yes

סין הקלאסית כולל שייט 5* על נהר היאנגצה

סין הקלאסית כולל שייט 5* על נהר היאנגצה

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת תאריכי יציאה חדשים

קוד טיול: TCCH
משך הטיול: 19 ימים
יציאה: יפורסם
חזרה:
  
מדינות: סין
אזורים: בייג’ין, ז’ה ז’יאנג, שיאן, גווילין, צ’אנגדו, נהר היאנגצה ושנגחאי
סגנון: טיול מתגלגל משולב שייט 5* על נהר היאנגצה
הערה: דרושה ויזה לסין !

על הטיול:

  • הטיול מתוכנן לכסות את האתרים המייחדים את סין וידועים לרובנו, החומה הסינית צפונית לפקין, חיילי הטרה קוטה בשיאן, דוביי הפנדה בסצ’ואן, מבואות טיבט וארץ השנגרילה ביונאן, שדות האורז המפורסמים של גווילין ושנגחאי המודרנית.
  • אחד משיאיו של הטיול הזה הוא השייט על היאנגצה. על הנהר, שהוא השלישי באורכו בעולם, הוקם “סכר שלושת הערוצים”- פרויקט הבנייה הגדול בהיסטוריה האנושית מחד ומעורר מחלוקת הומינטרית וסביבתית מאידך.
  • את הטיול יוביל אייל סידס- בוגר לימודי דרום מזרח אסיה באונ’ ת”א ומדריך בכיר למזרח הרחוק.

מטיילים יקרים, בדקו את סיורי החוף מול שייט עצמאי ומול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות שעות טיול, אוטובוסים ופחות כניסות וביקורים בתשלום, בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

“אינני מצליח להבין את הקטע של הסינים ומקלות האכילה, הרי הם כבר ראו את המזלג…” סיינפלד.

25 שנים עברו מאז טבע סיינפלד את האימרה הזו. האם הוא היה חוזר עליה היום? לא בטוח. מדינת “הכל הכי” הזאת, נמצאת כיום בתנועה מתמדת בין עבר להווה ועתיד, בין הכפר לעיר, בין סיני-אסיאתי למערבי.

נכון, סין היא ישות תרבותית וגיאוגרפית בת אלפי שנים במזרח אסיה, אחת מן העתיקות שבתרבויות העולם, עם מורשת רציפה בת אלפי שנים. זהו עולם בתוך עולם, ציויליזציה רציפה של אלפי שנים ויחידה תרבותית ייחודית בלתי ניתנת להשוואה לשום אומה או תרבות אחרת בהיקפה, ועומקה.

כלואה בין הרי ההימלאיה וחופי האוקיאנוס, תמצאו בה עוני מרוד בין בקתות קש של איכרים שחורשים אדמה בוצית בנופים פתוחים מול ערים ענקיות וגורדי שחקים נוצצים, פקקי תנועה אימתניים ותורים של שעות בשערי חנויות דולצ’ה גאבאנה ולואי ויטון.
הנופים בסין מגוונים מאוד. יערות עד, הר האוורסט, עמק המוות בשינג’אן (המקום הנמוך בכדור הארץ אחרי ים המלח), הרי געש בסיצ’ואן, שדות אורז ביאנגשו, חופים בחינאן וקרחונים בטיבט. 

במהלך המאות האחרונות התהליכים אשר קורים בעולם ובאזור המזרח הרחוק, אט אט משנים את ציביון המדינה והשינויים ניכרים בעיקר בערים המרכזיות ונוצרת תרבות חדשה המשתנה ללא הרף. האזורים בהם נבקר, בייג’ינג על שלל אתריה, שנחאי, גווילין, צ’ונצ’ינג, והמרכז לחקר דובי הפנדה, שיאן בה נמצא אתר חיילי הטרקוטה – כל אלה משקפים היטב את התמורות העוברות על מעצמת העל הזו.

