yes

שייט נהרות על הרון בצרפת – ליון – עמק הרון – פרובאנס בספינה Viva Voyage

שייט בדרום צרפת על נהר הרון

קרוז מאורגן בנהר הרון בצרפת – עמק הרון – ליון – פרובאנס

קוד טיול: TRRS   
משך הטיול: 8 ימים 
יציאה: 24 בספטמבר 2022
חזרה: 1 באוקטובר
מדינות:
צרפת
ספינה:  Ms Viva Voyage

 

סגנון:  שייט נהרות מאורגן 

  • שייט בנהר הרון וסיורי חוף המשלבים נופים קסומים, טבע, היסטוריה וגסטרונומיה משובחת

  • סיור  מקיף בעיר ליון, סיורים בכפרים היפים של פרובאנס

מקורו של נהר הרון באלפים השווייצרים שם הוא נכנס לאגם ז’נבה, וכשהוא יוצא מהאגם הוא כבר בשטחה של צרפת, מתפתל מערבה לליון, ומשם דרומה לים התיכון.
מצידו המזרחי, ההרים הגבוהים באירופה, המהווים אתרי סקי בחורף ואתרי תיירות ידועים ומרתקים בשאר עונות השנה.
מצידו המערבי משתרעת הרמה המרכזית, אזור של הרים וגיאיות, נחלים שוצפים, עיירות וכפרים הנראים כמו לקוחים מסרט על ימי הביניים.
בחלקו הדרומי בפרובאנס, הוא נשפך אל הים התיכון תוך יצירת דלתא גדולה ויפה.
עמק נהר הרון הוא גם אחד מאזורי היין היפים והמרתקים בעולם. לאורכו התפתחו המותגים החשובים של היין, הידועים בעולם כולו כמו: בורגון, cote d’or ,Cotedu Rhone ועוד.
בטיול זה נחווה ונטייל בכפרים ועיירות מבודדות לצד ערים גדולות, הרים נישאים לצד עמקים וקניונים בהם זורמים נחלים שוצפים.

יום 1 | 24/9  תל אביב – ליון
טיסת דרך יעד ביניים לליון (Lion). עם ההגעה לליון נתחיל את הטיול בבירת חבל רון – אלפ (Auvergne-Rohone –Alpes), העיר השנייה בגודלה בצרפת. ניסע לאורך נהר הרון ונהר הסון המתמזגים בדרום העיר ויוצרים חצי אי שעליו נמצא מרכז העיר. נטייל ונראה את הכיכר המרכזית בל קור (La Place Bellecour), את המוזיאון החדש (Musée des Confluences) מבנה חדיש ומיוחד שעורר הרבה ויכוחים כשנבנה, נטפס למעלה לגבעת פורווייאר (Fourvière) שם ניצבת הבזיליקה ונשמע את הסיפור המיוחד הקשור בבנייתה. נצפה ממרום הגבעה על העיר המשתרעת מטה. לקראת ערב נעלה על הספינה בה נשהה בשבעת הלילות הבאים. צוות הספינה יקבל אותנו ולאחר ההתארגנות בחדרים יציג עצמו הצוות בליווי קוקטייל ולאחריה תוגש ארוחת הערב.
במשך הלילה נשוט על נהר הרון דרומה.

יום 2 | שייט – קניון הארדש  – מערת האדם הקדמון 
נמשיך ונשוט בשעות הבוקר בין כרמים וכפרים ציוריים ולקראת צהריים נגיע לוויה, עיירה קטנה הסמוכה לנהר הרון . נצא לסיור רגלי קצר בעיירה ולאחר ארוחת הצהריים בספינה ניסע לקניון הארדש (Ardeche Canyon). מידי פעם נעצור לתצפיות על הנהר הזורם למטה. נרד עם הכביש אל הנהר ונראה את אחת האטרקציות היפות במסלולינו – גשר הקשת, יצירה יפהפייה של הטבע. נמשיך לביקור במערת שובה, מערת האדם הקדמון  (Chauvet Pont d’Arc)או יותר נכון לחיקוי מדוייק של המערה שנתגלתה באיזור – אחת מהמערות היפות ביותר בצרפת בה נראה ציורי קיר בני אלפי שנים בצד נטיפים וזקיפים. לקראת ערב נחזור לספינה.  במשך הלילה תשוט הספינה לתחנתנו הבאה ארל Arles.

