yes

שייט על הדנובה בספינת הנהר היוקרתית אמדיאוס קווין

שייט בדנובה על ספינת הנהר “אמדאוס קווין”

קרוז מאורגן בדנובה – גרמניה, אוסטריה, סלובקיה, הונגריה

 

קוד טיול: TRDO  ב ה כ נ ה
משך הטיול: 8 ימים (נתיחה יום 9)
יציאה:  יפורסם
מדינות: גרמניה, אוסטריה, סלובקיה, הונגריה
ספינה: Amadeus queen 5* DLX
מסלול: מינכן, פסאו, מלק (עמק הוואכאו), וינה, בודפשט, סנט אנדרה, אשטרגום, ברטיסלבה, לינץ, פסאו, מינכן
סגנון: קרוז מאורגן הכולל טיסות, העברות, כלכלה מלאה וסיורי חוף

על הטיול:

  • שייט בספינת נהר מפוארת ומפנקת

  • תוכנית מלאה ללא סיורי בחירה
  • כלכלה על בסיס פנסיון מלא, שתייה חמה ומים חופשי – בכל שעות היממה ו
  • בילוי ערב בספינה – להקת זמר ומשחקי חברה

נהר הדנובה הנחשב לנתיב מים השני באורכו באירופה ( 2,860 ק”מ) מחזיק גם בשיא עולמי – הוא זורם בין 10 מדינות. הרבה ערים גדולות וחשובות שוכנות על גדות הנהר או בסמוך לו , ובהן ארבע בירות: וינה, ברטיסלבה, בודפשט ובלגרד, וכמובן ערים ועיירות רבות באוסטריה, סלובקיה, סלובניה, קרואטיה, סרביה וברומניה היושבות על שפת גדותיו או על אחד מיובליו.
במשך יותר מ-2,000 שנים שימש נהר הדנובה כאמצעי תעבורה לצבאות רבים. החל מהאימפריה הרומית דרך הגותים, הסלאבים וההונים דרך הצלבנים, שנעו דרכו אל עבר ירושלים, וכלה במסעות הכיבוש של העות’מאנים עד שנבלמו במערכה על וינה בסוף המאה ה- 17.
במאה ה- 19 כאשר השפעת האימפריה העות’מאנית בבלקן נחלשה ואילו השפעת האימפריה הרוסית עלתה, השתלטו בהצלחה מדינות אירופה החזקות על הנהר, מצב שנשאר עד היום.
מרכז אירופה היה האזור שבו התקיימה המורשת התרבותית של בית הבסבורג. רב-לאומיות, פלורליזם דתי ושפה בינלאומית אחת – גרמנית. זהו האזור שאותו זעזעה הרפורמציה הדתית של לותר, המלחמות של נפוליון, מאבקי השחרור הלאומיים, ופרץ היצירתיות של משוררים, מלחינים, סופרים וממציאים.
ב- 1992 חוברו נהר הריין, נהר המיין ונהר הדנובה ע”י גרמניה לתעלה אחת, מה שיצר נתיב מים באורך 3,500 ק”מ, אשר קצהו האחד בשפך נהר הריין שבים הצפוני וקצהו השני בשפך הדנובה בים השחור.
בשל כל אלו הוא משמש לאמצעי התעבורה העיקרי בין מרכז ומזרח אירופה, וגם מעודד את התיירות כאשר לצידו פורחים אזורי נופש, שבילי אופניים, שמורות טבע ופארקים לאומיים.
הדנובה הכחולה נעה לאורך נופים עוצרי נשימה וכפרים ציוריים והגיוון בין כל המקומות בהם היא עוברת הוא שמעניק לה יופי מיוחד. זהו גם הנהר שלאורכו מתקיימים מסלולי קרוז הנהרות הפופולארים ביותר בעולם.

יום 1 │ת”א –וינה – פסאו – עליה לספינת הנהר
נטוס מתל אביב לוינה. לאחר הנחיתה ניסע אל פסאו שבחבל בוואריה, פסאו ידועה גם בכינויה “עיר שלושת הנהרות” בה מתחברים נהרות הדנובה, האין והאילץ בנקודה אחת. בשעות אחר הצהריים יקבל אותנו צוות הספינה שתשמש לנו בימים הקרובים כמלון מהודר צף בנהר.

