yes

טיול מאורגן משולב בקרוז סובב יפן בעונת השלכת 2019

טיול מאורגן משולב בקרוז סובב יפן בעונת השלכת  2019

קוד טיול: TCJA
משך הטיול/קרוז: 21 ימים
(9 ימי קרוז)
יציאה: 11 בנובמבר 2019
חזרה: 01 בדצמבר 20190
מדינות: יפן
אוניה:  Diamond Princess
מסלול: טוקיו, אאומורי, הירוסאקי, אקיטה, טויאמה,,  קגושימה, ניקו, הקונה ,
פוג’י, מצומוטו , טאקיאמה
קיוטו ,נארה.
סגנון: טיול מאורגן משולב קרוז 

  • הטיול מתוכנן, ככל שניתן, לשהות ולעבור מאזור לאזור בשיאה של השלכת היפנית.
  • אופי הטיול בנוי כך שהמטייל לראשונה ביפן, לא יחסר מתרבותה המסורתית, מההיסטוריה המרתקת שלה ומחייה בעידן המודרני, אך יעשה זאת בשילוב של טיול יבשתי נינוח ויסודי משולב בקרוז.
  • מלונות במרכז העיר, ארוחות בבתי המלון או במסעדות כדי לאפשר לכם לטעום מהקולינריה היפנית המסורתית
  • מנהל ומדריך הטיול אמנון הדר, מדריך טיולים בכיר ביפן, מי שהדריך בה עשרות פעמים

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

יפן היא מדינה יפהפיה במשך כל אחת מארבע עונות השנה שלה, אולם תקופת האביב ופריחת הדובדבן, נתקבעה בתודעת המטייל הישראלי כתקופה היפה ביותר לביקור במדינה. הדעה הזו עושה עוול עצום לתקופה יפה לא פחות – הסתיו. אז, כאשר העצים בשלכת ומרחבי היערות נצבעים “בקונצרט” רב עוצמה של עלווה בצבעים “חמים”, יפה העונה  -לדעת לא מעט יודעי דבר – אולי אף יותר מאשר פריחת הדובדבן.

לא כולם יודעים אבל מעל 70% משטחה של יפן מכוסה ביער ובהשוואה למדינות אחרות, מספר גדול יחסית מעצי היער הללו (600 זנים), הם נשירים (פי ארבעה מבאירופה). הוסיפו לזה את העובדה שבסתיו ההפרשים בין טמפרטות היום והלילה הולכים וגדלים, ותקבלו את הגורמים העיקריים לתופעה שבה העלים, על העצים או לרגליהם, משנים את צבעיהם מירוק לקשת צבעונית מרהיבה של חום-אדום-כתום-צהוב וכל מה שביניהם.

מרבדי הצבע הללו אינם מוגבלים רק לעמקים ולהרים, גם הגנים וגגות המקדשים הרבים בערים מתכסים במעטה צפוף של עלים צבעוניים, המשווה להם מראה של מעין יצירות פיסול יפהפיות שיצרו הטבע והאדם בדו קיום של שלום.

תופעה ייחודית נוספת של עונת השלכת היפנית היא הופעתה באזורים שונים בזמנים שונים. היא מתחילה בצפון (באי הוקיידו) באמצע ספטמבר ומסתיימת בדרום (באי שיקוקו) בדצמבר.
הטיול שלנו המשולב בקרוז תוכנן במיוחד לשהות כמה שיותר זמן באזורים בהם השלכת בשיאה. עם זאת, ראוי להוסיף כי זמני מעבר השלכת מאזור לאזור משתנים מעט משנה לשנה ותלויים בשינויים אקלימיים החלים באזור.

עם כל הכבוד לשלכת, יש עוד סיבות להציב את יפן במקום גבוה ברשימת היעדים שלכם, והראשונה שבהן – התרבות הכל כך מיוחדת שלה.

אחד ההסברים המעניינים על ההתפתחות התרבותית של יפן והיפנים בהשוואה לחלקים אחרים בעולם, היה של פרופ’ אמריקאי ממוצא יפני שביקר בארץ לפני שנים אחדות. “אוכלוסיית יפן” הוא אמר, “מונה כמעט 45% מאוכלוסיית ארה”ב, ועם זאת, שטחה אינו עולה על גודלה של מדינת מונטנה! יתרה מכך, 70% מהשטח הלא גדול הזה, הם הרריים וגעשיים ואינם ראויים למגורים. כעת דמיינו את 45% מאוכלוסיית ארה”ב, מצטופפת על שטח קטן בהרבה מגודלה של מדינת פנסילבניה!

