yes

שייט נהרות על הסון והרון מפרובאנס לבורגונדי בספינה Ms Camargue

שייט בדרום צרפת על נהרות הרון והסון

קרוז מאורגן בנהרות צרפת מפרובאנס לבורגונדי + בירת האלפים הצרפתיים

קוד טיול: TRRS   
משך הטיול: 9 ימים (נחיתה אור ליום 10)
יציאה: 3 ביוני 2022
מדינות: צרפת
ספינה: Ms Camargue
סגנון:  טיול מאורגן משולב שייט נהרות

 • שייט בנהרות הסון והרון וסיורי חוף המשלבים נופים קסומים, טבע, הסטוריה וגסטרונומיה משובחת

 • טיסות אל על ישירות: תל אביב – מארסיי // ציריך – תל אביב

 • את הטיול תדריך, יעל הרמלין, ילידת צרפת, בעלת ידע אישי והכרת האזור כמו שרק מקומי יכול.

מקורו של נהר הרון באלפים השווייצרים שם הוא נכנס לאגם ז’נבה, וכשהוא יוצא מהאגם הוא כבר בשטחה של צרפת, מתפתל מערבה לליון, ומשם דרומה לים התיכון.
מצידו המזרחי, ההרים הגבוהים באירופה, המהווים אתרי סקי בחורף ואתרי תיירות ידועים ומרתקים בשאר עונות השנה.
מצידו המערבי משתרעת הרמה המרכזית, אזור של הרים וגיאיות, נחלים שוצפים, עיירות וכפרים הנראים כמו לקוחים מסרט על ימי הביניים.
בחלקו הדרומי בפרובאנס, הוא נשפך אל הים התיכון תוך יצירת דלתא גדולה ויפה.
עמק נהר הרון הוא גם אחד מאזורי היין היפים והמרתקים בעולם. לאורכו התפתחו המותגים החשובים של היין, הידועים בעולם כולו כמו: בורגון, cote d’or ,Cotedu Rhone ועוד.
בטיול זה נחווה ונטייל בכפרים ועיירות מבודדות לצד ערים גדולות, הרים נישאים לצד עמקים וקניונים בהם זורמים נחלים שוצפים.

יום 1 | 3/6 ת”א – אקס אן פרובנס – שמורת הלוברון – כפרי הלוברון – אפט
טיסת בוקר מוקדמת ישירה לנמל התעופה של מרסיי ומיד נתחיל את הטיול בנסיעה קצרה מאוד לעבר אקס אן פרובנס, בירתה העתיקה של פרובנס, עירם של מיראבו וסזאן. נבקר בעיר העתיקה, בכיכר השוק, ובשדרות מיראבו. נמשיך בנסיעה בכביש מתפתל בשמורת הטבע היפה של פרובאנס – שמורת הלוברון, – זוהי רמה המחלקת את פרובנס בין צפון לדרום, מבותרת על ידי קניונים ונחלים זורמים, שזכתה להיות מונצחת בספרו של פיטר מייל “שנה בפרובאנס”. נחלוף על פני כפרים עתיקים בנסיעה בנוף של גבעות וקניונים. נבקר בכפר העתיק לורמאן , אחד “הכפרים היפים של צרפת”, ונטייל בין הבתים העתיקים והגלריות שבסמטאות ונתבשם מאווירת ימי הביניים השורה על המקום. לקראת ערב נגיע למלוננו בפרטואה.
ארוחות: ערב
לינה באפט.

יום 2 |  רוסיון – גורד – פונטיין דה ווקלוז – איל סור לה סורג מרטיג – עליה לספינה
יום שבת הוא יום השוק הכפרי, תאווה לעיניים ולחך, וכמובן שלא נוותר על ביקור בשוק.
נבקר ברוסיון , כפר העומד על רכס אוקרה שמאדמתו בנויים בתי הכפר, דבר המעניק להם את הצבע האדום. נמשיך בנסיעה בין הכפרים והעיירות ובין המראות המרהיבים של שדות הלוונדר. נבקר באיל סור לה סורג, גורד ובכפר פונטיין סה ווקלוז עם המעיין בשם זה.
ניסע ונגיע לקראת ערב אל מרטיג, עיר נמל קטנה השוכנת על תעלה המחברת את אגם בר הגדול עם הים התיכון . במרטיג נעלה על הספינה בה נשהה בימים הקרובים. צוות הספינה יקבל את פנינו, נתארגן בחדרים, נתכנס בלאונג’ בר שם יציג עצמו הצוות במסיבת קוקטייל, ולאחריה תוגש ארוחת הערב.
לינה בספינה.

