yes

שייט על נהרות הסון והרון מפרובאנס לבורגונדי בספינה Ms Camargue

שייט בדרום צרפת על נהרות הרון והסון

קרוז מאורגן בנהרות צרפת מפרובאנס לבורגונדי + האלפים הצרפתיים

קוד טיול: TRRS  
משך הטיול: 10 ימים
יציאה: יפורסם
מדינות: צרפת
ספינה: Ms Camargue
מסלול: ז’נבה-ערוץ נקיק פייר-אקס לה באן-שאמברי-ליון-מקון-ויאן-ארל-לה בו דה פרובאנס-שמורת הקמארג-אוויון-וויויה-קניון הארדש-טורנון-ליון-פרוז’-אנסי  
סגנון:  שייט נהרות מאורגן 

 • שייט בנהרות הסון והרון וסיורי חוף המשלבים נופים קסומים, טבע, הסטוריה וגסטרונומיה משובחת
 • 2 לילות בעיירה אקס לה באן השוכנת על שפת האגם בורז’ה שבאלפים הצרפתים

מקורו של נהר הרון באלפים השווייצרים שם הוא נכנס לאגם ז’נבה, וכשהוא יוצא מהאגם הוא כבר בשטחה של צרפת, מתפתל מערבה לליון, ומשם דרומה לים התיכון.
מצידו המזרחי, ההרים הגבוהים באירופה, המהווים אתרי סקי בחורף ואתרי תיירות ידועים ומרתקים בשאר עונות השנה.
מצידו המערבי משתרעת הרמה המרכזית, אזור של הרים וגיאיות, נחלים שוצפים, עיירות וכפרים הנראים כמו לקוחים מסרט על ימי הביניים.
בחלקו הדרומי בפרובאנס, הוא נשפך אל הים התיכון תוך יצירת דלתא גדולה ויפה.
עמק נהר הרון הוא גם אחד מאזורי היין היפים והמרתקים בעולם. לאורכו התפתחו המותגים החשובים של היין, הידועים בעולם כולו כמו: בורגון, cote d’or ,Cotedu Rhone ועוד.
בטיול זה נחווה ונטייל בכפרים ועיירות מבודדות לצד ערים גדולות, הרים נישאים לצד עמקים וקניונים בהם זורמים נחלים שוצפים.

המסלול:

יום 1 ת”א – ז’נבה – ערוץ נקיק פייר –אקס לה באן
טיסת בוקר לג’נבה. לאחר התארגנות קצרה ניסע לעיר עצמה הידועה כאחת הערים העשירות והיפות בשוויץ. ז’נבה שוכנת על אגם למאן (המכונה גם אגם ז’נבה) ומקום מוצאו של נהר הרון אותו נכיר לעומק במסלול שלנו.  סיור פנורמי בעיר ונראה שעון הפרחים ליד מזרקת הענק שלחופי האגם, בנייני האו”ם והצלב האדום. אתנחתא קלה ולאחריה נצא בנסיעה אל ערוץ נקיק פְייר, לטיול רגלי רגוע על גשרי עץ התלויים על קירות הקניון, מעל הנחל שמימיו שוצפים ויוצרים מראות טבע מרהיבים. 
בתום הביקור נסע לבית המלון באקס לה באן, עיר מרפא יפה ואלגנטית השוכנת על שפת אגם בורג’ה. ארוחת ערב ולינה.

יום 2 | שאמברי – ליון – עליה לספינת הנהר
נסיעה קצרה תביא אותנו לשאמברי, השוכנת מדרום לאגם בורז’ה. העיר שמשה שנים רבות כמקום מושבם של שליטי סבואה (סבוי), עד שהשליט הצרפתי החליט להעביר את מקום מושבו לטורינו. נטייל במרכז העתיק של העיר, בסמטאות היפהפיות עם הבתים העתיקים בסגנון הרנסאנס, בין הבתים הצבעונים, ונראה את מזרקת הפילים המרשימה ביותר.
מכאן נמשיך לליון, העיר השנייה בגודלה בצרפת, יפהפיה  ועשירה באתרים מרתקים, עם שני נהרות החוצים אותה – הסון והרון. חשיבותה לתרבות ולכלכלה בצרפת היא רבה מאוד בזכות מיקומה בעמק הרון, קרוב מאוד לאלפים הצרפתיים, ל”רמה המרכזית” ולפרובאנס. נטייל בעיר ונראה את אתריה היפים: כיכר בלקור, הקתדרלה והעיר העתיקה, נטפס למעלה לגבעת פורבייב, שם ניצבת הבזיליקה, וממנה נשקף נוף מדהים. נטייל בעיר העתיקה וב”טְראבּולס” שלה, רשת ענפה של כ־400 מעברים וסמטאות, שהעתיקה שבהן נסללה כבר במאה הרביעית לספירה.
לקראת ערב יקבל את פנינו צוות ספינת נהר שתשמש כמלון צף בימים הבאים, נתארגן בחדרים ובערב נהנה מארוחת ערב חגיגית.

