yes

שייט על נהר הדנובה לשווקי חג המולד בספינה אמדיאוס סטאר

שייט על נהר הדנובה לשווקי חג המולד

קוד טיול:  TRDO  ב ה כ נ ה !
משך הטיול: 5 ימים
יציאה:  דצמבר 2021  
מדינות: אוסטריה, גרמניה
ספינת נהר: Amadeus Star
סגנון:  שייט נהרות מאורגן “הכל כלול”

הטיול המתוכנן יעביר אותנו אל אחת מהחוויות האותנטיות בעולם הנוצרי כולו ובערי גרמניה ובפרט – שווקי חג המולד. שווקים אלו הם הביטוי העממי והאותנטי ביותר של אווירת החג השוררת בערי אירופה ערב חג המולד וראש השנה. רחובות השווקים והככרות הראשיות של הערים מקושטים ומוארים להפליא בליווי אירועי רחוב מגוונים וססגוניים. נבקר בשווקים של וינה ולינץ’ באוסטריה ונירנברג שבגרמניה ונהנה מאירועי הערב שמתרחשים בכיכרות המרכזיים ובשווקים. נשלב את השייט בסיורים  בערים מרכזיות שבגרמניה

נהר הדנובה הנחשב לנתיב מים השני באורכו באירופה ( 2,860 ק”מ) מחזיק גם בשיא עולמי – הוא זורם בין 10 מדינות. הרבה ערים גדולות וחשובות שוכנות על גדות הנהר או בסמוך לו , ובהן ארבע בירות: וינה, ברטיסלבה, בודפשט ובלגרד, וכמובן ערים ועיירות רבות באוסטריה, סלובקיה, סלובניה, קרואטיה, סרביה וברומניה היושבות על שפת גדותיו או על אחד מיובליו. במשך יותר מ-2,000 שנים שימש נהר הדנובה כאמצעי תעבורה לצבאות רבים. החל מהאימפריה הרומית דרך הגותים, הסלאבים וההונים דרך הצלבנים, שנעו דרכו אל עבר ירושלים, וכלה במסעות הכיבוש של העות’מאנים עד שנבלמו במערכה על וינה בסוף המאה ה- 17.

במאה ה- 19 כאשר השפעת האימפריה העות’מאנית בבלקן נחלשה ואילו השפעת האימפריה הרוסית עלתה, השתלטו בהצלחה מדינות אירופה החזקות על הנהר, מצב שנשאר עד היום. מרכז אירופה היה האזור שבו התקיימה המורשת התרבותית של בית הבסבורג. רב-לאומיות, פלורליזם דתי ושפה בינלאומית אחת – גרמנית. זהו האזור שאותו זעזעה הרפורמציה הדתית של לותר, המלחמות של נפוליון, מאבקי השחרור הלאומיים, ופרץ היצירתיות של משוררים, מלחינים, סופרים וממציאים.

ב- 1992 חוברו נהר הריין, נהר המיין ונהר הדנובה ע”י גרמניה לתעלה אחת, מה שיצר נתיב מים באורך 3,500 ק”מ, אשר קצהו האחד בשפך נהר הריין שבים הצפוני וקצהו השני בשפך הדנובה בים השחור.

בשל כל אלו הוא משמש לאמצעי התעבורה העיקרי בין מרכז ומזרח אירופה, וגם מעודד את התיירות כאשר לצידו פורחים אזורי נופש, שבילי אופניים, שמורות טבע ופארקים לאומיים. הדנובה הכחולה נעה לאורך נופים עוצרי נשימה וכפרים ציוריים והגיוון בין כל המקומות בהם היא עוברת הוא שמעניק לה יופי מיוחד. זהו גם הנהר שלאורכו מתקיימים מסלולי קרוז הנהרות הפופולארים ביותר בעולם.

יום 1 │ת”א – מינכן – נירנברג – עליה לספינת הנהר
נטוס מתל אביב למינכן לאחר הנחיתה ניסע אל נירנברג העיר השנייה הגדולה בחבל בוואריה. העיר שנפגעה קשות בהפצצות בתקופת המלחמה הגדולה שופצה לחלוטין ומשלבת סגנון מודרני וחדיש לבין מרכז העיר העתיקה שעוד מזכיר ימים עברו. נערוך סיור פנורמי קצר בעיר ונראה את שווקי חג המולד, ואם הזמן יאפשר לנו לפני העלייה לאנייה נערוך סיור רגלי בשוק. בשעות אחר הצהריים יקבל אותנו צוות הספינה שתשמש לנו בימים הקרובים כמלון מהודר צף בנהר.

