובב המופע, מה שהופך את החוויה לשונה בכל פעם. ההפקה תכלול בין השאר, את המראה והצלילים הבלתי נשכחים של 250 נגני חמת החלילים והתופים על רקע צלליתה המרהיבה של טירת אדינבורו, את תזמורת הצבא הניו זילנדי, משמר המלך מנורבגיה ועוד ועוד…מר ה י ב !

תוכנית הקרוז וסיור החוף:

יום 1 | 07/08 – תל אביב – לונדון
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס ללונדון. לאחר הנחיתה ניסע לסיור פנורמי בעיר, בסיומו נתמקם בבית המלון שלנו בעיר. ערב חופשי.

יום 2 | 08/08 – לונדון – סאות’המפטון
לאחר ארוחת הבוקר נצא  לכיוון נמל היציאה של הקרוז בסאות’המפטון (Southampton). בדרך נבקר בסולסברי, אחת הערים החשובות ביותר בימי הביניים. האטרקציה המרכזית בעיר היא אחת הקתדרלות הגדולות באירופה המושכת אליה תיירים רבים, גם בזכות עותק המסמך המכונן של הדמוקרטיה המערבית: Magna Carta מ-1215. נעבור גם בסטונהג’ לתצפית על האתר המופלא מן הפריהסטוריה. נמשיך בנסיעתנו לסאות’המפטון ונעלה על ה-Regal Princess, נתארגן בחדרים וניפגש שוב לארוחת ערב הראשונה בקרוז התענוגות שלנו.

יום 3 | 09/08 – סנט פיטר פורט, גרנזי באיי התעלה
איי התעלה (תעלת לה-מאנש), שטח חסות אנגלי בין צרפת לאנגליה, ידועים בעולם כמקלטי מס. אולם יש בהם הרבה יותר מזה. ממצאים ארכיאולוגים מגלים כי כבר לפני 10,000 שנים חיו שם בני אדם. מאז עברו שם רומאים, ויקינגים, צרפתים, אנגלים והרייך השלישי. איי התעלה היו הטריטוריה הבריטית היחידה שנכבשה ע”י הנאצים, אשר שהו שם במשך חמש שנים. באי נבנו ביצורים אימתניים בידי עובדי כפייה שהובאו מאירופה. אלו הביצורים הנאציים באיים הניצבים שם עד היום ושרידיהם מושכים תיירים רבים.
גרנזי (Guernsey) הוא האי השני בגודלו בין איי התעלה, הממוקם כ-30 קילומטרים צפונית מערבית לצרפת וכ -80 קילומטרים מדרום אנגליה. הוא אוטונומי לחלוטין ושטח השיפוט שלו כולל גם את האיים השכנים הקטנים יותר כמו סארק, הרם, אולדרני ועוד. התעשיות המסורתיות כאן הן תיירות, גידול פרחים, חקלאות דיג וחלב אולם אין חולק כי “הענף” המכניס ביותר הם הבנקים הבינלאומיים, מנהלי קרנות וחברות ביטוח. אלו השתכנו כאן בהמוניהם כיוון שהאיים נודעו כבר משנות ה-60 כמקלטי מס הודות להיעדר מס רכוש, מס רווח הון ומקסימום של 20% מס הכנסה.
סיור החוף שלנו
הבוקר נעגון בסנט פיטר (St Peter Port), בירתו של האי גרנזי ונערוך סיור באי. נבקר במוזיאון הכיבוש הגרמני בו נוכל לראות מגוון של אביזרים, מדים, נשק וציוד שהשאירו אחריהם הגרמנים. נבקר גם בכנסיה הקטנה בעולם שבנויה כולה מחרסים שבורים (The Little Chapel) ובמוזיאון שטיחי הקיר המתארים בעשרה שטיחי קיר את ההיסטוריה של האיים ב – 1000 השנים האחרונות (The Guernsey Tapestry). 

