yes

שייט על נהרות הסון והרון מפרובאנס לבורגונדי בספינה Ms Van Gogh

שייט בדרום צרפת על נהרות הרון והסון

קרוז מאורגן בנהרות צרפת מפרובאנס לבורגונדי + בירת האלפים הצרפתיים

קוד טיול: TRRS   ב ה כ נ ה !
משך הטיול: 10 ימים
יציאה: יפורסם
מדינות: צרפת
ספינה: Ms Van Gogh
מסלול: אקס אן פרובנס-רוסיון-שמורת הלוברון-קאוויון-לה בו דה פרובנס-מרסיי- מרטיגוס-הקאמרג-סנט מרי דה לה מאר-ארל-אביניון-ויוויה-קניון הארדש- מערת שובה-טאן לה הרמיטאז’-ויין-ליון-בורג אן ברס-אנסי-איוואר-אוויאן-קניון גשר השטן-אקס לה באן
סגנון:  שייט נהרות מאורגן 

 • שייט בנהרות הסון והרון וסיורי חוף המשלבים נופים קסומים, טבע, הסטוריה וגסטרונומיה משובחת
 • 3 לילות בבית מלון: 2 בעיירה אקס לה באן השוכנת על שפת האגם בורז’ה שבאלפים הצרפתים ו-1 בפרובאנס

מקורו של נהר הרון באלפים השווייצרים שם הוא נכנס לאגם ז’נבה, וכשהוא יוצא מהאגם הוא כבר בשטחה של צרפת, מתפתל מערבה לליון, ומשם דרומה לים התיכון.
מצידו המזרחי, ההרים הגבוהים באירופה, המהווים אתרי סקי בחורף ואתרי תיירות ידועים ומרתקים בשאר עונות השנה.
מצידו המערבי משתרעת הרמה המרכזית, אזור של הרים וגיאיות, נחלים שוצפים, עיירות וכפרים הנראים כמו לקוחים מסרט על ימי הביניים.
בחלקו הדרומי בפרובאנס, הוא נשפך אל הים התיכון תוך יצירת דלתא גדולה ויפה.
עמק נהר הרון הוא גם אחד מאזורי היין היפים והמרתקים בעולם. לאורכו התפתחו המותגים החשובים של היין, הידועים בעולם כולו כמו: בורגון, cote d’or ,Cotedu Rhone ועוד.
בטיול זה נחווה ונטייל בכפרים ועיירות מבודדות לצד ערים גדולות, הרים נישאים לצד עמקים וקניונים בהם זורמים נחלים שוצפים.

יום 1 | ת”א – אקס אן פרובנס – רוסיון – שמורת הלוברון –קאוויון
טיסת בוקר מוקדמת ישירה לנמל התעופה של מרסיי ומיד נתחיל את הטיול בנסיעה קצרה מאוד לעבר אקס אן פרובנס, בירתה העתיקה של פרובנס, עירם של מיראבו וסזאן. נבקר בעיר העתיקה, בכיכר השוק, ובשדרות מיראבו. בדרכנו נעצור באחת מתצפיות הנוף הנדירות שיש, נבקר בכפר רוסיון שממוקם בראש צוק בגובה 360 מטר, והנוף שנשקף ממנו על קניון נהר לו, הריביירה ואף נקודות באופק מהגבול האיטלקי. נמשיך בנסיעה בכביש מתפתל בשמורת הטבע היפה של פרובאנס – שמורת הלוברון, נחלוף על פני כפרים עתיקים בנסיעה בנוף של גבעות וקניונים. נבקר בכמה מהכפרים והעיירות ולקראת ערב נגיע לבית המלון באזור. לינה וארוחת ערב במלון.

יום 2 | לה בו דה פרובנס – מרסיי – מרטיגוס – עליה לספינת הנהר
נתחיל את היום בביקור באחד הכפרים היפים של צרפת, לה בו דה פרובנס היושב על צוק אדיר בולט בצבעו הלבן בין עצי הזית. המשך בנסיעה קצרה למחצבה שהפכה לאתר מדהים ביופיו, לצפייה במיצג אור קולי מרשים ביותר. נמשיך בנסיעה למרסיי, העיר השנייה בגודלה בצרפת. נבקר בעיר, נראה את הנמל הישן, ארמון וגני לונגשאם, הטיילת החדשה ונטפס בעזרת רכבת תיירים קטנה לבזיליקת הנוטרדאם הניצבת בפסגה הגבוהה במרסיי, משם נצפה על העיר, הסביבה, המפרצים, הנמל והאיים שמסביב. לאחר הביקור במרסיי ניסע למרטיג, עיר נמל קטנה השוכנת על תעלה המחברת את אגם בר הגדול עם הים התיכון . במרטיגוס נעלה על הספינה בה נשהה בימים הקרובים. נזכה לקבלת הפנים של צוות הספינה, התארגנות ולאחר מכן תוגש ארוחת הערב.

