yes

הרי הפירנאים, ארץ הבסקים, בורדו

טיול מאורגן להרי הפירנאים, ארץ הבסקים, בורדו

קוד הטיול: TGBP 
משך הטיול: 8 ימים
יציאה: בהכנה
מדינות: צרפת, ספרד
אזורים: הפירנאים הצרפתיים, ארץ הבאסקים
סגנון: טיול יבשתי 

 

  • טיול עומק יבשתי לאחד מאזורי הטיול המלהיבים והיפים בצרפת.

  • תוכנית הטיול ממצה ביסודיות את שפע האטרקציות באזור ועושה זאת בקצב נינוח ומהנה.

הנכם מוזמנים לטייל באזור הרי הפירנאים, רכס הרים גבוה המפריד בין ספרד וצרפת, ונמשך ממזרח למערב (או ההיפך), מהים התיכון ועד האוקיינוס האטלנטי, עובדות שהשפיעו על התרבות הרבגונית של האזור.  

הפירנאים הצרפתיים- טבע לא נגוע
המאפיין הבולט של רכס הפירנאים, הגובל בספרד ואנדורה, הוא טבע לא נגוע, אחד מאזורי הטבע היפים ביותר במדינה. זהו אזור של טבע פראי, בו שולטים רכסי הרים דרמטיים, עמקים קרחוניים, אגמים, נהרות ומפלים, לצד כפרים קטנים ומלאי אווירה.
בפירנאים, דו-מידי בצרפתית, נמצאים כמה כפרים שהמילה ציוריים עושה להם עוול, 32 כפרים שנשתמרו מימי הביניים. כולם מציגים את השילוב המוכר של רחובות מרוצפים, טירות, מגדלי שמירה, חומות, כנסיות רומנסקיות, מבוך רחובות ללא סדר, גשרי אבן ובתים הבנויים מאבן ורודה.
האזור כולו מושפע מכך ששימש את אחת הדרכים המרכזיות של צליינים בדרכם אל סנטיאגו דה קומפוסטלה בספרד.
בירת האזור, היא טולוז היא עיר המפורסמת ביותר בזכות הבתים הוורודים, מפעל התעופה איירבאס ותעלת דו-מידי המחברת בין האוקיינוס האטלנטי לים התיכון. מפעל הנדסי כביר מהמאה ה-17, אתר מורשת עולמי של אונסק"ו.

נטייל בשמורות טבע מהממות, נעלה לפסגות נישאות באמצעות רכבלים וטיולים רגליים, נפגוש את הבסקים משני צדי הגבול, נבקר בעיירות דייג וערי קייט מפורסמות, ניסע במעברים הגבוהים שהם כמעט תמיד חלק ממסלול תחרות האופניים המפורסמת והקשה בעולם: “טור דה פראנס" וניסע גם על קטעים של  דרך הצליינים לסנטיאגו דה קומפוסטלה (ואולי גם נפגוש צליינים). נבקר בעיר העלייה לרגל לורד, ובמחוז גסקון, הידוע כארצו של דארטיניאן מסיפורו של דיומא  (שלשת המוסקטרים). נטעם מהאוכל ומהמשקה המקומי – ארמניאק,  

יום 1 | ת"א – טולוז – לורד
עם ההגעה לנמל התעופה של טולוז, נצא דרומה לעבר הפסגות הגבוהות של הרי הפירנאים, אל העיר לורד, אליה מגיעים מיליוני צליינים כל שנה בתקווה להירפא ולקבל מזור למחלותיהם בעזרת המדונה, הקדושה ברנדט והמים בעלי סגולות המרפא.
ארוחות: ערב (צהרים בטיסה)
לינה: לורד.

יום 2 | פון דה ספאן – קרקס גווארני – בר טורמלה – לורד
היום יוקדש כולו לטבע במיטבו – נופי בראשית ותופעות טבע מרהיבות. בבוקר ניסע בכביש המפלים דרומה במעלה ההר לפון דה ספאן. נעלה ברכבל לאגם גוב, אגם קרחוני קסום, המוקף בהרים גבוהים וכהים ובפסגות לבנות משלג. מכאן ניסע בפארק לאומי הפירנאים, בין עמקים, נחלים, קניונים והרים נישאים. נגיע לכפר קטן בשם גווארני, השוכן בגובה של 1,357 מטרים מעל פני הים, ממנו נצא לטיול רגלי ל"קירקס גווארני". זהו בעצם עמק המוקף מכל עבריו בהרים גבוהים, קרחונים ומפלים הנופלים מגובה רב ומצטרפים לנחל החוצה אותו. נחזור לכפר ממנו נמשיך בנסיעה למעבר טורמלה, מעבר הרים בגובה של 2,650 מטרים מעל פני הים, הנחשב לגבוה ולחשוב שבהרי הפירנאים ונכלל גם במרוץ האופניים הידוע "טור דה פרנס". נרד לצידו השני של המעבר וניסע לאורך נהר ביגור לבית המלון בלורד.
בערב נצא לצפות בתהלוכה המדהימה של יותר מ-30,000 צליינים הצועדים מהמערה בה התרחש הנס של ברנדט ועד לרחבה שלפני הכנסייה.
ארוחות: בוקר
לינה: לורד .