“סיר הלחץ” הזה, הוא המפתח לפיצוח הקוד היפני. כדי לנטרל את תוצאות הדחיסות הזו, היפנים פיתחו את היכולת לחיות בהרמוניה ושלום אחד עם משנהו. הם טפחו מסורות ודתות המשמשות אותם כדי להפיג את הלחץ והחרדה שיוצרים החיים בצפיפות. הרגלי הניקיון וההגיינה, המחויבים בקהילה צפופה, הוטבעו באורח החיים היפני עמוקות ואף שולבו בשינטו ובבודהיזם היפני כציוויים דתיים.

אפילו פשע ועבריינות שהופכים לסיוט בחברות סגורות, מוגרו בשיטתיות וביפן יש את אחד משיעורי הפשע הנמוכים בעולם אפילו ששמעתם על “יאקוזה”.

לדחיסות השפעות מרחיקות לכת על תחומים רבים נוספים. אם אתם כמונו, סקרניים לפצח את קוד התרבות הייחודית הזו, ולא רק להתרשם מהנופים הנפלאים שלה, אין ספק שהטיול שלנו המשלב יבשה וים, הוא דרך טובה לעשות זאת.

יום 1 | תל אביב – אוסקה
ניפגש בנתב”ג וטיסה לאוסקה דרך יעד ביניים (החלפת מטוס). את הלילה נבלה במטוס.

יום 2  | קיוטו Kyoto
לאחר הנחיתה בשדה התעופה קנסאי הבנוי על אי מלאכותי בלב הים ליד אוסקה, ניסע למי שהייתה למעלה מ 1000 שנים בירת יפן, קיוטו. תושבי העיר טיפחו סוג מרהיב, עדין וייחודי של תרבות, שגרמו לקיוטו להיחשב לאם התרבות של יפן. פרנסי העיר, בשיתוף מלא של התושבים, השכילו ליצור תגובה חיובית כלפי העידן החדש, ובו-זמנית לשמר את נכסי המורשת ואפילו לפתח את התרבות המסורתית.
עם ההגעה לעיר נערוך סיור פנורמי קצר והעברה למלון
ארוחות: בטיסה, ערב במלון
לינה: קיוטו

יום 3  | קיוטו
את סיורינו נפתח בגן האבנים המפורסם במקדש ריואנג’י (Ryonanji) שבו היו הסמוראים עושים תרגילי מדיטציה טרם צאתם לקרב. במקום נמצא גם אחד מגני הסלעים המפורסמים בעולם. 15 סלעים המסודרים באופן כזה שלא ניתן לראות את כולם מאותה נקודה. נסיעה קצרה והרינו במקדש המוזהב (Kinkaku-ji) שנבנה במאה ה- 14 ושתי קומותיו העליונות מתוך 3 מכוסות בזהב טהור. בחזיתו נמצא אגם צלול, וההשתקפות של צבע הזהב במים התכולים היא מראה מרהיב.
נמשיך לביקור בטירת ניג’ו (Nijo) עוצרת הנשימה, שנבנתה על ידי מייסד שושלת השוגונים טוגאוורה ושימשה גם כארמון המגורים שלו עם רצפת העץ שנבנתה במיוחד כך שכל פסיעה תרעיש בקול חריקה צייצני כדי לגלות פולשים בלתי רצויים. בטירה השתמרו ציורי קיר מרהיבים,  פיתוחי עץ אמנותיים, ציורים על פרגודים והיא מוקפת גן נאה שבמרכזו מפל. נעלה אל מקדש קיומיזו (Kiyumizu), אחד המקדשים המפורסמים ביותר של יפן אשר התווסף לרשימת אתרי המורשת של אונסקו. המקום ידוע בעיקר בשל בימת העץ שלו הבולטת מהאולם המרכזי שלה, ונמצאת 13 מטר מעל הגבעה שמתחתיה. הבימה מעניקה למבקרים נוף מרהיב של יער עצי דובדבן ואדר המתפרצים בים של צבע .
נסיים בגיון (Gion), הלא הוא פרבר של קיוטו המפורסם בגיישות שלו. geiko (ניב קיוטו לגיישה) ומאיקו (גיישות חניכות) שתפקידן לבדר את האורחים. הרובע גיון מלא בחנויות, מסעדות ובתי תה ומושך אליו תיירים גם בגלל הריכוז הגבוה של בתי הסוחרים המיוחדים שבו. לבתים הבנויים מעץ המצ’ה, חזית צרה מאד, ברוחב של כ- 3 עד 4 מ’, וזאת כדי לחסוך במס העירוני שנקבע בימים עברו עפ”י רוחב חזית הבית הפונה לרחוב.
ארוחות: ב.ע.
לינה: קיוטו

