yes

שייט מאורגן על נהר הוולגה בהדרכת ההיסטוריון אלון קליבנוב

טיול למוסקבה וסנט פטרסבורג - שייט על הוולגה

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם סגירת התוכנית ותאריכי יציאה חדשים

קוד הטיול:  TRVO
משך הטיול:  11 ימים
יציאה:  9 באוגוסט
חזרה: 19 באוגוסט
מדינה:  רוסיה
סגנון:  שייט נהרות מסנט פטרסבורג למוסקבה

 

  • שייט מפנק וטיול עומק נינוח הכולל מקומות ייחודיים כמו: ביקור בקרמלין, מופע בלט באאחד האולמות המפוארים

  • הדר ארכיטקטוני ועושר אמנותי בתוודעות לבירות התרבות הרוסיות, מוסקבה וסט. פטרסבורג

  • את הטיול וסיורי החוף יוביל ההיסטוריון אלון קליבנוב, ראש המכון לתרבות מערב אירופה, מרצה מוכר המלמד קורסים על ההיסטוריה והתרבות של רוסיה והדריך ברוסיה פעמים רבות.

מוזיאונים ואמנות, כנסיות ואדריכלות, תיאטרון ומוסיקה בערים המבטאות יותר מכל את התרבות הרוסית העשירה.

כיפות זהב, גילופי אבן, פיתוחי עץ ואיקונות מצוירות מעטרים את הכנסיות, הארמונות והמוזיאונים הרבים ומהווים מוקד משיכה למטיילים, סקרנים וחובבי אמנות ומוסיקה מרחבי העולם.
נתוודע לתרבות הקלאסית, לים המגדלים, ולאבני הדרך בפאר ההיסטוריה הרוסית, כשכל אלו על רקע מוסיקה, מלחינים, יוצרים ואמנים, הוגי דעות ופאר התרבות הרוסית.
הדר ארכיטקטוני ועושר אמנותי בסמינר ייחודי בין בירות התרבות הרוסיות, מוסקבה וסנט. פטרסבורג, אולם נבקר גם בעיר עתיקה והיסטורית בה נוכל לחוש מעט מהאווירה של רוסיה האמיתית.

יום 1 | 9/8 תל אביב – סנט פטרסבורג
טיסת צהריים לסט. פטרסבורג. עם ההגעה לעיר, ניסע הישר למעגן ונעלה על הספינה.

יום 2 | 10/8 סט. פטרסבורג
סט. פטרסבורג נחשבת ליפה שבערי רוסיה. דוסטוייבסקי תיאר את העיר, ששימשה כעיר בירה מימי פטר הגדול מייסדה, במילים: "העיר הפנטסטית ביותר, בעלת ההיסטוריה הפנטסטית ביותר מכל ערי כדור הארץ".
העיר, הידועה גם בשמה מימי הקומוניזם, לנינגרד, שוכנת לאורך שפכו של נהר ניווה, ונבנתה על מנת להפגין את גדולתו של מייסדה ולהתחרות בבירות אירופה האחרות. נצא לסיור היכרות בעיר. נעבור כמה מאתריה החשובים והמפורסמים של עיר נפלאה זו,
כולל מצודת פטר ופול, הסיירת "אורורה", הבקתה של פטר הגדול וכנסיית איזאק הקדוש. לא נשכח את שדרת נייבסקי פרוספקט, אחת השדרות היפות והאלגנטיות בעולם.
בשעות הערב, נצא לאחד מארמונות העיר, למופע פולקלור מרהיב.

יום 3 | 11/8 סט. פטרסבורג
נצא בשעת בוקר לבית הכנסת הגדול, השני בגודלו בתבל ואחד היפים והמפוארים בעולם כולו.
נמשיך לארמון החורף של הצארים בו נמצא מוזיאון ההרמיטאז', אחד הגדולים בעולם. המוזיאון מכיל 3 מיליון מוצגים, הפזורים לאורך 19 ק"מ של גלריות המכילות פסלים, ציורים, רהיטים ופריטי אמנות אחרים, חלקן של אמנים ידועי שם כמו ליאונרדו דה וינצ'י, רמבראנדט ורבים אחרים.
נחתום את סיורנו בשייט בנהרותיה ובתעלותיה של העיר המופלאה, הדרך הטובה ביותר להתרשם מ"וונציה של הצפון".

