yes

שייט על נהרות הסון והרון מפרובאנס לבורגונדי

שייט בדרום צרפת על נהרות הרון והסון

קרוז מאורגן בנהרות צרפת מפרובאנס לבורגונדי + בירת האלפים הצרפתיים

קוד טיול: TRRS
משך הטיול: 8 ימים
יציאה: 10 ביולי 2019
מדינות: צרפת
ספינה: MS Van Gogh
מסלול: ליון-רמת ורקור-אביניון- ארל – לה בו דה פרובאנס-שמורת הקמארג-וויויה-קניון הארדש-אורנג'-קרפנטרה-ויאן-ליון-אנסי-אגם ז'נבה- איווואר-אוויאן-קניון גשר השטן
סגנון:  שייט נהרות 

  • שייט בנהרות הסון והרון וסיורי חוף המשלבים נופים קסומים, טבע, הסטוריה וגסטרונומיה משובחת
  • 2 לילות בעיר היפהפייה אנסי, "ונציה של האלפים הצרפתים" 
  • טיסות אל על ישירות בנתיב:  תל אביב-ז'נבה-תל אביב

מקורו של נהר הרון באלפים השווייצרים שם הוא נכנס לאגם ז'נבה, וכשהוא יוצא מהאגם הוא כבר בשטחה של צרפת, מתפתל מערבה לליון, ומשם דרומה לים התיכון.
מצידו המזרחי, ההרים הגבוהים באירופה, המהווים אתרי סקי בחורף ואתרי תיירות ידועים ומרתקים בשאר עונות השנה.
מצידו המערבי משתרעת הרמה המרכזית, אזור של הרים וגיאיות, נחלים שוצפים, עיירות וכפרים הנראים כמו לקוחים מסרט על ימי הביניים.
בחלקו הדרומי בפרובאנס, הוא נשפך אל הים התיכון תוך יצירת דלתא גדולה ויפה.
עמק נהר הרון הוא גם אחד מאזורי היין היפים והמרתקים בעולם. לאורכו התפתחו המותגים החשובים של היין, הידועים בעולם כולו כמו: בורגון, cote d’or ,Cotedu Rhone ועוד.
בטיול זה נחווה ונטייל בכפרים ועיירות מבודדות לצד ערים גדולות, הרים נישאים לצד עמקים וקניונים בהם זורמים נחלים שוצפים.
המסלול

יום 1 | תל אביב – ליון
טיסת בוקר ישירה לנמל התעופה של ז'נבה. מיד לאחר ההתארגנות ניסע לליון, העיר השנייה בגודלה בצרפת, יפה מאוד ועשירה באתרים מרתקים, שוכנת על שני נהרות גדולים – הסון והרון. חשיבותה לתרבות ולכלכלה בצרפת היא רבה מאוד בזכות מיקומה בעמק הרון, קרוב מאוד לאלפים הצרפתיים, ל"רמה המרכזית" ולפרובאנס. נטייל בעיר ונראה את אתריה היפים: כיכר בלקור, הקתדרלה והעיר העתיקה, נטפס למעלה לגבעת פורבייב, שם ניצבת הבזיליקה, וממנה נשקף נוף מדהים. נטייל בעיר העתיקה על סמטאותיה והמעברים המיוחדים שבין הבתים.
לקראת ערב יקבל את פנינו צוות ספינת נהר שתשמש כמלון צף בימים הבאים, נתארגן בחדרים ובערב נהנה מארוחת ערב חגיגית.     

יום 2 | ליון – שייט – רמת ורקור – פון אן רואיין
הבוקר נשוט דרומה על הרון ולאחר ארוחת צהריים נצא עם האוטובוס לאחד האזורים היפים והדרמתיים במסלול הטיול: רמת ורקור. זהו בעצם פארק לאומי מיוער באזור האלפים של דרום מזרח צרפת. מאחר שיש באזור הרבה מערות, שימש האיזור במלחמת העולם השנייה כמקום מסתור של הרסיסטאנס – המחתרת הצרפתית האנטי נאצית. היום יש באזור הרבה מאוד אנדרטאות ואף שרידי עיירה שנחרבה על ידי הצבא הגרמני.
חזרה לספינה לארוחת ערב ולינה.

יום | 3 שייט – אביניון
נפליג בין הכרמים המרהיבים של קוט דה רון לעבר אחת מהערים החשובות והיוקרתיות ביותר לאורך הרון – אביניון, אליה נגיע בצהריים. העיר שוכנת בגדה המזרחית של נהר הרון וידועה בזכות ארמון האפיפיורים שנבנה בה במאה ה-14. נטייל ברגל בעיר העתיקה וניסע בין הסמטאות והכיכרות באמצעות רכבת קטנה. נסייר בארמון שהוא אחד מהגדולים והחשובים במבנים הגותיים באירופה ושימש גם כמבצר. המבנה המרשים הוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. נשוב לספינה ולאחר ארוחת הערב נצפה במופע פולקלור פרובאנסי.

יום 4 | ארל – לה בו דה פרובאנס – שמורת הקמארג
נגיע עם הספינה לארל ממנה נצא בבוקר לביקור באחד הכפרים היפים של פרובאנס, לה בו דה פרובאנס הניצב על צוק מרשים הבולט מעל עמק הנטוע בזיתים. נבקר ב"מחצבות האורות" בהם נראה מופע אור קולי יחיד ומיוחד בנושא אמנות – כל שנה מוקדש המופע לאמן אחר והשנה יהיה זה ואן גוך (זוכרים את השיר "ליל כוכבים" – starry starry night  של דון מקלין ?).
נחזור לספינה ולאחר ארוחת הצהריים נצא לשמורת הטבע של קאמארג, הנמצאת בשפך נהר הרון לים התיכון והינה הדלתה הגדולה באירופה. היא משופעת בלגונות רדודות ומוקפת בגבעות חול שמפרידות בינה לבין הים. השמורה מוקפת מים מכל צדדיה, ושפע המים והדגה, מושכים לכאן סוגים רבים של ציפורים ולהקות פלמינגו. שטחי המרעה משמשים לגידול בקר ולגידול הסוסים הלבנים המשוטטים חופשי. ניסע לשמורה ונטייל בין הביצות והים ונראה את עופות הפלמינגו הוורודים, הסוסים הלבנים וגם שוורים.
חזרה לספינה לקראת ארוחת הערב.

