yes

טיול ושייט נהרות בדורדון שבדרום מערב-צרפת לאוהבי החיים הטובים

טיול כוכב ושייט נהרות בדורדון שבדרום מערב-צרפת לאוהבי החיים הטובים

קוד טיול: TRBD
משך הטיול: 9 ימים
יציאה: 14/5
מדינות: צרפת
ספינה:  MS Cyrano de Bergerac
מסלול:  טולוז- אלבי  – סרלה- סן סיר לה פופי- קאור- רוק אמדור- בורדו –דרך היין – סנט אמיליון – עמק הדורדון – עמק הלוט – נהר הגרון
סגנון: טיול כוכב יבשתי (3 לילות) ו-5 לילות שייט נהרות

 • טיול כוכב בחבל דורדון-פריגור משולב עם שייט – נופים יפהפיים, טירות, אתרים הסטוריים וגסטרונומיה משובחת
 • שייט בספינת פאר על נהר הגארון הזורם מהרי הפירנאים לדרום-מערב צרפת, מתלכד עם נהר הדורדון ונשפך לאוקינוס האטלנטי
 • יין, מים, שתיה חמה, קרה ואלכוהול – חופשי בארוחות ובלאונץ’ בר.

מסלול השייט

שייט נהרות בדרום צרפת

בורדו , בירת חבל אקיטן, שוכנת סמוך לחופי האוקיינוס האטלנטי, על גדות נהר הגארון. היא מכונה גם “פנינת אקיטאן”, ולא בכדי. העיר מוכרת בעולם כבירת היין, בשל הכרמים הרבים הסובבים את העיר ויין בורדו המשובח המיוצר באזור. העיר בולטת באדריכלות הניאו קלאסית הנהדרת, מה שהביא את אונסקו להכריז על מרכז העיר כאתר מורשת עולמית.
נהר הגרון, מתלכד עם נהר הדורדון ויוצרים יחד את שפך נהר הז’ירונד הזורם לאוקיאנוס האטלנטי.
האזור בו נשוט ונטייל הינו ידוע כאזור קסום מהיפים באירופה. מה אין בו? הרים, ים, ערים מרשימות, עיירות עתירות אמנות והיסטוריה, טירות ונהרות, מערות נטיפים ומערות האדם הקדמון, כפרים תלויים וכנסיות מבוצרות,  מסלולי הליכה ושייט, וכמובן האוכל – כל אלה הפכו את האזור לאחד האהובים ביותר על הצרפתים ועל התיירים. כל זאת ועוד בטיול כוכב בדורדון משולב שייט.

יום 1 | טולוז – אלבי – מונטובאן
          Toulouse -Albi – Montauban 

טיסת בוקר דרך יעד ביניים באירופה לטולוז העיר הוורודה. העיר העתיקה נבנתה משני צידי נהר הגארון ומרבית בתיה נבנו מאבן שגווניה אדומים ומכאן שמה העיר הורודה. ובנוסף, כ-100 אלף צעירים הלומדים באוניברסיטה הגדולה שבה, צובעים את העיר בצבעים עליזים. אנו נצא מייד אל אלבי, העיר בה נולד הצייר הומלל טולוז לוטריק. נבקר במרכז העיר העתיקה, במוזיאון המוקדש ליצירותיו ובקתדרלה סן ססיל המדהימה. מכאן נמשיך בנסיעה קצרה למונטובאן, עיר קטנה ויפה השוכנת על גדות נהר הטארן, ובה נלון ב-3 הלילות הבאים.

