yes

שייט מאורגן על נהר הדואורו בפורטוגל

שייט נהרות על הדואורו + ליסבון

קרוז מאורגן בפורטוגל

קוד הטיול: TRDU  בהכנה!
משך הטיול: 10 ימים
יציאה: יפורסם
חזרה: 
מדינה: פורטוגל
ספינת הנהר: MS GIL EANES
מסלול: ליסבון, סינטרה, קשקאיש, קאבו די רוקה, אובידוש, נזארה, פורטו, גיימרייש, רגואה, למגו, בארקה ד’אלבה, סלאמנקה, פינאו, אנטרה אוס ריוס,קואימברה
סגנון: שייט נהרות + לינה בליסבון
לפני ואחרי השייט

 

  • שייט קסום ומפנק על נהר הדואורו בספינת הנהר MS GIL EANES
  • שתייה חמה, קרה ויין חופשי בכל הארוחות .
  • שתייה חמה, קרה, מים, יין ומשקאות אלכוהוליים חופשי בבר, למעט מספר משקאות

map-river-douro-poi

מבוא

טיולים לפורטוגל נעשו פופולאריים לאחרונה ובמיוחד טיולים מאורגנים, לאחר שנים שבהן היא נעלמה לחלוטין מתודעת הציבור הישראלי.

פורטוגל, בקצה אירופה, הינה פנינה נסתרת, מבודדת בין ההרים הפראיים וערי המצודה בגבולה עם ספרד לבין מרחבי האוקיאנוס האטלנטי ממערב. . מכאן יצאו הפורטוגלים למסעות גילוי ימים ויבשות. קברניטי הנסיך אֶנריקֶה הספן הגיעו למקומות שרגל אירופי לא דרכה בהם קודם ופורטוגל הייתה למעצמה המיישבת והעשירה בעולם. כיום היא מדינה קטנה , השומרת על אופייה המיוחד והחינני. היא יפהפייה, מגוונת נופים, עטורה ערים עתיקות וכפרים ציוריים בהם הזמן עמד מלכת, מנזרים רומנטיים וחופים בתוליים. יש בה אדריכלות מרתקת ובעיקר עבר עשיר והיסטוריה מרשימה למי שהיתה אחת מחמש המעצמות הגדולות- רק לפני 500 שנים!

בעת הטיול המאורגן בפורטוגל נלמד על הקשר ההדוק להיסטוריה היהודית, שכן יהודים חיו בה במשך 1000 שנים ואולי יותר. הם חיו תחת השלטון הוויזיגוטי, תחת השלטון המוסלמי ולא עזבו כשהנוצרים כבשו מחדש את אדמות פורטוגל במאה ה-12.

המלך הפורטוגלי הראשון אפונסו אֶנריקה ויורשיו המלכים הבאים, העניקו ליהודים זכויות רבות והרחיבו את העסקתם בניהול הממלכה. עם הגירוש מספרד בשנת 1492 היתה פורטוגל ארץ מקלט לעשרות אלפי יהודים. כ- 70 אלף נפש הגיעו, והתוספת הזאת שינתה לחלוטין את פניה של יהדות פורטוגל. בעת ההיא 15% מכל אוכלוסיית פורטוגל היתה יהודית!

ארבע שנים לאחר מכן הכל השתנה. המלך מנואל, בלחץ מלכי ספרד הקתולים, כפה את הנצרות על יהודי פורטוגל. חלק מה”הנוצרים החדשים” נותרו בפורטוגל והתבוללו וחלק אחר שמר בסתר על יהדותו. לסיפוריהם חלק נכבד בטיולנו.

בטיול, פורטוגל תקבל את פנינו בטבע יפהפה, אתרים היסטוריים וכפרים מבודדים מן העולם שאליהם הסיורים ה”קלאסיים” אינם מגיעים. נבקר גם בכרמים שלאורך הנהר דוּאורו, במצודות וארמונות ימי ביניים שייצגו את האמנות המנואליאנית הייחודית לפורטוגל, עד לארמונות מודרניים דוגמת ארמון הבורסה בפורטו. נכיר את האתרים החשובים לתולדות יהדות פורטוגל ואנוסיה. לא נעזוב את פורטוגל מבלי להתרשם מקסמי שירת הפאדו.