יום 3 | מעבר אוביסק – גירס – סן ז'אן פייד דה פורט – קמבו לה באין – אספלנט – ביאריץ
הבוקר ניסע שוב באחד המעברים היפים של הרי הפירנאים (בתנאי שלא סגור), מעבר אוביסק. המעבר נמצא בגובה של 1,709 מטרים מעל פני הים באיזור של אתרי סקי ותצפיות מרהיבות. נמשיך למחנה גירס, מחנה שעבר גלגולים שונים עד שהפך למחנה כליאה ליהודים שלא היו אזרחי צרפת. רבים נפטרו בתנאים הקשים ששררו בו ולרבים אחרים שימש המחנה כתחנת מעבר בדרך למחנות הריכוז במזרח אירופה. נמשיך וניסע בנוף היפה של הרי הפירנאים לסן זאן פייד דה פורט, עיירה מבוצרת השוכנת על אחד המעברים החשובים בדרך הצליינים. נבקר בעיירה, הנחצית על ידי נחל הררי והשומרת באדיקות על אופייה הבאסקי. לאחר הביקור ניסע מערבה בין כפרים באסקים השומרים על סגנון הבנייה האופייני של בתים לבנים עם קורות עץ, גגות ומרפסות בצבע אדום. מכאן נסיעה קצרה לביאריץ, עיירת קייט מפורסמת שהייתה אהובה מאוד על אאוז'ן, אשתו של נפוליאון ה-3, שם גם בנתה את ארמון הקייט שלה.
ארוחות: בוקר, ערב
לינה: ביאריץ.

יום 4 | ביאריץ – סן ז'אן דה לוז – סן סבסטיאן
הבוקר יוקדש לערי החוף הבאסקי, משני צידי הגבול. נסייר בביאריץ וניסע לכיוון המגדלור הגבוה,  לתצפית מדהימה לעבר החוף ומפרץ ביסקאיה. נמשיך לאורך החוף הבסקי ונגיע לסן ז'אן דה לוז הנמצאת סמןך לגבול הספרדי. זוהי עיירת קייט בסקית מקסימה, תוססת ומלאת חיים. מכאן קצרה הדרך לסן סבסטיאן, עיר הקייט של מלכי ספרד, העיר שנחשבת בצדק לפנינת החוף של קנטאבריה. העיר משתרעת לחופו של מפרץ סגור הקרוי בגלל צורתו מפרץ הצדף כשמשני עבריו בולטים הרים. נטייל ברחובות הציוריים, נעלה לתצפית על הר איגואלדו וכמובן נטייל בטיילת המקסימה שלאורך החוף.
ארוחות: בוקר
לינה: ביאריץ.

יום 5 | הדיונה של פילה – מפרץ ארקשון – בורדו
ניפרד מביאריץ והחוף הבסקי וניסע לצפונה אל הדיונה של פילה (Dune du Pylat), דיונת החול הגדולה ביותר באירופה. 500 מטר רוחב וכ-100 מטר גבוה, מוקפת משלשה כיוונים ביערות אורן, ובצד המערבי היא גולשת אל מי האוקיינוס, המעוניינים מוזמנים לטפס למעלה אל פסגת הדיונה – המאמץ כדאי. בנסיעה קצרה מאוד נגיע למפרץ ארקשון, מפרץ שסגור כמעט לחלוטין והידוע בזכות גידול הצדפות האיכותיות. נבקר באחת החוות לגידול צדפות ולאחר מכן, ניסע לבורדו בה נלון בשני הלילות הבאים.
ארוחות: בוקר, ערב
לינה: בורדו

יום 6 | בורדו – סנט אמיליון
היום יוקדש לשתי ערים שמעבר ליופיין וייחודן ידועות בעולם כולו בזכות היין האיכותי שמיוצר באזור והקרוי על שמן, בורדו וסנט אמיליון. בורדו, שוכנת משני צידי נהר הגארון ועברה מתיחת פנים בשנים האחרונות. נטייל בסמטאות העיר העתיקה ועל הטיילת הפרוסה לאורך נהר הגארון, נראה את חזית בית הכנסת המתחבא ברחוב צדדי ונשב לכוס יין בורדו ליד אחת הכיכרות המפורסמות של העיר. ניסע בין הכרמים לעיירה סנט אמיליון – העיירה בעל שם עולמי בנושא יינות עוד מימי הביניים אשר הוכרזו על ידי אונסק"ו כאתר עולמי לשימור. נרד למרכז העיירה דרך הסמטאות הצרות, עמוסות מרתפי יין של כל השמות הגדולים כגון שאטו אנג'לוס, שאטו שבל בלאן ועוד. נבקר בכנסיה המרשימה החצובה בסלע ולאחר אחה"צ נחזור לבורדו להשלמת הביקור בעיר היפה.
ארוחות: בוקר
לינה: בורדו


