yes

טיול משולב קרוז לדרום אמריקה – ארגנטינה, צ’ילה, אורוגוואי וברזיל – כולל שמורת טורס דל פיינה, פטגוניה ומפלי איגואסו

טיול משולב קרוז לדרום אמריקה - ארגנטינה, צ'ילה, אורוגוואי וברזיל - כולל שמורת טורס דל פיינה פטגוניה ומפלי איגואסו

קוד הטיול: TCSA-1201
משך הטיול/קרוז: 26 יום
יציאות: 1.12.17
מדינות: ארגנטינה, צ’ילה, אורוגוואי, ברזיל
אניה: Celebrity Infinity
חברה: Royal Caribbean
סגנון: קרוז מאורגן משולב קרוז

על הטיול:

  • שייט בין קרחוני פטגוניה
  • טיול ל”קרחון המתנפץ”- פריטו מורנו בשמורת לוס גליישרס בפטגוניה
  • הטיול היחיד המשלב קרוז עם טיול עומק וסיורים מיוחדים כמו יומייםבשמורת הטבע טוּרֶס דֶל פָּיינֶה בצ’ילה ויום מרתק של סיורי שייט בסירת זודיאק משמורת פיינה לפּוּארְטו נָטָאלֶס
  • מופע טנגו בבואנוס איירס
  • שייט חווייתי מרהיב מתחת למפלי איגואסו
  • מופע פולקלור Rafain במפלי איגוואסו

%d7%93%d7%a8%d7%95%d7%9d-%d7%90%d7%9e%d7%a8%d7%99%d7%a7%d7%94-1-12-%d7%a0%d7%9b%d7%95%d7%a0%d7%94

מטיילים, בדקו את חבילת הקרוז שלנו מול שייט עצמאי ואת סיורי החוף שלנו מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות שעות טיול, אוטובוסים ופחות כניסות וביקורים בתשלום, בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

קרוז וטיול בדרום אמריקה הוא ללא ספק מסע מרתק של פעם בחיים המשלב נופים מרהיבים, אתרי טבע ונוף שאין כמותם בשום מקום אחר ואוכלוסיה מקומית מגוונת בעלת תרבות מרתקת.

חלק נכר מהטיול יוקדש לארגנטינה- אחת המדינות היותר אטרקטיביות בדרום אמריקה המשתרעת על פני שטח ענק של 2.7 מיליון קמ”ר (השמינית בעולם בגודלה) והיא מציעה למטייל נופי קרחונים, הרים בגובה 7000 מטר, יערות, נופי פמפס המכסים מרחבים אינסופיים ואף נופי טונדרה.

לצד אלה נמצא בארגנטינה ערים שוקקות המשלבות ישן עם חדש ובראשן הבירה בואנוס איירס (“רוחות טובות”) המונה 12 מיליון תושבים (כמעט שליש מאוכלוסית ארגנטינה). בנוסף, נהנה המטייל לארגנטינה מסטייקים מעולים, יין טוב ושוקולד ממכר.

במרכז ביקורנו במדינה יעמוד סיור מרתק בפארק הקרחונים שבפטגוניה שיכלול את ה”קרחון המתנפץ” פריטו מורנו שגובהו 700 מטר ואורכו 30 קמ’! ושייט על ימת ארגנטינו בין גושי קרח ענקיים, אל קרחוני אופסלה וספגציני. בתום בקורנו, נחצה את הגבול לפטגוניה הצ’ילאנית ונבלה יומיים בלתי נשכחים בשמורת טורס דל פיינה (מגדלי הפיינה) אחת היפות והמרתקות בכל דרום אמריקה. השמורה היא גן עדן לחובבי טבע ונוף ומצטיינת בנופים מרהיבים, שפע קרחונים ומים ומגוון גדול של צומח וחי.

במהלך השייט נפקוד גם את אורוגוואי, שהיא בין המדינות הקטנות בדרום אמריקה (176 אלף קמ”ר, 3.5 מיליון תושבים) הידועה כארץ שלווה, מעניינת וזולה (יחסית) שבה תרבות מסורתית של שתיית מאטה (תה חזק), גאוצו’ (בוקרים) וכמובן אכילת סטייקים מעולים. העיר מונטבידאו בירת המדינה ידועה בגניה ויש בה מספר אתרים מעניינים בהם נבקר ואילו עיירה הנופש פונטה דל אסטה הנמצאת על החוף ממזרח לבירה נחשבת לאחת הערים היקרות בדרום אמריקה ובה נוכל לראות איך חיים עשירי ברזיל, ארגנטינה וצ’ילה.