יום 4 | 10/08 – קורק, אירלנד
הבוקר נעגון בנמל הראשון שלנו באירלנד (מתוך שלושה). סיורי החוף שלנו “באי הירוק” תוכננו כך שיאפשרו לכם לספוג כמה שיותר מייחודה של המורשת האירית. נמל קוב (Cobh) הסמוך לקורק – העיר השנייה בגודלה ברפובליקה האירית, הוא השער לאירלנד הרומנטית המשתרעת במערב האי. קוב היה גם נמל ההגירה ההמונית של האירים לאמריקה, בעיקר בתקופת הרעב הגדול (אירוע מכונן בהיסטוריה האירית) וכן הנמל האחרון ממנו הפליגה הטיטניק. האזור סביב קורק הוא גם אחד מהריכוזים הצפופים ביותר של מונומנטים פרהיסטוריים במערב אירופה.
סיור החוף שלנו
את היום נקדיש כדי לחקור כמה מציוני הדרך החשובים ביותר בהיסטוריה של אירלנד, כמו גם ליהנות מנסיעה דרך אזור כפרי מרהיב. נעשה את דרכנו למצודת בלארני (Blarney) המיתמרת לגובה רב ומוקפת בגן יפה, ובמשך מאות שנים שימשה בית לאצילים ולמלכים איריים. נטפס במעלה 109 מדרגות (לא חובה) כדי לנשק את אבן בלארני המפורסמת, שתעניק לנו יכולת לדבר ברהיטות…
 משם נחזור לביקור במוזיאון של האוניה המפורסמת טיטניק בעיירה קוב שהיה הנמל האחרון באי הבריטי ממנו יצאה ב-1912 להפלגתה הגורלית. את יתרת הזמן נקדיש לעיר קורק. נערוך סיור קצר במרכזה, שם נראה את בית הכנסת שעדיין משרת את הקהילה הקטנטנה של היהודים ששרדה במקום.

יום 5 | 11/08 – דבלין, אירלנד
מדרום אירלנד אנו עוברים לעיר הבירה במזרחו של האי האירי – הלא היא דבלין הידועה בבנייניה המרשימים והפאבים בעלי האווירה החמימה. את העיר חוצה נהר הליפי, ומצפון ומדרום תוחמות אותה גבעות. אחרי ימי הוויקינגים במאה ה-10 הגיעו הנורמנים במאה ה-12 והפכו את דבלין לעיר הבירה של אירלנד.
במשך מאות השנים הבאות דבלין התפתחה והפכה לעיר המובילה במדינה. בזמן מלחמת האזרחים (1922-1923) נהרסו חלקים גדולים מהעיר ובניינים מרשימים רבים, לרבות אתרים היסטוריים אשר ניזוקו באופן קשה. גם השנים שעברו לא הצליחו להשכיח את ההרס הרב שהותירה מלחמת האזרחים, ורק בשנות ה-60 של המאה ה-20 נרשמה התעוררות בשיקום ההריסות ובניית תשתיות. כיום כבר נחשבת לדבלין לעיר בירה מודרנית ומתקדמת באירופה.
סיור החוף שלנו
נפתח את סיורנו בקתרלת סנט פטריק (הקשורה בסיפורים רבים ובאישים חשובים בתולדות אירלנד, ביניהם ג’ונתן סוויפט). נמשיך למרכז דבלין, כשאנו עוברים בדרכנו מבנים הסטוריים ותרבותיים רבים. נגיע לאוניברסיטה המפורסמת של העיר, “טריניטי קולג'”, וניכנס לתוכה כדי לראות את אחת האטרקציות המפורסמות של דבלין  “Book of Kells” – יצירת מופת מימי הביניים המוצגת בתוך מבנה הסטורי נפלא ובו ספריה יפהפיה.
אחרי הפסקת צהרים קצרה נמשיך באחד מבנייני המוזיאון הלאומי של אירלנד שם נוכל להתוודע לעברה ולשמוע את סיפורה של אירלנד. נמשיך דרך הרחובות האלגנטיים של דבלין, בתים מכוסי קיסוס ובהם דלתות צבעוניות שמאחוריהן סיפורים מרתקים. נקנח בפארק עטור פרחים ובו אגם קטן “סנט סטיפנ’ס גרין” ונסיים במדרחוב גראפטון המהווה את ליבה הפועם של דבלין ובו מסעדות, חנויות ומופעי רחוב פסלה של מולי מאלון, הגברת מהשיר שהפך להימנונה הלא רשמי של דבלין. 