יום 7 | ארץ הגסקונים – אוש – טול
וז
היום נבקר בארצם של הגסקונים, גסקוניה, אזור היסטורי בצרפת שהיה מאוכלס על ידי עמים קרובים לבסקים, ושהיה לתקופה קצרה ישות מדינית עצמאית. הגאסקונים ידועים כלוחמים ה"ששים אלי קרב", והדמות הידועה ביותר הקשורה לאזור הוא ד'ארטיניאן, שהצטרף לשלשת המוסקיטרים על פי ספרו של אלכסנדר דומא. האזור ידוע מאוד גם בזכות ברנדי הארמניאק שמיוצר מענבי האזור. נבקר באוֹש, בירת מחוז ז'ר ששימשה בעבר כבירתה ההיסטורית של כל חבל גסקוניה. העיר נחצית על ידי הנהר ז'ר, שהוא יובל של הגארון. ומחלק את אוש לעיר עילית ועיר תחתית, כשהחלק העילי, שבגדה השמאלית, הוא עיר ימי ביניימית שנבנתה על גבעה ובה מצויים רוב המונומנטים העתיקים. בתי העיר העילית מחוברים לגדת הנהר באמצעות סמטאות ורחובות-מדרגות צרים. נמשיך בנסיעה מערבה לטולוז, בה התחלנו את טיולינו. עם ההגעה נצא לסיור בעיר ה"ורודה", עיר תוססת הבנויה על גדות נהר הגארון ותעלת מידי. בעיר מצוי מרכז תעשיית החלל והמטוסים של צרפת ובה מיוצר גם מטוס האיירבוס. העיר העתיקה בנויה רובה ככולה מלבנים אדומות, דבר שתורם הרבה לקסם שבה. נסייר במרכז העיר, בכיכר הקפיטול, כנסיית סן סרנין, כיכר וילסון ועוד ככול שיותיר הזמן.
ארוחות: בוקר, ערב
לינה: טולוז

יום 8 | טולוז – תל אביב
נאכל ארוחת בוקר, ניפרד מהמלון ונשלים את הביקור בטולוז בהתאם לשעת הטיסה, לאחר מכן ניסע לנמל התעופה לטיסה חזרה לארץ . תם ונשלם הטיול.

  • 8 ימים בפירנאים וארץ הבסקים
  • טיול עומק לאחד מאזורי הטיול המלהיבים והיפים בצרפת.
  • תוכנית הטיול ממצה ביסודיות את שפע האטרקציות באזור ועושה זאת בקצב נינוח ומהנה.

המחיר כולל:
•  טיסות
•  מסי נמל, מס בטחון והיטל דלק
•  בתי מלון 4 כוכבים
•  כלכלה – על בסיס ארוחות בוקר + 4 ארוחות ערב
•  כניסות לכל האתרים ופעילויות לפי התוכנית
•  אוטובוס תיירות ממוזג לכל העברות וסיורים.
•  מדריך ישראלי מומחה לצרפת
•  מדריכים מקומיים בהתאם לצורך
•  תשר לנותני השירותים בחו"ל (למעט למדריך הישראלי בטיול)
 • מפגש קבוצה בזום לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:
ביטוח בריאות ומטען
שינויים במחירי מיסי נמל.
טיפ למדריך הישראלי
התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.11.22.
כל מה שאינו מופיע בסעיף “הכל כלול”
תנאי תשלום:
* דמי קדימה על סך 250 דולר לנוסע עם ההרשמה והנכללים במחיר הטיול.
* עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
* ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
* התשלום לפי שער המחאות והעברות.

הערות:
הטיולים מיועד למטיילים שאינם זקוקים לאביזרי עזר בהליכה.
על הנוסע חלה חובה להצטייד (מוקדם ככל הניתן) על חשבונו, בפוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל.
“תרבותו” ממליצה לכל נוסעיה לרכוש גם ביטוח המכסה כל הכיסויים המקובלים וההרחבות המוצעות ע”י חברות הביטוח (לרבות הטסה רפואית) ו”תרבותו” לא תהיה אחראית כלפי הנוסע (או חברת הביטוח שלו), בכל אופן שהוא, בקשר לכל עלות ו/או נזק (לרבות חובת הנוסע לשלם דמי ביטול) בקשר לעניינים כאלה.

 נא לקרוא:  תנאים כלליים וגילוי נאות

מחיר באירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר תוספת ליחיד בחדר הערות  
20.05.2023 27.05.23 2,485  500   הנחה 200  € עד 10/2  

 * המחיר הינו לפי הרשום באתר ביום ההזמנה (ולא לפי פרסומים קודמים)

2024-02-20T11:35:27+00:00