בחלקו האחרון של טיולנו נזכה לטעום גם מברזיל- המדינה הגדולה והעשירה בדרום אמריקה. נטוס למפלי איגואסו הגדולים בעולם בשטחם והממוקמים בלב יער גשם שוקק חיים על גבול ארגנטינה-ברזיל- פרגוואי. לא נפסח על חווית שייט מתחתם ונקנח בטיול רגלי בצד הברזילאי והארגנטינאי של המפלים ונתרשם מיפי הטבע ועוצמתו.

יום 1│ תל אביב – בואנוס איירס
נפגש בנתב”ג ונטוס דרך יעד ביניים לבואנוס איירס בירת ארגנטינה.

יום 2 │ בואנוס איירס
לאחר הנחיתה וסידורי הכניסה נצא לסיור מקיף בבירת ארגנטינה המכונה גם “פריס של דרום אמריקה”. זוהי אחת הערים היפות והשוקקות בדרום אמריקה עם מבנים קולוניאליים, אתרים היסטוריים ושווקים צבעוניים. נתחיל את סיורנו בפלאסה דה מאיור שבחזיתה פסל גדול מימדים המציין את המרד שפרץ כאן נגד השלטון הספרדי ב- 25 למאי 1912 ונתן את האות לשחרורן ועצמאותן של מדינות דרום אמריקה. כאן נהגו להתאסף מידי יום שישי אמותיהם של נעדרי תקופת שלטון הגנרלים עם מטפחותיהם הלבנות בשנות השמונים. מול הכיכר ניצב ה”בניין הורוד” המרשים (Casa Rosada) שהוא משכן נשיאי ארגנטינה וממרפסתו נשאו חואן ואוויטה פרון את נאומיהם חוצבי הלהבות לאומה. נמשיך לשדרות ה-9 ביולי הנחשבות לרחבות ביותר בדרום אמריקה! , 150 מטר מצד לצד. במרכז השדרה המרשימה נראה את האובליסק שגובהו 67 מטר והוא נבנה בשנת 1936 לציון 400 שנה ליסוד בואנוס איירס. בקרבת מקום נראה את תיאטרון קולון (ע”ש קולומבוס), אחד מחמשת בתי האופרה הטובים בעולם שנבנה ב- 1908 ומכיל 2487 מושבים. בשעות אחר הצהרים נלך בטיילת שלאורך הנמל המשופץ פוארטו מאדרו ולאחר מכן נגיע למלון.

יום 3│ בואנוס איירס – קאלאפטה
הבוקר נצא בטיסה פנימית  לקאלאפטה- בירת דרום פטגוניה הארגנטינאית והשער לפארק הקרחונים המפורסם. עם ההגעה נצא בנסיעה של כשעה וחצי לצפות בקרחון המרשים והמפורסם ביותר בפטגוניה, פריטו מורנו, הקרוי גם “הקרחון המתנפץ” בגלל נפילות גושי הקרח ממנו לתוך ימת ארגנטינה בקול נפץ גדול הכינו מצלמות!
הקרחון ששטחו 250 קמ”ר ואורכו 30 קילומטר, הוא בין הבודדים הממשיכים לגדול ולהתקדם כל הזמן! נצפה על הקרחון מזויות שונות ואחר הצהרים נשוב למלוננו בקאלאפטה לארוחת ערב ולינה.
*זאת בהתאם לשעת הנחיתה או שנקיים את הביקור ביום 5 .

יום 4│ ימת ארגנטינה, קרחוני אופסלה, ספגציני
יום מיוחד ומהנה לפנינו. נצא בנסיעה למעגן בפונטה בנדרה ממנו נצא לשייט חוויתי בין קרחונים וגושי קרח צפים בימת ארגנטינה. נשוט ביאכטה נוחה בלב שמורת הקרחונים לוס גליישרס דרך “מיצר השטן” ונצפה בקרחון אופסלה שהוא השני בגודלו בדרום אמריקה ושטחו 765 קמ”ר למרות שהוא “נסוג” כל העת. נמשיך לקרחון מרשים נוסף, ספגציני ששטחו “רק” 66 קמ”ר אך גובהו  130 מטר- הגבוה בשמורת הקרחונים. כל העת נשוט בין קרחוני ענק כחולים הצפים במי האגם המעניקים רקע ציורי מדהים ביופיו. במהלך ההפלגה נסעד ארוחת צהרים ארוזה ועם סיום ההפלגה נשוב למזח ממנו ניסע למלוננו בקאלאפטה.