יום 3 | ארל – לה בו דה פרובאנס
נתחיל את היום בטיול רגלי בארל (Arles), שהוקמה ע”י יוליוס קיסר ומפורסמת בעושר שרידים רומאיים. העיר שעיקר פירסומה ניתן לה בעקבות שהותו הקצרה של הצייר האלמותי ואן גוך, אשר חלק מיצירותיו המפורסמות ביותר צויירו בהשראת המקום. נשוטט ברחובות, נראה את בית הקפה (הצהוב) בו נהג לשבת והמונצח בציורו. נראה את המונומנטים הרומים הרבים שהותירו הרומאים, ביניהם האמפיתיאטרון. לאחר ארוחת הצהריים בספינה ניסע ללה בו דה פרובאנס (Les Baux de Provence), כפר ציורי השוכן על צוק אדיר הבולט בצבעו הלבן מעל העמק הירוק עם עצי הזית שלמרגלותיו. מכאן נחזור לספינה איתה נפליג משך הלילה לעבר הקצה הדרומי של הרון, לעיר הנמל מרטיג (Martigue), עיירה קטנה וחמודה השוכנת בין הים התיכון, הביצות והלגונות של הדלתא.

יום 4 | הקמארג  – מרסיי 
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשמורת קמארג (Camargue), שהיא דלתא ענקית שנוצרה משפך נהר הרון אל הים התיכון.  הדלתא מאופיינת בלגונות, ביצות, תעלות ואגמים ובהם דגים המושכים עופות מים רבים. ניסע בשמורה ונצפה בברווזים, באווזי הבר, באנפות ובפלמינגו הוורודים (לא תמיד ניתן להתקרב ולראות אותם). כמו כן באם יתמזל מזלנו, נראה את הסוסים הלבנים והשוורים השחורים המסתובבים חופשי באזור. אחר הצהריים נצא לביקור במרסיי (Marseille), בירת פרובאנס, העיר השנייה בגודלה בצרפת. העיר עברה מתיחת פנים לאחרונה ואנחנו נבקר בטיילת לאורך הנמל העתיק, נטפס בעזרת רכבת תיירים קטנה אל כנסיית הנוטרה דאם הצופה ממרום הגבעה אל העיר והנוף שמסביב. לקראת ערב נחזור למרטיג, וככל שיותיר הזמן אולי נספיק לסיור רגלי קצר בעיר החמודה בטרם נחזור לספינה. משך הלילה תפליג הספינה לאביניון.

יום 5 | אביניון Avignon – פון דו גאר – שטונף דו פאפ 
הבוקר יוקדש לביקור באביניון, השוכנת על גדות הרון בצדו המזרחי, וידועה בעיקר בזכות העובדה ששימשה תחליף לוותיקן ובה שהו האפיפיורים במאה ה-14 . נבקר בארמון הנחשב לאחד המבנים הגותיים הגדולים והחשובים בעולם אשר הוכרז על ידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמית, ונטייל בסמטאות הציוריות של העיר העתיקה מוקפת החומות ככל שיותיר הזמן. אחר הצהריים ניסע לביקור בשאטו-נף דה פאפ (Chateauneuf–du-Pape), כפר קטן השוכן בראש גבעה והידוע בעולם כולו בזכות היין המיוצר בו כבר כ- 700 שנים. נטייל בכפר ונבקר באחד היקבים לטעימות מהיין המפורסם והאיכותי. נמשיך וניסע בין הכרמים לאחד מהמבנים המרשימים ביותר שהותירו הרומאים בפרובאנס – פון דו גאר ( Pont du Gard) . זהו אקוודוקט הבנוי על 3 קומות של קשתות בגובה של כ- 50 מטר כשמעל הקשת התחתונה עובר גשר מעל נהר הגארון.
נבקר במקום ולאחר מכן נחזור אל הספינה באביניון. משך הלילה תפליג הספינה צפונה .

