yes

שייט על נהר הריין מאמסטרדם לבאזל בספינת הנהר Ms Aurora

שייט על נהר הריין מאמסטרדם לבאזל

קוד טיול:  TRRE  ב ה כ נ ה
משך הטיול: 8 ימים
יציאות: יפורסם
מדינות: הולנד, גרמניה, צרפת, שוויץ
ספינת נהר: Ms Aurora 
סגנון:  שייט מאורגן כולל טיסות, העברות, פנסיון מלא בספינה, כל סיורי החוף והכניסות לאתרים עם מדריך בכיר ישראלי

הריין, הנהר הארוך ביותר במערב אירופה, זורם לאורך 1,233 קילומטר והוא בעל חשיבות גיאוגרפית, היסטורית וכלכלית. מקורותיו של הריין הם בהרי האלפים בשווייץ, חוצה אותה וממשיך משם לצרפת, אוסטריה והולנד, אך מזוהה בעיקר כנהר גרמני. סביבו נרקמו המיתוסים שעיצבו את רוחה של האומה, לאורכו נבנו עריה הראשונות של גרמניה ועל גדותיו נערכו הקרבות שחרצו את גורלה של המדינה. הריין שימש גם עורק התחבורה הראשי להובלת סחורות מגרמניה לנמלים ומשם אל מעבר לים.

חשיבותו האסטרטגית של נהר הריין פחתה במרוצת הדורות, אך ערכו הסמלי והפולקלוריסטי בעינו עומד. הריין מושך מטיילים רבים שנהנים ממרכזי התרבות שפרחו לאורכו. הם באים לכאן בהמוניהם – ברכב, על גבי אופניים או בשייט תענוגות. הנהר מתפתל בנוף קסום, לעתים רגוע ולעתים מסעיר. טירות עתיקות, ערים גדולות עם קתדרלות מפוארות ועיירות מנומנמות מתחלפות לסירוגין עם כפרים ציוריים, כרמים וגפנים וכרי דשא מוריקים, ואין במראה שלו דבר שיסגיר את עברו הסוער של האזור.

שיט בספינת נהר על הריין היא דרך נפלאה להתוודע לעריה העתיקות והמרתקות של גרמניה, להתענג על יינות טובים ואוכל משובח ומגוון, ולספוג מנה גדושה של תרבות ואמנות. הספינה המהווה עבורכם “מלון צף” על בסיס פנסיון מלא, מאפשרת ליהנות משילוב מנצח של טיול וחופשה נינוחה גם יחד.

יום 1 | 04.06 תל-אביב – אמסטרדם – עליה לספינה
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונמריא בטיסת אל על סדירה לאמסטרדם. עם הנחיתה ניסע באוטובוס תיירים ממוזג לכפר זאנסה סחאנס (Zaanase Schans), ביקור בו נחזור בזמן אל הולנד של המאה ה-17 וה-18. נטייל בכפר הציורי ונבקר באחת מתחנות הרוח המפורסמות ונלמד על תפקידן של תחנות הרוח בהולנד לאורך השנים. משם נמשיך לחוות גבינות, נלמד תהליך הייצור של הגבינות המסורתיות, תהליךייצור שלא השתנה מאות של שנים. נמשיך בנסיעה על עבר כפר הדייגים וולנדם (Volendam). נאפשר זמן חופשי לארוחת צהריים. לאחר מכן בדרכנו חזרה לספינה, ניסע דרך רחובותיה הציוריים של אמסטרדם ונראה את תעלות המים היפהפיות המקיפות את העיר מכל עבר. נעלה לספינה ונתארגן בחדרים לקראת ארוחת ערב.

יום 2 | 05.06 אמסטרדם – התחלת הפלגה
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור פנורמי בנמל העתיק של אמסטרדם בליווי מדריכה מקומית, נראה את רובע התעלות והמבנים העתיקים ששימשו למסחר ובעבר גם את שוק הפרחים המקומי. בשעות הצהריים המוקדמות נשוב לאנייה לארוחת צהריים ונתחיל בהפלגה שלנו דרומה לא עבר העיר קלן.  