יום 5 │ שמורת טורס דל פיינה
הבוקר נחצה את הגבול מערבה לעבר אזור חבל פטגוניה הצ’לאני וניסע לשמורה המפורסמת טורס דל פיינה (National Park Torres del Paine). השמורה ידועה בצוקי הגרניט שלה המתרוממים לגובה של מעל 2000 מטר ומשנים את צבעם על פי שעות היום, קרחונים וימות קרחוניות, נהרות שוצפים, מישורי עשב ועולם חי מיוחד.נסייר ברכב וברגל בפינות היפות של השמורה ונערוך תצפיות על ההרים והקרחונים. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות בעלי חיים אופיניים ובהם גואנקו, שועלים, עופות אנדמיים ואולי אף את הקונדור- העוף הגדול ביותר החי בדרום אמריקה. בשעות אחר הצהרים נגיע למלוננו שבלב השמורה.

יום 6 │שמורת הפיינה – שייט זודיאק – פוארטו נאטאלס – פונטה ארנס
יום מיוחד ומרתק. לאחר ארוחת הבוקר נצא מהמעגן בשמורת הטורס לשייט חוויתי על נהר הסראנו לאורך הפיורד המרשים אולטימה אספרנצה (“התקוה האחרונה”). במהלך השייט בספינה המהירה נעצור לתצפיות על קרחוני סראנו ובלמסדה  ונערוך גם טיול רגלי קצר למנרגלות אחד הקרחונים. במהלך השייט נאכל גם ארוחת צהרים ובשעות אחר הצהרים נגיע לעיירה פוארטו נאטאלס. נערוך סיור קצר בעיירה(לפי הזמן) ונמשיך בנסיעה לפונטה ארנס (צפויה הגעה מאוחרת).

יום 7 │טיסה לסנטיאגו – סיור בסנטיאגו
הבוקר נטוס לסנטיאגו בירת צ’ילה (יתכן דרך יעד ביניים). בהתאם לשעת הנחיתה נערוך סיור פנורמי בעיר.
סנטיאגו (Santiago)- ע”ש יעקב הקדוש אחד מ-12 השליחים, בירת צ’ילה. עם הגיענו, נצא לסיור באתרי העיר שנוסדה בשנת 1541 ומונה כ- 6 מיליון תושבים (שליש מאוכלוסית המדינה!). העיר משתרעת בעמק המרכזי של צ’ילה ומהווה את מוקד החיים הכלכליים והתרבותיים של המדינה. מזג האויר הוא ים תיכוני: בקיץ שורר בעיר מזג אויר חם ויבש אך כמות המשקעים הכוללת נמוכה יחסית, כ-360 מ”מ בשנה.

יום 8 סיור בסנטיאגו – עליה לאניה
רוב האתרים המרכזיים נמצאים ב”משולש” התחום בין הנהר ריו מאפוצו, השדרה “דרך צפון-דרום” (( Via Norte Sur והשדרה “המשחרר גנרל ברנרדו הוגיניס” (Alameda).
נערוך סיור באתרי העיר המרכזיים: כיכר הנשק (Plaza de Armas) שלידה בית העיריה, המוזיאון הלאומי והקתדרלה (Catedral Metropolitana) שנבנתה בשנת 1745 בנופך בארוקי. נמשיך לארמון הנשיאות Palacio de la Moneda שנבנה ע”י ארכיטקט איטלקי כמטבעה ומשמש משכן לנשיאי המדינה החל מאמצע המאה ה-199  המקום עלה באש בזמן המרד הצבאי כנגד משטרו של סלבדור איינדה שמצא את מותו בארמון.  מכאן נגיע לשוק המרכזי (Mercado Central) הצבעוני והשוקק ונתרשם ממיטב הסחורות של צ’ילה. אחר הצהרים נגיע לגבעת סנטה לוסיה (Cerro (Santa Lucia שעליה גן ציבורי ומזרקות. בפארק ציורי קיר ובהם ציטוטים משיריה של זוכת פרס נובל לספרות גבריאלה מיסטרל. מכיכר נפטון שבסמוך מובילות מדרגות לתצפית יפה על העיר (מותנה בזמן). בתום סיורנו ניסע לנמל Valpraiso  (כשעה וחצי) ולאחר שנעבור את סידורי הכניסה לאניה נגיע לתאים לקראת ההפלגה המתוכננת לשעה 6 בערב. ארוחת ערב ולינה באוניה.

יום 9 │יום ים
בשעות הבוקר  נתאסף ונשמע סקירה מפורטת על מסלול הטיול מפי המדריך. שאר הזמן יוקדש לבילוי במתקני האניה, פעילויות נופש וספורט, צפיה במופעים ומנוחה לקראת הימים הבאים. ארוחות ולינה באוניה.

