yes

שייט על נהר הריין מבזל ועד פסאו שעל הדנובה

שייט בנהר הריין - מבזל ועד פסאו שעל הדנובה 

קוד טיול:  TRRE
משך הטיול:  10 ימים
יציאה:  27.6.19
מדינות: גרמניה, צרפת, שוויץ
ספינה: Swiss Crown
של חברת Scylla השוויצרית
מסלול: ציריך-שפהאוזן-בזל-שטרסבורג-
פרנקפורט-אשפנבורג-מילטנברג-ורטהיים,וירצבורג-
ברנברג-נירנברג-קלהיים-פסאו-מינכן
סגנון: שייט נהרות מאורגן

על הטיול

 • שיט בספינת נהר על הריין היא דרך נפלאה להתוודע לעריה העתיקות והמרתקות של גרמניה, להתענג על יינות טובים ואוכל משובח ומגוון, ולספוג מנה גדושה של תרבות ואמנות.
 • דגש מיוחד בקרוז הושם על סיפורן של הקהילות היהודיות בחבל הריין (ערש הולדתה של אשכנז) שבהן התפתחו לפני אלף שנה מרכזי תורה שהשפיעו ומשפיעות עד היום על העם היהודי.

מפת שייט ריין 27.6.19

הריין, הנהר הארוך ביותר במערב אירופה, זורם לאורך 1,233 קילומטר והוא בעל חשיבות גיאוגרפית, היסטורית וכלכלית. מקורותיו של הריין הם בהרי האלפים בשווייץ, חוצה אותה וממשיך משם לצרפת, אוסטריה והולנד, אך מזוהה בעיקר כנהר גרמני. סביבו נרקמו המיתוסים שעיצבו את רוחה של האומה, לאורכו נבנו עריה הראשונות של גרמניה ועל גדותיו נערכו הקרבות שחרצו את גורלה של המדינה. הריין שימש גם עורק התחבורה הראשי להובלת סחורות מגרמניה לנמלים ומשם אל מעבר לים.V
חשיבותו האסטרטגית של נהר הריין פחתה במרוצת הדורות, אך ערכו הסמלי והפולקלוריסטי בעינו עומד. הריין מושך מטיילים רבים שנהנים ממרכזי התרבות שפרחו לאורכו. הם באים לכאן בהמוניהם – ברכב, על גבי אופניים או בשייט תענוגות. הנהר מתפתל בנוף קסום, לעתים רגוע ולעתים מסעיר. טירות עתיקות, ערים גדולות עם קתדרלות מפוארות ועיירות מנומנמות מתחלפות לסירוגין עם כפרים ציוריים, כרמים וגפנים וכרי דשא מוריקים, ואין במראה שלו דבר שיסגיר את עברו התוסס של האזור.

שיט בספינת נהר על הריין היא דרך נפלאה להתוודע לעריה העתיקות והמרתקות של גרמניה, להתענג על יינות טובים ואוכל משובח ומגוון, ולספוג מנה גדושה של תרבות ואמנות. הספינה המהווה עבורכם “מלון צף” על בסיס פנסיון מלא, מאפשרת ליהנות משילוב מנצח של טיול וחופשה נינוחה גם יחד.

יום 1 | 27/6 ציריך – שפהאוזן – בזל
הבוקר ננחת בציריך וניסע לבזל (Basel) דרך ביקור במפלי הריין המפורסמים ליד העיר שפהאוזן (Schaffhausen). בבזל, נערוך סיור בעיר הקונגרס הציוני הראשון ונראה את המרפסת המפורסמת של הרצל, את בניין העירייה המרשים ואת המינזר-קתדרלה Munster שבלב העיר. בשעות אחה”צ המוקדמות נעלה לספינתנו.

