yes

שייט על הדנובה וקרוז מטייל עד לקניון “שערי הברזל”

שייט על הדנובה - גרמניה, אוסטריה, סלובקיה, הונגריה, סרביה, רומניה

קרוז מאורגן באירופה – עד “קניון שערי הברזל”

זהו טיול שייט אל שני חלקיו מתוך שלושה של הנהר השני באורכו באירופה. החלק העליון – עד לברטיסלבה והחלק המרכזי והארוך ביותר עד לקניון המכונה “שערי הברזל” שעל גבול רומניה-סרביה. בדרכנו נפגוש לא רק בערי בירה גדולות וסגנונות אדריכליים מגוונים או בנופים עוצרי נשימה, אלא גם בבליל של תרבויות ומסורות שנוצרו באלפי השנים שחלפו..

קוד טיול: TRIG  ב ה כ נ ה
משך הטיול: 11 ימים
יציאות: יוני, אוגוסט  2020
דינות: גרמניה, אוסטריה, סלובקיה, הונגריה, סרביה, רומניה
ספינה: Amethyst
מסלול: מינכן, פסאו, מלק (עמק הוואכאו), אשטרגום ועיקול הדנובה, בודפשט, מוהאץ, וילארי, שערי הברזל, בלגרד, קלוצ’קה, ברטיסלבה, וינה, לינץ, פסאו, מינכן
סגנון: קרוז מאורגן הכולל טיסות, העברות, 10 לילות בספינה עם פנסיון מלא, כל סיורי החוף

על הטיול:

  • נבקר בנופיו המרהיבים של עמק הווכאו, המאכלסים כמה מונומנטים הסטורים כמו: מנזר 1000 השנים במלק – פאר היצירה בסגנון הרוקוקו.
  • נחווה את אחת האטרקציות המרכזיות על הדנובה – שערי הברזל, הנקיק השלישי והאחרון של נהר הדנובה המפלס את דרכו בין הרי הקרפטים להרי הבלקנים שבסרביה. השייט במעבר של “שערי הברזל” חולף לאורך 134 ק”מ מרהיבים ביופיים.
  • את הטיול יוביל פרופ’ גוסטב מייסלס, המתמחה בתולדות אירופה ומשלב אקדמיה עם הדרכת טיולים ביבשת. הנחייתו מבטיחה עומק ייחודי להדרכה ולחוויה מיוחדת של שייט יפה זה.

מטיילים יקרים, בדקו את סיורי החוף מול שייט עצמאי ומול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות שעות טיול, אוטובוסים ופחות כניסות וביקורים בתשלום, בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

אחת הדרכים היפות ביותר לחוות נופים ואתרים במרכז אירופה היא תוך טיול בספינה השטה על נהר הדנובה.
שילוב מצוין של חופשה במלון צף וכלכלה מלאה ומגוונת, עם סיורים בערים החשובות ובאתרי הטבע והנוף המרכזיים שלאורך המסלול בשייט על הדנובה – קרוז מאורגן לדנובה ושערי הברזל.

נהר הדנובה חוצה בדרכו 10 מדינות ו-4 בירות והוא היחיד הזורם ממרכז אירופה ונשפך לים השחור. במהלך ההפלגה אנו יורדים לסיורי חוף הכוללים את האטרקציות המרכזיות בערים ואתרי הטבע שלאורך המסלול וכל זאת עם אוטובוס צמוד ובצורה נינוחה המאפשרת זמן להנאה מן המראות והאתרים.

זהו טיול נרחב אל שני חלקיו – מתוך שלושה – של נהר הדנובה. החלק העליון מפסאו עד לברטיסלבה והחלק המרכזי והארוך ביותר, עד לקניון והסכר בשם “שערי הברזל” שבגבול בין רומניה לסרביה, המפריד בין הרי הקרפטים להרי הבלקן.

במהלך השייט על הדנובה עד לשערי הברזל נעמיק ללמוד על שושלת הבסבורג, בית מלוכה ששלט באירופה מהמאה ה-13 עד המאה ה-20, ומילאה תפקיד חשוב בתולדותיה של היבשת. בזכות התמיכה של בית האבסבורג פרחה האדריכלות, האמנות, הספרות והמוסיקה במרכז אירופה. נבקר בוינה (מארמון שיינברון לבנייני הונדרטוואסר) ובבודפשט באתרים המרכזיים ובבית הכנסת המפואר.