יום 10 │פוארטו מונט
הבוקר נגיע לעיר הצ’לאנית פוארטו מונט (Puerto Montt ) שבדרום צ’ילה. העיר נוסדה בשנת 1853 באזור שהיה מכוסה ביער על ידי מהגרים גרמנים ונקראה על שמו של נשיא צ’ילה באותה תקופה- מנואל מונט. ב-1969 התרחש בעיר “הטבח של פוארטו מונט” לאחר ש- 90 משפחות של מחוסרי בית פלשו לחוות נטושות ולאחר מספר ימים פשטו שוטרים על החוות הנטושות, העלו אותן באש וירו למוות ב-11 איש. ארועים אלה גרמו לנפילתו של הנשיא דאז אדוארדו פריי ולעלייתו של סלבדור איינדה שנה מאוחר יותר. מקורות הפרנסה של העיר הם יערנות, חקלאות, דייג (בעיקר דגי סלמון). בשנים האחרונות עלתה חשיבותו של ענף התיירות. מיקומה של פוארטו מונט באזור יערות, אגמים, קרחונים ואיים הופך אותה לנקודת מוצא חשובה לטיולים אקולוגיים באזור.
סיור החוף שלנו
לאחר ירידתנו מהאניה ניסע לסיור בשוק הססגוני של  Angelmo ונראה בין השאר את הדגה העשירה המובאת כל בוקר ע”י הדייגים וכן עבודות יד מקומיות. נצא מהעיר וניסע בדרך נופית יפה בלב אזור האגמים של צ’ילה (Chiles Lake District) ונראה את ימת Llanquihue  השלישית בגודלה בדרום אמריקה! וכן את הר הגעש המרשים אוסורנו בעל הפיסגה המושלגת המתנשא גבוה מעל סביבתו. בחלקו השני של הטיול נבקר במפלי פטרואה (Petrohue Falls) הגועשים החוצבים בסלע הבזלת השחור ובשוק עבודות היד של עיירת הנופש הציורית פוארטו ואראס (Puerto Varas)

יום 11 │הפיורדים הצ’ילאנים
היום נשייט בפיורדים הצ’ילאנים שהם רשת תעלות ושלוחות ימיות בדרום מערב צ’ילה המהוות נתיב ספנות חשוב למעבר בין האוקינוס השקט לאוקינוס האטלנטי ומחברות את פונטה ארנס ופוארטו נאטאלס לתחבורה הימית.

יום 12 │מיצרי מגלן
היום נחצה את מיצרי מגלן המפורסמים במעברנו בין האוקינוס השקט והאוקינוס האטלנטי מדרום ליבשת אמריקה. המיצר נקרא על שם החוקר והמגלה פרדיננד מגלן שהיה הראשון שהקיף את יבשת דרום אמריקה בשנת 1520 . אורך המיצר כ-600 קילומטר ורוחבו נע בין 3 ל-30 קילומטר.

יום 13 │יום ים
היום נמשיך ליהנות מהאוניה ומתקניה. המעונינים יוכלו לנפוש על מרפסת השיזוף, להשתתף בפעילויות ספורט, לבקר בקאזינו או לרכוש מוצרים בחנויות השונות באוניה.

יום 14 │פונטה ארנס
נגיע בבוקרו של יום 10 לפונטה ארנס (Punta Arenas) שהיא העיר הדרומית ביותר בצ’ילה. העיר ששטחה 18000 קמ”ר נוסדה בשנת 1848 ומונה כיום כ- 130000 תושבים.  העיר מתפרנסת מחקלאות, שדות נפט ופחם, דייג ותיירות.
סיור החוף שלנו
לאחר הירידה מהאניה נערוך סיור פנורמי בעיר. נעצור ב- Plaza de Armas המהווה את המרכז המסחרי של העיר, נראה את האנדרטה לפרננדו מגלאן ונסתובב להנאתנו בחנויות ובשווקים. נמשיך לתצפית מ- Cruz Hill ממנו נוכל לראות את העיר ממעוף ציפור, מיצרי מגלאן, והאי טיירה דל פואגו.
נמשיך לביקור במוזיאון הסלסיאני (Selesian Musum ) שנפתח בשנת 1893 ומציג את ההסטוריה של ההתישבות האנושית והטבע בפטגוניה.
בתום בקורנו ניסע כ- 60 קילומטר בדרך יפה לאורך מיצרי מגלאן לשרידיו של אחד המבצרים הראשונים שנוסדו בצ’ילה. נגיע לשמורת Patagonia Historical Park שם נראה העתק מדויק של מצודת בולנס (Fuerte Bulnes ) המקורית הבנויה מעץ ונועדה לשמור על מיצרי מגלאן באמצע המאה ה-199. בתום סיורנו המרתק בשמורה נשוב לאוניה.

