yes

קרוז מאורגן שט ומטייל על נהר הדנובה כולל מינכן והאלפים הבוואריים

שייט על נהר הדנובה + מינכן והאלפים הבוואריים

קרוז מאורגן + טיול כוכב בגרמניה

הדנובה לא רק נופים עוצרי נשימה, כפרים ציוריים וערים גדולות, בהם ארמונות גדולים ובתי קפה מהם התפתחה הקולינריה לזו שאנו מכירים אותה כיום. היא הייתה גם המקום בו גרו והלחינו מוצרט, היידן, שוברט, שטראוס, סמטנה ואחרים.

קוד טיול: TRDM

משך הטיול: 8 ימים

יציאות:  2/7

מדינות: גרמניה, אוסטריה, סלובקיה, הונגריה

ספינה:  DCS Amethyst

מסלול: מינכן, האלפים הבוואריים, פסאו, וינה, בודפשט, ברטיסלבה, עמק הוואכאו,  פסאו

סגנון: קרוז מאורגן הכולל טיסות, העברות, פנסיון מלא בספינה, סיורי חוף.

על הטיול:

  • במהלך שייט נהרות בדנובה כולל מינכן והאיים הבוואריים, נעמיק להכיר את שושלת הבסבורג, בית מלוכה ששלט באירופה מהמאה ה-13 עד המאה ה-20, ומילאה תפקיד חשוב בתולדותיה של היבשת. בזכות התמיכה של בית האבסבורג פרחה האדריכלות, האמנות, הספרות והמוסיקה במרכז אירופה. נבקר בוינה (ארמון שיינברון) ובבודפשט באתרים המרכזיים.
  • נופיו המרהיבים של עמק הווכאו, מאכלסים כמה מונומנטים הסטורים כמו: מנזרי 1000 השנים במלק ובקרמס, כמו גם את אזור הגידול של היינות האיכותיים של אוסטריה. 

נהר הדנובה הנחשב לנתיב מים השני באורכו באירופה ( 2,860 ק"מ) מחזיק גם בשיא עולמי – הוא זורם בין 10 מדינות. הרבה ערים גדולות וחשובות שוכנות על גדות הנהר או בסמוך לו , ובהן ארבע בירות: וינה, ברטיסלבה, בודפשט ובלגרד, וכמובן ערים ועיירות רבות באוסטריה, סלובקיה, סלובניה, קרואטיה, סרביה וברומניה היושבות על שפת גדותיו או על אחד מיובליו.
במשך יותר מ-2,000 שנים שימש נהר הדנובה כאמצעי תעבורה לצבאות רבים. החל מהאימפריה הרומית דרך הגותים, הסלאבים וההונים דרך הצלבנים, שנעו דרכו אל עבר ירושלים, וכלה במסעות הכיבוש של העות'מאנים עד שנבלמו במערכה על וינה בסוף המאה ה- 17.
במאה ה- 19 כאשר השפעת האימפריה העות'מאנית בבלקן נחלשה ואילו השפעת האימפריה הרוסית עלתה, השתלטו בהצלחה מדינות אירופה החזקות על הנהר, מצב שנשאר עד היום.
מרכז אירופה היה האזור שבו התקיימה המורשת התרבותית של בית הבסבורג. רב-לאומיות, פלורליזם דתי ושפה בינלאומית אחת – גרמנית. זהו האזור שאותו זעזעה הרפורמציה הדתית של לותר, המלחמות של נפוליון, מאבקי השחרור הלאומיים, ופרץ היצירתיות של משוררים, מלחינים, סופרים וממציאים.
ב- 1992 חוברו נהר הריין, נהר המיין ונהר הדנובה ע"י גרמניה לתעלה אחת, מה שיצר נתיב מים באורך 3,500 ק"מ, אשר קצהו האחד בשפך נהר הריין שבים הצפוני וקצהו השני בשפך הדנובה בים השחור.
בשל כל אלו הוא משמש לאמצעי התעבורה העיקרי בין מרכז ומזרח אירופה, וגם מעודד את התיירות כאשר לצידו פורחים אזורי נופש, שבילי אופניים, שמורות טבע ופארקים לאומיים.
הדנובה הכחולה נעה לאורך נופים עוצרי נשימה וכפרים ציוריים והגיוון בין כל המקומות בהם היא עוברת הוא שמעניק לה יופי מיוחד. זהו גם הנהר שלאורכו מתקיימים מסלולי קרוז הנהרות הפופולארים ביותר בעולם.
יום 1 │ת"א – מינכן
נצא בטיסת בוקר למינכן, בירת בוואריה, עיר שידעה תהפוכות רבות מימי הביניים עד סוף המאה ה-20. לאחר הנחיתה נרוך סיור פנורמי בעיר. את סיפורה המרתק של העיר כדאי להתחיל ממש במרכז העיר העתיקה, בככר מאריאנפלאץ. כאן נמצאת העירייה הגוטית הישנה ובית העירייה החדשה הניאו-גוטית. הסיור שלנו יעבור גם דרך בניין האופרה, שדרות מקסימיליאן, אחד הרחובות הנוצצים והיוקרתיים ביותר של מינכן. נמשיך לביקור באולם התצוגה של מפעל BMW וכמובן שלא נפסח על האיצטדיון האולימפי והמתחם בו נחטפו ונרצחו 11 הספורטאים שלנו באולימפיאדת מינכן שעת 1972.
נסיים את הסיור במלוננו במינכן.

