yes

שייט על נהר הריין מאמסטרדם לבאזל

שייט על נהר הריין מאמסטרדם לבאזל

קוד טיול:  TRRE

משך הטיול:  8 ימים

יציאה:  קיץ 2020

מדינות: שוויץ, גרמניה, הולנד

ספינה:

סגנון: שייט נהרות

על הטיול

 • שיט בספינת נהר על הריין היא דרך נפלאה להתחיל באמנסטרדם ולסיים בשטרסבורג ולהתוודע לעריה העתיקות והמרתקות של גרמניה, להתענג על יינות טובים ואוכל משובח ומגוון, ולספוג מנה גדושה של תרבות ואמנות.

 • דגש מיוחד בקרוז הושם על סיפורן של הקהילות היהודיות בחבל הריין (ערש הולדתה של אשכנז) שבהן התפתחו לפני אלף שנה מרכזי תורה שהשפיעו ומשפיעות עד היום על העם היהודי.
הריין, הנהר הארוך ביותר במערב אירופה, זורם לאורך 1,233 קילומטר והוא בעל חשיבות גיאוגרפית, היסטורית וכלכלית. מקורותיו של הריין הם בהרי האלפים בשווייץ, חוצה אותה וממשיך משם לצרפת, אוסטריה והולנד, אך מזוהה בעיקר כנהר גרמני. סביבו נרקמו המיתוסים שעיצבו את רוחה של האומה, לאורכו נבנו עריה הראשונות של גרמניה ועל גדותיו נערכו הקרבות שחרצו את גורלה של המדינה. הריין שימש גם עורק התחבורה הראשי להובלת סחורות מגרמניה לנמלים ומשם אל מעבר לים.V
חשיבותו האסטרטגית של נהר הריין פחתה במרוצת הדורות, אך ערכו הסמלי והפולקלוריסטי בעינו עומד. הריין מושך מטיילים רבים שנהנים ממרכזי התרבות שפרחו לאורכו. הם באים לכאן בהמוניהם – ברכב, על גבי אופניים או בשייט תענוגות. הנהר מתפתל בנוף קסום, לעתים רגוע ולעתים מסעיר. טירות עתיקות, ערים גדולות עם קתדרלות מפוארות ועיירות מנומנמות מתחלפות לסירוגין עם כפרים ציוריים, כרמים וגפנים וכרי דשא מוריקים, ואין במראה שלו דבר שיסגיר את עברו התוסס של האזור.

שיט בספינת נהר על הריין היא דרך נפלאה להתוודע לעריה העתיקות והמרתקות של גרמניה, להתענג על יינות טובים ואוכל משובח ומגוון, ולספוג מנה גדושה של תרבות ואמנות. הספינה המהווה עבורכם “מלון צף” על בסיס פנסיון מלא, מאפשרת ליהנות משילוב מנצח של טיול וחופשה נינוחה גם יחד.

יום 1 | 11.7 תל-אביב – אמסטרדם
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון נמריא לאמסטרדם בטיסת אל על סדירה. נצא באוטובוס תיירים ממוזג לסיור פנורמי ונעבור על פני אתריה המרכזיים של העיר כמו גם בבית הכנסת הפורטוגזי שהוקם ע”י אנוסי האינקוויזציה מפורטוגל, הרובע היהודי, כיכר רמברנדט התוססת במסעדות, פאבים ובתי קפה שהוקמו סביבה ואשר יצירות הצייר מקשטות אותה. אחר הצהרים ניסע אל הנמל ונעלה לספינת הנהר שלנו, נתארגן בחדרים לקראת ארוחת ערב החגיגית. לאחריה, יוכלו המעוניינים לצאת עם המדריך לסיור ערב רגלי.