יום 15 │ אושואיה
הבוקר נעגון באושואיה (Ushuaia) השוכנת על חופי תעלת ביגל ומהווה מרכז לתעשייה, שרותי נמל ותיירות. אושואיה בעלת אוכלוסיה של 60000 תושבים, נחשבת לעיר הדרומית ביותר בעולם! והיא העיר הארגנטינאית היחידה השוכנת בצד המערבי של הרי האנדים. בשנת 1869 הוקמה בה המושבה הלבנה הראשונה ותאריך יסודה הרשמי הוא 1884. פרוש השם הוא “מפרץ עמוק” ובעיר שורר מזג אויר ממוזג לח כל השנה עם קיץ קר יחסית. ראוי לציין כי אילת היא אחת הערים התאומות של אושואיה.
סיור החוף שלנו
לאחר שנרד מהאניה נערוך סיור בעיר אושואיה עם מספר ירידות קצרות מהאוטובוס לצילום. נמשיך לביקור בשמורת ארץ האש Tierra del Fuego National Park. הפארק הוכרז בשנת 1960 והוא מכיל מגוון גדול של נופים ובהם יערות, הרים, קרחונים ומפלי מים. בפארק ששטחו 630 קמ”ר גדלים מיני עצים מיוחדים כדוגמאת האשור הארקטי ועשרות מינים של יונקים ובהם גואנקו, שועל אנדיני, בונה אמריקאי וכן 90 מינים של בעלי כנף ובהם הקונדור האנדיני. הפארק נחשב לשמורה הדרומית בעולם ובו מסתיים כביש פאן אמריקן וכן מסילת הרכבת. נלך בשבילי השמורה (הליכה קלה) ונהנה מהנופים והטבע המקיפים אותנו מכל עבר. בשעות אחר הצהרים נשוב לאוניה.  

יום 16 │כף הורן
הבוקר נעבור ליד כף הורן (Cape Horn). הכף הוא צוק סלעי בתחום ארץ האש בצ’ילה, המציין את הקצה הדרומי של יבשת אמריקה הדרומית ונקרא על שם העיר הורן בהולנד.
לאורך תקופה ארוכה עברו בכף אניות בדרכן מהאוקינוס השקט לאטלנטי (והפוך) למרות הסכנות האורבות לכלי שייט באזור זה: רוחות עזות, גלי ים גבוהים, זרמי מים חזקים וקרחונים. על כן הכף היה עד לטביעתן של אניות רבות לאורך ההיסטוריה. הצורך להקיף את יבשת אמריקה פחת עם פתיחתה של תעלת פנמה בשנת 1914 וכיום עוברות דרכו רק אניות גדולות במיוחד. בהמשך היום נמשיך בהפלה צפונה לכוון איי פולקלנד. ארוחות ולינה באוניה.

יום 17 │יום ים
היום נמשיך ליהנות מהאניה ומתקניה. המעונינים יוכלו לנפוש על מרפסת השיזוף, להשתתף בפעילויות ספורט, לבקר בקאזינו או לרכוש מוצרים בחנויות השונות באניה.

יום 18 │פוארטו מאדרין
הבוקר נעגון בעיר פוארטו מאדרין (Puerto Madryn) השוכנת במזרח חבל פטגוניה. העיר מונה 60 אלף תושבים ומהווה בסיס יציאה לטיולים בשמורה שבחצי האי ואלדז הנמצא ממזרח לה. העיר נוסדה בשנת 1865 ע”י מהגרים וולשים. כלכלת העיר מבוססת על דייג, יצור אלומיניום ותיירות.
סיור החוף שלנו
נרד מהאניה וניסע באוטובוס לכפר פונטה טומבו (Punta Tombo) שלידו מתגוררת באופן קבוע אוכלוסית הפינגווינים המגלניים הגדולה ביותר בדרום אמריקה! כאן מקימים את קיניהם בין ספטמבר למרץ כ- 2 מיליון פינגווינים ומגוננים על הגוזלים הנהפכים לעצמאיים עד נובמבר. נלך בין אלפי קינים, נראה את הפינגווינים משחקים אחד עם השני או יוצאים לדיג ונשמע הסברים מאלפים על האקלוגיה היחודית של יצורים אלה. בתום סיורנו נשוב לאניה