יום 1 8.10 | תל אביב – בייג’ין
ניפגש בצהריים בשדה התעופה בן גוריון ונטוס בטיסה ישירה לבייג’ין -בירת סין .

יום 2 9.10 | בייג’ין, ארמון הקיץ של הקיסרות הסינית
בשעות הבוקר ננחת בבייג’ין ולאחר התרעננות נתחיל את סיורינו בבירתה הפוליטית, התרבותית והמנהלית של סין. נבקר בארמון הקיץ של המשפחה הקיסרית (המשמש כיום כאתר נופש) אשר נבנה בין השנים 1764 ל-1750 ושימש את ארבעת קיסרי סין האחרונים של שושלת צ’ינג. מתחם הארמון משתרע על שטח של 2.9 קמ”ר ובו מכלול של ארמונות ,מקדשים ,מבני מגורים, פגודות, מצודות, פלגים ואזור של חורש נטוע. בשנת1998 הוכרז קומפלקס הארמון כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק”ו.במהלך הסיור נערוך גם שיט על האגם המלאכותי שבשטח הארמון .בתום הסיור ניסע למלוננו בבייג’ין להתארגנות .ארוחת ערב ולינה בבייג’ין.

יום 3 10.10 | בייג’ין, החומה הסינית
היום נסייר בחומה הסינית הגדולה-מפלאי המזרח. החומה הגדולה של סין היא המבנה הגדול והארוך ביותר בעולם – כ-6,400 ק”מ אורכו. החומה נבנתה במשך מאות שנים כדי להגן על הממלכה הסינית מפני פלישות ממונגוליה, אך בסופו של דבר נכשלה בהדיפתם. כיום נותר מונומנט היסטורי המשתרע על גבי מישורים ,הרים ועמקים .חלקי החומה השוכנים צפונית לבייג’ינג הם שונים ומגוונים אחד מהשני ונבדלים בנקודות עניין שונות. אנו נעלה ונטפס על אחד מקטעים אלו .נמשיך ונבקר בקברות קיסרי שושלת מינג ובשדרה המלכותית מעוטרת הפסלים בה הובלו קיסרים למנוחת עולמים. נבקר במרכז לייצור קרמים מקומיים מיוחדים .לאחר ארוחת ערב נצא למופע קונג פו .לינה בבייג’ין. נערוך ביקור במקדש השמיים מבנה יפהפה בדרום הוא מקום הפולחן הקיסרי החשוב ביותר: כאן, פעמיים בשנה, קיימו בן השמים (הקיסר) ופמלייתו את הטקסים המכוננים את העולם והקיסרות. המבנה
נבנה ע”י הקיסר יונגלה שהחל את בנייתן ב־1406, והיא נמשכה 14 שנים. המקום מסמל את התפישה המסורתית, שהאדמה מרובעת והשמים עגולים. לכן מטבע הסיני המסורתי היה עגול ובמרכזו היה חור מרובע. נסיים את הסיור בתצפית על הקריה האולימפית והאצטדיון המכונה “קן הציפור”. בגלל המבנה ההנדסי המיוחד במינו. בתום הסיורים ארוחת ערב. לאחר הארוחה נבקר במדרחוב שוקק החיים ובשוק האוכל הלילי. העברה למלון.