יום 3 | 06.06 קלן
בשעות הבוקר נעגון בנמל בקלן ולאחר ארוחת הבוקר המפנקת בספינה נצא לסיור בעיר קלן (Cologne), הגדולה והעתיקה ביותר על גדות הריין והרביעית בגודלה בגרמניה. את הסיור נתחיל באתר המרכזי והבולט ביותר – הקתדרלה של העיר מהיפות באירופה, בעלת שני הצריחים. בניית הקתדרלה החלה במאה ה-13 ונמשכה כ-600 שנים. זהו המבנה הגותי השני בגובהו ומהמרשימים בעולם אשר הוכרז כאתר מורשת אונסק”ו.. בהמשך נראה את “מעלות”, פסל סביבתי אשר עוצב על ידי הפסל הישראלי דני קרוון. נמשיך לכיכר העירייה הישנה ונבקר בשרידי רחוב היהודים הנמצאים לידה, שם נראה את שרידי המקווה היהודי. בתום סיורנו נשוב לספינה להפלגה בדרכה לעמק נהר המוזל היפהפה.

יום 4 | 07.06 קובלנץ – עמק המוזל – קוכם
הבוקר נעגון בקובלנץ השוכנת במקום מפגש נהר המוזל עם נהר הריין. נצא בנסיעה דרומה בסמוך לעמק נהר המוזל בדרכנו אל קוכם. העיירה שוכנת בלב העמק על שתי גדות הנהר לרגלי גבעות מכוסות מכל עבר בכרמי ענבים מהם מייצרים מאות בשנים את היין המשובח שכה מאפיין את האזור ואף נעצור בייקב מקומי להסבר על התהליך וטעימת היין המעולה. נסייר בעיירה היפה, נראה את כיכר השוק והמזרקה, נר את המצודה המשקיפה מלמעלה ונשמע את סיפורה ולאחר מכן נשוב בנסיעה לארוחת צהריים בספינה ומנוחה קצרה. לאחר מכן,  נצא לסיור רגלי בקובלנץ, נראה מייד את האנדרטה והפסל גדול של הקיסר וילהלם הראשון. ממול – על הר, נמצא מבצר ארנברייטשטיין. נבקר גם בעיר העתיקה ונתרשם מהמבנים ההיסטוריים המעטרים את העיר. לעת ערב נשוב לספינה לארוחת ערב והמשך הפלגה.

יום 5 | 08.06 בופד – שייט על הריין הרומנטי – רודסהיים
בשעות הבוקר המוקדמות נעגון בעיירה בופרד. נצא לסיור בעיירה המקסימה והמטופחת, נטייל בין הרחובות, נחקור את הסמטאות ושוק האוכל בו תוכלו לרכוש ולטעום מוצרים מקומיים ויין איכותי ומשובח. בשעות הצהריים המוקדמות נשוב לספינה לארוחת צהריים ונמשיך בשייט באחד הקטעים היפים ביותר של הריין בין עיירות, כפרים, טירות וכרמים, באזור בו הוא מתעקל ונכנס לאזור קניוני. נחלוף על פני הצוק הנודע לורליי, שעליו נכתבו אגדות ושירים וביניהם שירו הידוע של היינריך היינה ונגיע לעגינה ברודסהיים. זוהי עיירת יין ציורית הנמצאת בעיקול הריין ומפורסמת בבתי היין שלה ובכרמים הציוריים המקיפים אותה מכל עבר. נצא לסיור בעיר ברכבת תיירים קטנה. לאחר מכן נטייל ברחוב הראשי, שם ניתן לטעום מיינות המקום. בתום הביקור נשוב לספינה לארוחת ערב ולינה.

יום 6 | 9.6  שפייר – היידלברג
הבוקר נגיע לשפייר ומיד לאחר ארוחת הבוקר נצא להיידלברג לסיור בעיר האוניברסיטאות העתיקה והיפה שהגרמנים שרים לה “I left my heart in Heidelberg”. נעלה באמצעות רכבת שיניים (רכבל) לטירה המשקיפה אל העיר ועל נהר הנקר החוצה אותה. בתום הביקור נשוב לשפייר, היא שפירא, שעם וורמייזא ומגנצא הידועות כקהילות שו”ם הינן הקהילות הוותיקות של יהדות אשכנז. ונבקר בבית הכנסת העתיק, נראה גם את הקתדרלה ונסייר בין רחובות העיר העתיקה. בשעות הצהריים נשוב לספינה לארוחת צהריים והמשך הפלגה.