יום 6 | 12/08 – ליברפול, אנגליה
ליברפול נמצאת במחוז ויילס , שהיא הקטנה מבין הישויות הפוליטיות המרכיבות את הממלכה המאוחדת, ולה קסם, נופים והסטוריה ייחודיים. כיבושה של ויילס בידי אנגליה ארך זמן רב ועם השלמת הכיבוש נבנו בה מבצרים רבים שנועדו לבסס את האחיזה האנגלית. מבצרים אלו מוסיפים נדבך דרמטי ומרתק לכל סיור בוויילס. בסביבתה של ליברפול מצויות פנינים רבות כשהבולטת ביניהן היא העיר העתיקה צ’סטר, היחידה בכל בריטניה ואחת מן הערים המעטות בעולם בהן נשתמרו החומות העתיקות באופן מלא. צ’סטר, אשר החלה כמבצר רומי שימרה את אופיה ואת יופיה באורח מרהיב. 
סיור החוף שלנו
נצא לצפון ויילס וניסע דרך נופים מרהיבים אל עבר מצודת קונווי (Conway Castle). מצודה זו אשר נבנתה במאה ה-13 היא אחת מיצירות המופת של האריטקטורה של ימי הביניים בעולם כולו ואתר מורשת עולם של אונסק”ו. עם סיום הביקור באתר המופלא, נשים פעמינו אל העיר העתיקה צ’סטר. נערוך סיור על החומות הנפלאות ונזכה למראות בלתי נשכחים מן העיר העתיקה שבסמטאותיה נטייל ומאווירתה נספוג.

יום 7 | 13/08 – בלפסט, צפון אירלנד
בירת צפון אירלנד שנבנתה ברובה רק מן המאה ה-19 ואילך, נראית על פניה כעיר תעשייתית גדולה. כמובן שלא מדובר בסתם עיר: הפוליטיקה, ההיסטוריה והדת מהוות חלק ממארג החיים בה, ולכולן נוכחות מקומית מורגשת מאוד. במערב העיר משתרע אזור שהעוני ניכר בו, ועוברים בו רחובות שכיכבו לעתים קרובות כל-כך במהדורות החדשות של שנות ה- 60 עד ה- 90.
סיור החוף שלנו
היעד הראשי שלנו היום הוא כמובן Giant’s Causeway, אתר טבע הידוע ב- 40 אלף עמודי בזלת שכבתית, נחשב לפלא השמיני של העולם והוא אתר המורשת העולמי של אונסק”ו היחיד בצפון אירלנד. לפי המיתוס, הענק Finn McCool השתמש בעמודות הבזלת כדי ליצור גשר יבשתי כדי שיוכל לנסוע מאירלנד לסקוטלנד לבקר את אהובתו, ענקית סקוטית. עם ההגעה, נקבל הסבר מעניין ביותר כיצד נוצרו כאן עשרות אלפי אבני הבזלת של הגשר היבשתי. סיפורים על המיתולוגיה, היסטוריה, גיאולוגיה, צמחייה העשירה ובעלי חיים של האזור, יציתו את דמיונכם לפני שאתם עושים את דרככם לאתר.
עם סיום הביקור נחזור לבלפסט. העיר שהתפרסמה בעולם עם פרוץ “הצרות” בשנות ה- 60, הסכסוך הבין-דתי שנמשך עד “הסכם יום השישי הטוב”, הוא “הסכם בלפסט” משנת 1998. אמנות עממית שמילאה תפקיד בולט בתקופת ה”צרות”, הביאה לכך שחומות ההפרדה בין השכונות היו לשלטי חוצות ונצבעו בציורי קיר ססגוניים אשר ביטאו את הנטיות הפוליטיות של כל שכונה. נבקר בשכונת Shankill Road, קהילה אותנטית של מעמד הפועלים, ובאזור Falls Roads בו ציורי הקיר מספרים את הסיפור של עברו האלים של מעמד הפועלים ואמונתו בעתיד.
במרכז העיר, נחלוף על פני בית האופרה הגדול ומבנים ויקטוריאניים עם פסלי דלתות וחלונות של ראשי אלים ומשוררים, מדענים, מלכים ומלכות המציצים מהמדפים הגבוהים של בנקים ומחסני פשתן ישנים.

