קרוז מאורגן שט ומטייל בין נפלאות נהר הדנובה

הדנובה אינה רק נופים עוצרי נשימה, כפרים ציוריים וערים גדולות בהם ארמונות גדולים ובתי קפה שבהם התפתחה הקולינריה כפי שאנו מכירים אותה כיום. היא הייתה גם המקום בו גרו והלחינו מוצרט, היידן, שוברט, שטראוס, סמטנה ואחרים.

קוד טיול: TRDO

משך הטיול: 9 ימים

יציאות:   3/6,  10/6, 12/7, 19/7  

מדינות: גרמניה, צ'כיה, אוסטריה, סלובקיה, הונגריה

ספינה:  DCS Amethyst

מסלול: מינכן, פסאו, קרמס (עמק הוואכאו), בודפשט, סנט אנדרה, אשטרגום, ברטיסלבה, וינה, מֶלק, פסאו,  מינכן

סגנון: קרוז מאורגן בשיטת "הכל כלול"

על הטיול:

  • נעמיק להכיר את שושלת הבסבורג, בית מלוכה ששלט באירופה מהמאה ה-13 עד המאה ה-20, ומילאה תפקיד חשוב בתולדותיה של היבשת. בזכות התמיכה של בית האבסבורג פרחה האדריכלות, האמנות, הספרות והמוסיקה במרכז אירופה. נבקר בוינה (ארמון שיינברון) ובבודפשט באתרים המרכזיים.
  • נופיו המרהיבים של עמק הווכאו, מאכלסים כמה מונומנטים הסטורים כמו: מנזרי 1000 השנים במלק ובקרמס, כמו גם את אזור הגידול של היינות האיכותיים של אוסטריה. 

נהר הדנובה הנחשב לנתיב מים השני באורכו באירופה ( 2,860 ק"מ) מחזיק גם בשיא עולמי – הוא זורם בין 10 מדינות. הרבה ערים גדולות וחשובות שוכנות על גדות הנהר או בסמוך לו , ובהן ארבע בירות: וינה, ברטיסלבה, בודפשט ובלגרד, וכמובן ערים ועיירות רבות באוסטריה, סלובקיה, סלובניה, קרואטיה, סרביה וברומניה היושבות על שפת גדותיו או על אחד מיובליו.
במשך יותר מ-2,000 שנים שימש נהר הדנובה כאמצעי תעבורה לצבאות רבים. החל מהאימפריה הרומית דרך הגותים, הסלאבים וההונים דרך הצלבנים, שנעו דרכו אל עבר ירושלים, וכלה במסעות הכיבוש של העות'מאנים עד שנבלמו במערכה על וינה בסוף המאה ה- 17.
במאה ה- 19 כאשר השפעת האימפריה העות'מאנית בבלקן נחלשה ואילו השפעת האימפריה הרוסית עלתה, השתלטו בהצלחה מדינות אירופה החזקות על הנהר, מצב שנשאר עד היום.
מרכז אירופה היה האזור שבו התקיימה המורשת התרבותית של בית הבסבורג. רב-לאומיות, פלורליזם דתי ושפה בינלאומית אחת – גרמנית. זהו האזור שאותו זעזעה הרפורמציה הדתית של לותר, המלחמות של נפוליון, מאבקי השחרור הלאומיים, ופרץ היצירתיות של משוררים, מלחינים, סופרים וממציאים.
ב- 1992 חוברו נהר הריין, נהר המיין ונהר הדנובה ע"י גרמניה לתעלה אחת, מה שיצר נתיב מים באורך 3,500 ק"מ, אשר קצהו האחד בשפך נהר הריין שבים הצפוני וקצהו השני בשפך הדנובה בים השחור.
בשל כל אלו הוא משמש לאמצעי התעבורה העיקרי בין מרכז ומזרח אירופה, וגם מעודד את התיירות כאשר לצידו פורחים אזורי נופש, שבילי אופניים, שמורות טבע ופארקים לאומיים.
הדנובה הכחולה נעה לאורך נופים עוצרי נשימה וכפרים ציוריים והגיוון בין כל המקומות בהם היא עוברת הוא שמעניק לה יופי מיוחד. זהו גם הנהר שלאורכו מתקיימים מסלולי קרוז הנהרות הפופולארים ביותר בעולם.

יום 1 │ת"א – מינכן/פראג – פסאו – עליה לספינת הנהר
נטוס מתל אביב למינכן  (בתאריך 3/6 הטיסה לפראג רק בהלוך). לאחר הנחיתה ניסע אל פסאו שבבוואריה, הידועה גם בכינויה "עיר שלושת הנהרות" בה מתחברים נהרות הדנובה, האין והאילץ בנקודה אחת. בשעות אחר הצהריים יקבל אותנו צוות הספינה  שתשמש לנו בימים הקרובים כמלון מהודר צף בנהר.

