שייט על נהרות הסון והרון מפרובאנס לבורגונדי

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת תאריכי יציאה חדשים
קוד טיול: TRLR
משך הטיול: 9 ימים
יציאה: יפורסם
מדינות: צרפת
ספינה: MS Mistral
מסלול:
אקס-אן-פרובאנס-כפרי הלוברון-מארסיי-מרטיג-ארל- אביניון-ויוויה-קניון הארדש-טאן לה הארמיטאז'-ויין-ליון-בון-שאלון סור סון-נואי סן ז'ורז'-אוסן-פריז
סגנון:  שייט נהרות 
  • שייט בנהרות הסון והרון וסיורי חוף המשלבים נופים קסומים, טבע, הסטוריה וגסטרונומיה משובחת
  • טיסות ישירות של אל על  תל אביב – מארסיי, פריז – תל אביב
מקורו של נהר הרון באלפים השוויצרים שם הוא נכנס לאגם ז'נבה, וכשהוא יוצא מהאגם הוא כבר בשטחה של צרפת , מתפתל מערבה לליון, ומשם דרומה לים התיכון.
מצידו המזרחי, הם ההרים הגבוהים באירופה, ומהווים אתרי סקי בחורף ואתרי תיירות ידועים ומרתקים בשאר עונות השנה.
מצידו המערבי משתרעת הרמה המרכזית אזור של הרים וגאיות , נחלים שוצפים כפרים ועיירות הנראים כמו לקוחים מסרט על ימי הביניים.
בחלקו הדרומי , בפרובאנס, הוא נשפך אל הים התיכון תוך יצירת דלתא גדולה ויפה.
עמק נהר הרון הוא גם אחד מאזורי היין היפים והמרתקים בעולם. לאורכו התפתחו המותגים החשובים של היין, הידועים בעולם כולו כמו: בורגון, cote d’or ,Cotedu Rhone ועוד.
בטיול זה נחווה ונטייל בכפרים ועיירות מבודדות לצד ערים גדולות, הרים נישאים לצד עמקים וקניונים בהם זורמים נחלים שוצפים.
יום 1 | תל אביב – אקס אן פרובנס – לורמראן
טיסת בוקר מוקדמת ישירה לנמל התעופה של מרסיי ומיד נתחיל את הטיול בנסיעה קצרה מאוד לעבר אקס אן פרובנס, בירתה העתיקה של פרובנס, עירם של מירבו וסיזאן. נבקר בעיר העתיקה, בכיכר השוק, ובשדרות מיראבו. נמשיך בנסיעה בכביש מתפתל בשמורת הטבע היפה של פרובנס – שמורת הלוברון, ונבקר בלורמראן. זהו כפר עתיק, אחד "הכפרים היפים של צרפת", ואנחנו נטייל ברחובות ובסמטאות, בין הבתים העתיקים, בין הגלריות והאומנים הרבים המאכלסים את הכפר  ונתבשם מאווירת ימי הביניים השורה על המקום. לאחר הביקור ניסע לבית המלון באזור.

יום 2 | כפרי הלוברון
היום יוקדש ללוברון. נצא לעיירות ולכפרים של אזור לוברון: רמה המחלקת את פרובנס בין צפון לדרום, מבותרת על ידי קניונים ונחלים זורמים. זוהי אחת משמורות הטבע הותיקות של צרפת, ובה משובצים כפרים, עיירות, וחוות בודדות. היא זכתה להיות מונצחת בספרו של פיטר מייל "שנה בפרובאנס", ספר שהפך לבסט-סלר והביא בעקבותיו תיירים סקרניים רבים.
נבקר באיל סור לה סורג, גורד, פונטיין דה ווקלוז ועוד, ככל שיותיר הזמן. חזרה לבית המלון .