יום 2 | שטרסבורג
שטרסבורג (Strasbourg) בירתו של חבל אלזס עם עבר מפואר והווה משגשג ומודרני. גאוות העיר היא על אכלוס אחד ממרכזי השלטון החשובים ביבשת, הכולל את מועצת אירופה, בית המשפט האירופי לזכויות האדם ואחד מהבסיסים של הפרלמנט האירופאי.  ליבה של שטרסבורג ממוקם על אי בנהר והעיר מתרכזת למעשה סביב שתי כיכרות מרכזיות- כיכר קלבר וכיכר יוהאן גוטנברג הנקראת על שמו של האיש שבעיר הזו המציא את הדפוס ושינה בכך את פני ההיסטוריה.
סיור החוף שלנו
את הסיור שלנו נתחיל בקתדרלה הנחשבת לאחת היפות בצרפת וחזיתה משופעת בפסלים מגולפים באבן שחלקם מתארים סצינות מהתנ”ך. אטרקציה נוספת כאן היא השעון האסטרונומי, שנבנה במאה ה-16 ומפגר באופן כרוני בחצי שעה. נחלוף על פני האוניברסיטה העתיקה בה למדו נפוליאון וגטה, ברובע “צרפת הקטנה”, נטייל ברחובות הציוריים, בכיכרות הגדולות, בגנים הנהדרים ועוד. הצהריים נשוב לספינה לארוחת הצהרים.

יום 3 | פרנקפורט
הבוקר נערוך סיור בעיר המרתקת. היא שימשה כמקום ההכתרה של קיסרי האימפריה הגרמנית משך דורות רבים, מה שאומר שנוכל למצוא בה לא מעט היסטוריה ותרבות מפוארות. בעת שנסייר בעיר, נוכל לראות מבנים היסטוריים נהדרים לצד גורדי שחקים מודרניים, שמעצבים את קו הרקיע של העיר.
ב-1220 פרנקפורט (Frankfurt) כבר הפכה לעיר אימפריאלית חופשיה, והחל משנת 1356 נחשבה לעיר מושבם הקבוע של קיסרי האימפריה הרומית הקדושה. בהמשך, ב-1815 הפכה לעיר חופשיה, למושב של הממשלה הפדרלית. נתחיל את סיורנו בפרנקפורט עם Römerberg הרובע ההיסטורי המשוחזר של העיר. בו כיכר Römer היפה, המוקפת בניינים צבעוניים, שהמפורסם שבהם הוא בניין העירייה Rathaus ובמרכזה ניצבת כנסיית ניקולאי Alte Nikolaikirche בכנסיה זו, שנבנתה מאבנים אדומות, נהגו להמליך שליטים, זאת, למרות העובדה, שלא ניתן לה מעמד של קתדרלה.
וכמובן נבקר ב-Judengasse ההיסטורי שבו צמחה משפחת רוטשילד. נסיים את סיורנו ב- Zeil מדרחוב ארוך, מפורסם ביותר, שמצדדיו ניצבים חנויות ומרכזי קניות. לקראת שעות הצהריים נחזור לספינה.

יום 4 | אשפנבורג
עיר המשלבת מסורת ומודרנה, קניות ותרבות, אווירה תוססת והדר אדריכלי. אשפנבורג (Aschaffenburg) ידועה גם בכינוי- “ניס של באווריה”, בגלל האקלים המתון, השמש שלה ואווירת החופש במקום. כל אלו משכו אליה פסטיבלים ואירועים לאורך כל השנה, פונדקים מפנקים ומלונות מסוגננים וטברנות יין מסורתיות. מזרקות רבות מוסיפות מגע של ראוותנות מהנה, ומהווה חלק מאוצר רחב יותר למבקרים תרבותי אופקים.
באשפנבורג התקיימה מאות בשנים קהילה יהודית מפותחת ובית הספר היהודי הראשון בה הוקם כבר ב- 1267! פרנסי העיר משקיעים היום מאמצים רבים לשמר את שרידי הקהילה ובנו מוזיאון מיוחד- בית וולפסטאפלץ, המתעד ומשמר חיי הקהילה. ב- 2008 החל פרוייקט “אבני נגף” ובו משבצים, בדומה לברלין, מרצפת רחוב עליה נחרת שם היהודים שגרו בבית שממול.
סיור החוף שלנו
נצא לסיור בוקר במרכז העיר ונבקר בארמון שלוס יוהנסבורג (Schloss Johannisburg), סמלה של העיר. הארמון עצום הממדים הוא הארמון היחיד בגרמניה הממוקם במרכז העיר ולא מחוצה לה.
 שייט אחה”צ – מילטנברג
נצא לסיור ערב בעיר הציורית מילטנברג (Miltenberg) שעל גדות נהר המיין. נכיר את מרכזה ההיסטורי, על כיכרותיה וסמטאותיה הצרות מרוצפי האבן מעליהן מתנוססים הבתים עם עיטורי קורות העץ המרשימים. נוכל להתפנק בקפה ועוגה באחד מבתי הקפה המיוחדים שבעיר.
שייט (אחה”צ) – ורטהיים
בזמן שנאכל את ארוחת הצהריים, נחזה בנוף הנהר העובר על פנינו בעת שהספינה תפליג לוורטהיים, 