יום 2 | קרמס – עמק הוואכאו
הבוקר נעגון באחת העיירות הציוריות בעמק וואכאו שבאוסטריה, עמק היין והבארוק.

סיור החוף שלנו
גוטן מורגן. הבוקר נבקר במנזר/ארמון גטוויג – ה"מונטה קסינו" של אוסטריה, הבולט למרחוק בעוצמת גודלו ובקווי אדריכלות הברוק. המנזר שנבחר להיות אתר מורשת אונסקו ב-1992, הוא אוצר של אמנות ואדריכלות עם ציורים, פסלים, פרסקאות עבודת טיח, שטיחי קיר, הדפסים וספרייה עצומה של מעל 300,000 ספרים. כיאה למיקומו בעמק הווכאו, יש בו גם כרם הענבים העתיק ביותר באוסטריה, החוגג השנה "יום הולדת" 902.
נמשיך אל העיירה הפסטורלית דורנשטיין ואחרי טיול קצר ונעים ברחוב המרכזי נראה גם חורבות הטירה בה היה כלוא ריצ'רד לב הארי ונספר את סיפורו. בסיום הסיורים, נחזור לספינה.

יום 3 | בודפשט
הבוקר נעגון בבודפשט (Budapest) בירת הונגריה היושבת על שני צדי נהר הדנובה – בודה (החלק העתיק) ופשט (החלק המודרני יותר).
בודפשט גדושה בהיצע מופלא של אטרקציות היסטוריות, אדריכליות ותרבותיות, ומיקומה במרכז אירופה האיצו את פיתוחה לכיוון המערב בקצב מרשים. התוצאה, שילוב מרתק בין ישן וחדש, אותנטי וראוותני, שמרני ומתירני.

סיור החוף שלנו
את סיורנו בעיר הבירה המפוארת של הונגריה נתחיל בפשט ונראה את הפרלמנט ההונגרי – מבנה מרשים מן המאה ה-19 ומייצג נאמנה את הסגנון הניאו-גותי. משם לכיכר הגיבורים – האנדרטה לאבות האומה של הונגריה ופארק Vajdahunyadi. נמשיך לרחוב דוהני לביקור בבית הכנסת הגדול ביותר ששרד באירופה (בטיול של 19.07 – בשבת בית הכנסת סגור) ואל המוזיאון היהודי ובית הרצל המקפל את סיפורה של קהילה יהודית ששני שליש ממנה הושמד בשואה.
אחרי ארוחת הערב נצא בסיור אוטובוס לגבעת גלרט, ממנה נשקף נוף עיר לילי הנחשב לאחד המרהיבים באירופה.

יום 4 | בודפשט – סנט אנדרה – אשטרגום
סיור החוף שלנו
בבוקר נסיים את סיורנו בבודפשט בעלייה ללב גבעת Buda ולתצפית על העיר ממצודת הדייגים.
אחר הצהריים ניפרד מן העיר בדרכנו אל סנט אנדרה (Szetendre) – "עיו הוד" של הונגריה עם מדרחוב אומנויות יפהפה. משם נמשיך לאשטרגום (Estergom), העיר העתיקה בהונגריה ובירתה לשעבר, מקום משכנו של בית המשפט החוקתי של הונגריה ומקום מושבה המרכזי של הכנסייה הקתולית. כיאה למעמדה, הקתדרלה בעיר היא הכנסייה הגדולה ביותר בהונגריה ואנו נבקר בה. לקראת ערב, נפגוש את הספינה במעגן "ברך הדנובה" ונמשיך בהפלגה בדרכנו לברטיסלבה.

יום 5 | ברטיסלבה
לא רבים זוכרים כי בירתה של סלובקיה דהיום, לא היתה כזו עד לפני 28 שנים! עד מלחמת העולם הראשונה היא היתה חלק מהונגריה ולאחריה התאחדו העם הסלובקי והצ'כי ויצרו את צ'כסלובקיה עם בירתה פראג. ב- 1989 הופרדו המדינות ורק אז הוכרזה ברטיסלבה לבירת סלובקיה.
העיר הקומפקטית הזו, מציעה למבקרים בה אווירה אירופית נעימה בסגנון ימי הביניים עם רחובות צרים ומתפתלים, טירה בקצה גבעה, כיכרות מרשימות ואטרקציות תיירותיות.