יום 6 | רמת ורקור – הפלגה לאביניון
הבוקר נפליג צפונה בנופים פסטורליים כשהכרמים הירוקים גולשים מהגבעות אל הנהר. אחר הצהריים הוא טיול שכולו טבע במיטבו. נטייל ברמת ורקור (Vercors Massif) – שמורת טבע הנמצאת באזור האלפים של דרום מזרח צרפת.  פסגות נישאות, יערות, קניונים, מצוקים ונחלים שוצפים. האזור, בזכות מיקומו והמערות הרבות החבויות בו, היה מרכז חשוב לפעילות ומקום מסתור של הרסיסטנס, המחתרת הצרפתית האנטי נאצית במשך מלחמת העולם השנייה.  בהמשך נשוב לנהר הרון לביקור בעיירה ולרונה (Valrhona), הידועה ביין המופק בה מהגפנים באזור וכן בזכות השוקולד המפורסם והאיכותי המיוצר כאן. בלילה נמשיך בהפלגה לעבר ליון.

יום 7 | ליון
היום יוקדש לליון, העיר השנייה בגודלה בצרפת, יפה מאוד ועשירה באתרים מרתקים, שוכנת על שני נהרות גדולים – הרון והסון. חשיבותה לתרבות ולכלכלה בצרפת היא רבה מאוד, בזכות מיקומה – בעמק הרון, קרוב מאוד לאלפיים הצרפתיים, ל”רמה המרכזית”, ולפרובאנס. בסיור נראה את הכיכר המרכזית של העיר – כיכר בלקור, את כיכר העירייה והמדרחוב התוסס של העיר. ניסע בטיילת היפה הנמשכת לאורך הגדה המזרחית של הרון. נבקר בעיר העתיקה על סמטאותיה ורחובותיה הצרים. נראה את בית המשפט ונתוודע ל”טרבולס” – אלה אותם מעברים מקורים בין הרחובות, המאפיינים כל כך את העיר. מעל העיר העתיקה משקיפה גבעת פורבייר, בראשה ניצבת כנסיית הנוטרדאם. נבקר בכנסייה ונצפה אל העיר ממרומי הגבעה. נחזור לספינה לארוחת צהרים ולאחריה נחצה את הסון Sohne ונראה את בית האופרה, העירייה, המזרקה – יצירתו של ברטולדי – וגם נסייר במדרחוב הארוך, עמוס החנויות ובתי הכולבו והקפה.

יום 8 | ליון – תל אביב
נאכל ארוחת בוקר וניפרד מצוות הספינה. ליון נחשבת לבירת הגסטרונומיה הצרפתית, ולהשלמת ביקורנו בעיר, לא נפסח על שוק בוקוז, על שם  אחד השפים החשובים והגדולים של המטבח הצרפתי פול בוקוז. סיום מושלם לטיולנו המהנה.
בהתאם לשעת הטיסה ניסע לנמל התעופה לטיסתנו חזרה ארצה עתירי חוויות.

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר לאדם בקומה אמצעית תוספת לאדם בקומה עליונה הערות    
24.09.22 01.10.22 3,160 € 95 € הנחה 165 € עד 26/6    
  תוספת ליחיד בחדר: 900 €        

* נחיתה לפנות בוקר יום מס’ 9.
* קומה שלישית היא מרפסת שמש

 

המחיר כולל:
• טיסות טורקיש איירליין בשעות נוחות בנתיב: ת”א-איסטנבול_ניס // ליון-איסטנבול-ת”א.
• העברות
• 6 לינות בספינת הנהר Ms Camargue בפנסיון מלא
• 1 לילה במלון ברמת תיירות טובה על בסיס חצי פנסיון באוזר אנטיב
• הדרכה בסיורי החוף
• אוטובוס תיירים ממוזג
• כניסות לאתרים כמפורט במסלול
• מדריך ישראלי בכיר מצוות “תרבותו” 
• טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו”ל (למעט טיפים בספינת הנהר)
• מפגש קבוצה לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:

    • ביטוחים והוצאות אישיות
    • טיפים בספינה כ-7.5 יורו לאדם ללילה (חובה עפ”י כללי חברות השייט)
    • תשר למדריך הישראלי ליום לאדם
    • כל הוצאה שאינה מוזכרת בסעיף “המחיר כולל”

הערות:
• המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
• ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימים וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול
• תוכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך יתכן שספינת הנהר תשנה במעט את מסלול השייט עקב גאות ושפל.
• לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
• כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.

