כתבות

טיול לאקוודור ואיי גלפגוס מה חשוב לדעת

טיול לאקוודור ואיי גלפגוס מה חשוב לדעת אקוודור היא אחת המדינות המרהיבות בדרום אמריקה המשלבת בין ערים קולוניאליות ליערות טרופיים, שמורות טבע מהיפות בשפת האוקיינוס השקט. יש יותר מיני ציפורים באקוודור מאשר בכל מדינה דרום אמריקנית אחרת , שווקים תוססים, תרבות חיים אותנטית, נופים עוצרי נשימה של האמזונס, לגונות, הרי געש, סביבות וולקניות. חלום דרום אמריקאי.

[…]

חיות מעניינות באיי גלאפגוס

חיות מעניינות באיי גלאפגוס

קשה להתחרות עם המבחר המסחרר של בעלי חיים ייחודיים החיים בחופשיות ובהרמוניה עם הטבע באיי גלאפגוס.
לא בכדי ביסס צ'רלס דרווין, אבי תורת האבולוציה, על מחקר מעמיק באיי גלאפגוס את תורת האבולוציה ואת תיאוריית הבררה הטבעית. מגוון מינים אנדמיים תוכלו לראות רק באזור האיים ולא באף מקום אחר בעולם. הנה 5 חיות מעניינות שקבעו כאן את משכנן.

איגואנה ימית

איגואנות […]

אתרי חובה בגלאפגוס

אתרי חובה בגלאפגוס – מומלץ לקרוא לפני שייט לאיי גלפגוס

ממפגש עם חיות בר בסביבתן הפראית דרך מפרצים מסתוריים, מכתשים וולקניים ועד אגמי מלח מרהיבים ואוצרות במעמקים. מספר מקומות שאסור לפספס במהלך טיול מאורגן באיי גלפגוס.

The MSC Preziosa[…]

הפירמידות של גוימאר

הפירמידות של גוימאר

בשנת 1998 נפתח לראשונה לציבור אתר ארכיאולוגי שבו ממצא מרתק ומיוחד – בעיר גוימאר שבאי טנריף, אי המשתייך לקבוצת האיים הקנאריים,נחשפו שש פירמידות עשויות מאבני בזלת  שנבנו ללא שימוש במלט, ככל הנראה מתוך תשע פירמידות שנבנו בסך הכל. המקום מכונה הפארק האתנולוגי של גוימאר והוא פרי יוזמתו של ת'ור היירדאהל, הרפתקן וחוקר נורבגי, שהגיע ב-1990 לאיים בעקבות מאמר […]

טנג'ונג פוטינג

טנג'ונג פוטינג והאי בורנאו

האי בורנאו, המכונה באינדונזיה קאלימאנטאן, הוא האי השלישי בגודלו בעולם, גדול יותר אפילו מטקסס. 73% מהאי משתייך לאינדונזיה, והוא משופע בבעלי חיים ובצמחיה נדירים. באזור זה מצויה גם שמורת טנג'ונג פוטינג, פנינת טבע נדירה שמחכה למטיילים בעלי הרוח ההרפתקנית לחזות בג'ונגל פראי ובנופים שלצערנו נעלמים מן העולם בקצב מדאיג.

האי <a href=[…]

באלי – המדריך המלא

באלי – המדריך המלא

באלי, האי האקזוטי שמשתייך לאינדונזיה, הוא גם "אי" של תיירות בלב מדינת ענק מוסלמית, שמושך אליו תיירים רבים מהמערב שנמשכים לאווירה הפתוחה והמתירנית, השונה כל כך מזו שבמדינת האם. למעשה, התיירות על נגזרותיה משמשת מקור ל-80% מהכנסות האי.

באלי הוא אמנם אי צפוף – בשטח של כ-5,700 קמ"ר, מצטופפים להם כ-4.2 מיליון בני אדם, צפיפות כפולה […]

איי לופוטן

איי לופוטן

איי לופוטן, הנמצאים בחוג הארקטי ומשתייכים לנורבגיה, נחשבים למקום שבו התפתחה לראשונה התרבות הצפון נורבגית, בעידן הוויקינגים לפני כאלף שנה.

מי שיבקר בבורג, אתר ארכיאולוגי מימי הוויקינגים, יוכל לחזות במוזיאון ייחודי שעוסק באותו עידן. מוזיאון לופוטר נמצא למעשה בתוך מבנה שנתגלה בשנת 1983, 83 מטרים אורכו, ששימש כביתו של אחד ממנהיגי הוויקינגים. המוזיאון פתוח בחודשים מאי עד ספטמבר ובו […]

חוויית הצלילה בזנזיבר

צלילה בזנזיבר

אפריקה בדרך כלל מייצרת, מנקודת מבט תיירותית, תמונה של בעלי חיים בסוואנה או באחד הג'ונגלים, תמונה החביבה במיוחד על צלמי הטבע של נשיונל ג'יאוגרפיק. אולם לאפריקה, וליתר דיוק למדינות מסוימות כמו טנזניה, יש גם חופים מדהימים ועולם קסום שנחבא לו מתחת לפני הים.

ובחיפוש אחר אתרי הצלילה היפים ביותר, לזנזיבר יש לא מעט מה למכור. מנעד אתרי הצלילה בזנזיבר […]

נדידת הגנו הגדולה צפונה

נדידת הגנו הגדולה צפונה

הסרנגטי. שמורת הטבע מהמפורסמות באפריקה ובעולם כולו. 30 אלף קמ"ר שטחה, פי 1.5 משטח מדינת ישראל, היא ביתם של מיליוני בעלי חיים, טורפים, אוכלי נבלות וצמחוניים. בהס"כ חיים בשמורה כ-70 סוגי יונקים וכ-500 סוגי ציפורים. השמורה משתרעת ברובה על צפונה של טנזניה וכן חלקה מצוי בדרום מערב קניה, בארץ המסאי.

אחד מהמאפיינים המוכרים ביותר של הסרנגטי הוא […]

הטורפים של טנזניה

הטורפים של טנזניה

ריבוי השמורות והמרחבים בטנזניה, 20% מסך זני בעלי החיים באפריקה כולה והכמות האדירה של חיות כגון זברות, גנו וצבאים, מעניקה לקרניבורים שמקרב בעלי החיים בטנזניה פרנסה בשפע. הכירו את הבולטים שבהם.

ספארי בטנזניה ספארי בטנזניה

האריה הטנזני מכונה גם אריה מסאי על שום בני המסאי החיים באזורי הגידול שלו. בעבר […]