יום 3 | הדלתא של הרון (הקמארג) – מרסיי
נתחיל את היום טיול בשמורת הקמארג, שהיא בעצם דלתא ענקית שנוצרה משפך נהר הרון אל הים התיכון. ניסע בין הביצות והים ונראה את הסוסים הלבנים, השוורים ואולי גם את עופות הפלמינגו הוורודים. נבקר ב”מנאד”, חווה מקומית המגדלת שוורים ונצפה בבוקרים האוספים את הבקר כשהם רכובים על סוסים. נחזור אל הספינה לארוחת צוהריים ומיד לאחר מכן נצא לטיול במרסיי, בירת פרובאנס. העיר עברה מתיחת פנים לאחרונה ואנחנו נראה את הנמל העתיק ואת הטיילת היפה. נטפס למעלה לביקור בכנסיית הנוטר דאם ממנה יש תצפית מרהיבה של 360 מעלות אל העיר, סביבתה והאיים המבצבצים מן הים. ארוחת ערב ולינה בספינה.

יום 4 |  ארל – אביניון
במהלך הלילה תשוט הספינה לארל. נאכל ארוחת בוקר ולאחריה נצא לסיור רגלי בעיר שהוקמה ע”י יוליוס קיסר ומפורסמת בעושר שרידים רומאיים. נלך בעקבות הצייר ואן גוך ששהה בה כשנה, ורבים מציוריו קשורים לעיר זו .
נחזור לספינה לארוחת צוהריים ובמהלכה תשוט הספינה לאביניון. העיר השוכנת על גדות נהר הרון בצדו המזרחי, ידועה בזכות היותה משכנם של שבעה אפיפיורים במשך כ-70 שנים במאה ה-14. נבקר בארמון האפיפיורים, ונטייל בסמטאות הציוריות של העיר העתיקה מוקפת החומות ככל שיותיר הזמן.
ארוחת ערב ולינה בספינה. במהלך הלילה תפליג הספינה צפונה.

יום 5 | רמת ורקור – טן להרמיאז’ – ליון
הבוקר נצא לטיול שכולו הטבע במיטבו. נטייל באזור ורקור שהוא פארק לאומי מיוער באזור האלפים של דרום מזרח צרפת. הפארק עשוי ברובו סלעי משקע שעברו הטמרה והסלעים בנויים משכבות דקיקות מאד. האזור ידוע במערות הרבות החבויות בו, ובמלחמת העולם השנייה שימש כמקום מסתור של הרסיסטאנס – המחתרת הצרפתית האנטי נאצית.  במהלך סיורנו נבקר ביקב מקומי ונטעם מהיין המפורסם של האזור – הקלארט דה דיה.
נחזור לספינה לארוחת צהריים ובעוד הספינה ממשיכה לשוט צפונה בין הגבעות והכרמים המפורסמים של “קוט דה רון”, נוכל ליהנות מן המראות המרגיעים ומן החברותא לכוס משקה חופשי בלאונצ’ בר.  עם ערב נגיע לליון.
ארוחת ערב ולינה בספינה.

יום 6 |  ליון – מקון
הבוקר יוקדש לביקור בליון, העיר השנייה בגודלה בצרפת, יפה מאוד ועשירה באתרים מרתקים, שוכנת על שני נהרות גדולים – הרון והסון. חשיבותה לתרבות ולכלכלה בצרפת היא רבה מאוד, בזכות מיקומה – בעמק הרון, קרוב מאוד לאלפיים הצרפתיים, ל”רמה המרכזית”, ולפרובאנס.
בסיור נראה את הכיכר המרכזית של העיר – כיכר בלקור,  את כיכר העירייה והמדרחוב התוסס של העיר. ניסע בטיילת היפה הנמשכת לאורך הגדה המזרחית של הרון. נבקר בעיר העתיקה על סמטאותיה ורחובותיה הצרים. נתוודע ל”טרבולס” – אלה אותם מעברים מקורים בין הרחובות, המאפיינים כל כך את העיר. מעל העיר העתיקה משקיפה גבעת פורבייר, בראשה ניצבת כנסיית הנוטרדאם. נבקר בכנסייה ונצפה אל העיר ממרומי הגבעה. 
נחזור לספינה לארוחת צהרים, וספינתנו תשוט צפונה בין כרמים וכפרים , והפעם על נהר הסון, ועם ערב נגיע אל מקון.
ארוחת ערב ולינה בספינה.

יום 7 | בון – ביקור בייקב – “קוט ד’אור”
נתחיל את היום בביקור קצר בעיירה מקון ומשם נצא לביקור בבון, בירת היין של בורגונדי והמרכז החשוב ביותר לייצור ומכירת יין בקוט ד’אור. האתר המרתק ביותר בבון, הוא ההוספיס דה בון – אוטל דיו, מבנה שהוקם במאה ה-15 למען עניי העיר ונזקקיה. הכינוי “ארמון העניים” הוצמד לו כבר עם הקמתו. כיום הוא נחשב ליהלום של ארכיטקטורה ימי ביניימית. הרעפים הצבעוניים שעל גג בית החולים הובאו כנראה ממרכז אירופה ומעניקים למקום מראה יפה ומעניין במיוחד. נמשיך בנסיעה בדרך היין המפורסמת, בין הכרמים של קוט דה בון , ולקראת ערב נחזור אל הספינה שתשוט חזרה לליון.
ארוחת גאלה בערב שתלווה במסיבה.

