אומנות ושאנסון בשייט על נהר הסיין - מנורמנדי לפריז

קוד טיול:  TRPS
משך הטיול: 8 ימים
יציאה: 27 ביוני 2018
מדינות: צרפת
ספינה: MS Seine Princess
מסלול: פריז– אטרטה- פקאן- הונפלר- טרוויל- דוויל- לה הבר- דרך המנזרים- רואן- ורנון- ז'יברני-פריז
סגנון: שייט נהר "הכל כלול"
נורמנדי וברטאן , שני חבלי ארץ בצפון מערב צרפת, לשפת האוקיינוס האטלנטי. הצבע הירוק שולט וממש מכה בעיניים. גבעות פסטוראליות והרבה פרות הרועות על כל גבעה מוריקה. נורמנדי הוא חבל מודרני למדי, בעוד בריטאן נותרה עם טעם של פעם.
נורמנדי מפורסמת במטעי התפוחים וברנדי הקלבדוס שלה, מוצרי החלב עם הקממבר והחמאה הנורמנדית הנחשבת לטובה ביותר וכן השמנת, הדגים ופירות הים ובעיקר הצדפות שכולם באיכות מעולה. תאווה לחיך.

הרחובות הצרים בערים ובעיירות יוצרים אווירה מיוחדת. הבתים עשויים מקורות עץ כהות וטיח צבעוני.  הונפלר- עיר שתזכיר לכולם את המקום ממנו באו תושביו הראשונים של האזור בעוד שבדוויל וחופי הזהב עם בניני הפאר שבה, נבין מהם החיים היפים.
על פריס כבר נאמר הכול – ובכל זאת – תמיד נעים לחזור לעיר המדהימה  השומרת על עברה ואופיה האלגנטי אך אינה נמנעת מלהתחדש ולהפתיע. 

מסלול השייט ותוכנית סיורי החוף:
יום 1 תל-אביב – פריס – דוויל – טרוויל – אטרטה – הונפלר
טיסה ישירה  לפריס. עם ההגעה נצא מיד מערבה לנורמנדי. ניסע באזורי הקייט והנופש הציוריים של נורמנדי, עיירות הקייט המפורסמות טרוויל ודוויל.  נחצה את שפך נהר הסיין בנסיעה על גשר נורמנדי. הגשר שהינו יצירה הנדסית נבנה ב-1995 ונחשב עד היום ליצירה ארכיטקטונית מרשימה. ניסע לאורך החוף המצוקי לאטרטה, שם נתרשם מצוקי הגיר הלבנים על שלל צורותיהם והבולטים לתוך האוקינוס.
נמשיך לאורך החוף ונחצה שוב  את שפך נהר הסיין, הפעם בכיוון ההפוך, להונפלר, אחת העיירות היפות ביותר של נורמנדי.
נעלה על הספינה ולאחר התארגנות בחדרים  ניהנה מקבלת הפנים של צוות הספינה וארוחת הערב במסעדת הספינה.

יום 2 הונפלר – חופי הנחיתה
לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול בחופי הנחיתה. ניסע לארומנש, החוף בו נחתו הכוחות הבריטים, נראה את מצופי הענק שיצרו את הנמל הזמני ואת הביצורים של הגרמנים ונבקר במוזיאון בו נחזה בסרט דוקומנטרי המתעד את נחיתת כוחות הברית במקום, בזמן מלחמת העולם השנייה.
נמשיך  בנסיעה לחוף אומהה, לביקור בבית הקברות האמריקאי, אתר מרשים  ביותר.  מכאן לפונט דו הוק, שם היתה מוצבת סוללה גדולה של תותחים גרמנים ונטייל בין העמדות המבוצרות והאימתניות.
לקראת ערב נחזור לספינה לארוחת ערב ולינה. הספינה תפליג מזרחה במשך הלילה..

