שייט על הדנובה - רומניה, סרביה, הונגריה, סלובניה ואוסטריה

קרוז מאורגן באירופה – עד “קניון שערי הברזל”

זהו טיול שייט אל שני חלקיו מתוך שלושה של הנהר השני באורכו באירופה. החלק העליון – עד לברטיסלבה והחלק המרכזי והארוך ביותר עד לקניון המכונה “שערי הברזל” שעל גבול רומניה-סרביה. בדרכנו נפגוש לא רק בערי בירה גדולות וסגנונות אדריכליים מגוונים או בנופים עוצרי נשימה, אלא גם בבליל של תרבויות ומסורות שנוצרו באלפי השנים שחלפו..

קוד טיול: TRIG
משך הטיול: 11 ימים
(נחיתה ביום 12)
יציאה: 1 ביולי
מדינות: רומניה, סרביה, הונגריה, סלובניה ואוסטריה
ספינה: RIVER DISCOVERY
מסלול: בוקרשט – טורנו מגורלה – וידין – שערי הברזל – גולובאץ – בלגרד – נובי סאד – אוסייק – בודפשט – ברטיסלבה – וינה.
סגנון: קרוז מאורגן הכולל טיסות, העברות, 11 לילות בספינה עם פנסיון מלא, כל סיורי החוף

על הטיול:

  • שייט נהרות בספינה היוקרתית RIVER DISCOVERY
  • נחווה את אחת האטרקציות המרכזיות על הדנובה – שערי הברזל, הנקיק השלישי והאחרון של נהר הדנובה המפלס את דרכו בין הרי הקרפטים להרי הבלקנים שבסרביה חולף לאורך 134 ק”מ מרהיבים ביופיים.
  • נבקר, בין היתר, ב-5 ערי בירה: בוקרסט, בלגרד, בודפסט, ברטיסלבה ווינה

מטיילים יקרים, בדקו את סיורי החוף מול שייט עצמאי ומול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות שעות טיול, אוטובוסים ופחות כניסות וביקורים בתשלום, בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

אחת הדרכים היפות ביותר לחוות נופים ואתרים במרכז אירופה היא תוך טיול בספינה השטה על נהר הדנובה.
שילוב מצוין של חופשה במלון צף וכלכלה מלאה ומגוונת, עם סיורים בערים החשובות ובאתרי הטבע והנוף המרכזיים שלאורך המסלול בשייט על הדנובה – קרוז מאורגן לדנובה ושערי הברזל.

נהר הדנובה חוצה בדרכו 10 מדינות ו-4 בירות והוא היחיד הזורם ממרכז אירופה ונשפך לים השחור. במהלך ההפלגה אנו יורדים לסיורי חוף הכוללים את האטרקציות המרכזיות בערים ואתרי הטבע שלאורך המסלול וכל זאת עם אוטובוס צמוד ובצורה נינוחה המאפשרת זמן להנאה מן המראות והאתרים.

זהו טיול נרחב אל שני חלקיו – מתוך שלושה – של נהר הדנובה. החלק העליון מפסאו עד לברטיסלבה והחלק המרכזי והארוך ביותר, עד לקניון והסכר בשם “שערי הברזל” שבגבול בין רומניה לסרביה, המפריד בין הרי הקרפטים להרי הבלקן.

במהלך השייט על הדנובה עד לשערי הברזל נעמיק ללמוד על שושלת הבסבורג, בית מלוכה ששלט באירופה מהמאה ה-13 עד המאה ה-20, ומילאה תפקיד חשוב בתולדותיה של היבשת. בזכות התמיכה של בית האבסבורג פרחה האדריכלות, האמנות, הספרות והמוסיקה במרכז אירופה. נבקר בוינה (מארמון שיינברון לבנייני הונדרטוואסר) ובבודפשט באתרים המרכזיים ובבית הכנסת המפואר.

“הדנובה הכחולה” אינה רק נופים נהדרים עוצרי נשימה ובראשם נקיק הנהר ב”שערי הברזל”, כפרים ציוריים וערים מרתקות עם ארמונות מפוארים, אתרים שהיו עדים לאירועים ההיסטוריים גדולים, כרמי גפנים ובתי קפה – אלא גם תרבות, ולא בכדי התפרסמה בהקשר למוזיקה. לגדותיה חיו והלחינו מוצרט, היידן, שוברט, בני משפחת שטראוס, סמטנה ואחרים. יהודים חיו ויצרו בערים ועיירות שלאורך הדנובה ממעמקי ההיסטוריה ובלא מעט מקומות.

השייט על נהר הדנובה “חלק”, ללא גלים וטלטולים,  והנופים המגוונים והציוריים חולפים לאיטם אל מול העיניים.