יום 4 | קיוטו – נארה
עם בוקר נצא אל נארה (Nara), מרחק שעה נסיעה מקיוטו. נארה, בירת הקבע הראשונה של יפן, איבדה את תוארה לאחר 76 שנים בלבד לנגאוקה (Nagaoka). הדבר קרה כאשר ההשפעה והשאיפות הפוליטיות של המנזרים הבודהיסטים רבי העוצמה של העיר גדלו והפכו להיות איום רציני על הממשלה. בשל עברה כבירה, היא נותרה עם אוצרות היסטוריים רבים, כולל כמה מהמקדשים העתיקים והגדולים ביותר ביפן נבקר בפארק גדול ויפה, שאיילים משוטטים בו בחופשיות. נמשיך למקדש טודאיג’י (Todai Ji) שהוא מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים. נבקר במקדש הצבעוני קסוגה (Kasuga), אחד ממקדשי השינטו הידועים ביותר ביפן, עם סיפור מדהים. במשך 1095 שנים, ע”פ כללי הטוהר של השינטו, הוא נהרס ונבנה מחדש בצורתו המקורית, בכל 20 שנים! נחזור למערב קיוטו בו מתנשאות גבעות מוריקות ויער במבוקים עבות. האזור משך אליו אומנים, סופרים ואנשי רוח בעת העתיקה והתפרסם בפריחת הדובדבן ובשלכת עצי האדר היפני. ונסיים במרכז קהילת בית שלום (קהילת נוצרים יפנים אוהבי ישראל, מותנה באישור הקהילה) ונזכה לקבלת פנים מסורתית.
ארוחות: ב.ע.
לינה: קיוטו

יום 5  | קיוטו – טאקאיאמה
נפרד מקיוטו ונמשיך לגיוזו לסדנא הראשונה ביפן שייצורה חיקוי מדויק להפליא של מוצרי מזון, בית ופרסום . נמשיך ליאאטוסו למוזיאון ההומניזם שנבנה לכבודו של חסיד אומות עולם סגוארה .ליאוטסו (YAOTSU) נבקר במוזיאון לכבודו של חסיד אומות עולם היפני סמפו סוגיארה שהציל יהודים רבים במלחמת העולם. נמשיך בנסיעה לעבר הרי האלפים היפניים. נחצה נופים אורבניים ותעשייתיים מערכות כבישים וגשרים מקדמת הטכנולוגיה היפנית, אל העיירה טאקאיאמה נערוך סיור פנורמי בעיירה ההררית לפני העברה למלון. ארוחות: ב.ע.
לינה: טאקאיאמה

יום 6  | טאקאיאמה
את הבוקר נתחיל בביקור בשוק המסורתי , נמשיך ונטייל בטאקאיאמה, עיירה עתיקה שרחובותיה ובתי העץ שבה השתמרו היטב. פעמיים בשנה, באביב ובסתיו, מתקיים בעיר פסטיבל גדול, אז מוסעות בעיר מרכבות יפהפיות ובהן רוחות האלים. בימים רגילים, שמורות המרכבות במוזיאון ייטאי קאיקן YATAI KAIKAN שם נבקר לאחר סיורינו בעיר. בתום הביקור ניסע לשירקאווה גו(SHIRAKAWAGO) כפר מסורתי הבנוי כולו בתי עץ וקש אשר הוכרז על ידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמית. נתרשם מחיי האיכרים היפניים ששומרים על מנהגם עד עצם היום. 
ארוחות: ב.ע.
לינה: טאקאיאמה