יום 2 | מלק – עמק הוואכאו
הבוקר נעגון בעמק הוואכאו הפסטוראלי בעיירה מלק.
סיור החוף שלנו
גוטן מורגן. שמור לנו ביקור מרתק באחד המנזרים המיוחדים והמפורסמים באירופה: מנזר Melk היפהפה הינו מנזר-האם של המסדר הבנדקטיני האוסטרי, בן קרוב ל-1000 שנה, ובו ארמון מלכותי וספרייה המייצגים את פאר סגנון ה-Rococo בשיא הדרו. נבקר בגן הסמוך למנזר ממנו נוכל לצפות על העיירה.
בסיום הסיור, נחזור לספינה ונפליג לוינה, הגעה בשעות הערב. לאחר ארוחת הערב, המעוניינים יוכלו להצטרף למדריך לטיול רגלי קליל במרכז העיר, אותה נחקור מחר לעומק. לינה בספינה

יום 3 | וינה
גם ביקור של שבוע בווינה לא יספיק כדי לגלות את כל מכמניה. אדריכלות ותרבות יצאו ממנה והתפשטו לכל רחבי תבל, כמו גם נוכחות מלחיניה הידועים-שטראוס, מוצרט, בטהובן ואחרים שפעלו כאן – הביאו את אונסק”ו להכריזה כאתר מורשת עולמית. ואל נשכח כי בעיר היפה והנעימה הזו הומצא הקונספט של בתי קפה כמקום מפגש תרבותי וחברתי.
סיור החוף שלנו
נבלה את כל היום בוינה – בירת הוואלסים. נתחיל בביקור באתר האמנותי שהקים גדול אדריכליה של אוסטריה בעידן המודרני- הונדרטוואסר. נמשיך לאורך ה- Ring, נעצור להתרשם מ- -Burghof ונפלס את דרכנו במדרחוב המפורסם של אירופה Koertnerstrasse כדי לבקר בקתדרלה המפוארת של העיר Stephansdom מלאכת מחשבת של הסגנון הגותי המאוחר.
נחזור לאוניה לסעוד את ארוחת הצהרים ולאחריה ניסע לביקור מודרך בארמון שיינברון, המשמש כיום כמוזיאון, נחשב לאחד היפים ביבשת אירופה ונכלל ברשימת אונסק”ו של אתרי התרבות שיש לשמרם. הארמון, שהיה “הבית הלבן” של אירופה לכל משך שלטונה של שושלת הבסבורג האוסטרית, זכה לארח בין כתליו את נפוליאון וכל מנהיגי המעצמות של התקופה. יש בו 1,440 חדרים, שרק מעטים מהם פתוחים לקהל הרחב ומשקפים את חיי היום יום של בית המלוכה. החדרים גדושים במוצגים מרהיבים כגון כלי אוכל יקרים לסוגי אירוח שונים, חדר השינה של הנסיכה אליזבת, הלא היא “סיסי”, “חדר הכושר” שלה ועוד.
נחזור לאנייה לארוחת ערב והמשך הפלגה לכיוון בודפשט.

יום 4 | בודפשט
הבוקר נעגון בבודפשט (Budapest) בירת הונגריה היושבת על שני צדי נהר הדנובה – בודה (החלק העתיק) ופשט (החלק המודרני יותר).
בודפשט גדושה בהיצע מופלא של אטרקציות היסטוריות, אדריכליות ותרבותיות, ומיקומה במרכז אירופה האיצו את פיתוחה לכיוון המערב בקצב מרשים. התוצאה, שילוב מרתק בין ישן וחדש, אותנטי וראוותני, שמרני ומתירני.
סיור החוף שלנו
את סיורנו בעיר הבירה המפוארת של הונגריה נתחיל בפשט ונראה את הפרלמנט ההונגרי – מבנה מרשים מן המאה ה-19 ומייצג נאמנה את הסגנון הניאו-גותי. משם לכיכר הגיבורים – האנדרטה לאבות האומה של הונגריה ופארק Vajdahunyadi. נמשיך לרחוב דוהני לביקור בבית הכנסת הגדול ביותר ששרד באירופה ואל המוזיאון היהודי ובית הרצל המקפל את סיפורה של קהילה יהודית ששני שליש ממנה הושמד בשואה. נמשיך לסיור לגבעת גלרט, ממנה נשקף נוף עיר לילי הנחשב לאחד המרהיבים באירופה.
נחזור לארוחת ערב בספינה.