יום 8 | 14/08 – גלזגו – פסטיבל אדינבורו, סקוטלנד
הבוקר אנו מתחילים את אחד משלושת הביקורים שלנו בסקוטלנד. בכל אחד מהמקומות הללו, נתאמץ לשקף לכם זווית אחרת שלה, כדי שבתום שלושת הביקורים תקבלו את תמונה שלמה על התרבות הסקוטית.
גלזגו (Glasgow) העיר הגדולה ביותר בסקוטלנד (והשלישית בגודלה בבריטניה), ידעה בחייה לא מעט תהפוכות. היא החלה את דרכה בימי הביניים כעיר קטנה שבה התגורר הבישוף האזורי אבל גדלה למרכז מסחרי ותעשייתי חשוב במאה ה-17 הודות לנמל שלה ששינע סחורות משובחות לכל העולם ואליה. בשנות השפע הללו, התפתח בעיר הסגנון הוויקטוריאני על-ידי אדריכלים מחוננים כמו: צ’ארלס רני מקינטוש ואלכסנדר “היווני” תומסון. 
אלא שאירועי המאה ה-20, כמו שתי מלחמות העולם ופתיחת שוק המסחר העולמי לתחרות, הביאו לירידה חדה במעמדה של גלזגו וגרמו לעוני, קיפאון התפתחותי ואחוזי הגירה גבוהים. מצב זה נותר בעינו עד סוף שנות ה- 80, שאז החלה שוב בתהליכי התאוששות וצמיחה מחודשים, וכיום נחשבת גלזגו לאחד מיעדי התיירות המבוקשים באירופה.
סיור החוף שלנו
את הסיור שלנו נתחיל נתחיל ב”מוזיאון העם” הממוקם בארמון מרהיב, האוצר חפצים, תמונות, צילומים וסרטים הסטוריים של אנשי גלזגו.האוסף משקף תובנה עמוקה על חייהם, כיצד עבדו ובילו החל מהמאה ה-18 ועד המאה ה-20.
נמשיך אל מוזיאון קלווין גרוב הממוקם בארמון ויקטוריאני מרהיב האוצר חפצים, תמונות של ציירים פלמים קלאסיים וציירים מודרניים (כמו סלבדור דאלי), בו גם אגף המוקדש לאדריכל המהולל צ’ארלס רני מקינטוש. נראה את שני הבניינים של האדריכל רני מקינטוש שהשפיע יותר מכל על מראה העיר. מקינטוש לגלזגו, הוא כמו גאודי לברצלונה, ויצירות המופת שלו פזורות בעיר עד היום. נצפה באחדים מהם. 
נסיים בבית התה המפורסם (Willow Tea Rooms) שחדריו עוצבו במוחד על ידי מקינטוש בשנת 1904 כשבכל חדר ישנו עיצוב מעניין ושונה בו אפשר לשתות תה וליהנות מהאווירה המיוחדת. נסיים בפארק פולוק, המכיל שני מוזיאונים לאמנות.
נשוב לאוניה לארוחה ולהתארגנות לקראת אחד משיאי טיולנו – נסיעה למופע הטאטו (Tattoo) המפורסם של פסטיבל אדינבורו. זהו אחד ממופעי הראווה המרשימים בתבל, וכולל מפגן מרשים של תזמורות צבאיות ותזמורות חמת חלילים, מתופפים, זמרים ורקדנים החוגגים את המסורות הסקוטיות העממיות. במופע משתתפים הרכבים מרחבי העולם ובכל שנה יש הפתעות מיוחדות. המופע מסתיים בזיקוקין די נור מרשימים.