יום 8 |  ליון – אנסי – אגם ז’נבה – איוואר – אוויאן
לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מצוות הספינה וניסע היישר לאנסי היפה, בירת האלפים הגבוהים של צרפת. העיר השוכנת על שפת אגם בין ההרים הגבוהים ביותר באלפים הצרפתים. העיר הייתה בעברה תחת שלטון בית סבוי האיטלקי, עובדה המורגשת היטב בכל פינה ופינה בעיר.
סמטאות יפהפיות וארמון עתיק בלב העיר. תעלותיה של אנסי זיכו אותה בתואר “ונציה של מחוז סבוי” . נטייל לאורך התעלות החוצות את העיר העתיקה ולשפת האגם הקסום ובין סמטאות יפהפיות, נראה את בית משפט ובית כלא לשעבר והמשמש כיום כמוזיאון היסטורי. הבניין ניצב כמשולש בין שתי תעלות ומהווה את סמלה של אנסי. נמשיך בנסיעה לעבר אגם ז’נבה (למן) בצידו הדרומי. נבקר באיוואר, כפר קטן ימי ביניימי, על חוף האגם, בצד הצרפתי. נטייל בין הבתים העתיקים, הצריחים והמגדלים, הכול מקושט בפרחים צבעוניים ונגיע אל הנמל הציורי על שפת האגם. נמשיך לאורך האגם לאוויאן , ה”פנינה של אגם ג’נבה”, עיר קטנה ויפהפייה, הידועה כעיר נופש ומרפא וכמקור המים המינרליים הידועים והנפוצים בעולם כולו, כמו כן אירחה ומארחת העיר כנסים וועידות בין לאומיות רבות, ומתהדרת בבתי מלון מפוארים, בקזינו מרשים ויוקרתי ובגנים אלגנטיים.
הנקודה היהודית: ועידת אוויאן התקיימה ביולי 1938 ביוזמת הנשיא רוזוולט לדון בבעיית הפליטים היהודים שביקשו להגר לארצות הברית ולמצוא יעדים אחרים, כי לא היה מעוניין בהגדלת מכסות המהגרים לארה”ב.
נמשיך ונחצה את הגבול לשוויץ לעבר העיר היפה לוזן.
ארוחות: בוקר, ערב
לינה:  באזור לוזן .

יום 9 | ברן – ציריך – תל-אביב
לאחר ארוחת בוקר ניסע לבירת שוויץ, ברן. נבקר במרכז העיר, נראה את בניין הפרלמנט ואת מבני הממשלה, נטייל במדרחוב היפה, נטייל בפארק השוכן על גבעה ממנה ניתן לצפות אל העיר העתיקה והגשרים הרבים, וכמובן שלא נוותר על תצפית מקרוב על הדובים – הסמל של ברן. נמשיך בנסיעה לנמל התעופה של ציריך ממנו נמריא לטיסת לילה חזרה לארץ.

נחיתה לפנות בוקר ביום 10.

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר לאדם בקומה ראשונה תוספת לאדם בקומה שניה הערות    
03.06.22 11/12.06.22* 2,895 € 244 € נחיתה אור ליום 12/6 מלא-הרשמה בהמתנה  
  תוספת ליחיד בחדר: 795  €        

* קומה שלישית היא מרפסת שמש

 

המחיר כולל:
• טיסות אל על ישירות: תל אביב-מרסיי // ציריך-תל אביב
• העברות
• 6 לינות בספינת הנהר Ms Camargue בפנסיון מלא
• 2 לילות במלון ברמת תיירות טובה על בסיס חצי פנסיון
• הדרכה בסיורי החוף
• אוטובוס תיירים ממוזג
• כניסות לאתרים כמפורט במסלול
• מדריך ישראלי בכיר מצוות “תרבותו” 
• טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו”ל (למעט טיפים בספינת הנהר)
• מפגש קבוצה בזום לפני היציאה לטיול עם המדריכה יעל הרמלין, ילידת העיר בורדו, מרצה וחוקרת בנושא תרבות צרפת

המחיר אינו כולל:

  • ביטוחים והוצאות אישיות
  • טיפים בספינה כ-7.5 יורו לאדם ללילה (חובה עפ”י כללי חברות השייט)
  • תשר למדריך הישראלי ליום לאדם
  • כל הוצאה שאינה מוזכרת בסעיף “המחיר כולל”

הערות:
• המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
• ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימים וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול
• תוכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך יתכן שספינת הנהר תשנה במעט את מסלול השייט עקב גאות ושפל.
• לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
• כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.

