yes

קרוז שט ומטייל על הריין מבאזל לאמסטרדם

שייט על הריין מבאזל לאמסטרדם

קוד הטיול: TRRE
משך הטיול: 8 ימים, 7 לילות
יציאות: 3.8.16
מדינות: שוויץ, צרפת, גרמניה, הולנד
ספינה: Amadeus Classic  – Luftner Cruises
מסלול: באזל, שטרסבורג, קולמאר, שפייר, רודסהיים, קובלנץ, קלן, רוטרדם, דן האג, אמסטרדם
סגנון: קרוז מאורגן בשיטת “הכל כלול”

על הטיול:

 • שיט בספינת נהר על הריין היא דרך נפלאה להתוודע לעריה העתיקות והמרתקות של גרמניה, להתענג על יינות טובים ואוכל משובח ומגוון, ולספוג מנה גדושה של תרבות ואמנות.
 • את הטיול יוביל פרופ’ גוסטב מייסלס, הסטוריון המשלב אקדמיה בהדרכת טיולים

הריין, הנהר הארוך ביותר במערב אירופה, זורם לאורך 1,233 קילומטר והוא בעל חשיבות  גיאוגרפית, היסטורית וכלכלית. מקורותיו של הריין הם בהרי האלפים בשווייץ, חוצה אותה וממשיך משם לצרפת, אוסטריה והולנד, אך מזוהה בעיקר כנהר גרמני. סביבו נרקמו המיתוסים שעיצבו את רוחה של האומה, לאורכו נבנו עריה הראשונות של גרמניה ועל גדותיו נערכו הקרבות שחרצו את גורלה של המדינה. הריין שימש גם עורק התחבורה הראשי להובלת סחורות מגרמניה לנמלים ומשם אל מעבר לים.

חשיבותו האסטרטגית של נהר הריין פחתה במרוצת הדורות, אך ערכו הסמלי והפולקלוריסטי בעינו עומד. הריין מושך מטיילים רבים שנהנים ממרכזי התרבות שפרחו לאורכו. הם באים לכאן בהמוניהם – ברכב, על גבי אופניים או בשייט תענוגות. הנהר מתפתל בנוף קסום, לעתים רגוע ולעתים מסעיר. טירות עתיקות, ערים גדולות ועיירות מנומנמות מתחלפות לסירוגין, ואין במראה שלו דבר שיסגיר את עברו התוסס של האזור.

שיט בספינת נהר שיט על הריין היא דרך נפלאה להתוודע לעריה העתיקות והמרתקות של גרמניה, להתענג על יינות טובים ואוכל משובח ומגוון, ולספוג מנה גדושה של תרבות ואמנות. הספינה המהווה עבורכם “מלון צף”, מאפשרת ליהנות משילוב מנצח של טיול וחופשה נינוחה גם יחד. בכל יום נרד לסיורי חוף מאורגנים המתוכננים למצות את אתריה האטרקטיביים של כל עיר בה נעגון. הכלכלה בספינה היא על בסיס פנסיון מלא בתפריט עשיר ומפנק. כל הספינה ממוזגת, כל חדר מאובזר היטב ולו שירותים צמודים ומקלחת.

יום 1 | תל אביב- ציריך- באזל
נטוס לציריך ומשם ניסע לבאזל. עד למועד העלייה לספינה נערוך סיור פנורמי בעיר.
האתוס של העם היהודי מחובר לעיר באזל בזכות המשפט המפורסם של הרצל “בבזל יסדתי את מדינת היהודים”. העיר השנייה בגודלה בשוויץ, שוכנת לגדותיו של נהר הריין החוצה אותה והופך אותה כמעט לעיר נמל. את סיורנו נתחיל בעיר העתיקה ונבקר בבניין הקזינו שאולם הקונצרטים שלו שימש כאכסניה לקונגרס הציוני הראשון. משם לבית העיריה, מבנה גותי צבעוני ומקושט בפרסקות ואובליסקים צבעוניים משולבים בכסף וזהב. לא נפסח גם על המרפסת המפורסמת במלון שלושת המלכים בבאזל ממנה צולם הרצל משקיף על הריין באחת ההפוגות מדיוני הקונגרס שנערך בכל שנה בבזל.
משם למזרקה שעיצב האמן השוויצרי ג’ין טינגוליי (Tinguely Fountain) הידוע בפסליו הנעים בטכניקה מרשימה של הנעת הפסלים באמצעות כוח המים. הכיכר המרכזית של העיר העתיקה היא כיכר בארפיסר, שפירושו “כיכר היחפים”. זוהי כיכר להולכי רגל בלבד, והיא רצופה במסעדות ובבתי קפה ססגוניים.
נמשיך ונטייל בעיר עד שיגיע מועד העליה לספינה לקראת ההפלגה.