עובדות מעניינות על פורטוגל

1. על פי מדד השלום העולמי 2013, פורטוגל מדורגת במקום ה- 18 כמדינה השלווה ביותר בעולם.
2. בשנת 2008, פורטוגל היתה המדינה הראשונה שהפכה לחובה את צירוף טביעות האצבע לתעודת הזהות.
3. הפורטוגזים אוכלים יותר דגים, סרטנים וצדפות לאדם מאשר בכל מדינה אחרת בעולם.
4. אזור Montado של פורטוגל מייצר יותר מ -50% מיצוא פקקי השעם בעולם.
5. עם 17 ק”מ אורך שלו, גשר ואסקו דה גאמה בליסבון הוא הגשר הארוך ביותר באירופה.
6. שיא העולם לאורחים הסועדים על שולחן אחד, נקבע כאשר כ- 15 אלף איש הסבו לארוחת צהריים בחגיגות חנוכת הגשר.
7. עם אותן הגבולות שנקבעו ב- 1139, פורטוגל היא מדינת הלאום העתיקה ביותר באירופה.
8. בשנת 1755, ביום כל הקדושים, ליסבון נפגעה על ידי רעידת האדמה בעלת העוצמה החזקה ביותר בהיסטוריה האירופאית (9.0 בסולם ריכטר), וקטלה בדרכה 275 אלף איש.
הנזק שבא בעקבות רעידת האדמה הועצם משום שהכנסיות היו מלאות בנרות לחג, שגרמו לשריפות רבות בין עיי החורבות.
9. בשנת 1761, פורטוגל הייתה המעצמה קולוניאלית הראשונה שביטלה את העבדות – חצי מאה לפני בריטניה, צרפת, ספרד, או ארה”ב!
10. כמעט כל הברנדי הנצרך בפורטוגל מיובא מדרום אפריקה. דרום אפריקה היא גם אחת המדינות היחידות המחקות את יין ה”פורט” שמקורו בפורטוגל.
11. תשעה מתוך עשרה פורטוגזים הם קתולים, מה שהופך אותם לאחד העמים הכי שמרנים מבחינה חברתית בעולם.

יום 1 | 05/11/2020 | תל אביב – ליסבון
טיסת צהריים ישירה לליסבון, לאחר הנחיתה נצא לסיור פנורמי בליסבון – עיר הבירה היפה של פורטוגל, עיר בת חמש מאות וחמישים אלף תושבים. אתריה מעידים על עברה העשיר כמעצמה ימית, ממנה יצאו מגלי עולם ומפתחים. נעבור בסמוך לכיכר הרוסיו, נראה את האנדרטה למרקיז מפומבל, גני אדוארד השביעי ועוד ככול שיותיר הזמן.
ארוחות: ערב
לינה: ליסבון

יום 2 | 06/11/2020 | ליסבון: פסל ישו – מנזר ג’ירונימוס – מופע פאדו
לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לסיור בליסבון, אחת הערים היפות בפורטוגל ובירתה. נתחיל את בתצפית על העיר הנהדרת מפסל ישו (Cristo Rei) הנמצא בעיר אלמדה שכנתה הקטנה של ליסבון. נמשיך לביקור ברובע בית לחם, שם נראה את מגדל בית לחם, אנדרטת התגליות ומנזר סאן ז’רונימו. נבקר ברובע אלפמה האזור העתיק של ליסבון ששם נולדה עיר למרגלות המבצר.  נשוב למלון למנוחה ובשעות הערב נצא יחדיו למופע וארוחת ערב במסעדה מקומית פה נהנה יחדיו ממופע פאדו – המוסיקה האותנטית של פורטוגל. 
ארוחות: בוקר, ערב
לינה: ליסבון
בילוי: מופע פאדו

