yes

שייט על נהר הריין מאמסטרדם לבאזל בספינת הנהר M/S Crucebelle

שייט על נהר הריין מאמסטרדם לבאזל

קוד טיול:  TRRE  ב ה כ נ ה
משך הטיול: 8 ימים
יציאה: יפורסם
מדינות: הולנד, גרמניה, צרפת, שוויץ 
ספינת נהר: Ms CRUCEBELLE 
סגנון:  שייט מאורגן כולל טיסות, העברות, פנסיון מלא בספינה, כל סיורי החוף והכניסות לאתרים עם מדריך בכיר ישראלי

הריין, הנהר הארוך ביותר במערב אירופה, זורם לאורך 1,233 קילומטר והוא בעל חשיבות גיאוגרפית, היסטורית וכלכלית. מקורותיו של הריין הם בהרי האלפים בשווייץ, חוצה אותה וממשיך משם לצרפת, אוסטריה והולנד, אך מזוהה בעיקר כנהר גרמני. סביבו נרקמו המיתוסים שעיצבו את רוחה של האומה, לאורכו נבנו עריה הראשונות של גרמניה ועל גדותיו נערכו הקרבות שחרצו את גורלה של המדינה. הריין שימש גם עורק התחבורה הראשי להובלת סחורות מגרמניה לנמלים ומשם אל מעבר לים.

חשיבותו האסטרטגית של נהר הריין פחתה במרוצת הדורות, אך ערכו הסמלי והפולקלוריסטי בעינו עומד. הריין מושך מטיילים רבים שנהנים ממרכזי התרבות שפרחו לאורכו. הם באים לכאן בהמוניהם – ברכב, על גבי אופניים או בשייט תענוגות. הנהר מתפתל בנוף קסום, לעתים רגוע ולעתים מסעיר. טירות עתיקות, ערים גדולות עם קתדרלות מפוארות ועיירות מנומנמות מתחלפות לסירוגין עם כפרים ציוריים, כרמים וגפנים וכרי דשא מוריקים, ואין במראה שלו דבר שיסגיר את עברו הסוער של האזור.

שיט בספינת נהר על הריין היא דרך נפלאה להתוודע לעריה העתיקות והמרתקות של גרמניה, להתענג על יינות טובים ואוכל משובח ומגוון, ולספוג מנה גדושה של תרבות ואמנות. הספינה המהווה עבורכם “מלון צף” על בסיס פנסיון מלא, מאפשרת ליהנות משילוב מנצח של טיול וחופשה נינוחה גם יחד.

יום 1 | 21.5 תל-אביב – אמסטרדם
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון נמריא בטיסת אל על סדירה לאמסטרדם. עם הנחיתה באמסטרדם, יחכה לנו אוטובוס תיירים ממוזג שייקח אותנו נמשיך לכפר זאנסה סחאנס (Zaanase Schans), ביקור בו נחזור בזמן אל הולנד של המאה ה-17 וה-18. נטייל בכפר הציורי ונבקר באחת מתחנות הרוח המפורסמות ונלמד את תפקידן של תחנות הרוח בהולנד לאורך השנים. משם נמשיך לחוות גבינות, נלמד על הגבינות המסורתיות. נמשיך בנסיעה על עבר כפר הדייגים וולנדם (Volendam). נאפשר זמן חופשי לארוחת צהריים. בדרכנו לספינה נסע דרך רחובותיה הציוריים של אמסטרדם ונראה את תעלות העיר היפהיפות המקיפות מכל עבר. נעלה לספינה ונתארגן בחדרים לקראת ארוחת ערב.

יום 2 | 22.5 אמסטרדם – עליה לספינה והתחלת השייט
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור פנורמי בנמל העתיק של אמסטרדם בליווי מדריכה מקומית, נראה את רובע התעלות והמבנים העתיקים ששימשו למסחר בעבר וגם את שוק הפרחים המקומי. בשעות הצהריים המוקדמות נשוב לאנייה לארוחת צהריים ותחילת הפלגה לכיוון גרמניה וקלן.