יום 2 | 12.7 אמסטרדם – הורן
הבוקר נעזוב מוקדם את הספינה (שתפליג בלעדינו לעיירה הורן – עיירת דייגים חמודה על שפת ימת מרקרמר. כף הורן בארץ האש שבקצה הדרומי של דרום אמריקה נקרא על שמה). אנחנו נצא ואנחנו נצא לטיול משלים באמסטרדם  המרושתת בתעלות המחברות בין 100 איים ומקנים לעיר נופך יוצא דופן המושך אליה כ- 20 מיליון תיירים בשנה. תמצאו בה מסלולי אופניים לצד בתי סירות בתעלות,  אדריכלות ייחודית של בניינים מן המאות ה-17 וה-18 לצד ציורי גרפיטי ואדריכלות מודרנית להפליא, מאכלי הרינג ופטטה (צ’יפס הולנדי אותנטי) לצד מטבח קוסמופוליטי, וגם – היסטוריה יהודית מרתקת.
נמשיך לכפר זאנסה סחאנס (Zaanase Schans) לביקור בו נחזור בזמן אל הולנד של המאה ה-17 וה-18. נטייל בכפר הציורי, נראה את תחנות הרוח המפורסמות ונלמד על תפקידן בהולנד לאורך השנים. נמשיך לכפר הדייגים וולנדם (Volendam), המוכר בזכות האגדה על ילד הולנדי שסתם באצבעו את הסכר והציל את תושבי הכפר. נטייל בין הסמטאות הציוריות, בתי העץ, תעלות המים, הגשרונים והגלריות של האמנים שבאו לכאן ומצאו השראה ליצירות פיסול וציור.
לקראת הצהריים נגיע לעיירה הורן שם מחכה לנו הספינה שלנו בדרכנו אל קלן אליה נגיע למחרת.

יום 3 | 13.7 קלן
אחה”צ נצא לסיור בעיר הגדולה והעתיקה ביותר על גדות הריין והרביעית בגודלה בגרמניה, העיר קלן (Kologne ). את הסיור נתחיל באתר המרכזי והבולט ביותר – הקתדרלה של העיר בעלת שני הצריחים, אחד המבנים הגותיים המרשימים בעולם אשר הוכרז ע”י אונסק”ו כאתר מורשת עולמי.  בניית הקתדרלה החלה במאה ה-13 ונמשכה כ-600 שנים. זהו המבנה הגותי השני בגובהו בעולם. בהמשך נראה את “מעלות”, פסל סביבתי אשר עוצב על ידי הפסל הישראלי דני קרוון. נמשיך לכיכר העירייה הישנה ונבקר בשרידי רחוב היהודים הנמצאים לידה, שם נראה את שרידי המקווה היהודי במקום.
בתום סיורנו נשוב לספינה להפלגה הצפויה אל נהר המוזל.

יום 4 | 14.7 קוכם
בצהרי היום נגיע לעיירה קוכם (Cochem) הנחשבת לבירת עמק המוזל , עיירה ימי ביינמית ופנינה אדריכלית טיפוסית לאזור זה עם גבעות וטירות סביב לה. נרד מהספינה לסיור רגלי דרך סמטאות מפותלות ובתים עם קורות העץ, נראה את השער שהשתמר מימי הביניים והשוק המקומי. המעוניינים יוכלו לעלות עם המדריך לנקודת תצפית מרהיבה המשקיפה על העיר ועל נהר המוזל החוצה אותה. בזמן שיוותר נשוטט להנאתנו על הטיילת שוקקת התיירים הרבים המהלכים בין החנויות, בתי הקפה ונגני הרחוב.
לעת ערב נשוב לספינה להמשך ההפלגה.

יום 5 | 15.7 קובלנץ – שייט על הריין הרומנטי – רודסהיים
קובלנץ שוכנת במקום מפגש נהר המוזל עם נהר הריין.  מפגש הנהרות נקרא “הפינה הגרמנית” ובו אנדרטה ופסל גדול של הקיסר וילהלם הראשון. ממול – על הר, נמצא מבצר אֵרֵנבְּרַייטשטֵיין. הספינה עוגנת בקרבת המקום ואנו נצא לסיור רגלי בעיר העתיקה ונתרשם מהמבנים ההיסטוריים המעטרים את העיר.
בהמשך נשוט באחד הקטעים היפים ביותר של הריין בין עיירות, כפרים, טירות וכרמים, באזור בו הוא מתעקל ונכנס לאזור קניוני. נחלוף על פני הצוק הנודע לורליי, שעליו נכתבו אגדות ושירים וביניהם שירו הידוע של היינריך היינה. לרודסהיים נגיע אחר הצהריים. רודסהיים הנה עיירת יין ציורית, הנמצאת בעיקול הריין ומפורסמת בבתי היין שלה, ובכרמים הציוריים המקיפים אותה מכל עבר. נצא לסיור בעיר ברכבת תיירים קטנה. לאחר מכן נטייל ברחוב הראשי, שם ניתן לטעום מיינות המקום.