יום 3 | ליון – מקון
הבוקר יוקדש להשלמת הביקור בליון ונתחיל בביקור בשוק בוקוז על שם השף המפורסם. נטייל בין הדוכנים השונים, ונתבסם מהריחות של עשבי תיבול ושאר המוצרים. נמשיך ונטייל בעיר. נחזור לארוחת הצהריים בספינה שתפליג צפונה למקון.

יום 4 | מקון – מנזר קלוני – ויאן
הבוקר יוקדש לסיור במקון, עיר חשובה ויפה השוכנת על גדות הסון בחלקו הדרומי של בחבל בורגונדי ובירת אזור בוז’ולה הידוע בחגיגות היין הצעיר שלו. נצא מהספינה לביקור במנזר קלוני, שהיה משך שנים רבות המנזר החשוב ביותר באירופה. כנסיית המנזר הייתה המבנה הנוצרי הגדול ביותר בעולם(!)עד לבניית כנסיית פטרוס הקדוש ברומא. נחזור לספינה לארוחת הצהריים בעוד הספינה מתחילה בהפלגה לעבר ויאן.

יום 5 | ויאן – ארל
הבוקר נכיר את אחת הערים הגאלו-רומיות המעניינות והמרתקות בצרפת. נערוך סיור מודרך בין האתרים הארכיאולוגיים החשובים, כמו מקדש אוגוסטוס וליביה, האמפיתיאטרון הרומי וקתדרלת סן מוריס.  נחזור אל הספינה ונבלה אחר הצהריים בשייט במורד הרון בין גבעות המשתפלות אל הנהר ומכוסות בכרמים עד קצה האופק. הספינה תגיע לארל ובה תעגון.

יום 6 | ארל – לה בו דה פרובאנס – הקמארג
נצא עם האוטובוס לביקור באחד הכפרים היפים של פרובאנס, לה בו דה פרובאנס, הניצב על צוק מרשים הבולט מעל עמק הנטוע בזיתים. נבקר ב”מחצבות האורות” בהם נראה מופע אור קולי יחיד ומיוחד בנושא אמנות – כל שנה מוקדש המופע לאמן אחר. נחזור לארוחת הצהרים לספינה ונצא שוב והפעם לשמורת הטבע של קאמארג, הנמצאת בשפך נהר הרון לים התיכון והינה הדלתה הגדולה באירופה. היא משופעת בלגונות רדודות ומוקפת בגבעות חול שמפרידות בינה לבין הים. השמורה מוקפת מים מכל צדדיה, ושפע המים והדגה, מושכים לכאן סוגים רבים של ציפורים ולהקות פלמינגו. שטחי המרעה משמשים לגידול בקר ולגידול הסוסים הלבנים המשוטטים חופשי. נטייל בשמורה בין הביצות והים ונראה את עופות הפלמינגו הוורודים, הסוסים הלבנים וגם שוורים. הספינה תפליג לאביניון.

יום 7 | אביניון – וויוויה
הספינה תגיע בשעות הבוקר לאביניון,  שוכנת בגדה המזרחית של נהר הרון ונחשבת לשער הכניסה לפרובאנס. העיר מוקפת חומה ושערים רבים מובילים למרכזה השוקק חיים. אביניון היתה מקום מושבו של האפיפיור במאה ה-14 וידועה בזכות ארמון האפיפיורים שהוכרז על ידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמית. נסייר בעיר העתיקה ונבקר בארמון שהוא אחד מהגדולים והחשובים במבנים הגותיים באירופה ושימש גם כמבצר. נוכל לדמיין את חיי הפאר של האפיפיורים בזכות המצגות המרשימות.
נשוב לארוחת צהריים על הספינה, ולאחר מכן זמן פנוי להנאתנו לבילוי באביניון המקסימה. לעת ערב הספינה מפליגה במעלה הרון לעבר וויוויה, עיירה קטנה וחמודה על גדות הרון.

