yes

קרוז סתיו במערב בים התיכון עם ההסטוריון אלון קליבנוב

שייט במערב הים התיכון - קרוז סתיו במערב בים התיכון עם ההסטוריון אלון קליבנוב

קוד טיול: 7923TCME
משך הטיול: 9 ימים ׁ(נחיתה ביום 10)
יציאות: 23.9.17
מדינות: איטליה, סיציליה, מלטה, ספרד, צרפת
אוניה:    Meraviglia MSC
מסלול: מילנו, גנואה, נאפולי, מסינה-סיציליה, וולטה-מלטה, ברצלונה, מארסיי
מלון: מילנו, איטליה
סגנון: קרוז “הכל כלול”

 

24-9-17

 

זרוז מאורגן למערב הים התיכון לחופי הים התיכון בהן שוכנות עשרים מדינות שהן שונות זו מזו אך יש בהן גם מן המשותף. למאפיינים המשותפים אנו קוראים “ים תיכוניות”.
גם בימי שלום וגם בימי מלחמה שימש הים התיכון רשת ותשתית תרבותית לציוויליזציות השוכנות לחופיו. הספנים והנוסעים שעגנו בנמלים סיפרו לתושבי המקום על ארצם, החליפו חוויות, דיווחו על אופנות חדשות. הם אימצו לעצמם ממנהגי המקום, לימדו את התושבים המקומיים את מנהגיהם, התוצאה של התנועה הבלתי פוסקת הזאת היא אותה “ים תיכוניות”, המשותפת לארצות האזור ומבדילה אותו מאזורים אחרים בעולם.
המגע התמידי ביניהן יוצר תרבות שהיא ביסודה רב תרבותית. השייט במערב הים התיכון, מתמקד הפעם במערב הים התיכון וזאת כדי לתת לכם בצד הבילוי על האניה גם עומק והעשרה על האזור המרתק בו אנו חיים.
יום 1 ן ת”א – מילאנו 
נמריא בשעות הערב מת”א למילאנו. לילה במילאנו.

יום  2 I מילאנו – גנואה
בשעות הבוקר נצא ממלוננו אל עבר גנואה, הידועה גם בשמה ג’נובה, מקום הולדתו של כריסטופר קולומבוס היא עיר נמל חשובה, אשר היתה מעצמה ימית גדולה ונחשבת בימי הביניים. הדרה של העיר נשקף בכל פינה נסייר בעיר העתיקה, נראה כמה מן המבנים היפים והחשובים, כולל המקום בו היה כלוא הטייל המפורסם מכולם, מרקו פולו. בשעות אחר הצהריים נעלה על הספינה שלנו, נקבל את התאים ונתמקם להפלגה. הספינה “מראביליה” כשמה כן היא – אכן פלא. ספינה חדשה ומודרנית, מלאה באטרקציות מופלאות וייחודיות. בין היתר, מכילה הספינה אולם מיוחד שנבנה עבור הקרקס המפורסם בעולם “סרק דו סוליי” שמופעיו המופלאים ינעימו את מהלך השייט.

יום 3 I  נאפולי
בצהריים נגיע לעיר הציורית נפולי. נעלה מיד על אוטובוס וניסע לאחד המקומות המיוחדים והקסומים בעולם – פומפיי. עיר זו, הפכה ל”קפסולת זמן” בעקבות התפרצות הר הגעש וזוב בשנת 79 לספירה. נטייל ברחובותיה ובסמטאותיה של פומפיי ונחוש כאילו הזמן קפא מלכת.

יום 4 I מסינה
בשעת בוקר מוקדמת נעגון בנמל מסינה, העיר החשובה בצפון סיציליה אשר חרבה לחלוטין ברעידת אדמה נוראה בשנת 1908. אחרי שביום האתמול היינו בצלו של הר וזוב, היום נבקר במקום שונה ודומה גם יחד, הר הגעש אטנה. נתחיל בעלייה אל עבר הלועות המעשנים של ההר לסיור בלתי נשכח בו נחוש את עוצמת הטבע. נמשיך אל העיירה המקסימה טאורמינה, בין פינות החמד המפורסמות והיפות של סיציליה.