טיולים בתקופת “הקורונה“
הטיולים מיועדים למחוסנים בלבד היכולים להנפיק תעודת קורונה המיועדת לחו”ל (לא תו ירוק ישראלי).

יובהר ויודגש כי כל עוד מדינת היעד מקבלת תיירים ומתקיימות טיסות למדינת היעד, הטיולים ייצאו כסדרם.

דמי הביטול המפורטים בסעיף “מחירים” והטופס ההרשמה, יהיו תקפים גם במקרים בהם הנוסע יחלה בקורונה ו/או תחול עליו חובת בידוד וכן גם במקרים בהם תהא חובת בידוד לנכנסים לישראל, ו”משבר הקורונה” לא יהווה עילה לפטור מדמי ביטול.

על הנוסע חלה חובה להצטייד (מוקדם ככל הניתן) על חשבונו, בפוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל, הכוללת גם סעיף קורונה. סעיף זה הוא חובה.
“תרבותו” ממליצה לכל נוסעיה לרכוש גם ביטוח המכסה כל הכיסויים המקובלים וההרחבות המוצעות ע”י חברות הביטוח (לרבות הטסה רפואית)
וכן ביטוח נגד ביטול מכל סיבה שהיא המכסה את כל העלויות והנזקים העלולים להיגרם בטיול, לרבות עקב ביטול ו/או הפסקת ו/או קיצור הטיול ו/או שינויים בו, ו”תרבותו” לא תהיה אחראית כלפי הנוסע (או חברת הביטוח שלו), בכל אופן שהוא, בקשר לכל עלות ו/או נזק (לרבות חובת הנוסע לשלם דמי ביטול) בקשר לעניינים כאלה.

ההתנהלות בטיסות ובמדינות היעד תהנה בכפוף להוראות שיחולו באותה עת לגבי טיסות ו/או שהות במדינת היעד (חובת חבישת מסיכות, שמירת מרחק וכו’). חלה חובה על הנוסע לנהוג ולציית לחוקים ולהחלטות חברות התעופה והרשויות המקומיות.
על הנוסע חלה החובה לבדוק עוד בטרם הרשמתו לטיול את תנאי הטיסות והכניסה למדינת היעד והשהות בה וזאת באמצעות אתר משרד החוץ הבריאות ורשות שדות התעופה וכו’. כל מדינה ותנאיה השונים.

יובהר כי הנחיות הקורונה משתנות ממדינה למדינה ומחברת תעופה לחברת תעופה וכן משתנות מעת לעת ולכן חלה החובה על הנוסע בטרם נסיעתו להתעדכן ולפעול עפ”י ההנחיות התקפות לאותו מועד.

יודגש כי “תרבותו” לא תהא אחראית לכל נזק שייגרם לנוסע בעקבות אי השתתפותו בטיול או בעקבות מגבלות שונות שיחולו על הנוסע

 

מדריכת הטיול:
יעל הרמלין, ילידת העיר בורדו, מרצה וחוקרת בנושא תרבות צרפת, מדריכה טיולי עומק באירופה הקלאסית וביעדים נוספים. 
יעל כתבה רומן היסטורי “קוראים לי ז’אנט” העוסק בדמותה ובחייה של ז’אן ד’ארק הגיבורה הלאומית של צרפת.

ביקורים:

אקס אן פרובנס-
רוסיון-
שמורת הלוברון-
אפט-
רוסיון-
גורד-
פונטיין דה ווקלוז-
איל סור לה סורג מרטיג
-הדלתא של הרון(הקמארג)-
מרסיי-ארל-
אביניון-
רמת ורקור-
טן להרמיאז’-
ליון-
מקון-
בון-“קוט ד’אור”-
אנסי-
אגם ז’נבה-
איוואר-
אוויאן-
ברן-
ציריך

ספינת הנהר Ms Camargue:
3 סיפונים (העליון סיפון שמש)
הספינה שופצה ועוצבה מחדש בשנת 2015
לובי-קבלה,  מסעדה,  טרקלין בר עם רחבת ריקודים
מס’ חדרים: 54,   אורך 110 מטרים,  רוחב: 11.40 מטרים,  מס’ נוסעים: 105
בחדרים:
מיזוג אוויר, Wi-Fi, שירותים ומקלחת, מגבות, טלוויזיה, טלפון, כספת, חשמל 220V

מחיר ביורו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 1  קומה 2 קומה 3 מדריך 
08.05.20 17.05.20 3,167 אירו 3,417 אירו  
תוספת ליחיד בחדר     850 אירו 995 אירו  

* אין כפל מבצעים והנחות

2022-05-26T08:49:29+00:00