yes

טיול לדורדון-פריגור ועמק לוט – הכפרים היפים של צרפת

דורדון-פריגור - טיול יבשתי אל חבל הארץ הכפרי והיפה של צרפת, עמק הלוט ומערת האדם הקדמון, טולוז הוורודה

קוד הטיול: TGDO 
משך הטיול: 8 ימים
יציאה: 6 בספטמבר 2022
חזרה:  13 בספטמבר 2022
מדינות: צרפת
אזורים: דורדון-פריגור, עמק הלוט וטולוז הוורודה
סגנון: טיול יבשתי 

 

  • טיול יבשתי באחד מאזורי הטיול המלהיבים והיפים בצרפת.

  • תוכנית הטיול ממצה ביסודיות את שפע האטרקציות באזור ועושה זאת בקצב נינוח ומהנה.

  • מדריך בכיר ומומחה לאזור.

מפה

חבל הארץ אוקסיטניה בצרפת, הגובל בעמק הדורדון, מציע משהו לכל אחד. טבע ונופים, אתרים ארכיאולוגיים, ערים היסטוריות, כפרים ציוריים, אוכל מקומי ויין משובח – מכל אלה יש באזור ובשפע. למסע ההיכרות שלנו עם חבל הארץ הזה, בחרנו בשלושת אזורי טיול שאסור להחמיץ: עמק דורדון-פריגור, עמק הלוט והפירנאים.

עמק הדורדון
הסופר האמריקאי הנרי מילר תאר בביקורו את הדורדון במילים הבאות:
“גם הצצה בלבד בנוף המדהים הנפרש מהמצוקים היא משהו שעליך להיות אסיר תודה עליו לשארית חייך…זהו המקום הקרוב ביותר לגן העדן…”
לָה בֶּל פְרַאנס (צרפת היפה) לא הגיעה להיות יעד הטיולים מספר אחד בעולם (90 מיליון תיירים), לחינם! אבל עם שפע כזה של עושר באזורי טיול, איך מתחילים לבחור?
הנה כמה סיבות משכנעות מדוע מטיילים שרוצים את הכל יכולים לפנות היישר אל עמק הדורדון. שם מחכה לכם מצבור מדהים של עיירות וטירות עתיקות (למעלה מ- 1000), כפרים תלויים על מצוקים, ארמונות ומבצרים, מערות נטיפים, אתרים פרהיסטוריים מהחשובים בעולם, גנים תלויים, עמקים ירוקים, נהרות שוצפים וקניונים.

עמק הלוט
עמק הלוט ממוקם בשכנות לדורדון-פריגור ויש האומרים שאינו נופל ממנו כלל אבל אינו מוכר בקרב תיירים ישראלים. שישה כפרים ועיירות בחבל, תופסים מקום של כבוד ברשימת 100 הכפרים היפים של צרפת. נופים מרהיבים, היסטוריה מעניינת, כפרים קטנים וערים ימי-ביניימיות לאורך נהר הלוט.
אחת האטרקציות הבולטות בעמק היא שרשרת של ישובים המכונים באסטיד (Bastide), סוג של “התנחלות” ימי-ביניימית. מדובר ביישוב עירוני מבוצר, שהקימו אצילים בחסות מלכי אנגליה, כדי לפתֵח כלכלית את האזור סביב היישוב, ולהגן עליו באמצעות חיל-מצב קבוע. לישובי הבסטיד היה תפקיד חשוב במלחמת מאה-השנים (אנגליה מול צרפת), זו שהשפיעה עמוקות על תרבות האזור.

בירת האזור, היא טולוז היא עיר המפורסמת ביותר בזכות הבתים הוורודים, מפעל התעופה איירבאס ותעלת דו-מידי המחברת בין האוקינוס האטלנטי לים התיכון. מפעל הנדסי כביר מהמאה ה-17, אתר מורשת עולמי של אונסקו.