“הדנובה הכחולה” אינה רק נופים נהדרים עוצרי נשימה ובראשם נקיק הנהר ב”שערי הברזל”, כפרים ציוריים וערים מרתקות עם ארמונות מפוארים, אתרים שהיו עדים לאירועים ההיסטוריים גדולים, כרמי גפנים ובתי קפה – אלא גם תרבות, ולא בכדי התפרסמה בהקשר למוזיקה. לגדותיה חיו והלחינו מוצרט, היידן, שוברט, בני משפחת שטראוס, סמטנה ואחרים. יהודים חיו ויצרו בערים ועיירות שלאורך הדנובה ממעמקי ההיסטוריה ובלא מעט מקומות.

השייט על נהר הדנובה “חלק”, ללא גלים וטלטולים,  והנופים המגוונים והציוריים חולפים לאיטם אל מול העיניים.

יום 1 | תל אביב – מינכן – עליה לספינת הנהר
נטוס אל מינכן ומשם ניסע אל פסאו, הידועה גם בשמה “עיר שלושת הנהרות”, בה מתחברים נהר הדנובה, האין והאילץ. בשעות אחר הצהריים יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בימים הקרובים.

יום 2 – מלק
גוטן מורגן. הבוקר אנו עוגנים באחת העיירות הציוריות שבעמק וואכאו, עמק היין האוסטרי. שמור לנו ביקור מרתק במנזר המפורסם של Melk;
זהו מנזר האם של המסדר הבנדקטיני האוסטרי, בו ארמון מלכותי וספרייה המייצגים את פאר סגנון ה- Rococo בשיא הדרו. לפני שנחזור לספינה נבקר בגנים הצמודים למנזר ונצפה על העיירה עצמה.

יום 3 – שבת אשטרגום – סנטאנדרה –– בודפשט
הבוקר עוגנים ב- Estergom, העיר העתיקה בהונגריה ובירתה לשעבר, מקום מושבה המרכזי של הכנסייה הקתולית בהונגריה וכן מקום משכנו של בית המשפט החוקתי של הונגריה. כיאה למעמדה של העיר, הקתדרלה בעיר היא הכנסייה הגדולה ביותר בהונגריה ובה נבקר. נמשיך ל- Szentendre, מעין “עין הוד” של הונגריה עם מדרחוב אומנויות יפהפה.
לקראת הצהריים נגיע לבודפשט. אחרי הצהרים נתחיל את סיורנו בעיר הבירה ונראה את בית הפרלמנט ההונגרי – מבנה מרשים אשר נבנה עוד בסוף המאה ה-19 ומיצג נאמנה את הסגנון הניאו-גותי. משם לכיכר הגיבורים- האנדרטה לאבות האומה של הונגריה ופארק Vajdahunyadi. משם נגיע לביקור מרגש בבית הכנסת ובחצרו עם עץ הבוכייה המפורסם. נמשיך בעלייה ללב גבעת Buda ומצודת הדייגים.
אחרי ארוחת הערב נצא לסיור לילי לראות את גשרי הדנובה המוארים ונעלה לגבעת גֶלֶרְט, ממנה נשקף נוף עיר לילי הנחשב לאחד המרהיבים באירופה.

יום 4 | מוהאצ’
הבוקר נעגון במוהאץ’ הידועה בתולדות הונגריה ובאירופה כולה בשל שני הקרבות המפורסמים שהתרחשו ליד העיר במאה ה-16 וה-17 וסימנו את סופו של השלטון העות’מאני על הונגריה ומרכז אירופה.
את סיורנו נפתח בנסיעה לוילאני (Villány), אזור יינות בורדו האדומים הידועים באיכותם. אחרי ביקור ביקב וטעימות מהיינות הללו באווירה של פולקלור המקום נחזור ל-Mohacs לסיור בעיר.

יום 5 | שערי הברזל
נתחיל את הבוקר בהרצאה על נתיב התרבות של הדנובה. בשעות אחרי הצהרים המוקדמות, מזומנת לנו אחת מגולות הכותרת של טיולנו – “שערי הברזל של הדנובה”.
זהו קניון שחצב נהר הדנובה בסלעי ההרים לאורך 134 ק”מ, בדרכו אל הים השחור. המעבר הצר שימש בימי קדם מקום נוח להציב בו מארבי שודדים לעוברי הדרך וגם למארבים צבאיים נגד פולשים. לאורך גדות הנהר, ניתקל במצודות עותומניות עתיקות, שרידי גשר מופלא שבנו הרומאים על הנהר (גשר טריאנוס), סכר הידרו-אלקטרי אדיר מימדים, מצוקים ומפרצים בעלי תצורות מורפולוגיות מרהיבות.
זה האזור היפה ביותר במסלולו של הנהר במפגש הרי הקרפטים עם הרי הבלקנים ומהווה הגבול בין רומניה לסרביה.