יום 2 | רגנסבורג
הבוקר נעגון בעיר רגנסבורג בגרמניה, מדובר בעיר הנמצאת על מפגש בין נהרות הדנובה לבין נהר הרגן (משם גם קיבלה את שמה) וכידועה כפלא יצירת בנייה עוד מתקופת ימי הביניים.
סיור החוף שלנו
בשעות הבוקר נפליג לעבר רגנבסורג. לאחר ארוחת צהריים מפנקת בספינה נצא לסיור ראשון. נתחיל את ביקורנו בקתדרלת סנט פטר, הכנסייה נבנתה עוד בשנת 1250 לספירה, ונחשבת למבנה הגותי המרשים ביותר בגרמניה כולה. במקום יש סדרת פסלים המתארת את סצנת הבשורה ומגוון חלונות ויטראז’ים מיוחדים ומקסימים מהמאה ה- 14. נמשיך ונסייר בין הרחובות העיר בסיור רגלי במרכז העיר ובין הכיכרות המרכזיות והמבנים האריסטוקרטיים. לעת ערב נשוב לספינת הנהר לארוחת ערב והמשך הפלגה.

יום 3 | פסאו – לינץ
בשעות הבוקר נעגון בפסאו שבבוואריה, הידועה גם בכינויה “עיר שלושת הנהרות” בה מתחברים נהרות הדנובה, האין והאילץ בנקודה אחת. לאחר ארוחת הבוקר נפרד מהאנייה ונצא לסיור ברחובות הציוריים ונראה את קתדרלת ה”דום”, את בית העירייה והתיאטרון. נכנס לביקור מרתק במוזיאון הזכוכית חלק מתוך קומפלקס עתיק של מבנים, כאשר במוזיאון קיים אוסף של למעלה מ- 30,000 פריטי זכוכית מתקופות שונות בהיסטוריה בניהם הבארוק, הרוקוקו ועוד. בתום הביקור נעצור לארוחת צהריים אשר לקחנו מהספינה (Lunch Box). ונצא בנסיעה לעבר הגבול האוסטרי ונגיע ללינץ’. לינץ, העיר השלישית בגודלה באוסטריה, זכתה ב- 2009 בתואר בירת התרבות של אירופה הודות למורשת ארוכת שנים של אמנות, מוסיקה ואדריכלות. מוצרט הקדיש לה סימפוניה שלמה (מס’ 38) אותה כתב הגאון ב- 4 ימים, בטהובן סיים כאן את הסימפוניה השמינית וכאן נולד וגדל אחד מגדולי מלחיניה של אוסטריה – אנטון ברוקנר. נערוך סיור פנורמי בעיר העתיקה, נעצור בכיכר המרכזית ובסמוך לקתדרלת סט. מארי, נמשיך בסיור קצר נמשיך ונטייל רגלית בחזרה לספינה אשר מחכה לנו בנמל. ארוחת ערב ולינה בספינה.