יום 3 | 07/11/2020 | ליסבון – אובידוש – נזארה – פורטו – עליה לספינה
עם בוקר נצא צפונה לאובידוש, עיר עתיקה ומקסימה המוקפת חומה. מאובידוש נמשיך לכיוון החוף לביקור בעיירת הדייגים השוכנת לחוף האוקיאנוס האטלנטי למרגלות צוק נישא – נאזארה. נצפה אל האוקיינוס מהמצוק עליו עמדו נשות הדייגים המצפות לחזרתם. לאחר הביקור בנאזארה נמשיך צפונה העיר היפה, השנייה בגודלה בפורטוגל ובירת צפון פורטוגל, עיר השוכנת על גדות נהר הדואורו. לעת ערב נגיע אל הספינה העוגנת בנמל שם יקבל אותנו צוות הספינה שתשמש כמלון צף בימים הבאים.

יום 4 | 08/11/2020 | פורטו – מופע פאדו
הספינה תעגון במשך היום כולו בפורטו ואנו נצא לסיור בעיר היפה, השנייה בגודלה בפורטוגל ובירת צפון פורטוגל, עיר השוכנת על גדות נהר הדואורו. העיר ידועה בכל העולם בזכות יין הפורטו המשובח שלה אשר שמו נגזר משמה של העיר. נבקר ברובעים השונים של העיר, נראה את תחנת הרכבת המפורסמת באריחים המצוירים ( האזואלוס ) המעטרים אותה, את השוק המקורה, הקתדרלה, נראה את המגדל המפורסם של כנסית לוס קלריגוש, בנין הבורסה הישנה , כנסית פרנציסקוס הקדוש, רובע ריוויירה הציורי שלאורך הנהר ונקנח ביקב מקומי ובטעימות יין פורטו. לעת ערב נשוב לספינת הנהר לארוחת ערב ולינה.

יום 5 | 09/11/2020 | רגואה – קאסה מתיאוס – וילה ריאל – פינאו
הבוקר נצא לסיור מודרך על הגנים של ארמון מתיאוס והעיר וילה ריאל. נסייר בעיר ונטעם מן המאפים הייחודיים למקום, מעין כיסונים המכונים קריסטאס דה גאלו – “כרבולת התרנגול”. נצא לבקר בארמון מתיאוס (Mateus Palace) אחוזה הנחשבת ליפה והמרשימה ביותר בצפון פורטוגל. הסגנון של אחוזה זו מזכיר את מקסיקו, בבנייתה נעשה שימוש בגרניט לצד קירות לבנים וסביב המבנה גן מרהיב ובו שיחים גזומים בקפדנות ופסלים. בשעות הצהריים נשוב לספינה הממתינה לנו בפינאו, ונהנה מהמשך שייט מרגיע.

יום 6 | 10/11/2020 | ואגה ד’טארון – סלמנקה
היום ברובו יוקדש לסלמנקה, השוכנת לא רחוק בצידו השני של הגבול עם ספרד. “העיר הזהובה”, כפי שהיא מכונה בשל הגוון השולט בעיר ובבינייניה. נטייל בעיר העתיקה ונראה את בנייני האוניברסיטה ואת הקתדרלה המרשימה, נמשיך ל-‘פלאסה מאיור’, הכיכר המרכזית ונראה את “בית הצדפות”. נאכל ארוחת צהריים ולקראת ערב נשוב לספינה העוגנת בעיירה בארקה ד’אלבה.

יום 7 | 11/11/2020 | בארקה ד’אלבה – פרהדוסה – פינאו
הבוקר נבלה על הספינה השטה חזרה מערבה. אחה”צ נצא לביקור וטעימות באחד היקבים הידועים בעמק הדואורו. בין הגבעות הפסטורליות ושטחי המרעה הירוקים פרוס עמק ריו טורטו, לאורכן של 100 ק”מ נפרסים מגוון ייקבים מקומיים המייצרים את היין המשובח ובניהם כמובן את יין הפורט שכולנו מכירים. נעצור ונבקר בדרכנו בשתי עיירות כפריות וקטנות שם נראה את הבתים הלבנים והכנסייה העתיקה. לעת ערב נשוב לספינה. בערב – ארוחת גאלה וערב ריקודים.