יום 6 | 16.7 מנהיים – שפייר
הבוקר נגיע למנהיים ומייד לאחר ארוחת הבוקר נצא להיידלברג לסיור בעיר העתיקה היפהפיה, שהגרמנים שרים לה: (“…I left my heart in Heidelberg”)  נעלה לטירה המשקיפה על העיר ועל נהר הנקר החוצה אותה.
נחזור לספינה במנהיים, בזמן ארוחת הצהריים, הספינה תפליג לשפייר. בשפייר נבקר בבית הכנסת והמקווה הצמוד אליו , שרידים לקהילה המפוארת ששהתה במקום משך מאות שנים ואשר יחד עם ורמייזא ומגנצא הרכיבו את קהילות שו”מ המהוללות.  נחזור לספינה לארוחת ערב ולינה. במשך הלילה תפליג הספינה לשטרסבורג.

יום 7 | 17.7 שטרסבורג
הבוקר נגיע לשטרסבורג בירתה של חבל אלזס עם עבר מפואר והווה משגשג ומודרני. היום גאוות התושבים על משכנם בעיר של  אחד ממרכזי השלטון החשובים ביבשת, הכולל את מועצת אירופה, בית המשפט האירופי לזכויות האדם ואחד מהבסיסים של הפרלמנט האירופאי.
ליבה של שטרסבורג ממוקם על אי בנהר והעיר מתרכזת למעשה סביב שתי כיכרות מרכזיות – כיכר קלבר וכיכר יוהאן גוטנברג הנקראת על שמו של האיש שבעיר הזו המציא את הדפוס ושינה בכך את פני ההיסטוריה. את הסיור שלנו נתחיל בקתדרלה הנחשבת לאחת היפות בצרפת וחזיתה משופעת בפסלים מגולפים באבן שחלקם מתארים סצנות מהתנ”ך. בתום הסיור נעלה על רכבת תיירים לסיור מקיף בעיר במהלכו נבקר באזור “צרפת הקטנה” ונחווה את העיר מקרוב. נשוב לספינה בשעות הצהריים המאוחרות.

יום 8 | 18.7 באזל – ציריך
הבוקר נעגון בבאזל, העיר השנייה בגודלה בשוויץ. לאחר ארוחת הבוקר נפרד מספינת הנהר ונצא בנסיעה אל שדה התעופה שליד ציריך ונעלה על טיסתנו חזרה ארצה.

מחירים באירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה עיקרית קומה עליונה תוספת יחיד לאמצעית/עליונה מדריך  
              
             

* הנחיתה ביום 9

*מומלץ לעיין בתנאים ומידע כללי

מחיר הטיול בשיטת “הכל כלול”:

 • טיסות אל על ישירות במסלול ת”א – אמסטרדם / ציריך – ת”א
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע ההעברות והסיורים.
 • 7 לילות בספינת הנהר
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא למשך השיט (למעט ביום סיור חוף מלא)
 • סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (באוטובוסים תיירותיים וממוזגים וחלקם סיורים רגליים).
 • מיסי נמל + מס דלק 
 • טיפים לנותני השירותים היבשתיים (למעט בספינה)
 • מדריך ישראלי עתיר ניסיון וידע, צמוד לכל אורך הטיול. 
 • תוכנית מלאה ללא סיורי בחירה.

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח בריאות ומטען והוצאות אישיות
 • טיפים בספינה ( 10 יורו לאדם ללילה – חובה עפ”י כללי חברות השייט)
 • תשר למדריך הישראלי (נהוג 5 יורו ליום לאדם)
 • כל מה שאינו כתוב בסעיף “המחיר כולל”.

הערות

 • המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק (אחרי 1.10.18).
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית בהתאם לזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול.
 • כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.
 • חברת השייט שומרת לעצמה את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרה של תקלה טכנית בספינת הנהר או שינויים במפלס המים בנהר אשר אינם מאפשרים את ביצוע המסלול שפורסם.
2019-08-10T17:33:02+00:00