יום 4 | 12/8 מאנדרוגי
אחרי יומיים עמוסי חוויות, היום מצפה לנו יום רגוע ונינוח. מאנדרוגי היא עיירה מרתקת, אשר היתה במקום בו הזמן לא נגע בו עד מלחמת העולם השנייה. אחרי המלחמה והחורבן, שוקם המקום כאתר המשקף את פניה של אמא רוסיה, הכפרית והאותנטית. נסייר בין הבתים הציוריים, סדנאות האמנים והאומנים, ולא נשכח לפקוד את אחת האטרקציות המרכזיות – מוזיאון הוודקה, בו אוסף של 2800 סוגים שונים של וודקה ותצוגה מאירת עיניים על ייצור המשקה הלאומי של רוסיה. נחגוג בפיקניק על גדת הנהר והמעוניינים יוכלו גם ללוות אותו בוודקה.

יום 5 | 13/8 קיז'י
האי הקטן קיז'י אשר באגם הענק אונגה, הוא אחד המקומות הקסומים בתבל, ומעורר ממש הרגשה של ארץ אגדות. אתר זה, שכמובן מוכר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולם, כולל מכלול ארכיטקטוני מדהים בן 87 מבנים מעץ, כולם ללא כל שימוש במסמרים או בברגים, המהווים ביטוי מופלא למסורת הסלאבית של בנייה ועבודה בעץ.
המבנה הידוע מכולם באתר הוא "כנסיית הטראנספיגורציה"
שנבנתה בראשית המאה ה- 18, אך המהווה שריד אחרון לסגנון הבנייה מרובה הכיפות של המאה ה-17. בכנסייה לא פחות מ-22 כיפות בצל עשויות עץ ויופייה עוצר נשימה.

יום 6 | 14/8 גוריצי
את הבוקר נקדיש לגוריצי, עיירה רוסית קטנה, אשר האתר המרכזי שבה, המתחם המבוצר של כנסיית התחייה, שנוסד בסוף המאה ה- 14, הוא אתר היסטורי ותרבותי מרכזי בתולדות רוסיה, ובו נשמע סיפורים מן ההיסטוריה הדרמטית של רוסיה ונראה אוסף אמנותי חשוב. לא נשכח גם לסייר בעיירה ולחוש את האווירה במקום בו הזמן קפא מלכת.

יום 7 | 15/8 יארוסלאבל
אנחנו נמצאים עתה באזור "טבעת הזהב" – קבוצת הערים העתיקות והיפהפיות מצפון מזרח למוסקבה. העיר ירוסלאבל, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, הוקמה בשנת 1010, והיא נחשבת לאחת הערים העתיקות ברוסיה, ולנמל הראשון על נהר הוולגה. העיר כולה מרתקת ביותר ומכילה אתרים משמעותיים רבים. חשוב במיוחד הוא אתר הכנסייה והמנזר ספאסקי, מן המאה ה-13, המכיל כמה מן המבנים המפוארים והמרשימים של טבעת הזהב, ואשר היה מוקד ההתקוממות נגד הפולנים בשנת 1612, במהלכה שוחררה מוסקבה, ובכנסיית אליהו הנביא על הפסיפסים המרהיבים שבה.

יום  8 | 16/8 אוגליץ'
נפליג לאורך יערות עשירים ונופים יפהפיים וניחשף בהדרגה למראה עוצר הנשימה של העיר אוגליץ', עוד אחת מערי "טבעת הזהב" המפורסמות, הממוקמת בנקודה ציורית במיוחד על "ברך" הוולגה. באוגליץ' היפהפייה התחולל אחד הפשעים המזעזעים בתולדות רוסיה – רצח הילד דימיטרי, בנו הקטן ויורשו המיועד של הצאר איוון האיום הידוע לשמצה. נבקר בכנסיית דימיטרי הקדוש על הדם השפוך, כנסייה שהוקמה בשנת 1591 על מקום הירצחו של הילד האומלל. נראה גם את הארמון הקטן בו חי הילד עם אמו, ונתרשם מאתרים נוספים בעיר.