יום 2 | סרלה – עמק הלוט – סן סיר להפופי – מערת האדם הקדמון – קהור
          Sarlat – Lot Valley – St cirq lapopie – Cahors – Pech Merle
נתחיל את הבוקר בנסיעה לסיור בעיר העתיקה של סרלה הנחשבת לפנינת הדורדון ודרום מערב צרפת. ביום רביעי מתקיים בעיירה שוק האיכרים הידוע ואנחנו נקדיש זמן כדי ליהנות מהשוק הצבעוני והיפה  והמאפיין את אורח החיים הצרפתי.  מכאן ניסע  לעמק נהר הלוט הפסטורלי, נבקר במערות האדם הקדמון המדהימות, פש מרל, ששימשו לפני 20,000 שנה מסתור לאדם הקדמון ומהוות שילוב מופלא של הוד הממדים ופאר האמנות הציורים הפרהיסטוריים עם הגבישים והנטיפים שיצר הטבע. נמשיך לאורך הנהר לביקור בכפר העתיק סן סיר להפופי, אחד מרשימת “הכפרים היפים ביותר של צרפת”, כפר תלוי על מצוק המשקיף על נהר הלוט, ונקודת עצירה בדרך הצליינים סנטיאגו.

יום 3 | נקרת השטן (תהום פאדיראק) – רוק אמדור – קאור
          Gouffre de Padirac – Rocamadour – Cahors

ניסע לתהום פאדירק, אחד מפלאי הטבע של צרפת, מערה קרסטית מדהימה שבתחתיתה, בעומק של כ-100 מ’ זורם נהר תת קרקעי. נלבש מעילים (הטמפרטורה שם כ- 13 מעלות), נרד במדרגות ובמעלית. נשוט בנהר ונסייר בין חללי המערה המרהיבים בתצורותיו.
נמשיך לביקור ברוקאמדור הכפר המפורסם, התלוי ומבוצר על צוק אדיר, כשמעליו כנסיות וארמון. נרד מהארמון לכנסיות ולמנזרים הדבוקים לסלע, ומשם לעיירה השוכנת למרגלות הצוקים ומעל העמק היפה.
בהמשך ניסע לקאור, עיר המוקפת כמעט מכל עבריה בנהר הלוט, עם בתיה העתיקים הבנויים מאבן ועץ, ונעלה על גשר ולנטרה היפה החוצה את הנהר לעיר עתיקה, שריד מרשים ביותר מן המאה ה-14. נחזור לבית המלון .

יום 4 | עמק הדורדון  – בינאק – לה רוק גז’אק – דום – בורדו – עליה לספינה
           Dordogne Valley- Beynac – La Roque gageac Domme – Bordeaux
נצא בנסיעה קצרה מאוד לעמק ולנהר הדורדון ונכיר את אחד האזורים היותר אהובים על הצרפתים. נטפס עם האוטובוס לבינאק, מבצר אדיר הצופה על העמק כולו. נמשיך לביקור בלה רוק גז’יאק, כפר היושב על שפת הנהר למרגלות מצוק תלול. לאחר מכן נטפס עם האוטובוס, ועם “רכבת” מיוחדת ל”בסטיד” (כפר מבוצר) דום. המראה הנשקף מהטיילת של דום מרהיב ביופיו וסיום ליום מהנה.
נמשיך בנסיעה לבורדו ולקראת ערב נעלה על ספינת הנהר שתשמש כבית מלון צף ב-5 הלילות הבאים. צוות הספינה יקבל אותנו במסיבת קוקטייל תוך כדי הצגת אנשי הצוות ולאחר מכן תוגש ארוחת הערב. לאחריה נצא לסיור לילי בעיר.

יום 5 | בורדו – פוייאק – מדוק – הייקבים ה”גדולים”
          Bordeaux – Pauillac – Medoc

הבוקר נשוט מערבה בנהר הגארון, הנשפך אל מפרץ ז’ירונד הצר והארוך. המפרץ עצמו מגיע כעבור 100 ק”מ אל האוקיינוס האטלנטי. נאכל את ארוחת הבוקר בספינה, נחלוף על פני איים בנהר ונגיע לפוייאק, עיר קטנה השוכנת על הגדה המערבית של הז’ירונד, שייכת למחוז מדוק וידועה גם כמותג יין חשוב שלו. העיר נבנתה על ידי סוחרי יין עשירים וימאים וניתן לראות בה את פאר העבר. נאכל צהריים על הספינה ולאחר מכן נצא לסיור במחוז מדוק, שנחשב כנראה בצדק, לאזור היין היוקרתי בעולם. נחלוף על פני יקבים ועיירות שהפכו למותגים מוכרים וחשובים כמו, סנט ז’וליין, מרגו, הוט מדוק , להפיט רוטשילד, להטור ומוטון רוטשילד. נראה טירות מפוארות ונבקר באחד היקבים שנראים כמו ארמונות. לקראת ערב נחזור לספינה לארוחת ערב ולינה.