יום 1 | תל אביב – טולוז – סרלה
טיסה לטולוז ומיד עם הנחיתה ניסע צפונה לסרלה (Sarlat), עיר קטנה ומקסימה השוכנת בעמק הדורדון. נלון בה בשלשת הלילות הבאים.
ארוחות: ערב (צהרים-בטיסה)
לינה: סרלה

יום 2 | סרלה ושוק האיכרים – עמק הדורדון: בינאק – לה רוק גז’אק – דום
היום יוקדש לעמק הדורדון הפסטוראלי, לעיירות מבוצרות וכפרים ציוריים ונכיר את אחד האזורים היותר אהובים על הצרפתים. נתחיל את היום בביקור בסרלה עצמה הנחשבת לפנינת הדורדון ודרום מערב צרפת בכלל. נבקר בשוק האיכרים המפורסם של העיירה ואחד הנחשבים בצרפת כולה ונהנה מהמראות ומטעמיו. נמשיך לסייר בעיר העתיקה והשמורה, בסמטאות הציוריות והכיכרות העתיקות.
מכאן ניסע לאורך נהר הדורדון (Dordogne) , לביינאק (Beynac), מבצר אדיר הצופה על העמק כולו. נמשיך לביקור בלה רוק גז’אק (La Roque Gageac), כפר היושב על שפת הנהר למרגלות מצוק תלול. נשוט בסירות נהר על הדורדון ולאחר מכן נטפס עם האוטובוס, ועם “רכבת” מיוחדת ל”בסטיד” (“התנחלות” מבוצרת שהקים אציל) ושמו דום (Domme). דום מסווג כאחד הכפרים היפים ביותר בצרפת ותופס מיקום נהדר גבוה מעל נהר הדורדון ממנו נשקף נוף מרהיב.  סיום נהדר ליום נפלא.
ארוחות: בוקר
לינה: סרלה

יום 3 | נקרת השטן (תהום פאדיראק) – רוק אמדור – סרלה
ניסע ל”תהום פאדירק” (Gouffre de Padiraque) או בשמה המוכר יותר, ניקרת השטן – מערה קרסטית מדהימה, שבתחתיתה, בעומק של כ-100 מ’ זורם נהר תת קרקעי. נרד במדרגות ובמעלית. נשוט בנהר ונסייר בין חללי המערה האוצרים בתוכם אגמים תלויים מוקפים בנטיפים וזקיפים.
משם נמשיך לרוקאמדור (Rocamadour), כפר מבוצר התלוי על צוק אדיר, כשמעליו כנסיות וארמון. נרד ברגל לאורך המצוק התלול, דרך כנסיות ומנזרים דבוקים לסלע המשחזרים את הויה דולורוזה, אל העיירה השוכנת מתחת לצוקים ומעל העמק היפה. מיליון תיירים בשנה, לא יכולים לטעות!
ארוחות: בוקר
לינה: סרלה

יום 4 | עמק הלוט: קאהור – מערת האדם הקדמון – סן סיר לה-פופי – רודז
הבוקר ניפרד מעמק הדורדון ונקדיש את היום לעמק הלוט הפסטורלי.  ניסע לקאהור (Cahors), עיר המוקפת כמעט מכל עבריה בנהר הלוט, ונעלה על גשר ולנטרה, שריד מרשים ביותר למלחמת 100 השנים. נמשיך לביקור במערת האדם הקדמון, פש מרל (Pech Merle), המפורסמת בציורי קיר של ממותות וביזונים, טביעות כף יד אדם בשחור ובאדום. משם ניסע לאורך הנהר לסן סיר לה-פופי (St cirq lapopie) כפר תלוי המשקיף על נהר הלוט, נשוטט בכפר העתיק והיפהפה שנבחר ע”י הצפרתים ככפר היפה והאהוב ביותר. נסיים בנסיעה לרודז, עיר קטנה השוכנת במסיף סנטראל (הרמה המרכזית) בגובה של כ-550 מ’, בליבה של שמורת טבע ואזור כפרי יפהפה, ובה נלון בשלשה הלילות הבאים.
ארוחות: בוקר, ערב
לינה: רודז