יום 5 | בודפשט – סנט אנדרה – אשטרגום
הבוקר נסיים את סיורנו בבודפשט בעלייה ללב גבעת Buda ולתצפית על העיר ממצודת הדייגים.
נשוב לספינה לארוחת צהרים ולאחריה ניפרד מן העיר וניסע אל סנט אנדרה (Szetendre) – “עיו הוד” של הונגריה עם מדרחוב אומנויות יפהפה. משם נמשיך בנסיעה קצרה לאשטרגום (Estergom), העיר העתיקה בהונגריה ובירתה לשעבר, מקום משכנו של בית המשפט החוקתי של הונגריה ומקום מושבה המרכזי של הכנסייה הקתולית. כיאה למעמדה, הקתדרלה בעיר היא הכנסייה הגדולה ביותר בהונגריה ואנו נבקר בה. לקראת ערב, נפגוש את הספינה במעגן “ברך הדנובה” ונמשיך בהפלגה בדרכנו לברטיסלבה.

יום 6 | ברטיסלבה
לא רבים זוכרים כי בירתה של סלובקיה דהיום, לא הייתה כזו עד לפני 28 שנים! עד מלחמת העולם הראשונה היא הייתה חלק מהונגריה ולאחריה התאחדו העם הסלובקי והצ’כי ויצרו את צ’כסלובקיה עם בירתה פראג. ב- 1989 הופרדו המדינות ורק אז הוכרזה ברטיסלבה לבירת סלובקיה.
העיר הקומפקטית הזו, מציעה למבקרים בה אווירה אירופית נעימה בסגנון ימי הביניים עם רחובות צרים ומתפתלים, טירה בקצה גבעה, כיכרות מרשימות ואטרקציות תיירותיות.
סיור החוף שלנו
נקדיש את היום לסיורים בברטיסלבה, להיכרות עם העיר היפהפייה ואתריה. נסייר במרכז העיר העתיקה, ונראה את התיאטרון הלאומי, הקתדרלה הגותית סנט. מרטין, בית העירייה העתיק ועוד.  ניסע במעלה מצודת ברטיסלבה – סמל העיר, הצופה על מפגש הגבולות הונגריה, אוסטריה וסלובקיה, ומשם – אל קברו של “החת”ם סופר”, כינויו הידוע של הרב הגדול והפילוסוף משה סופר, מי שהיה מנהיג היהדות האורתודוקסית של יהודי גרמניה ואירופה התיכונה. הרב משה סופר הגיע אל ברטיסלבה ב-1806, הקים בה ישיבה והפך אותה למרכז רוחני לכל יהדות אירופה התיכונה במאה ה-19.

יום 7 | לינץ
נעגון בעיר לינץ (Linz), בירת אוסטריה העליונה, היא צומת דרכים חשוב ומרכז מסחרי ותעשייתי חשוב. לינץ, העיר השלישית בגודלה באוסטריה, נבחרה בשנת 2009 כבירת התרבות של אירופה בשל סצנה תרבות ייחודית שנוצרה בה, ובכך משכה אליה שוחרי תרבות רבים.
סיורי החוף שלנו
לאחר ארוחת הצהרים בספינה נצא לסיור רגלי בכיכר המרכזית ששימשה בימי הביניים ככיכר השוק וכיום היא מוקפת בתי רנסנס צבעוניים ואת דוכני השוק מחליפות בקיץ שמשיות של בתי הקפה המגישים את ה”לינצרטורט”, עוגת האגוזים המפורסמת. נראה את עמוד הדבר המרשים הנמצא במרכז הכיכר.
לאורך גדת הנהר נראה את המוזיאון העירוני ואת אולם הקונצרטים ע”ש המלחין האוסטרי אנטון ברוקנר. נמשיך לכנסיית Pöstlingbergkirche שהיא סמלה של לינץ, הקתדרלה החדשה, שהיא הקתדרלה הגדולה באוסטריה, ארמון ממנו ניתן לחזות בנופים יפים של נהר הדנובה, מוזיאון Ars Electronica Center – מוזיאון טכנולוגיה ידידותי וחביב וכנסיית פוסטלינגברג, ממנה ניתן להשקיף על נופי האיזור.
לקראת ערב נחזור לאנייה לארוחת ערב. בערב שוב נצא רגלית ליהנות מן העיר המוארת.