יום 2 | שטרסבורג
הבוקר נעגון בעיר הצרפתית שטרסבורג (Strasburg), בירתו של חבל אלזס עם עבר מפואר והווה משגשג ומודרני. אל שטרסבורג נחזור מאוחר יותר במשך היום ואילו את הטיול נפתח בקולמר (Colmar) היושבת על דרך היין של חבל אלזס, ונחשבת לבירתו.
עיר “הבונבונירה” הזו, מהווה יעד לתיירים רבים בגלל מיקומה במפגש הגבולות בין צרפת, גרמניה ושווייץ וגם בגלל נהר הלוך (Lauch) העובר בתוך העיר בין הבתים שהעניק לה את הכינוי “ונציה הקטנה”.

נטייל בעיר העתיקה והמדרחוב שמכסה חלק גדול ממנה, וכמעט כולו משמש כמוזאון פתוח לאמנות. היופי הניבט מבתי העץ הצבעוניים עם חיזוקי קורות העץ-הבניה האופיינית לאזור, דרך כל חלון ומרפסת בולטים מעל התעלות ממנו נשפכים פרחים צבעוניים מאדניות, והכל נקי ומטופח.

נחלוף על פני בניינים מפורסמים ופסלים שעוצבו ע”י הפסל ברתולדי יליד העיר, שהוא גם זה שפיסל בשנת 1886 את פסל החירות בניו-יורק.

נקודה יהודית טראגית היא המקום הידוע בשם “בור היהודים” (Juden Loch ), מקום שבו ב- 1348, בעקבות עלילת דם, הועלו כל יהודי קולמר על המוקד.

נחזור לשטרסבורג. גאוות העיר היא על אכלוס אחד ממרכזי השלטון החשובים ביבשת, הכולל את מועצת אירופה, בית המשפט האירופי לזכויות האדם ואחד מהבסיסים של הפרלמנט האירופאי.
ליבה של שטרסבורג ממוקם על אי בנהר והעיר מתרכזת למעשה סביב שתי כיכרות מרכזיות- כיכר קלבר וכיכר יוהאן גוטנברג הנקראת על שמו של האיש שבעיר הזו המציא את הדפוס ושינה בכך את פני ההיסטוריה.
את הסיור שלנו נתחיל בקתדרלה הנחשבת לאחת היפות בצרפת וחזיתה משופעת בפסלים מגולפים באבן שחלקם מתארים סצינות מהתנ”ך. אטרקציה נוספת כאן היא השעון האסטרונומי, שנבנה במאה ה-16 ומפגר באופן כרוני בחצי שעה. נחלוף על פני האוניברסיטה העתיקה בה למדו נפוליאון וגטה, ברובע “צרפת הקטנה”, נטייל ברחובות הציוריים, בכיכרות הגדולות, בגנים הנהדרים ועוד.
בשעות הערב נשוב לספינה.

יום 3 | שפייר- רודסהיים
שפייר ((Speyer) היא נקודת העגינה הבאה שלנו. ממש כאן, בעיירה הזו ובשכנותיה – וורמס (ורמייזא) ומיינץ (מגנצא) הידועות בשם קהילות שו”מ, “נוצרה” יהדות אשכנז וכאן התפתחה לקהילה גדולה וחשובה שהשפעתה על עמנו, ניכרת עד היום הזה. נבקר ברובע היהודי העתיק, בו נחשפו בית כנסת וצמוד לו מקווה מרשים, שנחשב לאחד הגדולים באירופה. שפייר היא גם אחת מערי הנמל העתיקות בגרמניה ובתקופה מסוימת בימי הביניים אף נחשבה לבירת הממלכה הגרמנית. שריד לעוצמתה היא הקתדרלה המרשימה הנחשבת לגדולה בעולם מבין הקתדרלות שנבנו בסגנון הרומנסקי. גם אונסקו הכיר בחשיבותה התרבותית, והביקור בתוכה ובסביבתה נחשב לחובה.
בתום סיורנו נשוב לספינה ונפליג לרודסהיים אליה נגיע בלילה.