יום7  | מצומוטו
נצא את טאקאיאמה ונתרשם ממערכת המנהרות המודרניות שנבנו רק לאחרונה. נמשיך אל אחד מהסכרים החשובים באזור והוא – סכר Nagawado משם, נמשיך בנסיעה אל מטסומוטו, נבקר במבצר העיר המסוגנן המכונה גם מבצר העורב המכונה כך בשל צבעו השחור שהוא אחד מראשוני המבצרים שנבנו ביפן ובין היחידים שנותרו בשלמותם נערוך סיור בטירת העורב מהבודדות שהשתמרו בצורה אותנטית מתקופת הסמוראים, בדרכינו נעבור בחווה לגידול ואסאבי ( “החריף” היפני) ונתרשם מהתנאים המיוחדים הדרושים לגידול צמח זה.
ארוחות: ב.ע.
לינה: מצומוטו 

יום 8  | מצומוטו  – הקונה
נצא בשעות הבוקר אל הר הפוג’י המקודש סמלה הלאומי של יפן. הוא הר געש בעל מבנה חרוטי מושלם שגובהו 3776 מ’ נטפס ונעלה אל תחנה מס’ 5 בגובה של 2,150 מ’ (אם מזג האוויר יאפשר). נמשיך לשמורת הטבע האקונה, הפארק מושך אליו מיליוני תיירים בשנה הודות למעיינות החמים שלו ואגם אשי (Ashi) היפיפה הממוקם בתוך לוע הר הגעש. נעלה ברכבל לגובה 1,100 מ’ אל או-וואקודאני (O-Wakudani) – אזור מעיינות חמים, אדים מתפרצים ותופעות וולקניות שיתרחשו לנגד עיננו. בהאקונה נמצא גם המוזיאון לפיסול מודרני המרשים ובו אוסף נדיר של פיסול ובינלאומי ויפני הנחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם. בכל השטח מפוזרות יצירות פיסוליות של מיטב האומנים: חלק מהיצירות המפורסמות הן של- Henry Moor, Greco, Medardo Rosso. במתחם המוזיאון הפתוח משולבות גלריות, בתי קפה ופביליון פיקאסו המציג כ- 300 מיצירותיו של פיקאסו עם סיום הביקור במוזיאון, 
ארוחות: ב.ע.
לינה: הקונה

יום 9  | טוקיו
לאחר סיום הביקור בהקונה ניסע לטוקיו. טוקיו (Tokyo) בירת יפן מאז 1868 ומקום מושבו של קיסר יפן. טוקיו היא עיר של ישן וחדש, קידמה ומסורת, גורדי שחקים שהם פאר האדריכלות המודרנית לצד רחובות ישנים ובהם בתי עץ, פארקים ירוקים לצד כבישים סואנים, מקדשים ושווקים והכל בהרמוניה נפלאה. עם נפתח באחד המקדשים החשובים ביפן- מייג’י  (Meiji Shrine)  השינטואיסטי, המוקדש לרוחות של הקיסר מייג’י ואשתו הקיסרית שוקן. הזוג הקיסרי היה זה ששם קץ לשלטון הפאודלי ומעמד השוגון ובכך הוציאו את יפן מהבידוד בו הייתה נתונה שנים רבות. הוא ממוקם ביער ובו כ- 120 אלף עצים מכ- 365 זנים שונים! משם נמשיך לאזור האראג’וקו (Harajuko ) המפורסם ובו שדרת אומוטה סנדו, השאנז אליזה של טוקיו. תופעה עולמית ייחודית המושכת אליה קהל רב מכל קצוות תבל. כאן לכל מעצב-על, במקום חנות יש בניין שלם של המותג שלו! התפיסה שהארכיטקטורה הולכת יחד עם שיווק אופנה, מיקמה כאן גודש של יצירות מופת אדריכליות בשמות המוכרים לכם: בניין פראדה, לואי ויטון, דיור ועוד. נסיים את הסיור ברובע העסקים והמסחר גינזה. 
ארוחות: ב.ע.
לינה: טוקיו