יום 3 | הדלתא של הרון (הקאמרג) – סנט מרי דה לה מאר – ארל
נתחיל את היום בשייט לעיר הנמל סנט לואי השוכנת במוצא נהר הרון אל הים. ניסע בין הביצות והים ונראה את הסוסים הלבנים, השוורים ואולי גם את עופות הפלמינגו הוורודים. נבקר בשמורת הציפורים הגדולה של הקמארג, ומשם נמשיך לביקור בעיירת הצוענים סנט מרי דה לה מר, שנמצאת בין הביצות והים. נשוב אל הספינה לארוחת צהריים ובסיומה נצא לטיול בארל, העיר שהוקמה על ידי יוליוס קיסר ועשירה בשרידים רומאיים. נלך בעקבות ואן גוך ששהה בה כשנה, ורבים מציוריו קשורים לעיר זו.
נחזור לספינה לארוחת ערב. במהלך הלילה תשוט הספינה לאביניון.

יום 4 | אביניון – ויוויה
את הבוקר נקדיש לאביניון, העיר השוכנת על גדות הרון בצדו המזרחי, וידועה בזכות העובדה שהייתה משכנם של שבעה אפיפיורים במשך כ 70 שנים במאה ה-14.נכנס לביקור מרתק בארמון האפיפיורים שמוכר כאחד מהמבנים הגדולים בסגנון הבנייה הגותי בכל רחבי אירופה. נמשיך ונטייל בסמטאות הציוריות של העיר העתיקה המוקפת חומות, ברגל ובאמצעות רכבת תיירים קטנה. נחזור לספינה לארוחת צהריים ונשוט במעלה הנהר עד לויוויה בה תעגון הספינה משך הלילה. לאחר ארוחת הערב בספינה נצא לסיור הכרות בעיירה הקטנה והמקסימה בה אנחנו עוגנים.

יום 5 | קניון הארדש – מערת שובה – טאן לה הרמיטאז’
היום יוקדש לטבע במיטבו, וליתר דיוק לקניון נהר הארדש. ניסע מערבה לאורך נהר הארדש כשרוב הזמן מתפתל הכביש על הצוקים שמעל הנהר. מדי פעם נעצור לתצפיות מרהיבות. נבקר במערת האדם הקדמון מערת שובה. בעצם, זו איננה המערה המקורית אלא העתק מדוייק ומרשים מאוד שלה הסמוך אליה. נוכל לראות ציורי סלע מלפני כ- 35,000 שנים. את ארוחת הצהריים ניקח איתנו מהספינה ונאכל בדרך בין הנופים המרתקים. לקראת ערב נפגוש את הספינה שתחכה לנו ב טאן לה הרמיטאז.

יום 6 | ויין – ליון
נתחיל את היום בשייט במעלה הרון צפונה. נעצור בעיירה ויין לביקור. ויין, הייתה עיר גאלית חשובה עוד לפני שיוליוס קיסר כבש אותה. בזמן הכיבוש הרומאי הפכה העיר לבירת הפרובינציה, וחשיבותה עלתה מאוד. אנחנו נבקר בעיר העשירה מאוד במונומנטים ומבנים רומים.
נשוב לספינה לארוחת צהריים ונמשיך בהפלגה לעבר ליון, העיר השנייה בגודלה בצרפת, יפה מאוד ועשירה באתרים מרתקים, שוכנת על שני נהרות גדולים – הרון והסון. חשיבותה לתרבות ולכלכלה בצרפת היא רבה מאוד, בזכות מיקומה – בעמק הרון, קרוב מאוד לאלפיים הצרפתיים, ל”רמה המרכזית”, ולפרובאנס. בסיור נראה את הכיכר המרכזית של העיר – כיכר בלקור – את כיכר העירייה והמדרחוב התוסס של העיר. ניסע בטיילת היפה הנמשכת לאורך הגדה המזרחית של הרון. נבקר בעיר העתיקה על סמטאותיה ורחובותיה הצרים. נתוודע ל”טרבולס”, – אלה אותם מעברים מקורים בין הרחובות, המאפיינים כל כך את העיר. מעל העיר העתיקה משקיפה גבעת פורבייר, בראשה ניצבת כנסיית הנוטרדאם. נבקר בכנסייה ונצפה אל העיר ממרומי הגבעה. נחזור לספינה לארוחת ערב ולינה.

יום 7 | בון – דרן היין – שאלון סור סון
בליון חובר נהר הסון אל הרון, ואנחנו נפליג במעלה הסון צפונה בין הכרמים הידועים של בורגונדי. לאחר ארוחת הצהריים בספינה נצא לביקור בבון, בירת היין של בורגונדי והמרכז החשוב ביותר לייצור ומכירת יין בקוט ד’אור. האתר המרתק ביותר בבון, הוא ההוספיס דה בון – הוטל דיו, מבנה שהוקם במאה ה 15 למען עניי העיר ונזקקיה. הכינוי “ארמון העניים” הוצמד לו כבר עם הקמתו. כיום הוא נחשב ליהלום של ארכיטקטורה ימי ביניימית. הרעפים הצבעוניים שעל גג בית החולים הובאו כנראה ממרכז אירופה ומעניקים למקום מראה יפה ומעניין במיוחד. נמשיך בנסיעה בדרך היין המפורסמת, בין הכרמים של קוט דה בון, ולקראת ערב נחזור אל הספינה שהתקדמה בינתיים לשאלון סור סון.
ערב אחרון בספינה – ארוחת ערב חגיגית.