יום 4 | רודסהיים- דרך הריין הרומנטי לקובלנץ
לאחר ארוחת הבוקר נרד מהספינה לסיור ברודסהיים  (Rudesheim) עיירת כורמים ציורית בעמק הריין. נסייר ברובע  Drosselgasse העתיק ונבקר באטרקציה המרכזית בעיירה – מוזיאון זיגפריד בעל האוסף המרשים של תיבות נגינה וכלי נגינה מכאניים, הדור שלפני הפטיפונים. בתום סיורנו נשוב לספינה ובצהריים נפליג לקובלנץ לאורך ערוץ “הריין הרומנטי” שיש האומרים כי הוא החלק היפה ביותר של הנהר.
נעלה ונשב על סיפון השמש העליון, נצפה בעשרות טירות וארמונות עתיקים ומרשימים (שחלקם נבנו עוד בתקופה הרומית), הממוקמים בפסגות ההרים הצופים על הנהר ומדרונותיהם מרופדים בכרמי היינות המהוללים של עמק הריין. מרהיב.
בדרך נעבור גם את סלע לורליי האגדי, מקום בו האגדות מספרות על יפהפיות מקומיות ששרו נעימות מתוקות ופיתו מלחים אל מותם.
לקראת ערבית, נעגון בקובלנץ (Koblenz) ונצא אל העיר שהתמקמה בדיוק על מפגש נהרות הריין והמוזל. העיר, שהייתה נתונה פעם להשפעה צרפתית, מכנה את עצמה בשם המחמיא “פריז הקטנה”. יש בעיר שני רחובות מקבילים – ויקטוריה ומיינזר – שמובילים היישר אל העיר העתיקה המרושתת במדרחובים ולאחד האתרים הכי ידועים בעיר- “הפינה הגרמנית”. הגרמנים הקימו שם מבנה אדיר שעליו נמצא פסלו הענק של הקיסר וילהלם הראשון, הקיסר שאיחד בתקופתו את גרמניה ושפך לראשונה שמן על מדורת הלאומנות הגרמנית.
נערוך סיור לילה בעיר העתיקה באזור בית העיריה והמדרחובים ונשוב לספינה.

יום 5 | קלן
הבוקר נעגון בקלן (Koln) שהיא מן הערים החשובות והמרתקות בצפון מערבה של גרמניה. נבקר בקתדרלה (Koelner Dom) של העיר שתחילת בנייתה בימי הביניים וסיומה רק במחצית הראשונה של המאה ה- 19. קתדרלה זו התהדרה בתואר המבנה הגבוה בעולם עד שנת 1884, עת נטלה ממנה את התואר אנדרטת וושינגטון בבירה האמריקאית. מהמפורסמים שבאוצרות הקתדרלה הם שרידי “שלושת המאגים”, וצלב “גרו” מהמאה העשירית, הצלב הגדול העתיק ביותר מצפון לאלפים. כאן נספר את סיפורה הייחודי של הקדושה הנוצרית ממוצא יהודי, אדית שטיין, שחייתה במנזר בקלן, והוכרזה כקדושה בקתדרלה בשנת 1998. לא נפסח על האנדרטה הייחודית לשואה שהקים האמן דני קרוון ליד הקתדרלה ועל כיכר העירייה הישנה בה נבקר בשרידי רחוב היהודים הנמצאים לידה, ובשרידי המקווה היהודי במקום.
משם אל השוק העתיק של קלן, “אלטר מרקט” Alter Markt בעל הרחובות הצרים מרוצפי האבן והאווירה בימי ביינמית. נשוב אל הספינה לקראת ההפלגה להולנד.