יום 3 | 23.5 קלן
בשעות הצהריים נעגון בנמל בקלן ולאחר ארוחת צהריים מפנקת באנייה נצא לסיור בעיר קלן (Cologne), הגדולה והעתיקה ביותר על גדות הריין והרביעית בגודלה בגרמניה. את הסיור נתחיל באתר המרכזי והבולט ביותר – הקתדרלה של העיר בעלת שני הצריחים, בניית הקתדרלה החלה במאה ה-13 ונמשכה כ-600 שנים. זהו המבנה הגותי השני בגובהו ומהמרשימים בעולם.  בהמשך נראה את “מעלות”, פסל סביבתי אשר עוצב על ידי הפסל הישראלי דני קרוון. נמשיך לכיכר העירייה הישנה ונבקר בשרידי רחוב היהודים הנמצאים לידה, שם נראה את שרידי המקווה היהודי במקום. בתום סיורנו נשוב לספינה להפלגה הצפויה אל נהר המוזל.

יום 4 | 24.5 קובלנץ – שייט על הריין הרומנטי – רודסהיים
קובלנץ שוכנת במקום מפגש נהר המוזל עם נהר הריין. מפגש נהרות הריין והמוזל בקובלנץ נקרא הפינה הגרמנית ובו אנדרטה ופסל גדול של הקיסר וילהלם הראשון. ממול – על הר, נמצא מבצר ארנברייטשטיין. עם ההגעה לקובלנץ נצא לסיור רגלי בעיר העתיקה ונתרשם מהמבנים ההיסטוריים המעטרים את העיר.
בהמשך נשוט באחד הקטעים היפים ביותר של הריין בין עיירות, כפרים, טירות וכרמים, באזור בו הוא מתעקל ונכנס לאזור קניוני. נחלוף על פני הצוק הנודע לורליי, שעליו נכתבו אגדות ושירים ובניהם שירו הידוע של היינריך היינה לרודסהיים נגיע אחר הצהריים. רודסהיים הנה עיירת יין ציורית, הנמצאת בעיקול הריין ומפורסמת בבתי היין שלה, ובכרמים הציוריים המקיפים אותה מכל עבר. נצא לסיור בעיר ברכבת תיירים קטנה. לאחר מכן נטייל ברחוב הראשי, שם ניתן לטעום מיינות המקום.

יום 5 | 25.5 מנהיים – היידלברג – שפייר
הבוקר נגיע למנהיים ומייד לאחר ארוחת הבוקר נצא להיידלברג לסיור בעיר העתיקה. נעלה באמצעות רכבת שיניים (רכבל) לטירה המשקיפה אל העיר ועל נהר הנקר החוצה אותה. נמשיך בנסיעה על עבר שפייר ושם גם נפגוש את הספינה. בשפייר נבקר בבית הכנסת והמקווה הצמוד אליו , שרידים לקהילה המפוארת ששהתה במקום משך מאות שנים ואשר יחד עם ורמייזא ומגנצא הרכיבו את קהילות שו”מ המהוללות. במידת האפשר נבקר גם בעיר העתיקה. נחזור לספינה לארוחת ערב ולינה. במשך הלילה תפליג הספינה לשטרסבורג.

יום 6 | 26.5 שטרסבורג
הבוקר נגיע לשטרסבורג בירתה של חבל אלזס עם עבר מפואר והווה משגשג ומודרני. גאוות העיר היא על אכלוס אחד ממרכזי השלטון החשובים ביבשת, הכולל את מועצת אירופה, בית המשפט האירופי לזכויות האדם ואחד מהבסיסים של הפרלמנט האירופאי. ליבה של שטרסבורג ממוקם על אי בנהר והעיר מתרכזת למעשה סביב שתי כיכרות מרכזיות- כיכר קלבר וכיכר יוהאן גוטנברג הנקראת על שמו של האיש שבעיר הזו המציא את הדפוס ושינה בכך את פני ההיסטוריה.את הסיור שלנו נתחיל בקתדרלה הנחשבת לאחת היפות בצרפת וחזיתה משופעת בפסלים מגולפים באבן שחלקם מתארים סצנות מהתנ”ך. בתום הסיר נעלה על רכבת תיירים לסיור מקיף בעיר במהלכו נבקר באזור צרפת הקטנה ונחווה את העיר מקרוב. נשוב לספינה בשעות הצהריים המאוחרות ובמהלך שעות הערב והלילה הספינה תמשיך בשייט לכיוון באזל.