יום 19 │יום ים
יום להתרגעות ונופש על האניה. ארוחות ולינה באוניה

יום 20 │פונטה דל אסטה, אורוגוואי
לאחר שייט לילי של כ- 150 קילומטר, נגיע הבוקר למעגן של העיירה התיירותית היוקרתית פונטה דל אסטה (Punta del Este). פרוש שמה הוא “נקודת המזרח” והיא ממוקמת על חצי אי ליד שפך נהר ריו דה לה פלטה לאוקינוס האטלנטי. אוכלוסיתה הקבועה מונה 20,000 תושבים אך בחודשי הקיץ מוכפל מספר זה פי 10 ! האזור היה נטוש עד סוף המאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20 הגיעו אליו הנופשים הראשונים לאחר שנבנו מספר מלונות. ב-1986 אירחה העיירה את השיחות שהביאו להקמת אירגון הסחר העולמי. העיירה מציעה לנופשים מגוון עשיר של חופים השונים בהרכב החול, הרוחות וגובה הגלים. רצועת החוף מחולקת ל-2 : החוף המערבי- פלאז’ה מאנסה (Playa Mansa) הוא “החוף הרוגע” שעל שפת הנהר, מוגן מרוחות ע”י חצי האי, והחוף המזרחי- פלאז’ה בראווה (Playa Brava) הוא “החוף הפראי” החשוף לרוחות האוקיינוס.
סיור החוף שלנו:
נאכל ארוחת בוקר על האניה ולאחר שנרד לחוף נחל את סיורנו בעיירה וסביבתה. ניסע לאורך החוף דרך מספר שכונות יוקרה סן רפאל, גולף פארק ובוורלי הילס. נערוך תצפית מחוף Punta Ballena ונגיע ל- Casapueblo (“בית-כפר”) ביתו המיוחד של האומן Carlos Paez Vilaro הבנוי בסגנון ספרדי- מרוקאי. האמן המשיך לבנות את ביתו עד מותו בשנת 2014 והוא מכיל גם מלון ומוזיאון המציג את עבודותיו. נראה את הגשרים התלויים ב- del Maldonado La Barra ונבקר במוזיאון ראלי (Ralli Museum of Contemporary Art ) בו נוכל לראות ציורים ופסלים של אמנים לאטינו אמריקאים ובהם סלבדור דאלי. במהלך סיורנו לא נפסח כמובן על הפסל “איש המגיח אל החיים” ( Hombre emergiendo a la vida ) הידוע בשמותיו העממיים “היד” או “האצבעות” הניצב על החול בפלאז’ה בראווה ונוצר בשנת 1982 ע”י הפסל האורוגוואי המפורסם מריו אירסאבל.
בתום סיורנו נשוב לאוניה.

יום 21 │מונטבידאו, אורוגוואי
הבוקר נעגון במונטבידאו (Montevideo) בירת אורוגוואי. העיר היא ביתם של יותר ממחצית תושבי המדינה (1.8 מיליון איש) ויש בה שילוב של עיר ענקית ותוססת עם אווירה של פרבר שקט ורגוע. העיר ידועה באתריה המענינים, מבנים מרשימים בסגנון ארט-דקו, שווקים ענקיים עם סחורות באיכות גבוהה, פארקים מוריקים, חופים יפים אוכל משובח וחיי תרבות עשירים.
סיור החוף שלנו :
ניסע לעיר העתיקה La Ciudad Vieja שהיא מרכז העיר וליבה הפועם ביום ובלילה. נכנס דרך “שער העיר” La Puerta de la Ciudadela שהוא השריד שהשתמר מהחומה האורגינלית ונגיע למדרחוב Bulevard Sarandi השוקק והצבעוני שבליבו שוק המזכיר במשהו את נחלת בנימין.
נסייר באזור ונראה מס’ מבנים מרשימים, חלקם מאכלסים כיום מוזיאונים ובהם מוזיאון התרבות האינדיאנית, מוזיאון לאמנות דקורטיבית הנמצא בארמון טרנקו המרשים, בית גריבלדי, מוזיאון הקרנבל המצוין ומבנה Banco de la Nacional. נמשיך לשוק הנמל- El Mercado del Puerto בעיני רבים, גולת הכותרת של העיר העתיקה ומונטבידאו כולה. נשוטט להנאתנו בשוק ציורי זה ונוכל לטעום בו ממיטב מאכלי אורוגוואי ובמיוחד בשר הנחשב לטוב בעולם…., צו’ריסוס, אמפנדס ממולאים ריבת חלב ועוד. המעונינים יוכלו ללגום כאן את המשקה המקומי “מדיו אי מדיו”. נמשיך לככר העצמאות La Plaza Independencia , הכיכר המרכזית של העיר המחברת בין העיר העתיקה ורחוב 18 ביולי שהוא הרחוב המרכזי בבירה. נראה את פסלו של חוזה ארטיגס מוביל מלחמת העצמאות של אורוגוואי ומואוזוליאום המכיל את עצמותיו. מסביב מבנים קולוניאליים מרשימים ובהם משרדי ממשל וכן פלאסיו סלבו- בעבר המבנה הגבוה ביותר בדרום אמריקה ממנו נערוך תצפית פנורמית על העיר (אם יתאפשר). נראה גם את אולם התיאטרון המרשים Teatro Solis שנחנך ב-1856 ונגיע לרחוב 18 ביולי הגדוש במסעדות, בתי קפה, שווקים, ככרות ציוריות ומבנים מרשימים בסגנון ארט-דקו. לאחר שנסיים לחקור את פינות החמד של הרחוב, ניסע לבית המחוקקים האורוגוואי Palacio Lejislativo המרשים מבחוץ ובעיקר מבפנים בגלל השימוש בעשרות מיני אבני שיש מרהיבות המרכיבות את עמודי התקרה (משאב טבע חשוב במדינה) שעוצבו ע”י אמנים איטלקיים ומקומיים. לקראת ערבו של יום נגיע לטיילת המרכזית La Rambla שאורכה 22 קילומטר ונחשבת לארוכה בדרום אמריקה. נלך בקטע היפה של הטיילת בין חוף “רמירז” וחוף “פוסיטוס העובר לאורך מספר חופי רחצה ומקומות ללגימת “מאטה”. בסופו של יום נקנח בתצפית מיוחדת על העיר והנמל ממרומי  El Cerro (“ההר”) שעל פי האגדה קרויה העיר על שמו (מונטבידאו = “אני רואה הר” בפורטוגזית). בתום סיורנו נשוב לאוניה.
הערה: סדר הבקורים עשוי להשתנות.