יום 10 | טוקיו – ניקו
הבוקר מוקדש להיכרות עם הטבע היפני. נצא לניקו (Nikko), אזור הררי (660 מ’) ומיוער הממוקם כ- 150 ק”מ מצפון לטוקיו. זהו המוזילאום של השוגון הנערץ טוקוגאווה, מייסד השושלת שהצליחה לאחד את יפן במשך יותר מ- 250 שנה. לכבודו בנה נכדו קומפלקס מקדשים מפואר Toshogu)) הנחשב ליפה בכל יפן. היפנים מאמינים כי כל אדם חייב לראות לפחות פעם אחת בחייו את יופייה של ניקו על שמורת הטבע שלה הכוללת בתוכה הרים וולקנים, אגמים, מפלים ואתרים היסטוריים. מכירים את שלוש דמויות הקופים המפורסמים? אלו שאינם שומעים, רואים או מדברים? הם מכאן. משם נצא לאגם צ’וזנג’י Chuzenji)) שנוצר ע”י סכר טבעי העשוי לבה. צורתו של האגם היא אובלית והוא ידוע בשל עומקו היוצא-דופן. בתקופת הקיץ המקום פופולארי ביותר כאתר נופש לדייג ושייט יאכטות וסירות .משם למפלי קגוןKegon) ), אחד המפלים הגבוהים ביותר ביפן (96 מ’) אשר מדרונותיו עשויים קווארץ ולבה, תוצאת התפרצות הר הגעש ננטאי. 
ארוחות: ב.ע.
לינה: טוקיו

יום 11 | טוקיו – קמקורה – וקוהמה – עליה לטוניה והתחלת השייט 
בבוקר ניסע לקמקורה מרכז השלטון הצבאי של השוגון הראשון. בעיר כ-80 מקדשים מפוארים אך אנו נבקר בשרידי המקדש שנסחף בצונמי ומה שנותר מהמקדש הוא פסל בודהה ענק מהמאה ה-13 יציקת ברונזה, פלא טכנולוגי לאותה עת. נמשיך אל יוקוהמה עיר מודרנית עם רובע סיני הגדול ביותר ביפן. שם נעלה לאנייה המפוארת DIAMOND PRINCESS לשייט בן 8 לילות.

יום 12 | טובה
לאחר ארוחת הבוקר נרד אל החוף בעיירה טובה המצויה במפרץ איסיי ממנה נצא לשני מקומות מעניינים בביקורנו באזור זה.
סיור החוף שלנו
האי מיקימוטו (Mikimoto) הוא “מוזיאון פתוח” לפנינים, הקרוי על שמו של מיקימוטו קואיצ’י, הלא הוא האיש שהצליח לראשונה לפני 125 שנים לתרבת פנינים.
מיקימוטו הפך לשם מותג בינלאומי הנמכר בבירות בחנויות יוקרה ברחבי העולם. נבקר במוזיאון המציג את סיפור חייו ומספק הסברים מפורטים על גידול, טיפוח ושליית הפנינים מהים. במקום ניתן גם לרכוש מגוון רחב של תכשיטי פנינה אשר לא ניתן להשיגם במקומות אחרים.
בקצה המזרחי של חצי האי קאי (Kii) ממוקם מקדש Ise הנחשב למקום הקדוש ביותר של השינטו ביפן. קומפלקס המקדשים הגדול הזה, הכולל 125 מקדשים בני 2000 שנה – מלא יופי ורוחניות אבל החשובים ביותר הם המקדש החיצוני (Geku) שומר מזון, דיור ובגדים; והמקדש הפנימי (Naiku) אשר מוקדש לאלת השמש. בכל 20 שנה, בהתאם לעקרונות השינטו של טוהר והתחדשות, מפורק המקדש המרכזי ומוקם מחדש!
איסה איננו עוד מקדש יפני והוא יעד מרכזי ואותנטי עבור עולי הרגל של השינטו, הדת המרכזית של יפן. לפני כשנה וחצי נערך במקום מפגש מנהיגי העולם הידוע בשם G7 למה בחר ראש ממשלתה של יפן, אבה, לגרור את הנשיא אובמה ועמיתיו, למקום מרוחק כ”כ מבירתו? פרשנים קובעים כי היה זה יותר מרמז לשינוי שמבקש אבה לחולל ביפן של היום. בבסיסו עומדת הגישה המבקשת לסלק את המרכיבים הפציפיסטיים מהחוקה היפנית (שנכפו עליהם אחרי מלחמת העולם השנייה) ולחדש את ההערצה לקיסר ולטקסים לכבוד הרוגי המלחמה.