יום 2 │האלפים הבווארים
סיור מרתק במעלה האלפים הבווארים. נופים עוצרי נשימה בסביבה שבה מלך בוואריה, לודביג השני, המכונה "המשוגע" בנה את 2 הטירות המלכותיות המפוארות (Konigsschlosser) נעלה ל-Fussen בה הן שוכנות ונבקר במפורסמת ביניהן – טירת נוישוונשטיין Neuschwanstein. היא נבנתה בין השנים 1868-1892 והיא זו שנתנה את ההשראה לוולט דיסני כאשר תכנן את טירתה של היפיפייה הנרדמת. נראה גם את טירת Hohenschwangeu המשקיפה על אגם Alpsee ואם הזמן יאפשר, נראה גם את לינדרהוף Linderhof. נסיים את הסיור במלוננו במינכן.

יום 3 │מינכן – פסאו – עליה לספינת הנהר
לאחר ארוחת הבוקר נסע לפסאו שבבוואריה, הידועה גם בכינויה "עיר שלושת הנהרות" בה מתחברים נהרות הדנובה, האין והאילץ בנקודה אחת. בשעות אחר הצהריים יקבל אותנו צוות הספינה שתשמש לנו בימים הקרובים כמלון מהודר צף בנהר.

יום 4 | וינה
גם ביקור של שבוע בווינה לא יספיק כדי לגלות את כל מכמניה. אדריכלות ותרבות יצאו ממנה והתפשטו לכל רחבי תבל, כמו גם נוכחות מלחיניה הידועים-שטראוס, מוצרט, בטהובן ואחרים שפעלו כאן – הביאו את אונסק"ו להכריזה כאתר מורשת עולמית.
ואל נשכח כי בעיר היפה והנעימה הזו הומצא הקונספט של בתי קפה כמקום מפגש תרבותי וחברתי.
סיור החוף שלנו
נבלה את כל היום בוינה – בירת הואלסים. נתחיל בביקור באתר האמנותי שהקים גדול אדריכליה של אוסטריה בעידן המודרני- הונדרטוואסר. נמשיך לאורך ה- Ring, נעצור להתרשם מ-Burghof ונפלס את דרכנו במדרחוב המפורסם של אירופה Koertnerstrasse כדי לבקר בקתדרלה המפוארת של העיר Stephansdom מלאכת מחשבת של הסגנון הגותי המאוחר.
נחזור לאוניה לסעוד את ארוחת הצהרים ולאחריה ניסע לביקור מודרך בארמון שיינברון, המשמש כיום כמוזיאון, נחשב לאחד היפים ביבשת אירופה ונכלל ברשימת אונסקו של אתרי התרבות שיש לשמרם. הארמון, שהיה "הבית הלבן" של אירופה לכל אורך שלטונה של שושלת הבסבורג האוסטרית, זכה לארח בין כתליו את נפוליאון וכל מנהיגי המעצמות של התקופה. יש בו 1,440 חדרים, שרק מעטים מהם פתוחים לקהל הרחב ומשקפים את חיי היום יום של בית המלוכה. החדרים גדושים במוצגים מרהיבים כגון כלי אוכל יקרים לסוגי אירוח שונים, חדר השינה של הנסיכה אליזבת, הלא היא "סיסי", "חדר הכושר" שלה ועוד. נמשיך בביקור בגני Belvedere , וזאת אם יאפשר הזמן.
נחזור לאנייה לארוחת ערב ולאחריה נצא לסיור לילי בוינה עד לעת הפלגת הספינה..