יום 1 | תל אביב – בוקרשט – טורנו – מגורלה
נטוס אל בוקרשט – בירת רומניה שקיבלה של הכינוי של “פריז הקטנה” אשר חוזרת לעצמה אחרי יובל שנים של משטר קומוניסטי. נערוך בה סיור קצר ובשעות אחר הצהרים נסע לטורנו-מגורלה לפגוש את האנייה שלנו.

יום 2 – וידין
העיר וידין ממוקמת בחלק הצפון מערבי של מישור הדנובה. העיר הגיעה לשיא פריחתה במאה ה-14 כאשר הפכה לנמל ומרכז מסחרי חשוב. האתר המתוייר ביותר הוא מבצר באבא וידה מתקופת האימפריה הבולגרית השנייה, אשר נבנה על חורבות מצודה מהתקופה הרומית ושימש עמדת מפתח גם בתקופה העות’מאנית. עוד ניתן לבקר במסגד והספרייה ע”ש אוסמאן פאזוואנטואולו, הקתדרלה של דמטריוס הקדוש ובית הכנסת, אשר נבנה בשנת 1894 ועומד היום חרוב.

יום 3 – שערי הברזל – דולני מילנוביץ – גולובאץ
נתחיל את הבוקר בהרצאה על נתיב התרבות של הדנובה. בשעות אחרי הצהרים המוקדמות, מזומנת לנו אחת מגולות הכותרת של טיולנו – “שערי הברזל של הדנובה”.
זהו קניון שחצב נהר הדנובה בסלעי ההרים לאורך 134 ק”מ, בדרכו אל הים השחור. המעבר הצר שימש בימי קדם מקום נוח להציב בו מארבי שודדים לעוברי הדרך וגם למארבים צבאיים נגד פולשים. לאורך גדות הנהר, ניתקל במצודות עותומניות עתיקות, שרידי גשר מופלא שבנו הרומאים על הנהר (גשר טריאנוס), סכר הידרו-אלקטרי אדיר מימדים, מצוקים ומפרצים בעלי תצורות מורפולוגיות מרהיבות. זה האזור היפה ביותר במסלולו של הנהר במפגש הרי הקרפטים עם הרי הבלקנים ומהווה הגבול בין רומניה לסרביה.
נעגון בדולני מילנוביץ הסמוכה לסכר הגדול של שערי הברזל ונצא בנסיעה דראמטית לאורך הנקיק עד לגולובאץ כדי לבקר במבצר המרשים, שנבנה ככל הנראה במהלך המאה ה -14, לשמור על מבוא הנקיק ממערב. יש לו עשרה מגדלים, שרובם החלו מרובע, וכמה מהם קיבלו תגבורות רבות עם הופעת הנשק החם.

יום 4 – בלגרד
הבוקר נעגון ב”עיר הלבנה”- בלגרד, בירת סרביה, עיר שחוותה מהפכות וכיבושים רבים. אלו הותירו את חותמם על האדריכלות בעיר ועל ריבוי הסגנונות המשתקפים בכל קרן רחוב. נבקר במצודת קלמגדן (Kalemegdan) ובמבצרו כדי להתבשם מהתצפית המרהיבה. נמשיך אל בית העירייה ההדור אשר שימש כמרכז העירוני הראשי בימי זוהרה של יוגוסלביה הגדולה, ועדיין ניכר בו העושר הרב במבני הפאר, הגנים, והשדרות היפות.
[ PM – סיור מחוץ לבלגרד: פארק טופצ’ידר Topcider ; זמון Zemun (בין כנסת – העיר של יהודה אלקלעי, ממבשרי הציונות ושל סבו של בנימין זאב הרצל שמעון לייב)

יום 5 – נובי סאד
הבוקר נעגון בעיר השניה בגודלה בסרביה – נובי סאד. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר הציורית. במרכז ההיסטורי של העיר, סמוך לרח’ היהודים נראה את בית הכנסת שנבנה בין השנים 1905-1909 על ידי האדריכל היהודי ליפוט באומהורן (Lipót Baumhorn), יליד הונגריה. מכאן כמה צעדים למדרחוב היפהפה של נובי סאד Dunavska Ulica משופע מבנים היסטוריים עם אדריכלות של המאה ה-19. גולת הכותרת היא ביקור במצודת פטרוורדין Petrovaradin Fortress – המרשימה. בנייתה נמשכה בין השנים 1692-1780 והיא מורכבת ממצודה עליונה ותחתונה ומרשת של מחילות תת-קרקעיות, באורך 16 קילומטרים! המבצר הלך והתחזק בשל האיום מהפלישה הטורקית. יחד עם זאת, המבצר נפל לאחר מצור של שבועיים בשנת 1526.
אחרי צהרים נצא לביקור מסקרן באחד המנזרים השמורים ביותר מימי הביניים הבלקניים, קושדול Krušedol מפורסם בפרסקות ששרדו בו.