יום 6| פוייאק – שפך מפרץ הז’ירונד – בלאייה
         Gironde – Blaye
בבוקר מוקדם תשוט הספינה במפרץ הז’ירונד לעבר בלאייה, עיר קטנה מוקפת בכרמים כשמעליה בולטת מצודה גדולה. לעיר נודעה חשיבות רבה כאשר במאה השש-עשרה בנה הארכיטקט הצבאי הנודע וובאן, את הביצורים במקום כחלק מההגנה על הנמל של בורדו. יחד עם המצודה הזאת נבנו עוד שניים בסביבה ושלשתם הוכרזו על ידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמי. ניסע בכביש הנופי היפהפה על המצוקים במקביל לנהר הדורדון, נטייל בעיירה בלאייה ונבקר במצודה. חזרה לספינה. לאחר ארוחת הערב נהנה מערב של מוסיקה וריקודים על הספינה. לינה בספינה.

יום 7| ליבורן – סנט אמיליון
         Libourne – Saint Emilion
הבוקר נשוט לנמל הקטן של העיירה ליבורן, השוכנת על גדות נהר הדורדון,  משם נצא לסיור מודרך בדרך היין (של היינות הגדולים) לסנט אמיליון. הדרך והעיירה הוכרזו על ידי אונסק”ו כאתר לשימור מורשת עולמית. לאחר הביקור בסנט אמיליון נחזור לספינה לארוחת הערב החגיגית. לינה בספינה.

יום 8 | שייט + בורדו
          Bordeaux
הבוקר תשוט הספינה חזרה לבורדו. נצא לסיור בעיר שהוכרזה כאתר מורשת על ידי אונסק”ו. נבקר בבית הכנסת הפורטוגזי (מותנה באישור כניסה), במדרחוב הנחשב לארוך ביותר באירופה (וגם יפה), בכיכר הז’ירונדינים ובכיכר הבורסה. לינה בספינה.

יום 9 | בורדו – תל-אביב
          Bordeaux – Tel Aviv

הבוקר ניפרד מצוות הספינה, נעלה על האוטובוס שלנו ונסייר עד ובהתאם לשעת הטיסה מנמל התעופה של בורדו דרך יעד באירופה חזרה ארצה.

המחיר :

 • טיסות דרך יעד ביניים:  ת”א-טולוז/ בורדו-ת”א  
 • 3 לילות בבית מלון 
 • 3 ארוחות ערב במלון כולל יין חופשי בארוחות
 • 5 לינות בספינת הנהר:  MS Cyrano de Bergerac, בתאים חיצונייכלכלה
 • כלכלה בספינה: פנסיון מלא, 3 ארוחות ביום כולל בר חופשי בכל שעות היום
  (למעט ארוחת צהרים ביום סיור חוף מלא)
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • מדריך ישראלי מומחה לצרפת
 • מדריכים מקומיים בהתאם לטיול
 • טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו”ל (למעט טיפים בספינת הנהר)
 • מפגש קבוצה עם מדריך הטיול באולם המפגשים שבמשרדינו החדשים (כשבוע לפני היציאה)

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח בריאות ומטען
 • הוצאות אישיות
 • טיפים בספינה ( 7.5 אירו ליום לאדם)
 • טיפ למדריך הישראלי (נהוג 5 אירו לאדם ליום)
 • כל דבר שאינו מוזכר בסעיף “המחיר כולל”

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה אמצעית קומה עליונה תוספת ליחיד בחדר הערות מדריך
מאי 2020   ——         
             
2019-06-18T18:24:46+00:00