יום 9 | 15/08 – יום ים. מפגש קבוצתי והרצאה
יום שכולו שייט. נצלו את הזמן ליהנות מכל מה שיש לאוניה להציע: פעילויות תרבות, בריכות וג’קוזי, חדר כושר וספורט, מופעי בידור, ספא, טרקליני בר עם מוסיקה חיה, מגוון מסעדות וקזינו. במהלך היום נתכנס למפגש קבוצתי ונאזין להרצאה מפי מדריך הטיול.

יום 10 | 16/08 – אינברגורדון – אינוורנס – לוך נס (סקוטלנד)
הבוקר נעגון בנמל אינברגורדון וניסע לאינוורנס, בירת אזור הגבעות של סקוטלנד – היילנדס (Highlands), מקום ייחודי, היסטורי ועתיק היושב על שפך נהר נס. מוקפת טירות מעוטרות בשפע פרחים, אינוורנס היא עיר משגשגת עם מגוון עשיר של מבנים היסטוריים בעיר העתיקה והציורית.
סיור החוף שלנו
הבוקר יתחיל בנסיעה דרך נוף הגבעות מכוסות האברש (שיח שאינו תלוי בפוריות הקרקע) של סקוטלנד בדרכנו ל-Culloden Moor, אתר הקרב האחרון שהתרחש על אדמת בריטניה. במקום הזה, בקרב עקוב מדם וטראומטי לעם הסקוטי, הביסו האנגלים בפיקודו של הדוכס מקאמברלנד, את 5,000 הסקוטים ההרריים בראשות מנהיגם Bonnie Prince Charlie. עם סיום הביקור נחצה את שפך נהר נס לים הצפוני ונעפיל לגבעה החולשת על העיר בה הוקם מבצרו של המלך מקבת המפורסם מהמחזה השייקספירי. נפגוש בפִּסְלה של פלורה מקדונלד אשר הצילה את “בוני פרינס צ’ארלי” במהלך מרד היעקובינים.
מאינוורנס נשים פעמינו אל לוך נס המהולל, אגם עמוק של מים מתוקים, המתחיל בצפונה של העיר ומסתיים בפורט ויליאם בדרום ונודע בשל המפלצת המיתולוגית שנצפתה בו, כביכול, הנקראת “המפלצת מלוך נס” או בקיצור  “נסי”. 

יום 11 | 17/08 – אדינבורו, סקוטלנד
אדינבורו הינה בירתה של סקוטלנד ואחת מהערים היפות בבריטניה. היא ממוקמת בחלק הצפוני של סקוטלנד במפרץ Forth וקל מאד להתמצא בה. היא מחולקת ע”י עמק עטוף בגן לאזור העתיק (הגבוה) ולאזור החדש (המישורי), בין החיים בימי הביניים לבין החיים המודרניים. העיר “חיה ונושמת” תרבות המתבטאת בשפע מוזיאונים וכמובן בפסטיבלים ידועי-שם המתקיימים בה לאורך השנה.
סיור החוף שלנו
נתחיל את הבוקר בטירת אדינבורו, מבצר גדול מימי הביניים המתנשא עלינו ממרומי צוק וולקני שחור, אפל וקודר. הטירה שהיא בעצם מבצר-ארמון, איכלסה בין היתר את מרי מלכת הסקוטים, שילדה בו את ג’יימס הראשון, מייסד שושלת סטיוארט.  בכניסה למצודה נמצא את פסליהם של הגיבורים הלאומיים של סקוטלנד, רוברט ברוס וויליאם וולאס (שסיפורו הוצג בסרט “לב אמיץ” עם מל גיבסון).
נמשיך לגלריה הלאומית של סקוטלנד, אחד מאוספי האומנות היפים בסיורנו. עם סיום הביקור תוכלו ליהנות קצת מזמן חופשי במרכז התוסס של העיר לאורך רחוב פרינסס שבו פאבים, חנויות כל-בו מפוארות וגנים מעוצבים ייחודיים! ניכנס שם מיד לאווירה יחד עם אמני רחוב, נגנים ותערוכות מתחלפות.