יום 6 | בלגרד
הבוקר נעגון ב”עיר הלבנה”- בלגרד, בירת סרביה, עיר שחוותה מהפכות וכיבושים רבים. אלו הותירו את חותמם על האדריכלות בעיר ועל ריבוי הסגנונות המשתקפים בכל קרן רחוב. נבקר במצודת קלמגדן (Kalemegdan) ובמבצרו כדי להתבשם מהתצפית המרהיבה. נמשיך אל בית העירייה ההדור אשר שימש כמרכז העירוני הראשי בימי זוהרה של יוגוסלביה הגדולה, ועדיין ניכר בו העושר הרב במבני הפאר, הגנים, והשדרות היפות.

יום 7 | קלוצ’ה
נעגון שנית במוהאץ’ ומכאן ניסע ל-Kalocsa, “בירת הפפריקה” של הונגריה, שהייתה פעם אחת מעריה החשובות מבחינה פוליטית וכלכלית. נבקר בכיכר “השילוש הקדוש שבמרכזה הקתדרלה הבארוקית המרשימה, נמשיך בביקור בארמון הבישוף בספריה המסקרנת באוצרותיה. חובבי הקולינריה יוכלו להתבשם בתצוגות הפפריקה שבעיר. האגדה מספרת כי צבעי הדגל ההונגרי נקבעו על פי צבעי התבלין: ירוק- כצבע עלי הצמח, לבן – כצבע הפריחה ואדום כצבע התבלין הסופי.

יום 8 ברטיסלבה
בשעות אחר הצהרים נעגון בברטיסלבה, בירת סלובקיה ונצא להיכרות עם העיר היפהפיה ואתריה. נסייר במרכז העיר העתיקה, ונראה את התיאטרון הלאומי, הקתדרלה הגותית סנט. מרטין, בית העירייה העתיק ועוד.
ניסע במעלה הדרך למצודת ברטיסלבה – סמל העיר, הצופה על מפגש הגבולות הונגריה, אוסטריה וסלובקיה, ומשם אל קברו של “החת”ם סופר” ,כינויו הידוע של הרב הגדול והפילוסוף משה סופר, מי שהיה מנהיג היהדות האורתודוקסית של יהודי גרמניה ואירופה התיכונה, והפך את ברטיסלבה למרכז רוחני לכל יהדות אירופה התיכונה במאה ה-19.

יום 9 | וינה
נבלה את כל היום בוינה – בירת הואלסים. נתחיל בביקור באתר האמנותי שהקים גדול אדריכליה של אוסטריה בעידן המודרני- הונדרטוואסר. נמשיך לאורך ה- Ring נעצור בהתרשם מ-Burghof ונפלס את דרכנו במדרחוב המפורסם של אירופה Koertnerstrasse כדי לבקר בקתדרלה המפוארת של העיר Stephansdom, מלאכת מחשבת של הסגנון הגותי המאוחר. נחזור לאוניה לסעוד את ארוחת הצהרים ולאחריה ניסע לביקור מודרך בארמון שיינברון, המשמש כיום כמוזיאון, נחשב לאחד היפים ביבשת אירופה ונכלל ברשימת אונסקו של אתרי התרבות שיש לשמרם. הארמון, שהיה “הבית הלבן” של אירופה לכל אורך שלטונה של שושלת הבסבורג האוסטרית, זכה לארח בין כתליו את נפוליאון, מוצרט ואת כל מנהיגי המעצמות של התקופה. יש בו 1,440 חדרים (שרק חלקם פתוחים לקהל הרחב), גדושי מוצגים מרהיבים. נמשיך בביקור בגני Belvedere , וזאת אם יאפשר הזמן.
אחרי ארוחת הארוחת ערב נצא לסיור לילי בוינה.

יום 10 | לינץ
בשעות אחרי הצהרים נגיע ללינץ, העיר השלישית בגודלה באוסטריה, זכתה ב- 2009 בתואר בירת התרבות של אירופה הודות למורשת ארוכת שנים של אמנות, מוסיקה ואדריכלות. מוצרט הקדיש לה סימפוניה שלמה (מס’ 38) אותה כתב הגאון ב- 4 ימים, בטהובן סיים כאן את הסימפוניה השמינית וכאן נולד וגדל אחד מגדולי מלחיניה של אוסטריה- אנטון ברוקנר. נערוך סיור פנורמי בעיר העתיקה, נעצור בכיכר המרכזית, שם נרד מן האוטובוס שלנו ולאחר סיור קצר נמשיך ונטייל רגלית בחזרה לאוניה.