יום 8 | סיום השייט – בורג אן ברס – אנסיי – אקס לה באן
לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מצוות הספינה ונצא דרומה לעבר אנסי. בדרכינו נעצור לביקור קצר בחלק העתיק של בורג אן ברס. מכאן נמשיך לבירת האלפים הגבוהים של צרפת, אנסי, השוכנת על שפת אגם בין ההרים הגבוהים ביותר באלפים הצרפתים. העיר הייתה בעברה תחת שלטון בית סבוי האיטלקי, עובדה המורגשת היטב בכל פינה ופינה בעיר. נטייל לאורך התעלות החוצות את העיר העתיקה ולשפת האגם הקסום. נבקר בבית משפט ובית כלא לשעבר והמשמש כיום כמוזיאון היסטורי. הבניין ניצב כמשולש בין שתי תעלות ומהווה את סמלה של אנסי. בתום הסיור נצא בנסיעה קצרה לעבר אקס לה באן שם נגיע לבית המלון. ארוחת ערב ולינה.

יום 9 | האלפים הגבוהים: איוואר – אוויאן – קניון גשר השטן – אקס לה באן
היום נבלה לאורך חופיו הדרומיים של אגם ז’נבה. נתחיל ונסע לאיוואר, כפר קטן ימי ביניימי, על חוף האגם, בצד הצרפתי. נטייל בין הבתים העתיקים, הצריחים והמגדלים, הכול מקושט בפרחים צבעוניים ונגיע אל הנמל הציורי על שפת האגם. נמשיך לאוויאן, ה”פנינה של אגם ג’נבה”, עיר קטנה ויפהפייה, הידועה כעיר מרפא וכמקור המים המינרליים הידועים והנפוצים בעולם כולו. כמו כן אירחה ומארחת העיר כנסים וועידות בין לאומיות רבות, ומתהדרת בבתי מלון מפוארים, בקזינו מרשים ויוקרתי ובגנים אלגנטיים. נבקר בעיר ולאחר מכן ניפרד מהאגם וניסע דרומה לקניון גשר השטן. נצא לטיול רגלי קצר בו נטייל על גשרים תלויים מעל מפלים שוצפים ומים שזורמים מכל עבר. בתום הביקור נשוב לבית המלון באקס לה באן. ארוחת ערב ולינה.

יום | 10 אקס לה באן – ז’נבה –תל אביב
נקדים לאכול ארוחת בוקר ונצא בנסיעה ישירה לנמל התעופה של ז’נבה לטיסה ישירה חזרה לארץ.

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה ראשונה קומה עליונה תוספת ליחיד בחדר בקומה עליונה מדריך  
             
             
 • אין כפל מבצעים והנחות

המחיר כולל:
• טיסות אל על ישירות
• העברות
• 6 לינות בספינת הנהר MS Van Gogh בפנסיון מלא
• 3 לילות במלון ברמת תיירות טובה על בסיס חצי פנסיון
• הדרכה בסיורי החוף
• אוטובוס תיירים ממוזג
• כניסות לאתרים כמפורט במסלול
• מדריך ישראלי בכיר מצוות “תרבותו” 
• טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו”ל (למעט טיפים בספינת הנהר)
• מפגש קבוצה לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:

  • ביטוחים והוצאות אישיות
  • טיפים בספינה כ-7.5 יורו לאדם ללילה (חובה עפ”י כללי חברות השייט)
  • תשר למדריך הישראלי כ-5 יורו ליום לאדם
  • כל הוצאה שאינה מוזכרת בסעיף “המחיר כולל”

הערות:
• המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
• ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימים וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול
• תוכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך יתכן שספינת הנהר תשנה במעט את מסלול השייט עקב גאות ושפל.
• לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
• כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.

תנאים ומידע כללי

 

ספינת הנהר Ms Van Gogh:
3 סיפונים (העליון סיפון שמש)
הספינה שופצה ועוצבה מחדש בשנת 2018,  הושקה 1999
לובי-קבלה,  מסעדה,  טרקלין בר עם רחבת ריקודים
מס’ חדרים: 54,   אורך 110 מטרים,  רוחב: 11.40 מטרים,  מס’ נוסעים: 105
בחדרים:
מיזוג אוויר, Wi-Fi, שירותים ומקלחת, מגבות, טלוויזיה, טלפון, כספת, חשמל 220V

מחיר ביורו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 1  קומה 2 קומה 3 מדריך 
08.05.20 17.05.20 3,167 אירו 3,417 אירו  
תוספת ליחיד בחדר     850 אירו 995 אירו  

* אין כפל מבצעים והנחות

2020-11-04T05:53:27+00:00