יום 12 | 18/08 – יום ים. מפגש קבוצתי והרצאה
יום שכולו שייט. תוכלו ליהנות מכל מה שיש לאוניה להציע: פעילויות תרבות, בריכות וג’קוזי, חדר כושר וספורט, מופעי בידור, ספא, טרקליני בר עם מוסיקה חיה, מגוון מסעדות וקזינו. במהלך היום נתכנס למפגש קבוצתי ונאזין להרצאה מפי מדריך הטיול.

יום 13 | 19/08 – לה האבר, צרפת
הבוקר נעגון בלה-האבר (Le Havre) עיר הנמל השנייה בגודלה בצרפת (אחרי מרסיי). העיר סבלה רבות במלחמת העולם השנייה וחלקים רבים ממנה חרבו ונשרפו.
סיור החוף שלנו
את היום נקדיש בעיקר לאתרי הנחיתה של כוחות הברית (מבצע “אוברלורד”, 6 ביוני 1944), אחד משיאיו של כל טיול לנורמנדי. ארומנש (Arromanches) היושבת על החוף הייתה אחד מאתרי הנחיתה הראשונים בפלישה לנורמנדי. לכאן הובאו חלקי הנמל הצף  (Mulberry Harbour) ששימש כבסיס אספקה חשוב לכוחות שנחתו וכאן גם הוקם מוזיאון המציג את שלבי הנחיתה ותוצאותיה בסרט מרהיב ומרגש. נבקר בו וגם נשוטט בסמטאות העיירה.
נסייר גם בחוף אומהה (שהונצח בסרט “להציל את טוראי ראיין”) העקוב מדם, ולא נפסח על בית הקברות האמריקאי עצום הממדים במקום, בו קבורים גם חיילים יהודים רבים.
בדרך חזרה לאוניה ובמידה ויוותר זמן, נעבור בהונפלר (Honfleur), העיר הראשונה ששוחררה בידי כוחות הברית, שבאורח מופתי, למרות הקרבות הכבדים וההפצצות המאסיביות לפני הפלישה – לא ניזוקה כלל. העיר ידועה  בזכות הנמל הססגוני שלה מהמאה ה-17 ובמשך שנים סיפקה העיר השראה גדולה לאומנים כמו אז’ן בודן וקלוד מונה, דבר ההופך אותה לתחנה חשובה בדרך להתפתחות האומנות האימפרסיוניסטית.

יום 14 | 20/08 – סאות’המפטון – לונדון – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מן האוניה, נעלה על האוטובוס וניסע  לשדה התעופה לקראת חזרתנו הביתה.