יום 8 | 12/11/2020 | פינאו – למגו – רגואה – פורטו
הבוקר נצא לביקור בלמגו, עיר חשובה ויפה, מרכז דתי ומוקד עלייה לרגל. עיר בת 11,000 תושבים המפורסמת, בין השאר, ביין הנתזים רפוזיירה אך בעיקר בשל כנסיית מריה של הדמעות הידועה בשמה ככנסיית סנטה מריה דל רמדיוס ו-600 המדרגות הבארוקיות התלולות המפורסמות “הגולשות” ממנה למרכזה של העיר. נרד (הצעירים ברוחם שביננו) ב-מדרגות הברוקיות אל מרכז העיר ולאחר מכן נחזור לספינה לארוחת הצהריים. אחר הצהריים נמשיך בהפלגה מערבה לעבר פורטו.

יום 9 | 13/11/2020 | פורטו – קוימברה – פורטו
לאחר ארוחת הבוקר בספינה וניסע לביקור בקוימברה, העיר האוניברסיטאית היפה, בירתה הקודמת של פורטוגל. נבקר באוניברסיטה העתיקה ומהמובילות באירופה ונערוך סיור רגלי בסמטאות העיר העתיקה. בקואימברה הייתה אף קהילה יהודית גדולה אשר גדלה עוד יותר עם גירוש יהודי ספרד ועד לצו שהורה ליהודי פורטוגל להתנצר. בדרכנו חזרה נעצור לארוחת צהריים בסגנון פיקניק עם ארוחה שלקחנו מהספינה (Lunch Box) ובשעות אחר הצהריים נשוב לספינה הממתינה בפורטו. נאכל ארוחת ערב משותפת ואחרונה בספינה ולעת ערב נצא לסיור פנורמי באוטובוס ברחובות פורטו, נראה את הבניניים המוארים, את התעלה של החותכת את נהר הדאורו ונבין כמה העיר המקסימה הזו יפיפייה בשעות הערב והלילה. בתום הסיור נשוב לספינה ללינה.

יום 10 | 14/11/2020 | פורטו – קאבו דה רוקה – סינטרה- קאשקאיש – אשטוריל – ליסבון
בשעות הבוקר נפרד לשלום מצוות הספינה שהיה ביתנו בשבוע החולף ונצא בדרכנו חזרה לעבר ליסבון. נתחיל את הנסיעה דרומה ונגיע לעיר טומאר (Tomar) , העיר השוכנת בלב המדינה על גדות הנהר הנבאו מפורסמת בעיקר בזכות מנזר מסדר הצלוב המוכר עוד משנת 1938 כאתר מורשת. נראה את המנזר ונשמע את הסיפור על הטמפלרים ואבירי מסדר הצלב. משם נמשיך בדרכנו ובשעות אחר הצהריים נגיע לליסבון. התארגנות בבית המלון וארוחת ערב משותפת לסיכום הטיול המרתק שלנו. המלון נמצא בקרבת מרכז אקספו סנטר הנחשב לאחד ממרכזי המסחר היפים והגדולים באירופה לאלו שירצו להשלים קניות. לינה בליסבון.
יום 11 |15/11/2020| ליסבון – קאבו דה רוקה – סינטרה- קאשקאיש- אשטוריל – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא ליום סיור מחוץ לליסבון, נתחיל את הנסיעה ונגיע לסינטרה עיירת הקייט החביבה על מלכי פורטוגל, נבקר בארמון המלוכה אשר שימש את מלכי פורטוגל כבית קיץ . משם נמשיך לקאבו דה רוקה, הנקודה המערבית ביותר ביבשת אירופה ולאחר שנהנה מהמראה הנשקף מראש המצוק נמשיך לקאשקאיש, כפר הדייגים שהפך לעיירת קייט מבוקשת של עשירי אירופה. דרך אשטוריל נגיע לשדה התעופה הבינלאומי בליסבון לטיסת ערב ישירה לישראל.
נחיתה לפנות בוקר ביום ה- 12 לטיול.