יום 5 | קניון הטארן – גשר מיו
יום שכולו טבע. ניסע לאורך ערוץ הטארן. כביש צר ומתפתל בנופי בראשית. נעצור מדי פעם לתצפיות, נשכשך רגלינו במי הנהר הזורמים בשצף קצף. נבקר בעיירה סנט אנימי, עיירה קסומה היושבת ממש על גדות הנחל. נמשיך וניסע לאורך נחל הטארן, ונצפה על הגשר החדש והמדהים שנבנה מעליו, גשר מיו (Millau) – פלא הנדסי ויצירה ארכיטקטונית מדהימה. לקראת ערב נחזור לבית המלון.
ארוחות: בוקר
לינה: רודז

יום 6 | פיז’אק (מוזיאון שאמפוליון) – קונק – רודז
נתחיל את היום בנסיעה לפיז’אק, עיר הולדתו של שמפוליון, מפענח כתב החרטומים (הרוגליפים). נבקר במוזיאון המציג את התרבות המצרית ואת הליך פענוח כתב הרוזטה. לאחר הביקור, ניסע אל קונק (Conques), עיירה השוכנת במסיף סנטראל, עם בתים משומרים להפליא מימי הביניים, והיתה נקודת עצירה בדרך הצליינים לסנטיאגו דה קומפוסטלה  ונבקר בכנסיה המרשימה.  מעל הכניסה הראשית לכנסיה, בטימפנום – תבליט מרשים של יום הדין האחרון המזהיר את החוטאים בפני הגיעם לגיהנום ומברך את הצדיקים שיזכו להיכנס בשערי גן העדן…
נמשיך בנסיעה בשמורת הטבע, בין כפרים קטנים ועיירות השוכנות על שפת נחלים, חזרה לרודז. נבקר במוזיאון לאמנות מודרנית המציג את עבודותיו של בן המקום, פייר סולאג’ הצייר הצרפתח החשוב ביותר בן זמננו (הציורים השחורים).
ארוחות: בוקר
לינה: רודז

יום 7 | קורד סור סייל – אלבי – ההר השחור – קרקסון – טולוז
ניפרד מרודז וניסע דרומה לקורד סור סייל שכשמה כן היא, קורד שמעל השמיים. זהו כפר מבוצר (בסטיד) הניצב בראש גבעה ומשקיף אל העמק שמתחתיו. נטפס אל הכפר העתיק בעזרת רכבת תיירים קטנה ונטייל ברחובות הציוריים עם הבתים השמורים מהמאה ה-15, ונבין מדוע זכה הכפר להימנות בין “הכפרים היפים של צרפת”. מכאן נמשיך לאלבי, עיר הולדתו של הצייר האומלל טולוז לוטראק, נבקר בארמון הבישוף שהפך למוזיאון המוקדש לאמן והאוצר רבות מיצירותיו המפורסמות, ובקתדרלה המדהימה הסמוכה אליו. נמשיך וניסע דרומה, תוך שאנחנו מטפסים וחוצים את “ההר השחור” בכביש הררי המתפתל בתוך יער צפוף, אזור שהוא שמורת טבע יפה וגדולה, ונעשה את דרכנו לקרקסון (Carcassonne). זוהי עיר מבוצרת בקרבת הגבול עם ספרד, שהוכרזה כאתר מורשת עולמית. נראה את המבצר היפה והגדול במבצרי אירופה, נסייר בסמטאות הציוריות וברחובות הצרים בין החומות והמגדלים. נסיים בנסיעה קצרה לטולוז, העיר הוורודה.
ארוחות: בוקר, ערב
לינה: טולוז

יום 8 | טולוז – תל אביב
טולוז הוורודה בשל הלבנים האדומות של בנייניה. סיור קצר בעיר בהתאם לשעת הטיסה. ניסע לנמל התעופה של טולוז ממנו נטוס חזרה לארץ .
ארוחות: בוקר

  • 8 ימים בעמק הדורדון, עמק הלוט וטולוז
  • טיול עומק לאחד מאזורי הטיול המלהיבים והיפים בצרפת.
  • תוכנית הטיול ממצה ביסודיות את שפע האטרקציות באזור ועושה זאת בקצב נינוח ומהנה.
  • טיסה ישירה לטולוז, שהות של 3 לילות בסרלה וברודז בכל מלון ולילה אחרון בטולוז. 
  • מדריך ומומחה בכיר לאזור.