יום 4 11.10 | בייג’ין, העיר האסורה – ז’אנג’יאג’יה (טיסת ערב)
הבוקר נבקר בכיכר טיאן-אן מן שפרושו ” שער השלום השמימי” היא הכיכר הגדולה בעולם. שמה פירושו “שער השלום השמימי”, והיא קרויה כך על שמו של שער טיין-אן-מן המצוי בצפונה ומפריד בינה ובין העיר האסורה. הכיכר כיום נבנתה ב 1958 ואורכה 880 מטר ורוחבה 500 מטר. ממערב לכיכר בית הפרלמנט הסיני, במרכזה אנדרטה לזכר גיבורי העם המאוזוליאום של מאו שנבנה ב 1977 נמשיך אל העיר האסורה שכונתה כך כי היא הייתה אסורה בכניסה לכל מי שלא היה שייך למשפחת המלוכה או לא בה בענייני המלוכה. העיר שמשה כמקום מגורי הקיסרים בתקופתם של 23 קיסרים והייתה המרכז הפוליטי והפולחני של הקיסרות .סיום בנייתה היה ב1420 ועסקו בבניה 100000 אומנים וכמיליון פועלים במתחם יש כ 9000 חדרים והבניה כולה מצטיינת באחידות סגנונית אין ספק אחד המתחמים המרשימים ביותר בסין. בעת ביקורינו בבייג’ינג נבקר ב”חוטונג” (שכונת מגורים אופיינית לבייג’ינג הישנה) אשר ונלמד להכיר את אופי החיים של התושבים לפני מאות בשנים.
טיסה בייג’ין – ז’אנג’יאג’יה. העברה למלון

יום 5 12.10 | ז’אנג’יאג’יה שמורת טבע –Zhangjiajie Grand Canyon
נצא לטיול עוצר נשימה בשמורת הטבע Zhangjiajie , נעלה על מכונית שתיקח אותנו למעלית Bailong שתוביל אותנו ל- Yuanjiajie כולל הגשר הראשון לגן עדן, פלטפורמת ורטיגו, עמוד התווך של דרום השמים וכן הלאה, נמשיך באוטובוס שאתל להר טיאנזי כולל פארק Helong, פארק Yubi, פיות מפזרות פרחים וכן הלאה. נקרח רכבל ונרד למטה חזרה לאוטובוס שאתל, נמשיך לנהר גולד וויפ (Golden Whip Stream) נלך אל צומת ארבעת הנהרות Four Rivers Junction)).
סיור לילה באזור Xibu.

יום 6 13.10 | ז’אנג’יאג’יה – שיאן Xian (טיסת ערב)
נסיעה לגרנד קניון עם גשר הזכוכית, נהנה מהנוף המרהיב ומהזרמים והמפלים המרהיבים.
נמשיך להר Tianmen כולל עליה ברכבל + כביש קורת זכוכית + רכבל קטן על ההר + מעלית במערת Tianmen
בערב נטוס לשיאן Xian

יום 7 14.10 | שיאן Xian, הטרה קוטה
עם בוקר נצא לאחד התגליות הארכיאולוגיות החשובות ביותר בסין אתר חיילי הטרה קוטה .חייל החרס התגלו בעת חפירת באר בשנת 1974 לא רחוק מהעיר שיאן התגלה צבא של 7000 חיילי חרס עם מדי הקרב, עם נשק אמיתי, כלי מלחמה סוסים ומרכבות דמויות החיילים הוכנו ב מצבי קרב שונים, קשתים כורעים ברך ,חיילים זקופים , או פרשים על גבי סוסים מראה מרהיב .כל הצבא הזה נבנה ליד קיברו של הקיסר כדי להגן עליו במלכות השמיים. בדרכנו חזרה לשיאן נבקר במרחצאות ששימשו את קיסרי סין בעבר. בעת המשך הביקור בשיאן נראה את מגדל התוף והפעמון . הראשון שימש כשעון העירוני המכה בתוף בכל שעה עגולה ומגדל הפעמון מצטרף אליו 4 פעמים ביממה ובשעת חירום. המוסלמים התחילו להגיע לסין כבר במאה השביעית בעיקר על דרך המשי ואחת הקהילות המוסלמיות הגדולות בסין מצויה בשיאן הם מובדלים מקבוצות מוסלמיות אחרות בסין משום שהם מוגדרים כמוסלמים מתבוללים . קהילת המוסלמים במקום מתפללת במסגד שתחילת בנייתו במאה השביעית וסגנונו סיני בו נערוך ביקור שלאחריו נטייל בשוק המוסלמי הססגוני .ארוחת ערב.