יום 22 | בואנוס איירס- סיום הקרוז
הבוקר נגיע לבואנוס איירס בירת ארגנטינה, תחנתנו האחרונה בקרוז. נשלים סיורים בשדרות, השכונות והשווקים של העיר. בשעות אחר הצהרים נשוב לאניה למנוחה קצרה ובערב נצא במשותף למופע טנגו באחד מהאולמות במרכז העיר. בתום המופע נשוב לאוניה ללינה.

יום 23 │ירידה מהאניה- טיסה למפלי איגואסו- העיירה פוז דה איגואסו בברזיל
הבוקר נרד מהאניה וניסע לשדה התעופה בבואנוס איירס ממנו נטוס למפלי איגואסו.
יומיים מרתקים של טבע לפנינו. מפלי איגואסו (Cataratas del Iguazu) שהם סדרת מפלי מים על נהר איגואסו במשולש הגבולות ברזיל-ארגנטינה- פאראגוואי. פרוש שמם בשפת שבטי הגורני שהתגוררו במקום, “מים גדולים”. הפארק המכיל את המפלים הוכרז אתר מורשת עולמית ע”י אונסק”ו. השמורה מורכבת מ- 275 מפלים משתרעים לאורך 2.7 קילומטר והגובה המאכסימאלי 82 מטר. הספיקה המכסימאלית עולה על 6 מיליון מ”ק בשעה (השניה בעולם אחרי מפלי ויקטוריה).בשנת 2011 נבחרו המפלים לאחד מ”שבעת פלאי עולם”. ליד השמורה נוסדו 3 ערים: פוז דו איגואסו בברזיל, פוארטו איגואסו בארגנטינה וסיודד דל אסטה בפרגוואי. שלוש הערים מתפרנסות בעיקר מתיירות המגיעה למפלים. האזור טרופי, חם ולח כל השנה עם 2000 מ”מ גשם היורדים כל השנה.
המפלים “כיכבו” במספר סרטים ובהם מונרייקר מסדרת ג’יימס בונד (1979) המיסיון (1986 ), מר מגו (1997 ), מיאמי וייס (2006 ) ואינדיאנה ג’ונס וממלכת גולגלות הבדולח (2008 ).
לאחר הנחיתה בשעות אחר הצהרים העברה למלון למנוחה קצרה. בערב נצא במשותף למופע פולקלור צבעוני (Rafain) הכולל גם ארוחת ערב עשירה, שהוא חגיגה של צבעים, תלבושות ומוסיקה מכל דרום אמריקה.
 