יום | 5 וויויה – קניון הארדש – אורנג' – קרפנטרה
לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול שלם מוויויה, עיירה קטנה וחמודה על גדות הרון. נתחיל בטיול בקניון המפורסם הארדש, אחד הקניונים היפים ביותר בצרפת. מדי פעם נעצור לתצפיות מרהיבות. את ארוחת הצהרים נעשה בדרכנו במסעדה ולאחר מכן נמשיך לביקור באורנג', העיר בה נמצאים שרידים חשובים ומרשימים מאוד מתקופת רומי. נבקר בתאטרון הנחשב לתאטרון הרומי השלם ביותר באירופה ונראה את שער הניצחון הניצב על ויה אגריפה לציון ניצחון הצבא הרומי על השבטים הגאלים בתקופת שלטונו של אוגוסטוס קיסר. נמשיך לקרפנטרה, עיירת שוק קטנה, אחת מארבע ערים בהן היו קהילות יהודיות חשובות, ובה נמצא בית הכנסת העתיק ביותר בצרפת ואשר נבנה לראשונה במאה ה-14. נבקר במקום ולאחר מכן נחזור אל הספינה אשר תפליג משך הלילה לוויאן, אליה נגיע למחרת בבוקר.

יום | 6 ויאן – ליון – אנסי 
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור רגלי בוויאן, עיר יפה עם עבר רומי מרשים. נבקר במוזיאון המקומי, במקדש אוגוסטוס, באמפיתאטרון הרומי ובשאר האתרים המרשימים של העיר הרומית החשובה. נחזור לספינה שתפליג חזרה לליון. לאחר ארוחת צהריים אחרונה בספינה, ניפרד מצוות הספינה ונעלה על האוטובוס שייקח אותנו לאנסי,
בירת האלפים הצרפתיים, בה נשהה ביומיים הבאים. העיר שוכנת על שפת אגם. סמטאות יפהפיות וארמון עתיק בלב העיר. תעלותיה של אנסי זיכו אותה בתואר "ונציה של מחוז סבוי" . נסייר בעיר העתיקה המוקפת בהרי האלפים ונטייל באווירה השלווה לאורך האגם. ארוחת ערב ולינה באנסי .

יום 7 | אגם ז'נבה – איווואר – אוויאן – קניון גשר השטן
את היום נתחיל בטיול לאורך אגם ז'נבה (למן) בצידו הדרומי. נבקר באיבואר, עיירה ימי ביניימית מקסימה, השוכנת על שפת האגם. נמשיך לאורך האגם ונגיע לאביאן, הידועה מאוד כעיירת נופש ומרפא יוקרתית וכמקום בו מופקים המים המינרלים הנמכרים בכל העולם. בהיסטוריה של העם היהודי יש מקום חשוב לעיירה שכן שם התקיימה הועידה ביולי 1938 שחיפשה את "פתרון הבעיה היהודית". לתוצאות הועידה היו השפעות הרות גורל על ההמשך.
לאחר הביקור באביאן, ניפרד מהאגם וניסע לקניון גשר השטן בכביש נופי מרהיב בין הרכסים הגבוהים של הרי האלפים. את השטן לא נמצא, אבל כן נמצא אתר מדהים. יורדים ועולים במדרגות והולכים בקניון צר בין מפלים מלמעלה ולמטה ולעיתים ממש מעל הטיילת שנבנתה במיוחד בקניון. נמשיך בנסיעה דרומה חזרה לאנסי. ארוחת ערב ולינה באנסי

יום | 8 ליון תל-אביב
בהתאם לשעת הטיסה ניסע לנמל התעופה של ז'נבה לטיסה ישירה חזרה לארץ.

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה עליונה בלבד  תוספת יחיד הנחה    
 10.07.19  17.07.19 2,850 אירו   740 אירו 75 אירו הנחה עד 25/4    

>* אין כפל מבצעים והנחות

המחיר כולל:
• טיסות והעברות
• 5 לינות בספינת הנהר MS Van Gogh בפנסיון מלא
• 2 לילות במלון באנסי על בסיס חצי פנסיון
• הדרכה בסיורי החוף
• אוטובוס תיירים ממוזג
• כניסות לאתרים כמפורט במסלול
• מדריך ישראלי בכיר מצוות "תרבותו" – אברהם תש"ח.
• טיפים לנותני השירותים בחו"ל (למעט טיפים בספינת הנהר)
• פגישת קבוצה עם מדריך הטיול

המחיר אינו כולל:

  • ביטוחים והוצאות אישיות
  • טיפים בספינה כ-7.5 יורו לאדם ללילה (חובה עפ"י כללי חברות השייט)
  • תשר למדריך הישראלי
  • כל הוצאה שאינה מוזכרת בסעיף "המחיר כולל"

הערות:

  • תכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך לא בהכרח את סדר ביצועם
  • התשלום יגבה לפי שער העברות והמחאות נוסעים שיקבע ביום התשלום
  • המחיר לא כולל תוספות דלק עתידיות במידה ויהיו או כל מס אחר בארץ

 

2019-04-17T05:04:34+00:00