יום 8 15.10 | שיאן – גווילין Guilin (טיסת בוקר)
הבוקר נטוס לגווילין, עם הנחיתה נצא לסייר בעיר גווילין בת כמיליון תושבים שוכנת לגדת לי דזיאנג, ואחד מיובליו הוטה אל העיר ויתר אגמים המוארים בלילות ויוצרים מראה נפלא במרכז העיר בעיר יש מרכזי קניות, רחובות מערביים, מקומות בילוי לתושבי המקום ולתיירים. נבקר בגבעת הפילים, במערה החלולה, מפעל הפנינים. בסיור הסיור העברה למלון. ארוחת ערב.

יום 9 16.10 | גווילין Guilin
לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון העיירה יאנגשו. עם ההגעה נבקר בעיירה ובמדרחוב המערבי העיירה שוקקת חיים מלאה במסעדות ,חנויות מזכרות יאנגשו היא מקום מוצא לתרמילאים המבקרים באזור נמשיך לעיירה פולי שם נעלה על ספינת נהר לשייט על הנהר לי , דרך נופי הקארסט עוצרי הנשימה האופייניים לחבל ארץ זה. נצפה בדייגים ובבני הכפרים שעל המים, ונלמד על התפקיד המרכזי של הנהר העצום בחייהם. מראה הצוקים המיוחדים הם מקום חשוב באומנות הציור הסיני ורבות התמונות המתארות את הנופים המיוחדים נשוב ליאנגשו . ארוחת ערב. בערב נחזה במופע הפנטסטי ” impression “, מופע מרהיב שבוים ע”י אותו במאי שביים את מופע הפתיחה של האולימפיאדה . חזרה למלון.

יום 10 17.10 | גווילין – צ’נגדו Chengdu מרכז דובי הפנדה (טיסת בוקר)
הבוקר נטוס לצ’נגדו, בירתה של חבל סצ’ואן. עם הנחיתה נצא ל Leshan, שאן היא עיירה חביבה במחוז סצ’ואן, היושבת בחיבורם של נהרות הדדו והמין. משמעות שמה הוא “הר שמח”. נבקר את בודהה הגדול פסל דה-פו פו(Da Fo) , החצוב הגדול ביותר בעולם, המתנשא לגובה של 71 מטרים. הפסל החצוב שוכן במצוק הר השִׂילְווָא, במפגש הנהרות מינג’יאנג, דאדו וצ’ינגיי, כ-160 קילומטרים דרומית מערבית ללשאן, בירת המחוז. לינה ב Emeishan.

יום 11 18.10 | צ’נגדו Chengdu
לאחר ארוחת הבוקר, נצא וניקח רכבל הלוך ושוב ל Wanniansi, נבקר במקדש ובשמורה. בתום הסיור נחזור לצ’נגדו, נסייר ברחוב העתיק Junli. נמשיך לחווה לגידול דובי הפנדה שהם בסכנת הכחדה. בסיור הסיור, העיר שמהווה מרכז תעשייתי חשוב בדרום מערב סין יאנגצה העובר במחוז, ולסכר שלושת הערוצים שנבנה בו, חלק חשוב בהתפתחות התעשייה בעיר. הסכר תרם לאספקת חשמל סדירה וזולה וכן להסדרת תנועת אניות מטען בחלק זה של הנהר, המאפשרת סחר בינלאומי דרך ים סין המזרחי.

יום 12 19.10 | צ’ננגדו Chengdu – ייכנג Yichang (טיסת בוקר) תחילת השייט
לאחר ארוחת בוקר, נצא בטיסת בוקר לכיוון ייכנג. עם הנחיתה נצא לסיור פנורמי בעיר.
בתום הסיור נעלה לספינה המפוארת Yangtze Gold שתיקח אותנו לקרוז בנהר היאנגצה.
קבלת פנים, ארוחת ערב ולינה באנייה.