יום 11 | פסאו –וינה – תל אביב
הבוקר ניפרד מהספינה ונצא בדרכנו אל עבר שדה התעופה של וינה. נעצור בעיירת הספא הקסומה באדן (Baden bei Wien) היושבת על גדות נהר השווכט.
נסייר בעיירת בונבוניירה נעימה ושלווה, בין חנויות , בתי קפה (עם קרמשניט מצויין), קזינו וגנים נהדרים.

יום 12 | ברוכים השבים
בשעות הבוקר המוקדמות ננחת בנתב”ג.

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

* אין כפל מבצעים והנחות

המחיר כולל:
• טיסות ישירות אל על בנתיב: תל אביב – מינכן – תל אביב.
• מיסי נמל + מס דלק
• כל ההעברות בחו”ל
• 10 לילות בספינת הנהר.
• כלכלה על בסיס פנסיון מלא למשך השייט (ביום סיור חוף מלא – ארוחת צהרים ארוזה)
• סיורי חוף בכל הנמלים בהם עוגנת הספינה באוטובוסים תיירותיים וממוזגים ובסיורים רגליים.
• תוכנית מלאה ללא “סיורי בחירה בתשלום נוסף”.
• אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע ההעברות והסיורים.
• דמי שירות לנותני השירותים היבשתיים (למעט דמי שירות בספינה)
• מדריך ישראלי עתיר ניסיון וידע – פרופ’ גוסטב מייסלס
• מפגש קבוצה לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:
• דמי שירות בספינה (כ-7 € ליום לאדם – ישולמו ביום העזיבה)
• משקאות בארוחות ובבר.
• הוצאות בעלות אופי אישי
• כל מה שאינו מופיע בסעיף “המחיר כולל”

הערות
• המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
• חברת השייט של ספינת הנהר ו”תרבותו” שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תקלות בספינת הנהר, שינויים במפלס הנהרות, תקלות או חסימות במעברים (לוקרים) בנהרות, תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם.
• הטיול מותנה בהשתתפות 26 משתתפים.
תנאים ומידע כללי

 
השיט יתבצע בספינת הנהר Amethyst, ברמת 4 כוכבים פלוס, הספינה מכילה מקום ל- 170 נוסעים. בתכנון הספינה נלקחו בחשבון עיצובה הפנימי האלגנטי בד בבד עם נוחות מרבית לנוסעים. לספינה ארבעה מפלסים ועיצובה הפנימי משלב עץ ובד בצבעים נעימים ויוצר אווירה אלגנטית ונינוחה המתאימה לשיט נהרות.
החדרים: בכל החדרים בקומות 2 ו-3, “מרפסת צרפתית”- חלונות הזזה גדולים, מיטה זוגית או 2 מיטות נפרדות, מקלחת ושירותים, מייבש שיער, אביזרי אמבט, טלוויזיה, רדיו, כספת.
ארוחות: כל הארוחות מוגשות במסעדה המרכזית בספינה בהושבה קבועה לכל אורך השייט:
ארוחת בוקר – מזנון חופשי
ארוחות הצהריים והערב – בהגשה  a la carte
המטבח בספינה מציע תפריט בינלאומי.
וכנהוג באירופה, כל השתיה קלה כחריפה היא בתשלום.
קפה/תה ועוגה בשעות אחר הצהרים מוגשים בלאונץ’ בר – חופשי.

אולם המסעדה מוקף בחלונות פנורמיים המאפשרים ליהנות מן הנוף של שתי גדות הנהר.
צוות הספינה: 40 אנשי צוות, יחס מצוין המבטיח שירות מעולה. ניהול השייט- חברה גרמנית.
נקודות חשמל: מתח 220 וולט עם פלאג אירופאי שני פינים.
עישון: אסור בכל שטחי הספינה למעט בסיפון השמש העליון.
מידות: אורך 110 מטר, רוחב 11.40 מטר
דגל: גרמניה
גודל התאים: 15 מטר מרובע לתא רגיל, 22 מ”ר לסוויטה
כמות התאים בספינה: 85 חדרים
איבזור החדר: מיזוג אוויר, מקלחת ושירותים, טלפון, מייבש שיער, טלוויזיה, רדיו, ארון, שולחן, כיסא, כספת.
בילוי ערב: מוסיקה חיה וריקודים כל ערב

מחיר באירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 2 תוספת לקומה 3 מדריך    
 24.06.19  04.07.19       פרופ’ גוסטב מייסלס  מלא  
             
 02.08.19  12.08.19  2,665 אירו    320 אירו  פרופ’ גוסטב מייסלס  רשימת המתנה  

* הנחת הרשמה מוקדמת בשייט היוצא ב-1/7 100 אירו עד 14/2
* אין כפל מבצעים והנחות

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

2019-08-10T09:44:09+00:00