yes
אודות2021-10-13T04:34:36+00:00

ההדרכה

זהו המאפיין הבולט ביותר כאשר אתה נוסע בטיול תרבות. את הטיול מוביל מומחה בעל ידע רחב ועמוק ביעד אליו נוסעים, לפעמים הם אנשי אקדמיה, עיתונאים, סופרים, אוצרי אמנות וחוקרים. מומחי תוכן אלו יודעים לקחת יעד ובעזרת הכנה טובה ותכנון נכון יודעים להחיות אותו עבורכם. הם יהיו אתכם לאורך כל הטיול, והם זמינים לענות על שאלותיכם בכל עת.

הם נבחרים לא רק בזכות הידע שלהם, אלא גם ביכולתם להעביר את הידע הזה לקהל הרחב והסקרן. ההנחיה שלהם היא להאיר ולעורר דו שיח מעשיר עם המטיילים ולא רק ליידע אותם. הם גם צריכים להיות חברים-למסע טובים.

המרצים נבחרים דרך המוניטין שלהם, ראיון אישי וניסיון של החברה איתם. בערבים, בדר"כ, מתקיימות הרצאות המכינות את המטיילים לנושאים של היום הבא. בטיולים בהם נדרש הדבר, ניתנות גם הרצאות על ידי מרצים אורחים מקומיים, מה שמעשיר ומשפר את חווית הטיול.
מצטרף נוסף לצוות, במקרים מסוימים, יהיה מלווה לוגיסטי מיומן, המשחרר את המרצה ממטלות שוטפות..

מסלולי טיול מקוריים, שתוכננו בקפידה

המסלולים בטיולי תרבות שונים במקרים רבים מהטיולים המאורגנים הסטנדרטים. הם חותרים למקוריות יעדים, בעלי דמיון, מתוזמנים ומאוזנים היטב מבחינת ידע ובילוי. מחקר מעמיק וסיור מקדים בכל יעד מאפשר לבנות לו"ז המכסה היטב את הנושא אבל משלב גם תשומת לב קפדנית לעניינים מעשיים על מנת להבטיח חוויה מעשירה וחלקה.

רבים מהטיולים משלבים הסדרים מיוחדים וכניסה למקומות שבדרך כלל אינם פתוחים למטיילים בודדים, או שהם סגורים לקהל הרחב בשעות שקבוצת טיול תרבות תבקר בהם. מארגני טיולי תרבות מתאמצים ללא הרף להעלות את רף איכות הטיול בכל פרמטר, מעל הסטנדרטים והשירותים בטיולים מאורגנים.

לנסוע עם חברים חדשים

בכל טיול תרבות, אתם בחברת מטיילים אחרים החולקים איתכם את התשוקה להעמיק ללמוד ולחקור את המקומות בהם אתם מבקרים, מזוויות שונות. מניסיוננו, התשוקה הזו היא מכנה משותף מספיק חזק כדי לייצר על בסיסה חברויות חדשות זמן רב אחרי שהטיול הסתיים.

about_half

נוחות בעת הטיול

ברור שנוחות מדורגת גבוה בין הקריטריונים של חברות טיולי התרבות. בתי המלון נבחרים בזהירות רבה.
רוב בתי המלון הנבחרים דורגו כ- 4 כוכבים, כמה מהם 5 כוכבים ומיעוטם תלויי-מקום  – 3 כוכבים. כולם נחקרו מראש וברבים מהם התאכסנו חברי הצוות ו/או מישהו מהחברה המארגנת. קורה לא אחת שמלונות נדחים בעקבות הבדיקות הללו.
שיקול חשוב הוא מיקום המלון. לטיול מבוסס עיר, יש עדיפות גבוהה למרכזים ההסטורים שלה, בכל מקום שזה לא מתנגש עם הקריטריון של בחירת מקום שקט למטיילים.

בכל מקום שזה אפשרי, נבחרים זמני יציאה נוחים של הטיסות.

כושר וגיל

כאמור, רוב המשתתפים בטיולי תרבות הינם בגילאי 50, 60 ומעלה ועובדה נלקחת בחשבון בעת תכנון הטיול. המסלול נקבע כך שמרחקי ההליכה יעמדו בקריטריונים של אנשים מבוגרים אך בריאים. ייתכן בהחלט שתצטרכו מידי פעם לטפס על מדרגות למבנים עתיקים או לעלות לתלי עתיקות, אבל ככלל המאמץ הגופני בטיולים אלו אינו גדול.

למרות זאת, אם יש לך ספקות לגבי היכולת שלך להתמודד עם המאמץ הגופני, אל תהסס לשאול את המארגנים מראש.

האם הטיולים הללו מתאימים לכולם?

סגנון הטיול הזה מתאים במיוחד לאנשים סקרניים, חקרניים וכאלו המפיקים הנאה מאתגרים אינטלקטואלים.
סגנון זה מיושם אצלנו גם בקרוזי נהרות וגם בטיולים יבשתיים. בשנים החולפות קיימנו "טיולי תרבות" משובצים בצוותים אשר כללו מומחים בתחום המוסיקה הקלאסית, אמנות וארכיטקטורה.
השנה נגביר את קצב טיולי התרבות ומספרם לכל רחבי העולם.

עקבו אחר פרסומי "תרבותו" ברחבי הרשת ובניוזלטרים.