יום 13 | אוסקה
הגעה לנמל אוסקה בשעות הבוקר ויציאה אל העיר הגדולה אוסקה היא השלישית בגודלה ביפן, והיא מתגאה בכך שיש לה את הכלכלה השנייה בגודלה אחרי טוקיו. מספר רב של תאגידים גלובליים כגון פנסוניק, שארפ, דאייקין וניסיי.כעיר מסחרית יש בה מספר רב של בתי מלון, בנייני משרדים ומרכזי קניות תת קרקעיים עצומים.
סיור החוף שלנו
כדי לחוש את דופק העיר התוססת הזו, נבקר ברובע אומדה.(UMEDA) . נעלה למגדל אומדה ונתרשם מהנוף האורבני המרהיב .שמלבד היותו רובע עסקים שוקק, הוא גם מציע שפע של קניות, אוכל ואזור בילויים וכמובן לא נחמיץ ביקור בגני הטירה המדהימה שבנה הסמוראי הידיושי. נצפה אל הטירה ששוחזרה שאליה מובילים “גשר גן העדן”, חומות וגושי סלע ענקיים שהיו חלק מהמבצר. 

יום 14 קוצ’י
בירת מחוז בשם זהה וממוקמת בחוף הדרומי של שיקוקו- הקטן מבין ארבעת האיים המרכיבים את יפן. קוצ’י היא עיר קטנה, שקיבלה את שמה מהטירה הפיאודלית הגדולה היושבת בליבה, עם סצינה קולינרית מגוונת והיסטוריה גדולה עוד יותר. ידועה מאד בשמה הקודם- פרובינציית טוסה וכמקום הולדתו של הסמוראי האגדי ריומה סקאמוטו שמילא תפקיד מרכזי ברסטורציית מייג’י, זו אשר שינתה את פניה של יפן. העיר היא גם מרכז גורמה ידוע,
סיור החוף שלנו
האטרקציות המעניינות בקוצ’י נמצאות בעיר עצמה ולכן אין טעם לצאת מחוץ לעיר. נבקר בטירת קוצ’י (Kochi Castle) אחת מתוך 12 הטירות בכל יפן, ששרדו את השריפות, המלחמות והאסונות שתקפו את יפן הפוסט פיאודלית. הטירה מאכלסת כיום אוצרות מקומיים וחפצים היסטוריים ומציעה בנוסף נקודת תצפית טובה על העיר.את הפסקת הצהריים נעשה בשוק הירומה (Hirome) .חזרה לאוניה.

יום 15 | קגושימה
עגינה בשעות הבוקר בעיר היפה קגושימה המצויה בפתח המפרץ קאגושימה למרגלות הר הגעש הפעיל סקורג’ימה. העיר זכתה אף לכינוי “נאפולי של המזרח”.
סיור החוף שלנו
נצא לביקור באזור מגורי הסמוראים אשר נשמר כפי שהיה במאה ה17 נמשיך לסנגאנן פארק יפיפה שבמרכזו בית מגורים מ1657 ששוחזר ב 1880 . נחזור לעיר אל אזור טממונקאן שם ישנם חנויות בתי קפה ברים ומסעדות לעת ערב נשוב לספינה.

יום 16 בוסאן דרום קוריאה
עם בוקר נגיע אל העיר בוסאן בדרום קוריאה. בין השנים 1950- 1953 התחוללה מלחמה עקובה מדם בין קוריאה הצפונית לדרומית. במהלך החודשים הראשונים של אותה מלחמה, כבשו כוחות הצפון את מירב שטחה של קוריאה הדרומית. המקום היחיד שבו נעצרו הצפוניים ונתקלו בהתנגדות עזה הייתה העיר בוסאן- ¬”סטלינגרד של המזרח”. למרות המצור הקשה ויחסי הכוחות שנטו בבירור לטובת הצפון, לא נכנעה העיר העיקשת ומאז ועד היום משמשת בוסאן כסמל ומופת לגבורה בקרב.
סיור החוף שלנו
כיוון שלרבים מחברי הקבוצה יהיה זה הביקור הראשון בקוריאה, סיור החוף שלנו יעשה מאמץ להכיר לכם דרך העיר שהיא סמל, משהו מההיסטוריה והתרבות של קוריאה. נבקר בבית הקברות של האום, בשוק הדגים, במדרחוב ומשם לכפר התרבות  GAMCHEON CULTURE VILLAGE