טיולים בתקופת “הקורונה“
הטיולים מיועדים למחוסנים בלבד היכולים להנפיק תעודת קורונה המיועדת לחו”ל (לא תו ירוק ישראלי).

יובהר ויודגש כי כל עוד מדינת היעד מקבלת תיירים ומתקיימות טיסות למדינת היעד, הטיולים ייצאו כסדרם.

דמי הביטול המפורטים בסעיף “מחירים” והטופס ההרשמה, יהיו תקפים גם במקרים בהם הנוסע יחלה בקורונה ו/או תחול עליו חובת בידוד וכן גם במקרים בהם תהא חובת בידוד לנכנסים לישראל, ו”משבר הקורונה” לא יהווה עילה לפטור מדמי ביטול.

על הנוסע חלה חובה להצטייד (מוקדם ככל הניתן) על חשבונו, בפוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל, הכוללת גם סעיף קורונה. סעיף זה הוא חובה.
“תרבותו” ממליצה לכל נוסעיה לרכוש גם ביטוח המכסה כל הכיסויים המקובלים וההרחבות המוצעות ע”י חברות הביטוח (לרבות הטסה רפואית)
וכן ביטוח נגד ביטול מכל סיבה שהיא המכסה את כל העלויות והנזקים העלולים להיגרם בטיול, לרבות עקב ביטול ו/או הפסקת ו/או קיצור הטיול ו/או שינויים בו, ו”תרבותו” לא תהיה אחראית כלפי הנוסע (או חברת הביטוח שלו), בכל אופן שהוא, בקשר לכל עלות ו/או נזק (לרבות חובת הנוסע לשלם דמי ביטול) בקשר לעניינים כאלה.

ההתנהלות בטיסות ובמדינות היעד תהנה בכפוף להוראות שיחולו באותה עת לגבי טיסות ו/או שהות במדינת היעד (חובת חבישת מסיכות, שמירת מרחק וכו’). חלה חובה על הנוסע לנהוג ולציית לחוקים ולהחלטות חברות התעופה והרשויות המקומיות.
על הנוסע חלה החובה לבדוק עוד בטרם הרשמתו לטיול את תנאי הטיסות והכניסה למדינת היעד והשהות בה וזאת באמצעות אתר משרד החוץ הבריאות ורשות שדות התעופה וכו’. כל מדינה ותנאיה השונים.

יובהר כי הנחיות הקורונה משתנות ממדינה למדינה ומחברת תעופה לחברת תעופה וכן משתנות מעת לעת ולכן חלה החובה על הנוסע בטרם נסיעתו להתעדכן ולפעול עפ”י ההנחיות התקפות לאותו מועד.

יודגש כי “תרבותו” לא תהא אחראית לכל נזק שייגרם לנוסע בעקבות אי השתתפותו בטיול או בעקבות מגבלות שונות שיחולו על הנוסע

 

ביקורים:

אלפ
קניון הארדש
מערת האדם הקדמון
ארל
לה בו דה פרובאנס
קמארג – הדלתא של הרון
מרסיי
מרטיג
אביניון
פון דו גאר
שאטו נף דו פאפ
רמת ורקור
ליון

ספינת הנהר VIVA VOYAGE:
השקה: 2004, שיפוץ כולל 2022
4 סיפונים (העליון סיפון שמש)
לובי-קבלה,  מסעדה עם חלונת פנורמיים,  טרקלין עם רחבת ריקודים וחלונות פנורמיים, ביסטרו-בר, סאונה, ג’קוזי, סולריום
מס’ חדרים: 76, אורך 110 מטרים,  רוחב: 11 מטרים,  מס’ נוסעים: 153
בחדרים (14 מ”ר):
מיזוג אוויר, שירותים ומקלחת, מגבות, מייבש שיער, טלוויזיה, טלפון, כספת, חשמל 220V

קבלה

מסעדה פנורמית

טרקלין פנורמי

חדר עם “מרפסת צרפתית” – חלונות פנורמיים

מחיר ביורו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 1  קומה 2 קומה 3 מדריך 
08.05.20 17.05.20 3,167 אירו 3,417 אירו  
תוספת ליחיד בחדר     850 אירו 995 אירו  

* אין כפל מבצעים והנחות

2022-06-15T14:42:52+00:00