ביקורים ומקומות בלעדיים בתוכנית סיורי החוף של הקרוז:

גרנזי
המוזיאון הגרמני – שריד לכיבוש הנאצי שתכנן את הפלישה לבריטניה מהאי
טפסטרי גרנזי – תיאור תולדות האי באמצעים אמנותים

קורק
מוזיאון הטיטניק

דבלין
טריניטי קלוג’  וה-book of Kells

צ’סטר העיירה

בלפסט                                                                                                                           
אתר הטבע Giant’s Causeway הידוע ב-40 אלף עמודי הבזלת השכבתית שבו

גלזגו
מוזיאון העם – הצצה לאורח חייהם של תושבת גלזגו בעבר.
בנייני מקינטוש – גאודי של גלזגו.אפשר לוותר עליו?!
Willow Tea Room – בית תה, עיצוב שימושי בהשראת מקינטוש

אינוורס
קולדון מור- שדה הקרב האחרון שהתרחש על אדמת בריטניה
לוך נס ו”נסי”…

אדינבורו
טירת אדינבורו – טירת המלוכה השולטת על אדינבורו
הגלריה הלאומית של סקוטלנד

לה האבר
טפיסטרי דה באיו – 90 מ’ שטיח ארוג, יצירת אומנות משנת 1077 השופכת אור על הכיבוש הנורמני של אנגליה

יתרונות בלעדיים נוספים:

 • הגעה ללונדון יום לפני העליה לאוניה וסיור בלונדון
 • לינה במלון 4* במרכז לונדון המאפשר יציאה לבילוי בערב הראשון
 • תוכנית טיול עשירה במרכיבי תרבות, בכניסות ואטרקציות בלעדיות

הקרוזים המאורגנים שלנו מול תוכניות של חברות אחרות:

1. בתרבותו מובטח לכם חדר ללא נוף מוסתר
2. מס’ גבוה של כניסות ואטרקציות (כלולות בתשלום) ללא תחרות, להעצמת חווית הטיול .
3. אוטובוס תיירים והדרכה בעברית, בכל נמל, עם מדריך ישראלי בכיר ועתיר ידע.
3. הרצאות מלומדות סביב נושאי מסלול הקרוז בימי ים.
4. סיורי חוף במיצוי מלא של זמן השהות בנמל להיכרות מירבית עם המקום והתרבות.
6. תוכניות הטיולים מותאמות לטעם הישראלי.
7. פערי מחירים ניכרים (עד פי שתיים) מסיורי חוף דומים של האוניה.
8. מפגש קבוצה על קפה וכיבוד קל לקראת היציאה לטיול

 

 

המחיר כולל:

השתתפות בפסטיבל אדינבורו במופע המלכותי המרהיב “טאטו” ועוד:

 • טיסות אל-על ישירות בנתיב תל אביב – לונדון – תל אביב.
 • העברות
 • לילה במלון בלונדון על בסיס ארוחת בוקר
 • קרוז+מיסים
 • כלכלה מלאה במהלך השייט (למעט ארוחות צהרים בסיורי החוף)
 • סיורי חוף מאורגנים בכל נמלי העגינה (עפ”י התוכנית, באוטובוס נוח, תחבורה ציבורית בעת הצורך וסיורים רגליים).
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול – אין מסלולים אופציונליים הכרוכים בתשלום נוסף.
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות “תרבותו” 
 • טיפים לנותני השירותים השונים ביבשה (לא כולל טיפים באוניה)
 • מפגש קבוצה כשבוע – שבועיים לפני היציאה לקרוז.

המחיר אינו כולל:

 * ביטוח והוצאות אישיות
* טיפים באוניה כ-14 דולר לאדם ליום (חובה עפ”י כללי חברות השייט).
* טיפ למדריך הישראלי (מקובל 6 דולר ליום לאדם)
* כל מה שאינו מופיע תחת הכותרת – “המחיר כולל”

הערות:

 • יש רופא ואחות על האאניה.
 • המחירים משתנים בחברת השייט עפ”י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.

תנאים ומידע כללי
 

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר פנימי תוספת חלון תוספת מרפסת   הערות מדריך
07.08.20 20.08.20 4,756 $ —- 549 $ 100 $ הנחה עד 24/2  
תוספת ליחיד בחדר:   2,350 $   999 $ אין כפל מבצעים והנחות !  

הערות:
* אין כפל מבצעים והנחות

2020-02-18T07:07:37+00:00