yes

אטרקציות בוונציה – אתרים מומלצים

אטרקציות בוונציה – אתרים מומלצים

 
ונציה, אחת מהערים המתוירות ביותר בעולם, הייתה בעבר בירת של אחת מהאימפריות הימיות המשפיעות ביותר בימי הביניים, ואף החזיקה במושבות. ונציה זכתה לשם עולמי כעיר מתירנית שאף הייתה במתיחות עם האפיפיורים סביב סוגיות אלה. על כל פנים, ונציה על תעלותיה ומבניה המרשימים ושאר שכיות החמדה מצדיקה את המוניטין שלה כיעד תיירותי מבוקש. לא שבאמת חסרות סיבות לצאת לטיול בונציה, אך הנה רשימה של כמה מהמקומות שעושים את ונציה למה שהיא.

אטרקציות בוונציה

 1. כיכר סן מרקו – הלב הפועם של העיר, שאותו כינה נפוליאון חדר האורחים של אירופה. הכיכר הענקית ידועה בין היתר באלפי היונים שבה. מגדל השעון בן 500 השנה וארמון הדוג’ים, שממנו הונהגה רפובליקת ונציה בת אלף השנים, הם דיירים מפורסמים בכיכר ובסביבתה.
 2. בזיליקת סן מרקו – הקתדרלה של העיר שנבנתה במאה ה-9 על ידי הביזנטים ומהווה מודל לארכיטקטורה של אותה אימפריה.
 3. שיט גונדולות – סמלה המסחרי האמיתי של ונציה, בזכות התעלות שעליהן היא בנויה. מאחר שעיקר התחבורה בוונציה היא ימית, הפכו סירות העץ המאורכות לכלי התחבורה הפופולרי בעבר, אם כי את מקומם תפסו סירות המנוע, והגונדולות נותרו עבור התיירים. הגונדולייר, משיט הגונדולות, הוא מקצוע נחשק ולגונדוליירים יש איגוד.
 4. חוויה בפני עצמה, שאותה אפשר לחוות באמצעות אחד מאוטובוסי המים או מוניות המים, היא שיט בתעלה הגדולה החוצה את העיר. באמצעות השיט, לאורך של כשלושה קילומטרים, ניתן להתרשם מההיסטוריה, הארכיטקטורה וחיי המסחר של העיר.
 5. הקמפניל של סן מרקו, הלא הוא מגדל הפעמון המתנשא לגובה של 99 מטר, מהווה נקודת תצפית מעולה על העיר וסביבותיה. בנייתו הושלמה לפני 500 שנה והוא שוקם לאחר שקרס בתחילת המאה ה-20.
 6. הסקואול גרנדי – רשת של שבעה בתי ספר בוונציה שפעלו כבר במאה ה-13 כשילוב של מקום מפגש לעשירי העיר (אך לא אצילים) ומקום שבו התפתחו האומנויות כגון הציור והמוסיקה. הם מתאפיינים בעיצוב עשיר ומרהיב וכל אחד מהם ראוי לביקור.
 7. כלא הנשים של ונציה, המצוי בתוך מבנה ששימש כמנזר במאה ה-13, מפעיל מתוכו בית מלאכה המייצר ביגוד אופנתי לצד ביגוד תקופתי (כגון מהמאה ה-18). הסחורה עומדת למכירה לא רחוק מכנסיית סן ג’ובאני.
 8. הקרנבל של ונציה שחל מדי שנה בפברואר, מפורסם בכל העולם בשל התחפושות והמסיכות של משתתפיו. התיירים גודשים את כיכר סן מרקו וסוקרים את כל התחפושות המרהיבות, המקומיים הולכים בדרך כלל למסיבות תחפושות פרטיות.
 9. גשר ריאלטו – גשר זה, הראשון ובמשך שנים גם היחיד שהתנוסס מעל לתעלה הגדולה, מאכלס שתי שורות של חנויות, אמני רחוב ושאר ריחות וצבעים שתיירים אוהבים בתור רקע לצילום.
 10. הפלגה למוראנו – קבוצת איים מחוץ לוונציה ששימשה כאתר שבו פועלת תעשיית הזכוכית הייחודית של העיר מאז המאה ה-13, שאף קרואה על שם האיים. שליטי ונציה הורו בסוף המאה ה-13 לכלל יצרני הזכוכית לעבור להתגורר במוראנו משום שחששו שבשל השימוש המוגבר באש בתהליך ייצור הזכוכית, תעמוד ונציה תחת סכנת דליקות תכופה. יש היסטוריונים אגב הסבורים כי הרחקת יצרני הזכוכית למוראנו היתה כדי לשמר את סודות המקצוע ובכך להישאר כמונופול. ואכן תעשיית הזכוכית בוונציה הייתה המובילה בעולם בזמנו. עם השנים הוקמו גם ארמונות ברחבי האיים.
 11. הלידו – רצועת חוף שאורכה 11-12 קילומטרים ובעבר ממוקדי הנופש הראשונים והמבוקשים בעולם.
 12. הארסנל – המספנה של ונציה הייתה המספנה העמוסה ביתר בעולם עד המאה ה-17, עדות לאימפריה הימית העצומה שנוהלה מתוך העיר הזאת. בשיאה, העסיקה המספנה 16 אלף עובדים. ביקור כאן נותן יותר מטעימה לגבי מה הייתה ונציה בימי הזוהר שלה.
2019-02-14T04:15:26+00:00