יום 5 I מלטה
בשעת בוקר מוקדמת, נגיע אל האי הקטן אך החשוב כל כך מבחינה אסטרטגית – מלטה. מלטה היתה במשך שנים רבות נקודת מפתח בים התיכון בגלל מיקומה האסטרטגי. למרות גודלו המיניאטורי של האי, כמות האתרים המרתקים בו עצומה. נתחיל בנסיעה אל הבירה העתיקה של האי, העיר מדינה. נסתובב בסמטאותיה ונחוש כאילו אנחנו בימי הביניים. נמשיך אל עיר הבירה וואלטה, ונבקר בכמה מאתריה המרכזיים, כולל הקתדרלה המדהימה, המוזיאון הארכיאולוגי והגנים היפהפיים מהם תצפית עוצרת נשימה.

יום 6 I יום ים
יום נינוח בלב ים. בשעות הבוקר תתקיים הרצאה. האטרקציות הרבות של האנייה ממתינות לכם. חדר הכושר, הבריכה, ספא, חנויות פטורות ממכס, מרכז באולינג וכו’.

יום 7 I ברצלונה
ברצלונה, בירת חבל קטאלוניה, היא אחת הערים היפות והחשובות של הים התיכון. מרכז אדיר של תרבות, היסטוריה, אמנות, ארכיטקטורה וכו’. נסייר בעיר ונראה כמה מפינותיה היפות והקסומות. נבקר בשילוב של אתרים חדשים ועתיקים, כולל אלו המזוהים עם הארכיטקט המדהים גאודי, אחד מבניה החשובים של העיר.

יום 8 I מארסיי
יעדנו הראשון היום הוא העיר המקסימה ארל, אחת הערים ההיסטוריות והיפות של צרפת, הקשורה לנצח גם בדמותו של וינסנט ואן גוך. נסייר באתריה של ארל, כולל הזירה הרומית והמוזיאון הארכיאולוגי. נשוב למארסיי, העיר הרב גונית והמרתקת ונטייל באזור הנמל העתיק. לא נשכח את נקודת התצפית היפה ביותר על העיר.
היום יום הכיפורים, והמעוניינים יוזמנו להישאר על הספינה.

יום 9 I גנואה – מילאנו – ת”א
בשעת בוקר נעגון בגנואה. מגנואה ניסע לעיר הנפלאה מילאנו, מן הערים החשובות של אירופה בכלל וצפון איטליה בפרט. נבקר בדואומו – הכנסייה הגותית המדהימה שהיא בין היפות בתבל, נבקר בבית האופרה “לה סקאלה” ונוכל להתרשם מעוד משכיות החמדה של עיר מרתקת זו.
בשעות הערב ניסע לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה.

המחיר כולל:

  • טיסות אל על בנתיב ת”א – מילנו
  • קרוז + מיסים
  • לילה במלון במילנו
  • כלכלה במהלך השיט על האניה- פנסיון מלא.
  • מיסי נמל בארץ ובחו”ל.
  • כניסות:

Genova
Musei di Strada Nova
Cattedrale di San Lorenzo

Napoli
Pompei Archaeological site

Messina
Tour of Mount Etna (all the way up)
Cable car to Taormina
Teatro Greco – Taormina

Malta
Mdina
Cathedral and Museum

Valletta
St John’s Co-Cathedral
Grand Master’s Palace
Archaeological Museum

Barcelona
Historical Museum of Barcelona (Museu d’historia de la Ciutat)
Funicular and Cable car to Montjuic
Sagrada Familia

Marseille
Arles
Amphitéâtre d’Arles
Cloître Saint Trophime
Roman Theatre
Musée Départemental de l’Arles Antique

Marseille
Basilique Notre-Dame de la Garde

Milano
Duomo (Including roof and elevator)
La Scala Museum
Santa Maria delle Grazie – Last Supper by Leonardo da Vinci (Cenacolo) 

המחיר אינו כולל:

  • טיפים באניה  (חובה עפ”י כללי כל חברות השייט)
  • כל מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כולל.

הערות

  • יש רופא ואחות על האניה.
  • המחירים משתנים בחברת השייט עפ”י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.

מחיר בדולרים לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר פנימי חלון בתוספת מרפסת בתוספת  תוספת יחיד הערות
 23.9.17  2.10.17   2,395 $   400 $   980 $   770 $  

* אין כפל מבצעים והנחות.

2019-02-14T04:15:19+00:00