יום 5 | בודפשט
הבוקר נעגון בבודפשט (Budapest) בירת הונגריה היושבת על שני צדי נהר הדנובה – בודה (החלק העתיק) ופשט (החלק המודרני יותר(.
בודפשט גדושה בהיצע מופלא של אטרקציות היסטוריות, אדריכליות ותרבותיות, ומיקומה במרכז אירופה האיצו את פיתוחה לכיוון המערב בקצב מרשים. התוצאה, שילוב מרתק בין ישן וחדש, אותנטי וראוותני, שמרני ומתירני.
סיור החוף שלנו
את סיורנו בעיר הבירה המפוארת של הונגריה נתחיל בפשט ונראה את הפרלמנט ההונגרי – מבנה מרשים מן המאה ה-19 ומייצג נאמנה את הסגנון הניאו-גותי. משם לכיכר הגיבורים – האנדרטה לאבות האומה של הונגריה ופארק Vajdahunyadi. נמשיך לרחוב דוהני לביקור בבית הכנסת הגדול ביותר ששרד באירופה (בטיול של 19.07 – בשבת בית הכנסת סגור) ואל המוזיאון היהודי ובית
הרצל המקפל את סיפורה של קהילה יהודית ששני שליש ממנה הושמד בשואה. נמשיך לסיור לגבעת גלרט, ממנה נשקף נוף עיר לילי הנחשב לאחד המרהיבים באירופה.
נחזור לארוחת ערב בספינה. לאחר הארוחה נצא למופע באחד האולמות המפוארים של בודפשט.

יום 6 | ברטיסלבה
לא רבים זוכרים כי בירתה של סלובקיה דהיום, לא הייתה כזו עד לפני 28 שנים! עד מלחמת העולם הראשונה היא הייתה חלק מהונגריה ולאחריה התאחדו העם הסלובקי והצ'כי ויצרו את צ'כסלובקיה עם בירתה פראג. ב- 1989 הופרדו המדינות ורק אז הוכרזה ברטיסלבה לבירת סלובקיה.
העיר הקומפקטית הזו, מציעה למבקרים בה אווירה אירופית נעימה בסגנון ימי הביניים עם רחובות צרים ומתפתלים, טירה בקצה גבעה, כיכרות מרשימות ואטרקציות תיירותיות.
סיור החוף שלנו
נקדיש את היום לסיורים בברטיסלבה, להיכרות עם העיר היפהפייה ואתריה. נסייר במרכז העיר העתיקה, ונראה את התיאטרון הלאומי, הקתדרלה הגותית סנט. מרטין, בית העיריה העתיק ועוד.
ניסע במעלה מצודת ברטיסלבה – סמל העיר, הצופה על מפגש הגבולות הונגריה, אוסטריה וסלובקיה, ומשם – אל קברו של "החת"ם סופר", כינויו הידוע של הרב הגדול והפילוסוף משה סופר, מי שהיה מנהיג היהדות האורתודוקסית של יהודי גרמניה ואירופה התיכונה. הרב משה סופר הגיע אל ברטיסלבה ב-1806, הקים בה ישיבה והפך אותה למרכז רוחני לכל יהדות אירופה התיכונה במאה ה-19.
בערב נצא רגלית ליהנות מן העיר המוארת.

יום 7 | קרמס – עמק הוואכאו
הבוקר נעגון באחת העיירות הציוריות בעמק וואכאו שבאוסטריה, עמק היין והבארוק.
סיור החוף שלנו
היום נצא לביקור מרתק באחד המנזרים המיוחדים והמפורסמים באירופה: מנזר Melk היפהפה הינו מנזר-האם של המסדר הבנדקטיני האוסטרי, בן קרוב ל-1000 שנה, ובו ארמון מלכותי וספרייה המייצגים את פאר סגנון ה-Rococo בשיא הדרו. המנזר ממוקם באחת מנקודות התצפית היפות על נהר הדנובה הזורם למרגלותיו. נבקר בגן הסמוך למנזר וממנו נוכל לצפות על העיירה והנהר.