יום 6 | רוטרדם- דן האג
הבוקר נעגון בעיר הנמל ההולנדית רוטרדם. לאחר ירידתנו מהאניה ניסע להאג (Den Hague) בירת הולנד שבה יושב הפרלמנט, בית המלוכה של הולנד, בית המשפט העליון, מוסדות בין לאומיים שונים והשגרירויות הזרות. נסייר באתרים החשובים ובהם הבינהוף- מושב הפרלמנט והבריכה המקיפה אותו, אולם האבירים, ככר פליין המוקפת בבניני ממשל מהודרים,  בית העיריה החדש, בית העיריה הישן, ארמון השלום בו ממוקם בית הדין הבין לאומי, הארמון המלכותי וכנסית סט. ג’קובס. אחר הצהרים נסתובב על הטיילת הציורית של סכוונינגן.
בסיומו של יום מהנה נשוב לאניה להמשך ההפלגה.

יום 7 | אמסטרדם – עגינת לילה
הבוקר נעגון בתחנתנו האחרונה- אמסטרדם (Amsterdam). לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור היכרות בעיר דרך רחובותיה הציוריים ונגיע ללב הרובע העתיק, לכיכר הדאם המפורסמת, נחזה בארמון המלוכה ובכנסיית ההכתרה של מלכי הולנד, נטייל לאורך תעלות, הגשרים הקצרים האופייניים להולנד והבתים העתיקים בעלי המבנה הצר והארוך.
לאחר הפסקה לארוחת צהרים קלה, נמשיך לצד היהודי של אמסטרדאם. נראה את בית אנה פרנק ששימש מקום מסתור לה ולמשפחתה במהלך מלחמת העולם השנייה, נבקר  בבית הכנסת הפורטוגזי ונשמע על סיפורה המופלא של קהילת אמסטרדם שתחילתה במגורשי פורטוגל.
בחלקו השני של היום ניסע אל מחוץ לעיר לאזור זאנס סכאנס שככולו טבע ונוף שבו מרוכזות תחנות רוח רבות וציוריות שלכל אחת ייעוד שונה וכן מבנים אותנטיים עתיקים. משם נמשיך לכפר הדייגים המפורסם וולנדאם. נטייל בין בתיו הצבעוניים ונהנה ממטעמי הים הנמכרים בדוכנים. בלב האזור הכפרי נעצור לביקור בחוות המייצרות גבינות מיוחדות וקבקבי עץ, ונתבונן בתהליך ייצורם.
בשעות הערב נשוב לאניה ללינה.

יום 8 : אמסטרדם- תל אביב
הבוקר נפרד מהספינה וניסע לשדה התעופה ממנו נטוס לתל אביב

 • מדריך מומחה לערי הריין
 • כל סיורי החוף
 • הרצאות בערבים
 • ספינה מפוארת 5 כוכבים
מחיר הטיול בשיטת “הכל כלול”

 • טיסות סדירות בנתיב: תל אביב – ציריך, אמסטרדם – תל אביב.
 • 7 לילות בספינת הנהר (8 ימים), כאשר כל החדרים חיצוניים עם מרפסת צרפתית French Balcony (דלת הזזה).
 • סיורי חוף בכל הנמלים בהם עוגנת הספינה (חלקם רגליים וחלקם עם אוטובוס).
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט.
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע ההעברות והסיורים.
 • מיסי נמל + מס דלק. (עשויים להשתנות).
 • טיפים לנותני השירותים (למעט בספינה בה יש לשלם 11 € לאדם ליום).
 • מדריך ישראלי עתיר ניסיון וידע, צמוד לכל אורך הטיול.

הערות

 • המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
 • חברת השייט שומרת לעצמה את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרה של תקלה טכנית בספינת הנהר או שינויים במפלס המים בנהר אשר אינם מאפשרים את ביצוע המסלול שפורסם.

מומלץ לעיין בתנאים ומידע כללי

מחירים ביורו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 2 קומה 3 תוספת יחיד   מדריך
 3.8.16  10.8.16  2,225 יורו  +150 יורו  950 יורו   פרופ’ גוסטב מייסלס
             

*מומלץ לעיין בתנאים ומידע כללי

ביקורות מטיילים
2019-02-14T04:16:20+00:00