יום 5 | ורטהיים
ורטהיים (Wertheim) עיירה ציורית נוספת השוכנת במפגש הנהרות מיין וטאובר, מפורסמת בטירה ששולטת עליה ובמפעל הזכוכית שלה המפיק יצירות אמנות מרשימות. נבקר בכיכר השוק ההיסטורית של המקום, המשובצת גם היא בבתי הקורות הטיפוסיים לאזור, בחנויות המזכרות המוכרות עבודות זכוכית ויין בבקבוקים עגולים וייחודיים, ונתרשם מהנוף מטירת וורטהיים הנמצאת על גבעה מעל העיר.  לקראת הצהריים נחזור לספינה.

יום 6 | וירצבורג
הבוקר נעגון בוירצבורג (Wurzburg). העיר שנוסדה במאה ה-7 ואוכלוסייתה מונה כיום כ- 135 אלף איש, קשורה בעבותות גם בהיסטוריה היהודית שכן בה הואשמו היהודים לראשונה בצליבת ילד נוצרי בשנת 1147 במהלך מסע הצלב ה-2 . בעיר היתה קהילה יהודית גדולה ומשגשגת עד פרוץ המגפה השחורה בשנת 1349 עת הוצתו בתי היהודים ומרבית הקהילה נספתה. במאה ה-19 שבה לחיות בעיר קהילה גדולה ומשפיעה וכיום חיים בעיר כ- 1000 יהודים, רובם יוצאי ברית המועצות לשעבר.
סיור החוף שלנו
בהגיענו לעיר ניסע לבקר בארמון Wurzburger Residenz שהוכרז “אתר מורשת עולמית” של אונסק”ו, מתחם ענק ומפואר שנבנה ע”י שני בישופים- נסיכים במאה ה- 18 בסגנון בארוק.
נבקר בכנסיה המפוארת המקושטת בתמונות ופסלים ונראה את ה- Treppenhaus בו נמצא הפרסקו הגדול בעולם ובו נסייר באולמות והחדרים המרשימים. בתום סיורנו ניסע לביצורי העיר העתיקה (Festung Marienberg ) מהם נערוך תצפית יפה על העיר כולה. בתום סיורנו נשוב לספינה.

יום 7 | שייט – במברג
בקצה הצפוני של הדרך הרומנטית, ממוקמת לה העיר במברג (Bamberg)
היושבת על כמה גבעות ומתהדרת בנהרות שוצפים המפצלים אותה שתי וערב. במברג היא אחת הערים היחידות בגרמניה שלא נפגעו בהפצצות בעלות הברית במהלך מלחמת העולם השנייה ושימרה היטב את העיר העתיקה שלה.
סיור החוף שלנו
נצא לסיור במרכז ההיסטורי של העיר, נראה את הקתדרלה הרומאית מהמאה ה-13 ובית העירייה (AltesRathaus) המרתק, אשר נבנה על האי באמצע נהר ה-Regnitz לאחר שהבישוף סירב לתת לאנשי העיר אדמה שעליה יוכלו לבנות את בית העירייה!
בבמברג אנו נפרדים מנהר המיין ועוברים לתעלת מיין-דנובה, חלום הנדסי שלקח לו 1,200 שנים להתגשם. 171 ק”מ שנחפרו כדי לחבר בין שני הנהרות מאפשרים לחפצים בכך לשוט מהאוקינוס האטלנטי (הולנד) ועד לים השחור.