יום 17 | נגאסאקי
בקיץ 1939, נוחת מכתב של פרופ’ אלברט איינשטיין על שולחנו של נשיא ארה”ב, פרנקלין רוזוולט. כאשר איינשטיין שולח מכתב, הנשיא קורא. במכתב מביע המדען את חששותיו מהתקדמות פיתוח מדע הגרעין בקרב עמיתיו המדענים הנאצים בגרמניה.6 שנים לאחר מכן, נוחת “האיש השמן” (הכינוי לפצצת האטום), בנגאסאקי וקוטל כ- 75 אלף איש, בתוך שניות ספורות.
סיור החוף שלנו
נעגון בנמל נגאסאקי (Nagasaki ) העיר עליה הוטלה הפצצה האטומית השניה אשר הביאה לכניעתה של יפן במלחמת העולם השניה. מכאן התחיל המסחר בין סין ליפן בשל קרבתה לחוף הקוריאני. נבקר בגן השלום ובמוזיאון הפצצה האטומית, נמשיך ונבקר במתחם אליו הועברו בתים מערביים שנבנו במאה ה19 . נוסיף ונבקר באתריה השונים של העיר , בתום הביקורים העברה לספינה.

יום 18 | יום שייט
יום שכולו שייט. קחו את הזמן ליהנות מכל מה שיש לאנייה להציע: פעילויות תרבות, ספא וספורט מופעי בידור, מגוון מסעדות, שופינג וקזינו. במשך היום יתקיים מפגש לקבוצה והרצאה.

יום 19 | טוקיו
לאחר העגינה וארוחת הבוקר נצא אל טוקיו, בתחילה אל השוק המקומי באזור צוקיג’י. נמשיך אל אסאקוסה קאנון (Asakusa Kanon) המוקדש לאלה קאנון- אלת הרחמים הבודהיסטית שבכוחה לרפא מחלות. תצפית מרהיבה על העיר ממגדל סקאי טרי, המגדל השני בגובהו בעולם (634 מ’ וכפול ממגדל אייפל, התצפית היא מגובה של 451 מ’ ) המגדל שהושלם ב- 2012 מאיים על ההגמוניה של אחד מסמליה הוותיקים של בירת יפן, מגדל טוקיו. מדת אחת עתיקה נקפוץ לדת מודרנית, הלא הוא “מקדש” האלקטרוניקה אקיהברה עם כ-600 חנויות העוסקות בכל מה “שזז” בתחום הזה בעולם וטרם הגיע לארץ. גם בלי לרכוש שם משהו, האורות הבוהקים באזור והניגונים המתנגנים ברקע הם חוויה “טוקיואית” אוטנטית ומושכת. נחלוף בליבה של טוקיו ברובע גינזה היוקרתי, בהמשך הסיור נתרשם מבניין “דייאט”, הוא בניין הפרלמנט היפני, נראה את חומת גני ארמון הקיסר המשתרע על שטח של כמיליון מ”ר של חורשות עצי מחט, הגזומים בסגנון יפני. 
ארוחות: ב.ע.
לינה: טוקיו

יום 20  | טוקיו – תל אביב
הבוקר נתעורר ליום אחרון של הטיול שלנו. לאחר ארוחת בוקר והתארגנות נספיק לצאת לביקור במוזיאון לתולדות תקופת האדו, המתמקד באחת מתקופותיה החשובות של יפן במאות השנים האחרונות. העברה לשדה התעופה נריטה בהתאם לשעת הטיסה חזרה ארצה. 