ימים 8 | פסאו – מינכן – ת”א
הבוקר נעגון בפסאו. השייט הסתיים אבל הטיול לא תם. ניסע למינכן – בירת בוואריה, עיר שידעה תהפוכות רבות מימי הביניים עד סוף המאה ה-20. החל מהשריפה שהחריבה אותה עד ליסוד במאה ה-14, דרך מלחמת שלושים השנים וימי הפוטש של היטלר, כמו גם הפגיעה הקשה שספגה במלחמת העולם השנייה והטבח של אולימפיאדת 1972. זו עיר שהייתה עדה לדרמות היסטוריות חורצות גורלות, אך גם לימים של ניצחונות ושגשוג גדול.
סיור החוף שלנו
אזור העיר העתיקה של מינכן, בגדה המערבית של נהר איסר, הוא החלק המעניין במיוחד עבור תיירים. את סיפורה המרתק של העיר כדאי להתחיל ממש במרכז העיר העתיקה, בכיכר מאריאֶנפלאץ. כאן נמצאת העירייה הגותית הישנה ובית העירייה החדשה הניאו-גותית. נצטרף לקהל הרב ונמתין לצפות בבובות הרוקדות המגיחות מתוך המגדל השעון שלה. הסיור שלנו יעבור גם דרך בניין האופרה, שדרות מקסימיליאן – אחד הרחובות הנוצצים והיוקרתיים ביותר של מינכן וכמובן שלא נפסח על האצטדיון האולימפי והמתחם בו נחטפו ונרצחו 11 הספורטאים שלנו באולימפיאדת מינכן ב- 1972. את יתר הזמן נפנה כל אחד לפי טעמו, לבילוי ולשופינג במדרחוב משופע בתי הכול-בו וחנויות אופנה.
ניפגש שוב לקראת הערב ונעשה את דרכנו לשדה התעופה לקראת חזרתנו הביתה.

המחיר כולל:

• טיסות סדירות תל אביב – וינה //  מינכן – תל אביב
• 7 לילות בספינת הנהר
• סיורי חוף בכל הנמלים שעוגנת הספינה (חלקם רגליים וחלקם באוטובוסים תיירותיים וממוזגים).
• כלכלה על בסיס פנסיון מלא למשך השייט (למעט ארוחת צהרים ביום סיור חוף מלא).
• שתייה חמה ומים חופשי – בכל שעות היממה
• אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע ההעברות והסיורים.
• מיסי נמל + מס דלק
• דמי שרות לנותני השירותים הזרים בסיורים היבשתיים (למעט בספינה)
• מרצה/מדריך ישראלי עתיר ניסיון וידע, צמוד לכל אורך הטיול.
• תכנית מלאה ללא סיורי בחירה.
• מערכת שמע
• מפגש קבוצה כשבוע לפני היציאה לשייט.

המחיר אינו כולל:
• דמי שרות בספינה (10 € ליום לאדם ישולמו ביום העזיבה)
• ביטוח בריאות ומטען
• תשר למדריך הישראלי (מקובל 6 דולר ליום לאדם)
• הוצאות בעלות אופי אישי וכל מה שאינו מופיע בסעיף “המחיר כולל”
תנאים ומידע כללי

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה אמצעית תוספת לקומה עליונה תוספת לסוויטה בקומה עליונה  מדריך  
             
תוספת ליחיד בחדר זוגי            
  • אין כפל מבצעים והנחות

דגשים מיוחדים:
• השייט יתבצע בספינת הנהר המפוארת Amadeus Qween 5* DLX של חברת Luftner
• סיור בעמק הוואכאו
• וינה – בירת הוואלסים, סיורים באתרים מרכזיים, ארמון שונברון וככר סנט סטפן
• ברטיסלבה העיר העתיקה וקבר “החת”ם סופר”,
• בודפשט החדשה והישנה
• סיור בעיירת האומנים סנט. אנדרה
• לינץ – המוזיאון העירוני ואולם הקונצרטים, בניין האופרה

יתרונות בולטים:
• תכנית מלאה ללא סיורי בחירה
• כלכלה על בסיס פנסיון מלא
• שתייה חמה ומים חופשי – בכל שעות היממה
• להקת זמר ומשחקי חברה
בכל ערב תופיע להקת זמר בתכנים של מוזיקה בינלאומית. בנוסף, מצטרף להפלגה, מנהל פעילות בידור המארגן משחקי חברה בינלאומיים וחידונים.

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

2020-11-04T05:29:44+00:00