המחיר כולל:
•  טיסות 
•  מסי נמל, מס בטחון והיטל דלק
•  בתי מלון 4 כוכבים
•  כלכלה – על בסיס ארוחות בוקר + 3 ארוחות ערב
•  כניסות לכל האתרים ופעילויות לפי התוכנית
•  אוטובוס תיירות ממוזג לכל העברות וסיורים.
•  מדריך ישראלי מומחה לצרפת
•  מדריכים מקומיים בהתאם לצורך
•  תשר לנותני השירותים בחו”ל (למעט למדריך הישראלי בטיול)
 • מפגש קבוצה בזום לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:
•  ביטוח בריאות הכולל סעיף קורונה ומטען
•  שינויים במחירי מיסי נמל, היטל ביטחון ותוספת דלק (התייקרויות דלק אחר 1.1.22).
 • תשר למדריך הישראלי
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף “המחיר כולל”

תנאי תשלום:
*  דמי הרשמה על סך 250 אירו לנוסע עם ההרשמה והנכללים במחיר הטיול.
*  עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
*  ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
*  התשלום לפי שער המחאות והעברות.

טיולים בתקופת “הקורונה”:
הטיולים מיועדים למחוסנים בלבד היכולים להנפיק תעודת קורונה המיועדת לחו”ל (לא תו ירוק ישראלי) ושעשו ביטוח בריאות הכולל סעיף קורונה.

יובהר ויודגש כי כל עוד מדינת היעד מקבלת תיירים ומתקיימות טיסות למדינת היעד, הטיולים ייצאו כסדרם.

דמי הביטול המפורטים בסעיף “מחירים” והטופס ההרשמה, יהיו תקפים גם במקרים בהם הנוסע יחלה בקורונה ו/או תחול עליו חובת בידוד וכן גם במקרים בהם תהא חובת בידוד לנכנסים לישראל, ו”משבר הקורונה” לא יהווה עילה לפטור מדמי ביטול.

כאמור, על הנוסע חלה חובה להצטייד (מוקדם ככל הניתן) על חשבונו, בפוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל, הכוללת גם סעיף קורונה. סעיף זה הוא חובה.
“תרבותו” ממליצה לכל נוסעיה לרכוש גם ביטוח המכסה כל הכיסויים המקובלים וההרחבות המוצעות ע”י חברות הביטוח (לרבות הטסה רפואית)
וכן ביטוח נגד ביטול מכל סיבה שהיא המכסה את כל העלויות והנזקים העלולים להיגרם בטיול, לרבות עקב ביטול ו/או הפסקת ו/או קיצור הטיול ו/או שינויים בו, ו”תרבותו” לא תהיה אחראית כלפי הנוסע (או חברת הביטוח שלו), בכל אופן שהוא, בקשר לכל עלות ו/או נזק (לרבות חובת הנוסע לשלם דמי ביטול) בקשר לעניינים כאלה.

ההתנהלות בטיסות ובמדינות היעד תהנה בכפוף להוראות שיחולו באותה עת לגבי טיסות ו/או שהות במדינת היעד (חובת חבישת מסיכות, שמירת מרחק וכו’). חלה חובה על הנוסע לנהוג ולציית לחוקים ולהחלטות חברות התעופה והרשויות המקומיות.
על הנוסע חלה החובה לבדוק עוד בטרם הרשמתו לטיול את תנאי הטיסות והכניסה למדינת היעד והשהות בה וזאת באמצעות אתר משרד החוץ הבריאות ורשות שדות התעופה וכו’. כל מדינה ותנאיה השונים.

יובהר כי הנחיות הקורונה משתנות ממדינה למדינה ומחברת תעופה לחברת תעופה וכן משתנות מעת לעת ולכן חלה החובה על הנוסע בטרם נסיעתו להתעדכן ולפעול עפ”י ההנחיות התקפות לאותו מועד.

יודגש כי “תרבותו” לא תהא אחראית לכל נזק שייגרם לנוסע בעקבות אי השתתפותו בטיול או בעקבות מגבלות שונות שיחולו על הנוסע.

 נא לקרוא:  תנאים כלליים וגילוי נאות

מחיר באירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר הערות    
06.09.22 13.06.22 2,195 € קבוצה סגורה    

 

2022-07-28T16:27:53+00:00