נחיתה בתל אביב אור ליום ה- 21 

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי*

יציאה חזרה חדר פנימי חלון בתוספת מרפסת בתוספת הערות  
11.11.19 01.12.19 7,465 $   420 $   1,265 $    

*אין כפל הנחות ומבצעים

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות בחברת התעופה קתאי פסיפיק: תל אביב – הונג קונג – אוסקה // טוקיו – הונג קונג – תל אביב
* מיסי נמל, מס בטחון והיטל דלק
* בתי מלון בדרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה עם שירותים צמודים
* כלכלה במהלך השיט: פנסיון מלא (למעט ארוחת צהריים בסיורי החוף)
* כלכלה בטיול היבשתי: חצי פנסיון. ארוחות במסעדות ובבתי המלון
* טיפים לנותני שירותים בחו”ל (למעט טיפים באוניה )
* כניסות לכל האתרים ופעילויות לפי התוכנית
* אוטובוס תיירות ממוזג לכל העברות וסיורים.
* מדריך טיול בכיר ישראלי
* מדריכים ומרצים מקומיים
* מפגש קבוצה עם כיבוד קל לפני היציאה.

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען
• טיפים באוניה (כ- 13.5 $ ללילה לאדם – חובה עפ”י כללי חברות השייט)
• שינויים במחירי מיסי נמל, היטל ביטחון ותוספת דלק – המחיר יעודכן בהתאם.
• תשר למדריך

הערות:
* מרכיב מחיר השייט משתנה בחברת השייט עפ”י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
* שיבוץ החדר, מיקום, קומה ושדרוג, ייקבעו ע”י מחלקת הקבוצות של חברת השייט בהתאם לקטגוריה.
* חדרי מלון במרכזי הערים יפן בדר”כ קטנים מהסטנדרטים במערב.
* חדרי יחיד (SINGLE ROOM), בדר”כ קטנים יותר מאלו הזוגיים
* יש רופא ואחות על האוניה
* ייתכנו שינויים בתכנית הטיול, ובסדר הביקור באתרים אף לאחר היציאה מהארץ בהתאם לאילוצים שאינם תלויים במארגנים.
* כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחב’ התעופה ו/או חב’ השייט, אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו מקבוצת רימון טיולים
  והאחריות היא על חברות התעופה והשייט בלבד.
* אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להימנע מדמי ביטול עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי.
* יציאת הטיול מותנית במינימום משתתפים.
תנאי תשלום:
• דמי הרשמה על סך 200 $ לנוסע הנכללים במחיר הטיול.
• עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו.
• ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
• התשלום לפי שער המחאות והעברות.

האתרים בהם נבקר:
קיוטו – רובע גיון, מקדש פביליון הזהב, טירת ניג’ו., מקדש קיומיזו
נארה –  מקדש טודייז’י, מקדש קאסוגה
יאוטסו – מוזיאון לכבוד סמפו סוגיארה
טאקיימה – שירקווה גו, מוזיאון ייטאי קינקן
מצומוטו – טירת העורב
האקונה – ביקור במוזיאון הפתוח. עליה ברכבל לאוקידאני
טוקיו – מקדש מייג’י, מקדש אסאקוסה קאנון, רובע גינזה, מוזיאון אדו.עליה למגדל סקאי טרי
קמקורה – פסל בודהה הענק
טובה –  שולות הפנינים
אוסקה – סיור במרכז העיר גני הטירה
קוצ’י  – טירת קוצ’י
קגושימה – מגורי הסמוראים
בוסאן (דרום קוריאה)
נגאסאקי  – מוזיאון השלום

יתרונות נוספים:

  • אופי הטיול הזה בנוי כך שמי שטרם היה ביפן, לא יחסר מצד אחד מתרבותה המסורתית, מההיסטוריה המרתקת שלה ומעיצובה המודרני, ומצד שני יעשה זאת בשילוב נינוח ויסודי של טיול יבשתי וקרוז.
  • מדריך ישראלי בכיר שהוביל טיולים רבים ליפן
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית רהוטה, אשר העבירו הדרכות לקבוצות ישראליות. תרגום בעת הצורך- מובטח.
  • מלונות במרכז העיר וארוחת החצי-פנסיון יערכו בבתי המלון או במסעדות כדי לאפשר לכם לטעום מהקולינריה היפנית המסורתית.
[/fusion_checklist]

אוניית הפאר Diamond Princess

2019-06-21T13:38:56+00:00