יום 13 20.10 | שייט על הינגצ’ה, סכר שלושת הערוצים
התעמלות בסגנון טאי צי’ וארוחת בוקר על הספינה יפתחו לנו את טיולינו היום .נצא לסיור פרטי אל שבט שלושת הערוצים ,כפר על המים שהוכרז ככפר מוגן על ידי השלטונות. הכפר נמצא סמוך לעיירה איצאנג בין סכר שלושת האיים וסכר הגזובה. בינות להרים וזרמי מים . הכפר בנוי על כלונסאות בנוף של חורשות במבוק ,נתרשם מחיי הכפר הציוריים .לאחר ארוחת צהריים .נמשיך בסיורינו אל סכר שלושת הערוצים .הסכר הגדול בעולם אורך הסכר הוא 27 ק”מ שמרכזו 2.3 ק”מ וגובהו 101 מ’ יציקת בטון אחת . הסכר עדיין לא מתפקד עקב בעיות טכניות. בסיום תהליך העבודה ייווצר אגם ענק שיבלע בתוכו ערים וכפרים שפונו מיושביהם .נחזור לספינה ונמשיך בהפלגה .ארוחת ערב וריקודים על הספינה.

יום 14 21.10 | שייט על הינגצ’ה, העיר הלבנה
וגם היום לאחר התעמלות וארוחת בוקר נרד לסיור בסירות לשלושת הערוצים הקטנים והנמוכים, נתחיל את הסיור לאורך נהר דה נינג אחד היובלים של נהר היאנגצ’ה , נעבור דרך ערוץ שער הדרקון , ערוץ הערפילים וערוץ האיחוד הירוק. נצפה אל המפלים והנטיפים מההרים ארוחת צהריים , נמשיך בהפלגה דרך ערוץ קוטאנג עד העיר הלבנה של הקיסר הלבן. נרד לסיור מיוחד אל העיר הלבנה שנשתמרה ללא הרס, נבקר בעיר נראה את הפגודה שנבנתה להנצחתו של הקיסר גונג סון שו, נראה את שורת הפסלים המודרניים המתארים את סיפור העיירה ומלכיה .העיר נקראת גם עיר השירים והפואמות כי משוררים רבים מצאו בה את האווירה המתאימה ליצור. ארוחת ערב ומופע בידור.

יום 15 22.10 | שייט על הינגצ’ה, עיר הרוחות
גם היום נתחיל בהתעמלות ובארוחת בוקר .נרד לביקור מיוחד בעיר הרוחות של פינג-דו .זאת עיר הבירה האגדתית של מלך הרוחות שדיוקנו גולף בתוך הר גדול ונחשב לגילוף הגדול בעולם מסוגו.
בעיר מקדשים נוספים שבהם גולפו דמויות של רוחות ושדים , דמויות מפחידות אלו מראות את הצפוי בגיהינום למי שלא מציית לחוקי הקיסר. ארוחת צהריים, המשך הפלגה בנופים מרהבי עין ארוחת ערב ומופע בידור.

יום 16 23.10 | צ’ונגקינג Chongqing – שנגחאי (טיסת צהריים)
בבוקר נעגון בעיר צ’ונגקינג, סיור היכרות בעיר בדרך לשדה התעופה טיסה לשנגחאי. שַנְגחַאי ממוקמת על נהר חְוַאנְגפּוֹ, פלג של נהר היאנגצה. העיר המאוכלסת ביותר בסין 21 מיליון תושבים בעיר עצמה היא מרכז תרבותי, אמנותי, כלכלי ,תעשייתי ונמל, מהחשובים ביותר בסין חשיבותה של שנגחאי אחלה באמצע המאה ה 19 כאשר הנמל הנמצא בקרבת שפך הינגצ’ה היה הנמל המרכזי לסחר עם ארצות המערב ,לאחר תהפוכות ומלחמות ובמיוחד אחרי הכיבוש היפני במלחמת העולם השנייה הפכה שנגחאי למרכז המסחרי החשוב ביותר בסין. לאחר הנחיתה נצא לסיור פנורמי בו נראה את מרכז העיר אזור הבונד, הרובע העתיק ועוד. העברה לבית המלון בשנגחאי, ארוחת ערב ויציאה למופע אקרובטי.