יום 3 | לה בו דה פרובנס – מרסיי – מרטיג – עליה על הספינה
נתחיל את היום בביקור באחד הכפרים היפים של צרפת, לה בו דה פרובנס היושב על צוק אדיר בולט בצבעו הלבן בין עצי הזית. המשך בנסיעה קצרה למחצבה שהפכה לאתר מדהים ביופיו, לצפייה במיצג אור קולי מרשים ביותר. נמשיך בנסיעה למארסיי, העיר השנייה בגודלה בצרפת (מתחרה עם ליון). נבקר בעיר, נראה את הנמל הישן, ארמון וגני לונגשאם, הטיילת החדשה ונטפס בעזרת רכבת תיירים קטנה לבזיליקת הנוטר דם הניצבת בפסגה הגבוהה במארסיי, משם נצפה על מארסיי, הסביבה, המפרצים, הנמל והאיים שמסביב. לאחר הביקור במארסיי ניסע למארטיג, עיר נמל קטנה השוכנת על תעלה המחברת את אגם בר הגדול עם הים התיכון . במארטיג  נעלה על הספינה בה נשהה בימים הקרובים. נזכה לקבלת הפנים של צוות הספינה, התארגנות ולאחר מכן תוגש ארוחת הערב.

יום 4 | הדלתא של הרון (הקמארג) – סנט מרי דה לה מר – ארל
נתחיל את היום בשייט לעיר הנמל סנט לואי השוכנת במוצא נהר הרון אל הים. ניסע בין הביצות והים ונראה את הסוסים הלבנים, השוורים ואולי גם את עופות הפלמינגו הוורודים. נבקר בשמורת הציפורים הגדולה של הקמארג, ומשם נמשיך לביקור בעיירת הצוענים סנט מרי דה לה מר, שנמצאת בין הביצות והים. נחזור אל הספינה לארוחת צהריים ומיד לאחר מכן נצא לטיול בארל, העיר שהוקמה ע"י יוליוס קיסר ועשירה בשרידים רומאיים. נלך בעקבות ואן גוך ששהה בה כשנה, ורבים מציוריו קשורים לעיר זו.
נחזור לספינה לארוחת ערב. במהלך הלילה תשוט הספינה לאביניון.

יום 5 | אביניון – ויוויה
את הבוקר נקדיש לאביניון, העיר השוכנת על גדות הרון בצדו המזרחי, וידועה בזכות העובדה ש הייתה משכנם של שבעה אפיפיורים במשך כ 70 שנים במאה ה-14.
נטייל בסימטאות הציוריות של העיר העתיקה המוקפת חומות, ברגל ובאמצעות רכבת תיירים קטנה. נחזור לספינה לארוחת צהריים ונשוט במעלה הנהר עד לויוויה בה תעגון הספינה משך הלילה.
לאחר ארוחת הערב נצא לסיור הכרות בעיירה הקטנה והמקסימה בה אנחנו עוגנים.

יום 6 | קניון הארדש – מערת שובה – – טאן לה הרמיטאז'
היום יוקדש לטבע במיטבו, וליתר דיוק לקניון נהר הארדש. ניסע מערבה לאורך נהר הארדש כשרוב הזמן מתפתל הכביש על הצוקים שמעל הנהר. מדי פעם נעצור לתצפיות מרהיבות. נבקר במערת האדם הקדמון מערת שובה. בעצם, זו איננה המערה המקורית אלא העתק מדוייק ומרשים מאוד שלה הסמוך אליה. נוכל לראות ציורי סלע מלפני כ- 35,000 שנים.
את ארוחת הצהריים נאכל במסעדה באזור. לקראת ערב נחזור אל הספינה שתחכה לנו ב טאן לה הרמיטאז'.