סיור החוף שלנו
נקדיש את היום לסיורים בברטיסלבה,  להיכרות עם העיר היפהפיה ואתריה. נסייר במרכז העיר העתיקה, ונראה את התיאטרון הלאומי, הקתדרלה הגותית סנט. מרטין, בית העיריה העתיק ועוד.
ניסע במעלה מצודת ברטיסלבה – סמל העיר, הצופה על מפגש הגבולות הונגריה, אוסטריה וסלובקיה, ומשם – אל קברו של "החת"ם סופר", כינויו הידוע של הרב הגדול והפילוסוף משה סופר, מי שהיה מנהיג היהדות האורתודוקסית של יהודי גרמניה ואירופה התיכונה. הרב משה סופר הגיע אל ברטיסלבה ב-1806, הקים בה ישיבה והפך אותה למרכז רוחני לכל יהדות אירופה התיכונה במאה ה-19.
בערב ניצא רגלית ליהנות מן העיר המוארת.

יום 6 | וינה
גם ביקור של שבוע בוינה לא יספיק כדי לגלות את כל מכמניה. אדריכלות ותרבות יצאו ממנה והתפשטו לכל רחבי תבל, כמו גם נוכחות מלחיניה הידועים-שטראוס, מוצרט, בטהובן ואחרים שפעלו כאן – הביאו את אונסק"ו להכריזה כאתר מורשת עולמית.
ואל נשכח כי בעיר היפה והנעימה הזו הומצא הקונספט של בתי קפה כמקום מפגש תרבותי וחברתי.

סיור החוף שלנו
נבלה את כל היום בוינה – בירת הואלסים. נתחיל בביקור באתר האמנותי שהקים גדול אדריכליה של אוסטריה בעידן המודרני- הונדרטוואסר. נמשיך לאורך ה- Ring, נעצור להתרשם מ-Burghof ונפלס את דרכנו במדרחוב המפורסם של אירופה Koertnerstrasse כדי לבקר בקתדרלה המפוארת של העיר Stephansdom, מלאכת מחשבת של הסגנון הגותי המאוחר.
נחזור לאוניה לסעוד את ארוחת הצהרים ולאחריה ניסע לביקור מודרך בארמון שיינברון, המשמש כיום כמוזיאון, נחשב לאחד היפים ביבשת אירופה ונכלל ברשימת אונסקו של אתרי התרבות שיש לשמרם. הארמון, שהיה "הבית הלבן" של אירופה לכל אורך שלטונה של שושלת הבסבורג האוסטרית, זכה לארח בין כתליו את נפוליאון וכל מנהיגי המעצמות של התקופה. יש בו 1,440 חדרים, שרק מעטים מהם פתוחים לקהל הרחב ומשקפים את חיי היום יום של בית המלוכה. החדרים גדושים במוצגים מרהיבים כגון כלי אוכל יקרים לסוגי אירוח שונים, חדר השינה של הנסיכה אליזבת, הלא היא "סיסי", "חדר הכושר" שלה ועוד.
נמשיך בביקור בגני Belvedere , וזאת אם יאפשר הזמן.
נחזור לאוניה לארוחת ערב.ולאחריה נצא לסיור לילי בוינה עד לעת הפלגת הספינה..

יום 7 | מלק – עמק הוואכאו
שוב אנו עוגנים בעמק הוואכאו הפסטוראלי והפעם בעיירה מלק.

סיור החוף שלנו
גוטן מורגן. שמור לנו ביקור מרתק באחד המנזרים המיוחדים והמפורסמים באירופה: מנזר Melk היפהפה הינו מנזר-האם של המסדר הבנדקטיני האוסטרי, בן קרוב ל-1000 שנה, ובו ארמון מלכותי וספרייה המייצגים את פאר סגנון  ה-Rococo בשיא הדרו. נבקר בגן הסמוך למנזר ממנו נוכל לצפות על העיירה.

ימים 8 | פסאו – מינכן – ת"א
הבוקר נעגון בפסאו. השייט הסתיים אבל הטיול לא תם. ניסע למינכן – בירת באווריה, עיר שידעה תהפוכות רבות מימי הביניים עד סוף המאה ה-20. החל מהשריפה שהחריבה אותה עד ליסוד במאה ה-14, דרך מלחמת שלושים השנים וימי הפוטש של היטלר, כמו גם הפגיעה הקשה שספגה במלחמת העולם השנייה והטבח של אולימפיאדת 1972. זו עיר שהייתה עדה לדרמות היסטוריות חורצות גורלות, אך גם לימים של ניצחונות ושגשוג גדול.

סיור החוף שלנו
אזור העיר העתיקה בגדה המערבית של נהר איסר, הוא החלק המעניין במיוחד עבור תיירים. את סיפורה המרתק של העיר כדאי לההתחיל ממש במרכז העיר העתיקה, בכיכר מאריאֶנפלאץ. כאן נמצאת העירייה הגוטית הישנה ובית העירייה החדשה הניאו-גוטית. נצטרף לקהל הרב ונמתין לצפות בבובות הרוקדות המגיחות מתוך המגדל השעון שלה.
הסיור שלנו יעבור גם דרך בניין האופרה, שדרות מקסימיליא ן- אחד הרחובות הנוצצים והיוקרתיים ביותר של מינכן וכמובן שלא נפסח על האיצטדיון האולימפי והמתחם בו נחטפו ונרצחו 11 הספורטאים שלנו באולימפיאדת מינכן ב- 1972. את יתר הזמן נפנה, כל אחד לפי טעמו, לבילוי ולשופינג במדרחוב משופע בתי הכול-בו וחנויות האופנה.
ניפגש שוב לקראת הערב ונעשה את דרכנו לשדה התעופה לקראת חזרתנו הביתה.