יום 18 24.10 | שאנגחאי
עם בוקר נצא לסיור בעיר התוססת והמשתנה ללא הרף בסין. מוקד פיננסי ותעשייתי. נפתח במקדש בודהה מאבן ג’ייד – מרכז דתי הפעיל גם היום ובטיילת המפורסמת של שאנגחאי עוד מהתקופה בה שלטו בעיר מעצמות המערב – ה”בונד”. נעפיל לאחד מהמגדלים הגבוהים בסין, “ג’ינמאו טאואר” לתצפית מזווית מרתקת על ה”עיר ללא הפסקה”. נבקר ברובע היהודי בשאנגחאי מתקופת מלחמת העולם השנייה ובאנדרטת הזיכרון לזכר הקהילה היהודית ובבית הכנסת אוהל משה . משם לגן “יו” הגנים מעוצבים בסגנון סיני קלאסי.
הגנים הוקמו במאה ה – 16. בגנים מקדש המעוצב בצורה ייחודית, גן סלעים ופסלים .נבקר בסמוך לגן בבזאר היו-יואן בוא ניתן לצפות במבני הפגודות המרשימים ביופיים .נסיים את הסיור ברובע הקניות, ארוחת ערב. העברה לשדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה הביתה.

יום 19 25.10 | ברוכים השבים
נחיתה בנתב”ג בשעות הבוקר.

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר   תוספת יחיד  הנחה   הערות
 8.10.18  25.10.18  4,800 $   1,030 $  200 $ עד 14/6    דרושה ויזה לסין !
             

*הערה: דרושה ויזה לסין !

המחיר כולל
• טיסות בינלאומיות במסלול ת”א-בייג’ין/שנגחאי-ת”א
• טיסות פנימיות כולל מטען עד 20 ק”ג, עלות לכל ק”ג נוסף בסך בין 2-4 $
• מיסי נמל, מס בטחון והיטל דלק
• בתי מלון בדרגת תיירות ראשונה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים
• חצי פנסיון בבתי המלון
• פנסיון מלא במסגרת השייט
• כניסות לאתרים ומופעים על פי התכנית
• אוטובוס תיירים צמוד לאורך המסלול
• מדריך מקצועי מוסמך מצוות מצוות תרבותו
• מדריך מקומי דובר אנגלית לכל אורך הטיול
• טיפים לנותני שירותים בחו”ל
• מפגש הכנה בארץ לפני היציאה

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען
• שינויים במחירי מסי נמל, היטל ביטחון ותוספת דלק.
• כל מה שאינו כתוב בסעיף “המחיר כולל”.

הערות:
• תכנית הביקורים כפופה ותלויה בתנאי מזג האוויר
• ייתכנו שינויים בסדר הימים והביקורים
• ייתכנו שינויים בסדר פעילויות הערב
• התשלום לפי שער המחאות והעברות גבוה

ביקורים מיוחדים:

בייג’ין: כיכר טיאננמן, העיר האסורה, החומה הסינית, בית חולים לרפואה סינית,שוק המשי, ארמון
הקיץ, מקדש השמים , קברי קיסרי שושלת מינג.מקדש לאמה.
ז’ה ז’יאנג: שמורת טבע
שיאן: פגודת אווז הבר, ביקור באתר לוחמי “הטרה קוטה”. מעיינות המים החמים.
גווילין: טרסות האורז בלונגשן, מערת הנטיפים “חליל הסוף”, שייט על נהר לי, העיירה יאנגשו.
צ’אנגדו: חוות דובי הפנדה
שנגחאי: אזור גני יו, אזור “בונד”, הרובע היהודי, מגדל ג’ינמאו, מקדש בודהה מג’ייד, רחוב ננג’ינג,
מופע אקרובטיקה סיני.
שייט 5 ימים מרהיב על נהר היאנגצ’ה
2019-02-14T04:14:48+00:00