יום 7 | ויין – ליון
נתחיל את היום בשייט במעלה הרון צפונה. נעצור בעיירה ויין לביקור. ויין, היתה עיר גאלית חשובה עוד לפני שיוליוס קיסר כבש אותה. בזמן הכיבוש הרומאי הפכה העיר לבירת הפרובינציה, וחשיבותה עלתה מאוד. אנחנו נבקר בעיר העשירה מאוד במונומנטים ומבנים רומים.
חזרה לספינה לארוחת צהריים ונמשיך בהפלגה לעבר ליון, העיר השנייה בגודלה בצרפת, יפה מאוד ועשירה באתרים מרתקים, שוכנת על שני נהרות גדולים – הסון, והרון. חשיבותה לתרבות ולכלכלה בצרפת היא רבה מאוד, בזכות מיקומה – בעמק הרון, קרוב מאוד לאלפים הצרפתיים, ל"רמה המרכזית", ולפרובאנס .
בסיור בליון נראה את הכיכר המרכזית של העיר – כיכר בלקור – את כיכר העירייה והמדרחוב התוסס של העיר. ניסע בטיילת היפה הנמשכת לאורך הגדה המזרחית של הרון. נבקר בעיר העתיקה על סמטאותיה ורחובותיה הצרים. נתוודע ל"טרבולס", – אלה אותם מעברים מקורים בין הרחובות, המאפיינים כל כך את העיר. מעל העיר העתיקה משקיפה גבעת פורבייר, עליה ניצבת כנסיית  הנוטרדאם. נבקר בכנסייה ונצפה אל העיר ממרומי הגבעה. נחזור לספינה לארוחת ערב ולינה.

יום 8 | טורנוס-בון – דרך היין – שאלון סור סון
בליון חובר נהר הסון אל הרון, ואנחנו נפליג במעלה הסון צפונה בין הכרמים הידועים של בורגונדי. לאחר ארוחת הצהריים בספינה נצא לביקור בבון, בירת היין של בורגונדי והמרכז החשוב ביותר לייצור ומכירת יין בקוט ד'אור. האתר המרתק ביותר בבון, הוא ההוספיס דה בון – אוטל דיו , מבנה שהוקם במאה ה 15 למען עניי העיר ונזקקיה. הכינוי "ארמון העניים" הוצמד לו כבר עם הקמתו. כיום הוא נחשב ליהלום של ארכיטקטורה ימי ביניימית. הרעפים הצבעוניים שעל גג בית החולים הובאו כנראה ממרכז אירופה ומעניקים למקום מראה יפה ומעניין במיוחד. נמשיך בנסיעה בדרך היין המפורסמת, בין הכרמים של קוט דה בון, ולקראת ערב נחזור אל הספינה שהתקדמה בינתיים לשאלון סור סון. ערב אחרון בספינה – ארוחת ערב חגיגית – ארוחת גאלה.

יום 9 | נואי סן ז'ורז' – אוסר – פריס – תל-אביב
לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מצוות הספינה ונצא לביקור בנואי-סן-ז'ורז'. עיירה הידועה בכרמי ה"פרמייה קרו" המפורסמים שלה . נבקר באחד היקבים הידועים שבעיירה וכמובן שלא נוותר על טעימות. נמשיך צפונה לאוסר, אחת מהערים היפות ביותר של בורגונדי. העיר שוכנת על גדות נהר יון. נטייל בעיר העתיקה המשתרעת על הגבעה המשתפלת אל הנהר ומכאן נמשיך בנסיעה לנמל התעופה של פריס ממנו נמריא בטיסת ערב ישירה חזרה לארץ.

המחיר כולל:
• טיסות אלעל ישירות
• 6 לינות בספינת הנהר MS Mistral, פנסיון מלא = 3 ארוחות ביום.
• 2 לילות בבית מלון בבית המלון: חצי פנסיון
• אוטובוס תיירים ממוזג
• כניסות לאתרים כמפורט במסלול
• מדריך ישראלי בכיר ומדריכים מקומיים בהתאם לטיול
• טיפים לנותני השירותים בחו"ל (למעט טיפים בספינת הנהר)
• ארוחת צהריים במסעדה (ביום 7)
• פגישת קבוצה עם מדריך הטיול

המחיר אינו כולל:

  • ביטוחים והוצאות אישיות
  • תשר למדריך הישראלי
  • כל הוצאה שאינה מוזכרת בסעיף "המחיר כולל"

הערות:

  • תכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך לא בהכרח את סדר ביצועם
  • התשלום יגבה לפי שער העברות והמחאות נוסעים שיקבע ביום התשלום
  • המחיר לא כולל תוספות דלק עתידיות במידה ויהיו או כל מס אחר בארץ

 

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה   קומה 1 תוספת לקומה עליונה תוספת ליחיד הערות
             
             
             

>* אין כפל מבצעים והנחות