יום 6 – אוסייק
את הבוקר נבלה היום בעיר הרביעית בגודלה בקרואטיה, אוסייק שממוקמת על הנהר דראבה, קרוב לשפכו אל נהר הדנובה. אוסייק הייתה מרכז יהודי גדול ותוסס עד מלחמת העולם השנייה. בסיורנו נבקר בקתדרלת פטרוס ופאולוס בעלת צריחים המתנוססים בגובה של 90 מטר. נטייל בכיכר המרכזית Trg Ante Starčevića, המצודת Tvrđa הבארוקית מהמאה ה -18 ובטיילת לאורך דראווה (“פרומנדה”), ממנה נתבונן בגשר הולכי הרגל Baranja .
יום 7 – בודפשט
בשעות הצהרים נגיע לבודפשט. אחרי הצהרים נתחיל את סיורנו בעיר הבירה ונראה את בית הפרלמנט ההונגרי – מבנה מרשים אשר נבנה עוד בסוף המאה ה-19 ומיצג נאמנה את הסגנון הניאו-גותי. משם לכיכר הגיבורים- האנדרטה לאבות האומה של הונגריה ופארק Vajdahunyadi. משם נגיע לביקור מרגש בבית הכנסת ובחצרו עם עץ הבוכייה המפורסם. נמשיך בעלייה ללב גבעת Buda ומצודת הדייגים.
אחרי ארוחת הערב נצא לסיור לילי לראות את גשרי הדנובה המוארים ונעלה לגבעת גֶלֶרְט, ממנה נשקף נוף עיר לילי הנחשב לאחד המרהיבים באירופה.

יום 8 – עיקול הדנובה – סנטאנדרה – אסטרגום
בבוקר נצא לטיול מהמם ל”עיקול הדנובה”, במהלכו נבקר באסטרגום Estergom, העיר העתיקה בהונגריה ובירתה לשעבר, מקום מושבה המרכזי של הכנסייה הקתולית בהונגריה וכן מקום משכנו של בית המשפט החוקתי של הונגריה. כיאה למעמדה של העיר, הקתדרלה בעיר היא הכנסייה הגדולה ביותר בהונגריה ובה נבקר. נמשיך לסנט-אנדרה Szentendre, מעין “עין הוד” של הונגריה עם מדרחוב אומנויות יפהפה.
שעות אחרי הצהרים נערוך סיור במקום מיוחד במינו: בית חולים – חצוב בסלע שהפך מוזיאון.

יום 9 – ברטיסלבה
בשעות אחר הצהרים המוקדמות נעגון בברטיסלבה, בירת סלובקיה ונצא להיכרות עם העיר היפהפיה ואתריה. נסייר במרכז העיר העתיקה, ונראה את התיאטרון הלאומי, הקתדרלה הגותית סנט. מרטין, בית העירייה העתיק ועוד.
ניסע במעלה הדרך למצודת ברטיסלבה – סמל העיר, הצופה על מפגש הגבולות הונגריה, אוסטריה וסלובקיה, ומשם אל קברו של “החת”ם סופר” ,כינויו הידוע של הרב הגדול והפילוסוף משה סופר, מי שהיה מנהיג היהדות האורתודוקסית של יהודי גרמניה ואירופה התיכונה, והפך את ברטיסלבה למרכז רוחני לכל יהדות אירופה התיכונה במאה ה-19.

יום 10 – וינה
נבלה את כל היום בוינה – בירת הואלסים. נתחיל בביקור באתר האמנותי שהקים גדול אדריכליה של אוסטריה בעידן המודרני- הונדרטוואסר. נמשיך לאורך ה- Ring נעצור בהתרשם מ-Burghof ונפלס את דרכנו במדרחוב המפורסם של אירופה Koertnerstrasse כדי לבקר בקתדרלה המפוארת של העיר Stephansdom, מלאכת מחשבת של הסגנון הגותי המאוחר. נחזור לאוניה לסעוד את ארוחת הצהרים ולאחריה ניסע לביקור מודרך בארמון שיינברון, המשמש כיום כמוזיאון, נחשב לאחד היפים ביבשת אירופה ונכלל ברשימת אונסקו של אתרי התרבות שיש לשמרם. הארמון, שהיה “הבית הלבן” של אירופה לכל אורך שלטונה של שושלת הבסבורג האוסטרית, זכה לארח בין כתליו את נפוליאון, מוצרט ואת כל מנהיגי המעצמות של התקופה. יש בו 1,440 חדרים (שרק חלקם פתוחים לקהל הרחב), גדושי מוצגים מרהיבים, ביניהם חדר השינה של הנסיכה אליזבת, הלא היא “סיסי”. נמשיך בביקור בגני Belvedere , וזאת אם יאפשר הזמן.
אחרי ארוחת הארוחת ערב נצא לסיור לילי בוינה.