יום 8 | נירנברג
4.07.2019, 13.00 – 19.00
היום בצהריים נעגון בנירנברג (Nürnberg), ואחר הארוחה ונצא לטיול בעיר המזוהה עם עצרות ההמונים הנאציות, עם חוקי נירנברג הידועים לשמצה (1936) ועם משפטי נירנברג (1945-6).
קשה להאמין שב-1945, למעלה מ-90 אחוזי ממרכז העיר הפך לערמת אבק גדולה כתוצאה מהפצצות מלחמת העולם השניה. עבודות השחזור המסיביות שנערכו בעיר לאחר המלחמה החזירו כמעט הכל למצב המקורי.
סיור החוף שלנו
נטייל בעיר הגדולה הזו (חצי מיליון תושבים), שנבנתה לפני כ-1,000 שנה שהאווירה הרומנטית, המסעדות הרבות והציוריות שחלקן תלויות על גשרי העץ הנאים של העיר, הכיכרות והחנויות הרבות שבמרכז העתיק, הכנסיות הישנות מושכות להישאר בה עוד.

יום 9 | קלהיים
כאן נפגש לראשונה עם נהר הדנובה הזורם לאיטו ממקורותיו ביער השחור.
סיור החוף שלנו
נצא למנזר ולטנבורג הנחשב לעתיק ביותר בגרמניה. המנזר ידוע גם בשל מבשלת הבירה הכהה והמעושנת העתיקה שלו, המיוצרת על ידי הנזירים במקום. בדרכנו חזרה נבקר ב- Befreiungshalle “היכל השיחרור” – אנדרטה ניאו-קלסית מרשימה לזכר הקרבות נגד חיילות נפוליאון ב-1813.
נחזור לספינה לארוחת הערב בעודנו משייטים כבר על הדנובה לפסאו.

יום 10 | פסאו – טיסה לתל אביב
הבוקר נעגון בפסאו (Passau). ניפרד מהספינה ואחרי סיור קצר בעיר הציורית, בה מתחברים שלושה נהרות: נהר הדנובה, האין והאילץ, נצא בדרכנו אל מינכן. נערוך סיור בעיר, כולל ביקור ב- Hofbräuhaus מרתף הבירה המפורסם שבעיר, שם גם נוכל להשביע רעבוננו… בשעות אחר הצהרים נוכל ליהנות בעיר הקסומה הזאת ונוכל גם לנצל את הזמן לקניות לפני שנפנה לנמל התעופה לקראת טיסתנו ארצה.

יום 11 | נחיתה בנתב”ג

מחירים באירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה עיקרית תוספת לקומה עליונה הערות    
 27.6.19  6.7.19 * 2,395 אירו  195 אירו הנחה 100 אירו עד 17/4    
             

* הנחיתה אור ליום 7/7

*מומלץ לעיין בתנאים ומידע כללי

מחיר כולל:

 • טיסות אל על ישירות במסלול ת”א – ציריך // מינכן – ת”א
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע ההעברות והסיורים.
 • 10 ימים בספינת הנהר  Swiss Crown 
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא למשך השייט (למעט ביום סיור חוף מלא)
 • סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (באוטובוסים תיירותיים וממוזגים וחלקם סיורים רגליים).
 • מיסי נמל + מס דלק (נכון ליום 1.11.18)
 • טיפים לנותני השירותים היבשתיים (למעט בספינה)
 • מדריך ישראלי עתיר ניסיון וידע, צמוד לכל אורך הטיול. 
 • תוכנית מלאה ללא סיורי בחירה.
 • מפגש קבוצה לפני היציאה לטיול.

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח בריאות ומטען והוצאות אישיות
 • טיפים בספינה ( 10 יורו לאדם ללילה – חובה עפ”י כללי חברות השייט)
 • תשר למדריך הישראלי
 • כל מה שאינו כתוב בסעיף “המחיר כולל”.

הערות

 • המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק (אחרי 1.10.18).
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית בהתאם לזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול.
 • כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.
 • חברת השייט שומרת לעצמה את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרה של תקלה טכנית בספינת הנהר או שינויים במפלס המים בנהר אשר אינם מאפשרים את ביצוע המסלול שפורסם.
נתונים טכניים:
השקה: 2015
רישום: גרמניה
אורך: 135 מ’
רוחב: 11.5 מ’
סיפונים: 4
חדרים / סוויטות: 72 / 12
מקסימום נוסעים: 168
שטח חדר: 17.5 מ”ר הכולל מיזוג אוויר, כספת, טלוויזיה, מקלחת ושירותים, מייבש שיער, ארון, שולחן, כסא, טלפון.
בספינה יש מעלית, חדר כושר, מספרה, חנות, לאונצ’-בר, חדר אוכל, מרפסת וסיפון שמש.
2019-05-29T05:25:29+00:00