יום 7 | 10.6 שטרסבורג
הבוקר נגיע לשטרסבורג בירתה של חבל אלזס עם עבר מפואר והווה משגשג ומודרני. גאוות העיר היא על אכלוס אחד ממרכזי השלטון החשובים ביבשת, הכולל את מועצת אירופה, בית המשפט האירופי לזכויות האדם ואחד מהבסיסים של הפרלמנט האירופאי.  ליבה של שטרסבורג ממוקם על אי בנהר והעיר מתרכזת למעשה סביב שתי כיכרות מרכזיות – כיכר קלבר וכיכר יוהאן גוטנבר,ג הנקראת על שמו של האיש שבעיר הזו המציא את הדפוס ושינה בכך את פני ההיסטוריה. את הסיור שלנו נתחיל בקתדרלה הנחשבת לאחת היפות בצרפת, חזיתה משופעת בפסלים מגולפים באבן שחלקם מתארים סצנות מהתנ”ך. בהמשך נעלה על רכבת תיירים לסיור מקיף בעיר במהלכו נבקר באזור צרפת הקטנה ונחווה את העיר מקרוב. נשוב לספינה בשעות הצהריים המאוחרות ובמהלך שעות הערב והלילה הספינה תמשיך בשייט לכיוון באזל.

יום 8 | 11.06 באזל – ציריך – תל אביב
בשעות הבוקר המוקדמות נעגון בבאזל, לאחר ארוחת הבוקר נפרד מספינת הנהר ונצא בנסיעה אל שדה התעופה שליד ציריך ונעלה על טיסתנו חזרה ארצה.

מחיר ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה תחתונה  מחיר לקומה אמצעית  תוספת לקומה עליונה    
           
           
           

* אין כפל מבצעים והנחות

המחיר כולל:
• טיסות אל על ישירות במסלול ת”א-אמסטרדם // ציריך-ת”א
• כלכלה – בספינה: פנסיון מלא = 3 ארוחות ביום
• עמדת קפה לשימוש אורחי הספינה 24 שעות ביממה ללא תשלום
• אוטובוס תיירים ממוזג
• סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם באוטובוס)
• כניסות לאתרים כמפורט במסלול
• מדריך מקצועי ומומחה מצוות תרבותו
• מדריכים מקומיים בהתאם לצורכי טיול
• טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו”ל (לא כולל טיפים בספינה)
• פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע-שבועיים לפני היציאה

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען
• הוצאות אישיות
• טיפ לצוות האוניה בגובה 10 € לאדם ליום
• טיפ למדריך הישראלי (נהוג 5 € או 6 $ לאדם ליום)
• כל מה שאינו מוזכר בסעיף “המחיר כולל”

הערות:
• המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
• ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימים וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול
• תוכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך יתכן שספינת הנהר תשנה במעט את מסלול השייט עקב גאות ושפל.
• לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
• כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.
תנאים ומידע כללי

ספינת הנהר “M/S Aurora” היא כלי שייט  שנבנה מחדש במהלך 2019 ורשום בהולנד, כולל חלונות:  “פרנץ’ בלקוני” בסיפון עליון המגיעים עד לתקרה, וחלונות הזזה בסיפון אמצעי שיכולים להיפתח לבריזה רעננה ולנופים מרהיבים משני צידי הנהר.
אורך: 110 מטר
רוחב: 11.5 מטר
4 סיפונים (העליון סיפון שמש}
עד 143 נוסעים
האזורים הציבוריים שלה כוללים:  אזור לובי / קבלה, מעלית, מרכז כושר קטן עם סאונה וג’קוזי, ספריה, מסעדה, טרקלין בר פנורמי יפהפה וסיפון שמש.
בחדרים: מיזוג אוויר, ארון, כסא ודלפק, מייבש שיער, כספת,  טלוויזיה, שירותים ומקלחת.
העישון אסור בספינה.
מבט על חדר בסיפון עליון ומתחתיו על חדר בסיפון אמצעי:

מחיר ביורו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 1  קומה 2 קומה 3 מדריך 
21.05.20 28.05.20 1,995 אירו 2,165 אירו  
תוספת ליחיד בחדר     520 אירו 680 אירו  

* אין כפל מבצעים והנחות
* נחיתה לפנות בוקר
 

2020-11-04T05:07:57+00:00