יום 8 | קניון הארדש – טורנון
לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול באחד הקניונים היפים ביותר בצרפת, קניו ארדש, שהרי מאסיף סנטרל מיתמרים מעליו לגובה עצום של מעל 1,000 מטרים.  מדי פעם נעצור לתצפיות מרהיבות. נראה את גשר הקשת ונמשיך בנסיעה לעבר טורנון, שם נבקר ביקב מקומי. הביקור יכלול טעימות מהיין וממטעמי האזור הידועים באיכותם. חזרה לספינה לערב אחרון חגיגי כולל ארוחת גאלה. הספינה תפליג משך הלילה לעבר ליון .

יום 9 | ליון – פרוז’ – אנסי
לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מצוות האונייה וניסע לפרוז’, עיר עתיקה מוקפת חומות, השומרת על אווירת ימי הביניים. נטייל בסמטאות, בכיכר השוק ועוד. מכאן נמשיך לעיירה אנסי החיננית, השוכנת על שפת אגם בין ההרים הגבוהים ביותר באלפים הצרפתים. העיר נשלטה בעברה תחת שלטון בית סבוי האיטלקי, עובדה המורגשת בה היטב בכל פינה ופינה. נבקר בבית משפט ובית כלא לשעבר והמשמש כיום כמוזיאון היסטורי. הבניין ניצב כמשולש בין שתי תעלות ומהווה את סמלה של אנסי. נטייל לשפת האגם הקסום ולאורך התעלות החוצות את העיר העתיקה. נסיעה לבית המלון באקס לה בן. ארוחת ערב ולינה.

יום | 10 אנסי – ז’נבה –תל אביב
נקדים לאכול ארוחת בוקר ונצא בנסיעה ישירה לנמל התעופה של ז’נבה לטיסה ישירה חזרה לארץ.

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 1 תוספת לקומה 2 תוספת ליחיד בחדר בקומה אמצעית / עליונה מדריך  
             
 • אין כפל מבצעים והנחות

המחיר כולל:
• טיסות אל על ישירות
• העברות
• 7 לינות בספינת הנהר Ms Camarague בפנסיון מלא
• 2 לילות במלון ברמת תיירות טובה בלב האלפים הצרפתים.
• הדרכה בסיורי החוף
• אוטובוס תיירים ממוזג
• כניסות לאתרים כמפורט במסלול
• מדריך ישראלי בכיר מצוות “תרבותו” 
• טיפים לנותני השירותים בחו”ל (למעט טיפים בספינת הנהר)
• מפגש קבוצה לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:

  • ביטוחים והוצאות אישיות
  • טיפים בספינה כ-7.5 יורו לאדם ללילה (חובה עפ”י כללי חברות השייט)
  • תשר למדריך הישראלי כ-5 יורו ליום לאדם
  • כל הוצאה שאינה מוזכרת בסעיף “המחיר כולל”

הערות:
• המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
• ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימים וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול
• תוכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך יתכן שספינת הנהר תשנה במעט את מסלול השייט עקב גאות ושפל.
• לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
• כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.

תנאים ומידע כללי

 

נתונים  על ספינת הנהר Ms Camargue:
3 סיפונים (העליון סיפון שמש)
הספינה שופצה ועוצבה מחדש בשנת 2015,  הושקה 1995
מס’ חדרים: 54,   אורך 110 מטרים,  רוחב: 10 מטרים,  מס’ נוסעים: 104
בחדרים:
מיזוג אוויר, Wi-Fi, שירותים ומקלחת, מגבות, טלוויזיה, טלפון, כספת, חשמל 220V

מחיר ביורו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 1  קומה 2 קומה 3 מדריך 
08.05.20 17.05.20 3,167 אירו 3,417 אירו  
תוספת ליחיד בחדר     850 אירו 995 אירו  

* אין כפל מבצעים והנחות

2020-11-04T05:42:21+00:00