יום 4 | וינה
גם ביקור של שבוע בוינה לא יספיק כדי לגלות את כל מכמניה. אדריכלות ותרבות יצאו ממנה והתפשטו לכל רחבי תבל, כמו גם נוכחות מלחיניה הידועים – שטראוס, מוצרט, בטהובן ואחרים שפעלו כאן. כל אלה הביאו את אונסק”ו להכריזה כאתר מורשת עולמית.
ואל נשכח כי בעיר היפה והנעימה הזו הומצא הקונספט של בתי קפה כמקום מפגש תרבותי וחברתי.
סיור החוף שלנו
בשעות הצהריים הספינה שלנו תגיע לוינה – בירת הואלסים. נתחיל בביקור באתר האמנותי שהקים גדול אדריכליה של אוסטריה בעידן המודרני – הונדרטוואסר. נמשיך לאורך ה- Ring, נעצור להתרשם מ-Burghof ונפלס את דרכנו במדרחוב המפורסם של אירופה Koertnerstrasse כדי לבקר בקתדרלה המפוארת של העיר Stephansdom, מלאכת מחשבת של הסגנון הגותי המאוחר. נמשיך לביקור מודרך בארמון שיינברון, המשמש כיום כמוזיאון, נחשב לאחד היפים ביבשת אירופה ונכלל ברשימת אונסק”ו של אתרי התרבות שיש לשמרם. הארמון, שהיה “הבית הלבן” של אירופה לכל אורך שלטונה של שושלת הבסבורג האוסטרית, זכה לארח בין כתליו את נפוליאון וכל מנהיגי המעצמות של התקופה. יש בו 1,440 חדרים, שרק מעטים מהם פתוחים לקהל הרחב ומשקפים את חיי היום יום של בית המלוכה. החדרים גדושים במוצגים מרהיבים כגון כלי אוכל יקרים לסוגי אירוח שונים, חדר השינה של הנסיכה אליזבת, הלא היא “סיסי”, “חדר הכושר” שלה ועוד.
נחזור לספינה לארוחת ערב ולינה.

יום 5 | וינה – תל אביב
בשעות הבוקר המוקדמות לאחר ארוחה בספינה נפרד לשלום ונצא בנסיעה קצרה לשדה התעופה הבינלאומי בוינה לטיסת אל על ישירה חזרה ארצה. נחיתה בשעות הצהריים המוקדמות בישראל.

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

המחיר כולל:
• טיסות אל על סדירות  בנתיב תל אביב – מינכן //  וינה – תל אביב 
• מיסי נמל ובטחון
• 4 לילות (5 ימים) שייט על ספינהת הנהר  Amadeus Star
• כלכלה על בסיס פנסיון מלא – 3 ארוחות במסגרת השייט
• תוכנית מלאה ללא סיורי בחירה
• כניסות לאתרים על פי התכנית
• אוטובוס תיירים חדיש וממוזג
• מדריך מקצועי מצוות תרבותו
• מדריכים מקומיים במידת הצורך
• טיפים לנותני שירותים בחו”ל (למעט טיפים בספינה)
• מפגש קבוצה לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען
• טיפ לצוות האוניה בגובה 10 € לאדם ליום (חובה על פי כללי חברות השייט)
• הוצאות אישיות
• טיפ למדריך הישראלי
• כל דבר שאינו מוזכר בסעיף “המחיר כולל”

הערות
• המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
• ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימים וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול 
• תוכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך יתכן שספינת הנהר תשנה במעט את מסלול השייט עקב גאות ושפל. 
• לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
• כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.
תנאים ומידע כללי

השיט יתבצע בספינת הנהר Amadeus Star

נתונים טכניים:
השקה:
2019
רישום: גרמניה
אורך: 135 מ’
רוחב: 11.4 מ’
סיפונים: 4
חדרים / סוויטות: 70 / 12
מקסימום נוסעים: 164
שטח חדר: 17.5 מ”ר
איבזור החדר: הכולל מיזוג אוויר, כספת, טלוויזיה, מקלחת ושירותים, מייבש שיער, ארון, שולחן, כסא, טלפון.
בספינה יש מעלית, חדר כושר, מספרה, חנות, לאונצ’-בר, חדר אוכל, מרפסת וסיפון שמש.
ארוחת בוקר – מזנון חופשי
ארוחות הצהריים והערב בהגשה À la carte
המטבח בספינה מציע תפריט בינלאומי.
וכנהוג באירופה, כל השתיה היא בתשלום.
קפה/תה ועוגה בשעות אחר הצהרים מוגשים בלאונץ’ בר.
בילוי ערב: מוסיקה חיה ורחבת ריקודים 
עישון: אסור בכל שטחי הספינה למעט בסיפון השמש העליון.

מחיר ביורו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 1  קומה 2 קומה 3 מדריך 
24.11.19 29.11.19 1645 יורו 1,795 יורו נאשי טל
תוספת ליחיד בחדר     250 יורו 300 יורו  

* אין כפל מבצעים והנחות

2021-06-29T10:06:07+00:00