נחיתה בנתב"ג ביום 9.

השיט יתבצע בספינת הנהר Amethyst, ברמת 4 כוכבים פלוס, הספינה מכילה מקום ל- 170 נוסעים. בתכנון הספינה נלקחו בחשבון עיצובה הפנימי האלגנטי בד בבד עם נוחות מרבית לנוסעים. לספינה ארבעה מפלסים ועיצובה הפנימי משלב עץ ובד בצבעים נעימים ויוצר אווירה אלגנטית ונינוחה המתאימה לשיט נהרות.
החדרים: בכל החדרים בקומות 2 ו-3, "מרפסת צרפתית"- חלונות הזזה גדולים, מיטה זוגית או 2 מיטו נפרדות, מקלחת ושירותים, מייבש שיער, אביזרי אמבט, טלוויזיה, רדיו, כספת.
מסעדה: כל הארוחות מוגשות בחדר האוכל המרכזי בספינה בהושבה קבועה לכל אורך השייט:
ארוחת בוקר – מזנון חופשי
ארוחות הצהריים והערב בהגשה carte la à.
המטבח בספינה מציע תפריט בינלאומי.
וכנהוג באירופה, כל השתיה היא בתשלום.
קפה/תה ועוגה בשעות אחר הצהרים מוגשים בלאונץ' בר.

אולם המסעדה מוקף בחלונות פנורמיים המאפשרים ליהנות מן הנוף של שתי גדות הנהר.
צוות הספינה: 40 אנשי צוות, יחס מצוין המבטיח שירות מעולה. ניהול השייט- חברה גרמנית.
נקודות חשמל: מתח 220 וולט עם פלאג אירופאי שני פינים.
עישון: אסור בכל שטחי הספינה למעט בסיפון השמש העליון.
מידות: אורך 110 מטר, רוחב 11.40 מטר
דגל: גרמניה
גודל התאים: 15 מטר מרובע לתא רגיל, 22 מ"ר לסוויטה
כמות התאים בספינה: 85 חדרים
איבזור החדר: מיזוג אוויר, מקלחת ושירותים, טלפון, מייבש שיער, טלוויזיה, רדיו, ארון, שולחן, כיסא, כספת.
בילוי ערב: מוסיקה חיה וריקודים כל ערב

  • קרמס ודורנשטיין- טעימות היין מהמיטב של אוסטריה
  • בודפשט – המוזיאון היהודי
  • בודפשט – הפתעה קולינרית ב"ממלכת המתוקים"
  • וינה – ארמון שנברון וחדר המיטות של "סיסי"
  • וינה – סיור בבית הונדרטווסר
  • צ'סקי קרומלוב – אחת מעיירות ימי הביניים היפות באירופה
המחיר כולל:

• טיסות סדירות עם אל על בנתיב: תל אביב- מינכן – תל אביב.
• 7 לילות בספינת הנהר
• סיורי חוף בכל הנמלים שעוגנת הספינה (חלקם רגליים וחלקם באוטובוסים תיירותיים וממוזגים).
• כלכלה על בסיס פנסיון מלא למשך השייט.
• אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע ההעברות והסיורים.
• מיסי נמל + מס דלק
• דמי שרות לנותני השירותים הזרים בסיורים היבשתיים (למעט בספינה)
• מרצה/מדריך ישראלי עתיר ניסיון וידע, צמוד לכל אורך הטיול.
• תכנית מלאה ללא סיורי בחירה.
המחיר אינו כולל:
• דמי שרות בספינה (7.5 € לאדם ישולמו ביום העזיבה)
משקאות בארוחות ובבר.
הוצאות בעלות אופי אישי וכל מה שאינו מופיע בסעיף
• כל מה שאינו מופיע בסעיף "המחיר כולל"

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה   קומה 2 קומה 3  תוספת יחיד בחדר הערות
 03.6.18  10.6   2,095 אירו    295 אירו   500 $ הנחה 100 אירו עד 17/12  
 10.6.18  17.6   2,095 אירו   295 אירו  500 $  הנחה 100 אירו עד 17/12 
 12.7.18  19.7   2,095 אירו    295 אירו   500 $  הנחה 100 אירו עד 17/12  
 19.7.18  26.7   2,095 אירו    295 אירו   500 $  הנחה 100 אירו עד 17/12  

>* אין כפל מבצעים והנחות