יום 9 | 17/8 מוסקבה
בשעות הצהריים נגיע למוסקבה, בירתה של רוסיה יושבת על גדות הנהר מוסקבה ומהווה את מרכזה הפוליטי והתרבותי. נראה כמה מן האתרים המפורסמים והחשובים של עיר זו – הכיכר האדומה, כנסיית הגואל, פסל פטר הגדול, הרחובות והכיכרות הידועים והמפורסמים ביותר, האוניברסיטה וכו'.

יום  10 | 18/8 מוסקבה
את היום נפתח במתחם הקרמלין, אשר בו משולבים היסטוריה, אוצרות אמנות אדירים, ארכיטקטורה ופוליטיקה בצורה מרתקת ביותר וכמובן גם האוצרות המופלאים של הצארים.
לא נשכח לא נשכח את הרכבת התחתית של מוסקבה, שהיא היפה ביותר בתבל. כמה מן התחנות נראות יותר כארמונות!!
נסיים באזור נובודביצ'י, בו נוכל לראות שני אתרים חשובים – אתר מנזר נובודביצ'י המבוצר, הממוקם מעל אגם מדהים ביופיו, אחד המתחמים ההיסטוריים החשובים בתולדות מוסקבה ולידו בית הקברות שבו קבורים כמה מן האישים המפורסמים כמו צ'כוב וגוגול, אויסטרך ושליאפין, חרושצ'וב, ילצין וראיסה גורבאצ'וב.
נוכל גם ליהנות מזמן חופשי בשדרת טברסקאיה היפהפייה.
בשעות הערב נוכל ליהנות מקונצרט מקהלתי נפלא ובסיור מיוחד בעיר המוארת בצורה יוצאת דופן.

יום 11 | 19/8 מוסקבה
ניפרד מן הספינה ונצא לסיור פרידה בעוד כמה מאתריה של העיר מוסקבה, כולל בית הכנסת הגדול, מוקד מרכזי של יהודי רוסיה ושל תנועת "שלח את עמי".
בשעות הצהריים נשים את פעמינו לשדה התעופה של מוסקבה, לטיסתנו חזרה הביתה, עמוסי חוויות ורשמים.

• טיסות אירופלוט ישירות אל סנט פטרסבורג וחזרה ממוסקבה. 
• שייט על בסיס פנסיון מלא (למעט ארוחת צהרים ביום סיור חוף מלא)
• כניסות לכל האתרים ופעילויות לפי התוכנית
• מופע פולקלור בארמון ניקולייבסקי בסט. פטרסבורג
• תחבורה באוטובוס תיירות ממוזג 
• מנהל טיול ישראלי – ההיסטוריון אלון קליבנוב
• מדריכים מקומיים דוברי אנגלית
• טיפים לנותני שירותים בחו"ל (למעט טיפים בספינת הנהר)
• מערכת שמע
• מפגש קבוצה לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען
• טיפים בספינה כ-10 $ לאדם ליום (חובה עפ"י חברות השייט)
• שינויים במחירי מיסי נמל, היטל ביטחון ותוספת דלק. המחיר נקבע עפ"י המחיר הנכון ליום מתן ההצעה, היה ומחירים אלו ישתנו, יעודכן המחיר בהתאם.
• כל מה שאינו מופיע בסעיף "המחיר כלול".

תנאי תשלום:
* דמי הרשמה על סך 200 $ לנוסע עם ההרשמה.
* עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
* ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
* התשלום לפי שער המחאות והעברות.

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר  תוספת ליחיד מדריך  
9.8.19 19.8.19 בהכנה בהכנה ההיסטוריון אלון קליבנוב  

 

2019-03-25T05:13:38+00:00