יום 11 | וינה – תל אביב
הבוקר נפרד מן האנייה ונצא לסיור ביערות הסובבים את וינה – Wienerwald. ניסע בנוף יערות לבאדן בה נטייל במדרחוב, בגן העיר ובמרחצאות. הלאה למאיירלינג, שם התאבדו הנסיך רודולף ובחירת ליבו בשל אהבה אסורה ומכאן למנזר הגדול Heiligenkreuz ששירת בימי הביניים מקום איסוף לעליייה לרגל לסנטייגו דה קומפוסטלה. לקראת ערב ניסע לשדה התעופה שליד פראג לקראת הטיסה הביתה.

יום 12 – תל אביב
בשעות הבוקר המוקדמות ננחת בנתב”ג.

מחיר באירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 2 תוספת לקומה 3  01.07.    
 01.07.19  11.07.19 *  2,665 אירו    290 אירו  הנחה 100 אירו עד  14/2    
   נחיתה ביום 12/7          
             

* אין כפל מבצעים והנחות

המחיר כולל:
• טיסות אל על  ישירות בנתיב: תל אביב – בוקרסט //  וינה – תל אביב.
• מיסי נמל + מס דלק
• כל ההעברות בחו”ל
• 10 לילות בספינת הנהר היוקרתית RIVER DISCOVERY
• כלכלה על בסיס פנסיון מלא למשך השייט (למעט ביום סיור חוף מלא )
• סיורי חוף בכל הנמלים בהם עוגנת הספינה באוטובוסים תיירותיים וממוזגים ובסיורים רגליים.
• תוכנית מלאה ללא “סיורי בחירה בתשלום נוסף”.
• אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע ההעברות והסיורים.
• דמי שירות לנותני השירותים היבשתיים (למעט דמי שירות בספינה)
• מדריך ישראלי עתיר ניסיון וידע – צמוד למשך כל הטיול
• מפגש קבוצה לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:
• דמי שירות בספינה (כ- 7.5 € ליום לאדם – ישולמו ביום העזיבה)
• משקאות בארוחות ובבר.
• הוצאות בעלות אופי אישי
• תשר למדריך הישראלי
• כל מה שאינו מופיע בסעיף “המחיר כולל”

הערות
• המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
• חברת השייט של ספינת הנהר ו”תרבותו” שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תקלות בספינת הנהר, שינויים במפלס הנהרות, תקלות או חסימות במעברים (לוקרים) בנהרות, תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם.
• הטיול מותנה בהשתתפות 26 משתתפים.

 

השיט יתבצע בספינת הנהר Amethyst, ברמת 4 כוכבים פלוס, הספינה מכילה מקום ל- 170 נוסעים. בתכנון הספינה נלקחו בחשבון עיצובה הפנימי האלגנטי בד בבד עם נוחות מרבית לנוסעים. לספינה ארבעה מפלסים ועיצובה הפנימי משלב עץ ובד בצבעים נעימים ויוצר אווירה אלגנטית ונינוחה המתאימה לשיט נהרות.
החדרים: בכל החדרים בקומות 2 ו-3, “מרפסת צרפתית”- חלונות הזזה גדולים, מיטה זוגית או 2 מיטות נפרדות, מקלחת ושירותים, מייבש שיער, אביזרי אמבט, טלוויזיה, רדיו, כספת.
ארוחות: כל הארוחות מוגשות במסעדה המרכזית בספינה בהושבה קבועה לכל אורך השייט:
ארוחת בוקר – מזנון חופשי
ארוחות הצהריים והערב – בהגשה  a la carte
המטבח בספינה מציע תפריט בינלאומי.
וכנהוג באירופה, כל השתיה קלה כחריפה היא בתשלום.
קפה/תה ועוגה בשעות אחר הצהרים מוגשים בלאונץ’ בר – חופשי.

אולם המסעדה מוקף בחלונות פנורמיים המאפשרים ליהנות מן הנוף של שתי גדות הנהר.
צוות הספינה: 40 אנשי צוות, יחס מצוין המבטיח שירות מעולה. ניהול השייט- חברה גרמנית.
נקודות חשמל: מתח 220 וולט עם פלאג אירופאי שני פינים.
עישון: אסור בכל שטחי הספינה למעט בסיפון השמש העליון.
מידות: אורך 110 מטר, רוחב 11.40 מטר
דגל: גרמניה
גודל התאים: 15 מטר מרובע לתא רגיל, 22 מ”ר לסוויטה
כמות התאים בספינה: 85 חדרים
איבזור החדר: מיזוג אוויר, מקלחת ושירותים, טלפון, מייבש שיער, טלוויזיה, רדיו, ארון, שולחן, כיסא, כספת.
בילוי ערב: מוסיקה חיה וריקודים כל ערב

Print Friendly