יום 7 | 27.5 באזל – קולמר – פרייבורג
הבוקר נעגון בבאזל היא העיר השנייה בגודלה בשוויץ. לאחר ארוחת הבוקר ניסע מערבה ונחצה את גבול צרפת לביקור בקולמר, עיירה בונבוניירה, מהיפות בחבל אלזס, שם נטייל בין תעלות מים ובין מבוך של סמטאות עם בתים מתקופת ימי הביניים עם חלונות מעוטרים, בתי קפה רומנטיים והרגשה כאילו הגענו לעיר מתוך האגדות. נראה את הקתדרלה העתיקה הגותית של העיר שנבנתה כבר במאה ה- 19, ואת הבית המיוחד של כובען העיר משנת 1537 מבנה מגדלי בין שתי קומות ושם תצוגות ימי קדם. נמשיך בנסיעה קצרה על מעבר הגבול המשותף של גרמניה – צרפת – שוויץ ונבקר בעיר הסחר החופשית פרייבורג. מדובר בעיר עתיקה היושבת על משולש הגבולות בין המדינות ובסמוך ליער השחור. נראה את בית הכנסת ואת שער מרטין שהיה בעבר נקודת הכניסה הראשית לעיר ואזור המסחר. תוכלו ליהנות משיטוט ברחובות התוססים, ובשעות אחר הצהריים נשוב לבאזל לסיור קצר בו נראה את שפך הנהר וכמובן את המרפסת המפורסמת של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל. לעת ערב נשוב לאנייה לארוחת ערב ומנוחה.

יום 8 | 28.5 באזל – ציריך – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר נפרד מספינת הנהר ונצא בנסיעה אל שדה התעופה שליד ציריך ונעלה על טיסתנו חזרה ארצה.

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 1 תוספת לקומה 2 תוספת ליחיד בחדר בקומה 1 / 2 הערות מדריכים – 2 קבוצות
             
             
  • אין כפל מבצעים והנחות

המחיר כולל:
• טיסות אל על ישירות במסלול ת”א-אמסטרדם // ציריך-ת”א
• כלכלה – בספינה: פנסיון מלא = 3 ארוחות ביום, כולל יין מקומי ובירה.
• עמדת קפה לשימוש אורחי הספינה 24 שעות ביממה ללא תשלום
• אוטובוס תיירים ממוזג
• סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם באוטובוס)
• כניסות לאתרים כמפורט במסלול
• מדריך מקצועי ומומחה מצוות תרבותו
• מדריכים מקומיים בהתאם לצורכי טיול
• טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו”ל (לא כולל טיפים בספינה)
• פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע-שבועיים לפני היציאה

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען
• הוצאות אישיות
• טיפ לצוות האוניה בגובה 10 € לאדם ליום
• טיפ למדריך הישראלי (נהוג 5 € או 6 $ לאדם ליום)
• כל מה שאינו מוזכר בסעיף “המחיר כולל”

הערות:
• המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
• ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימים וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול
• תוכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך יתכן שספינת הנהר תשנה במעט את מסלול השייט עקב גאות ושפל.
• לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
• כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.
תנאים ומידע כללי

כפי ששמה מרמז, ה- “M/S Crucebelle” היא כלי שייט טוב ביותר שנבנה מחדש במהלך 2019, כולל חלונות “פרנץ’ בלקוני” המגיעים עד לתקרה בסיפונים אמצעיים ועליונים  ויכולים להיפתח לבריזה רעננה ולנופים מרהיבים משני צידי הנהר.
אורך: 110 מטר
4 סיפונים (העליון סיפון שמש}
עד 150 נוסעים
האזורים הציבוריים שלה כוללים אזור לובי / קבלה עם חנות קטנה וספריה, מסעדת גורמה משובחת, טרקלין בר פנורמי יפהפה וסיפון שמש מקורה חלקית.
בחדרים: מיזוג אוויר, ארון, שולחן וכסאות, כספת, טלפון, טלוויזיה, שירותים ומקלחת, מייבש שיער.
חדר בקומה אמצעית ובתמונה מתחת חדר בקומה עליונה:

מחיר ביורו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 1  קומה 2 קומה 3 מדריך 
21.05.20 28.05.20 1,995 אירו 2,165 אירו  
תוספת ליחיד בחדר     520 אירו 680 אירו  

* אין כפל מבצעים והנחות
* נחיתה לפנות בוקר
 

2020-11-04T05:12:01+00:00