יום 9 | פורטו –קוימברה – קאבו דה רוקה – סינטרה- קאשקאיש- אשטוריל – ליסבון
לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מצוות הספינה וניסע לביקור בקוימברה, העיר האוניברסיטאית היפה, בירתה הקודמת של פורטוגל. נבקר באוניברסיטה העתיקה ומהמובילות באירופה ונערוך סיור רגלי בסמטאות העיר העתיקה. בקואימברה הייתה אף קהילה יהודית גדולה אשר גדלה עוד יותר עם גירוש יהודי ספרד ועד לצו שהורה ליהודי פורטוגל להתנצר. מכאן נמשיך לסינטרה עיירת הקייט החביבה על מלכי פורטוגל, נבקר בארמון המלוכה אשר שימש את מלכי פורטוגל כבית קיץ . משם נמשיך לקאבו דה רוקה, הנקודה המערבית ביותר ביבשת אירופה ולאחר שנהנה מהמראה הנשקף מראש המצוק נמשיך לקאשקאיש, כפר הדייגים שהפך לעיירת קייט מבוקשת של עשירי אירופה. דרך אשטוריל נגיע למלוננו באזור ליסבון.

יום 10 | 4/8 ליסבון תל אביב
השלמת הביקור בליסבון ונסיעה לנמל התעופה בהתאם לשעת הטיסה לתל אביב.

מחיר ביורו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 1 תוספת לקומה 2 תוספת לקומה 3 מדריך 
           
 תוספת לחדר יחיד   =      

המחיר כולל:

• טיסות ישירות בנתיב ת”א – ליסבון – ת”א
• מסי נמל, מס בטחון
• בתי מלון בדרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה (2 לילות)
• כלכלה בבתי המלון: חצי פנסיון כולל שתייה קלה ויין
• כלכלה בספינה: פנסיון מלא בספינת הנהר (7 לילות) כולל שתייה חופשית חמה, קרה ויין.
  בבר – שתייה חופשית חמה, קרה, יין ומשקאות אלכוהול (למעט מספר קטן של משקאות אלכוהול)
• סיורי חוף בכמפורט בתוכנית
• כניסות לכל האתרים ופעילויות לפי המפורט בתוכנית
• אוטובוס תיירות חדיש וממוזג לכל ההעברות והסיורים.
• מדריכים מקומיים
• טיפים לנותני שירותי היבשה בחו”ל  (לא כולל טיפים בספינת הנהר)
• ערכת שמע
• מדריך בכיר ישראלי המתמחה ביעד – אברי רב הון
• מפגש קבוצה  כשבוע עד שבועיים לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:
 • טיפים בספינת הנהר (כ-7.5 אירו לאדם ליום)
•  שינויים במחירי מיסי נמל, היטל ביטחון ותוספת דלק
•  טיפ למדריך הישראלי
•  כל מה שאינו כתוב בסעיף “המחיר כולל”
•  המחיר נקבע עפ”י המחיר הנכון ליום מתן ההצעה, היה ומחירים אלו ישתנו, יעודכן המחיר בהתאם.

תנאי תשלום:
*  דמי הרשמה על סך 250 אירו לנוסע עם ההרשמה.
*  עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
*  ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
*  התשלום לפי שער המחאות והעברות.
תנאים ומידע כללי

צפו בהמשך בסרטון על השייט בדואורו
השייט יתבצע בספינת הנהר המפוארת MS Amalia Rodrigues ששופצה כליל בשנת 2019.
אורך הספינה 82 מטרים, רוחב 10.80 מטרים. הספינה יכולה להכיל עד 132 נוסעים ב- 66 קבינות מתוך 3 קומות.
השירות לבבי ומציעים לכם יין חופשי בארוחות צהרים וערב, שתייה חמה וקרה בכל הארוחות. שתייה חופשית לכל סוגיה בלאונג’ בר.
מסעדת פנורמה, לאונג’ בר, סיפון עליון למנוחה ושיזוף, ספריה, חנות מתנות, מעלית.
בחדרים:  טלוויזיה, מיזוג אוויר, נקודת חשמל 220V, מקלחת ושירותים, כספת.
האורחים ימצאו מתקנים כגון גישה לאינטרנט אלחוטי.

2020-11-03T19:11:42+00:00