יום 8 | פסאו – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את הספינה ונצא לפסאו שבבוואריה, הידועה גם בכינויה "עיר שלושת הנהרות" בה מתחברים נהרות הדנובה, האין והאילץ בנקודה אחת. נצא לסיור בין הסמטאות הציוריות, נצפה בקתדרלה הנישאה של סנט סטפן. נבקר במפעל הזכוכיות בעיר. בתום הסיור, נמשיך לשדה התעופה במינכן ונתארגן לטיסה חזרה ארצה.

השיט יתבצע בספינת הנהר Amethyst, ברמת 4 כוכבים פלוס, הספינה מכילה מקום ל- 170 נוסעים.
לספינה ארבעה מפלסים ועיצובה הפנימי משלב עץ ובד בצבעים נעימים ויוצר אווירה אלגנטית ונינוחה המתאימה לשיט נהרות.
מידות: אורך 110 מטר, רוחב 11.40 מטר, דגל: גרמניה
נקודות חשמל: מתח 220 וולט עם פלאג אירופאי שני פינים.
החדרים: 85 חדרים בספינה. בכל החדרים בקומות 2 ו-3, "מרפסת צרפתית"- חלונות הזזה גדולים,
מיטה זוגית או 2 מיטות נפרדות,
גודל החדרים: 15 מטר מרובע לתא רגיל, 22 מ"ר לסוויטה,
איבזור החדר: מיזוג אוויר, מקלחת ושירותים, מייבש שיער, טלפון, טלוויזיה, רדיו, ארון, שולחן, כיסא, כספת.
מסעדה: כל הארוחות מוגשות בחדר האוכל המרכזי בספינה בהושבה קבועה לכל אורך השייט.
אולם המסעדה מוקף בחלונות פנורמיים המאפשרים ליהנות מן הנוף של שתי גדות הנהר.
ארוחת בוקר – מזנון חופשי
ארוחות הצהריים והערב בהגשה À la carte
המטבח בספינה מציע תפריט בינלאומי.
וכנהוג באירופה, כל השתיה היא בתשלום.
קפה/תה ועוגה בשעות אחר הצהרים מוגשים בלאונץ' בר.
בילוי ערב: מוסיקה חיה וריקודים כל ערב
צוות הספינה: 40 אנשי צוות, יחס מצוין המבטיח שירות מעולה. ניהול השייט- חברה גרמנית.
עישון: אסור בכל שטחי הספינה למעט בסיפון השמש העליון.
  • סיור מודרך במינכן ומלון בעיר
  • סיור באלפים הבוואריים עוצרי הנשימה וביקור בטירת נוישוונשטיין Neuschwanstein.
  • קרמס ודורנשטיין- טעימות היין מהמיטב של אוסטריה
  • בודפשט – המוזיאון היהודי
  • בודפשט – הפתעה קולינרית ב"ממלכת המתוקים"
  • וינה – ארמון שנברון וחדר המיטות של "סיסי"
  • וינה – סיור בבית הונדרטווסר
המחיר כולל:

• טיסות סדירות עם אל על בנתיב: תל אביב- מינכן – תל אביב.
• 5 לילות בספינת הנהר
• סיורי חוף בכל הנמלים שעוגנת הספינה (חלקם רגליים וחלקם באוטובוסים תיירותיים וממוזגים).
• כלכלה על בסיס פנסיון מלא למשך השייט (למעט ארוחת צהרים ביום סיור חוף מלא).
• אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע ההעברות והסיורים.
• מיסי נמל + מס דלק
• דמי שרות לנותני השירותים הזרים בסיורים היבשתיים (למעט בספינה)
• מרצה/מדריך ישראלי עתיר ניסיון וידע, צמוד לכל אורך הטיול, אברי רב-הון
• תכנית מלאה ללא סיורי בחירה.
המחיר אינו כולל:
• דמי שרות בספינה (7.5 € ליום לאדם ישולמו ביום העזיבה)
• משקאות בארוחות ובבר.
• הוצאות בעלות אופי אישי וכל מה שאינו מופיע בסעיף
• כל מה שאינו מופיע בסעיף "המחיר כולל"

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 2 תוספת קומה 3 תוספת יחיד לקומה 2  תוספת יחיד לקומה 3   
2.7.19 9.7.19 1,895 אירו 275 אירו   524 אירו  689 אירו  
             

>* אין כפל מבצעים והנחות

2019-03-18T23:52:45+00:00