יום 24│ מפלי איגואסו- צד ארגנטינאי- צד ברזילאי
יום מלא חוויות לפנינו. נחצה את הגבול לתחום ארגנטינה, ונכנס לשמורת האיגואסו. כאן מצויים מרבית מפלי המים המהווים את השמורה. ניסע ברכבת מיוחדת שתקרב אותנו למפלים ונלך בשבילים מסודרים וראמפות שיספקו לנו אפשרויות תצפית קרובות ובלתי נשכחות. במהלך הסיור נגיע גם למפל המפורסם ביותר הלא הוא “מפל גרון השטן” (Garganta del Diablo) שצורתו כשל שרוחבה 150 מטר ובאורך 700 מטר אליו נתקרב ונחוש מקרוב את רסיסי המים הניתזים מאות מטרים לכל עבר. במהלך הסיור נעלה על סירה מיוחדת ונשוט אל תחתית המפלים. שייט רטוב חוויתי זה יאפשר לנו להבין את עוצמתם האמיתית של המים. בשעות אחר הצהרים נחצה את הגבול לתצפית על המפלים מהצד הברזילאי ונמשיך להתפעל מעוצמתו ויופיו של הטבע. נלך על שביל מסודר בתוך יער גשם טרופי ונעצור בנקודות תצפית כדי להתרשם ולצלם את המים הנופלים בשאון מכל עבר. עם קצת מזל ניתקל גם בבעלי חיים אופיניים ליערות הגשם של דרום אמריקה ובהם דביבון, חוטמן, קופי קפוצ’ין ובעלי כנף צבעוניים. בתום יום מלא חוויות ומראות בלתי נשכחים נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה.יום 25 – מפלי איגואסו – טיסה לתל אביב
לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם ללוח הטיסות  ניסע לצפות על סכר איטייפו (Itaipu Dam) (מותנה בשעת הטיסה).
הסכר נבנה על נהר פאראנה כפרויקט משותף של ברזיל ופרגוואי בשנים 1975- 1982 לצורך הפקת חשמל ובעת השלמתו היה הגדול בעולם! אורכו של הסכר 7900 מטר וגובהו 196 מטר. הוא מייצר כ- 14000 מגה ואט חשמל באמצעות 20 גנרטורים.
בתום סיורנו המרתק במתחם הסכר, ניסע לשדה התעופה ונטוס לריו וממנה דרך מדריד לתל אביב*נחיתה צפויה ביום 26 לטיול.הערות:
*הביקור בסכר מותנה בלוח זמני הטיסה
* ישנה אפשרות להוסיף לטיול 3-4 ימים בריו. לקבלת פרטים ניתן לפנות למשרדנו.
* המעונינים יוכלו לנסוע בתחבורה ציבורית למדריד בהתאם ללוח זמני טיסת ההמשך.

 
 
*שייט בין קרחוני פטגוניה
*סיור ל”קרחון המתנפץ”- פריטו מורנו
*יומיים בשמורת הטבע טורס דל פיינה בצ’ילה
*שייט של יום מלא בסירת זודיאק למפלים וקרחונים נסתרים בשמורת טורס דל פיינה
*מופע טנגו בבואנוס איירס
*שייט מרהיב מתחת למפלי איגואסו
*מופע פולקלור “רפאין” באיגואסו
*סיורי חוף עם אוטובוס צמוד בכל נמלי העגינה (אין סיורי בחירה)
המחיר כולל:

* טיסות בין לאומיות כמפורט (טיסות דרך יעדי ביניים)
* טיסות פנים כמפורט
* קרוז 15 לילות על סיפון האניה Celebrity Infinity בשיטת “הכל כלול” (בזמן סיורי החוף לא יהיו ארוחות צהרים)
* סיורי חוף בכל נמלי העגינה באוטובוס צמוד
* מדריך ישראלי מומחה לדרום אמריקה
* מדריך מקומי בכל אתר
* מלונות ברמת תיירות גבוהה
* חצי פנסיון במהלך הטיול היבשתי (בוקר, צהרים / ערב)
* כניסות לכל האתרים שבתכנית
*  מופע טנגו
* שייט למרגלות מפלי איגואסו
* טיפ לנותני שירותים במהלך הסיורים (למעט טיפים באוניה)

המחיר אינו כולל:
* טיפים באוניה (חובה עפ”י חברות השייט) – כ-13 דולר ליום
* הוצאות בעלות אופי אישי
* שתיה קלה/אלכוהולית
* מיסי נמל (אם יהיו)

הערות:
* בדבר חיסונים יש להתייעץ בשרותי הבריאות המחוזיים
* התכנית כפופה לתנאי מזג האויר
* סדר הביקורים עשוי להשתנות מסיבות תפעוליות

מחירים לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר פנימי* חלון בתוספת מרפסת בתוספת תוספת יחיד הערות
1.12.17  26.12.17  8,150 $   530 $   1,040 $    הנחה 150 $ עד 14/8
             

*מחיר לאדם בחדר זוגי

 
2019-02-14T04:15:05+00:00