יום 3 דרך המנזרים – שייט על הסיין – רואן
הבוקר נצא לאיזור כפרי ומיוחד של נורמנדי וניסע בדרך הקרוייה "דרך המנזרים" אשר כולם מרשימים בגודלם. נבקר במנזר ז'ומיאז' שעבר גילגולים שונים מאז נבנה במאה השביעית, נהרס על ידי הוויקינגים ונבנה שוב במאה ה-12.
הסופר ויקטור הוגו קרא לו "אתר העתיקות היפה ביותר בצרפת" ואכן הוא יפה. נמשיך לשוט מזרחה בין כפרים ועיירות ציוריות. ארוחת הצהריים תוגש במהלך השייט. נגיע לרואן, בירתה ההיסטורית של נורמנדי עילית, והספינה תעגון ממש במרכז העיר ואנו נצא לסיור בעיר העתיקה של רואן. נטייל ברחוב "השעון הגדול", בין הקתדרלה המפורסמת שצויירה על ידי מונה ובין כיכר השוק והכנסייה המודרנית המדהימה שנבנתה במקום בו הועלתה ז'אן דארק על המוקד.
לקראת ערב, נחזור לספינה לארוחת ערב.

יום 4 רואן – שייט לורנון
נצא שוב למרכז רואן, להשלמת הסיור בעיר ולביקור במוזיאון לאמנות יפה. זהו אחד המוזיאונים לאמנות הגדולים בצרפת והוא כולל את יצירותיהם של גדולי הציירים הצרפתיים, אך לא רק. בין היתר, מוצגים שם ציורים של רובנס, קרבגיו, סיסלי, מונה, ולסקאז ועוד.
נחזור לארוחת הצהריים בספינה ואחר מכן המשך שייט לעבר ורנון, שם תעגון הספינה בלילה.

יום 5 ז'יברני – פריס
הבוקר ניסע לביקור בז'יברני, כפר שעלה על מפת הביקורים והטיולים בזכות הבית והגן של מונה שהתגורר כאן משך שנים רבות. נבקר במקום ולאחר מכן נשוב לספינה לארוחת הצהריים ונמשיך בשייט לכיוון פריס אליה נגיע בשעות הערב. הספינה תעגון בפריס קרוב למגדל אייפל.

יום 6 פריס
היום כולו יוקדש לסיור בפריס. כשהדגש הפעם יהיה דווקא על האתרים והמונומנטים החדשים והפחות מוכרים של העיר המדהימה ששומרת את עברה ועם זאת אינה מפסיקה להתחדש. במהלך הסיור נבקר במוזיאון רודן שחודש אך לאחרונה. בערב נתכבד בארוחה חגיגית לסיום השייט, שתלווה במוסיקה וריקודים .

יום 7 חבל שמפנייה: ריימס – אפירניי
ניפרד מצוות הספינה וניסע לעיר החשובה והיפה, בירת חבל שמפנייה, רימס. נבקר בקתדרלה שבה נהגו למשוח ולהכתיר את מלכי צרפת מימיו של כלוביס, המלך בסוף המאה החמישית, ועד לאחרון המלכים בצרפת במאה ה-19. לכאן הגיעה ז'אן ד'ארק כדי למשוח בשמן את המלך שרל השביעי בשנת 1429.
הקתדרלה הינה אחת הדוגמאות החשובות לאדריכלות הגותית בשיא תפארתה והוכרזה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו.
נמשיך בנסיעה בין הכרמים הרבים הגולשים מהגבעות למטה, ונגיע לעיר הנחשבת לבירת השמפנייה – אפירני. העיר מוקפת בכרמים מכל עבר, ובה ובסביבתה נמצאים היקבים החשובים והמפורסמים בעולם כולו: מרסייה, אלינה, פרייה ז'ואה, מואט אה שאנדון ועוד ועוד. כמובן שנבקר באחד היקבים, ולא נוותר על טעימות מהמשקה האצילי הזה.
לקראת ערב נחזור לעבר פריס לבית המלון לארוחת ערב ולינה.

יום 8 אובר סור אואז – טירת שנטילי – תל-אביב
אובר סור אואז, הוא כפר קטן צפונית לפריס, בו בילה ואן גוך את ימיו האחרונים ופה הוא גם שם קץ לחייו המיוסרים. וקברו נמצא ליד קבר אחיו תיאו בבית הקברות הקטן שבכפר. בתקופה זו הוא צייר כשבעים ציורים.
נבקר בארמון אובר המתנשא מעל בתי הכפר, ונצפה במצגת אור קולית מרשימה המתארת את חיי האומנים האימפרסיוניסטים ותקופתם.
לסיום הטיול נבקר בטירת שנטילי שהוקמה בין השנים 1528-1531 ולמרות שבמהלך השנים היא נהרסה, היא נבנתה מחדש ומשמשת היום גם כמוזיאון לאמנות. הגנים של הטירה תוכננו על ידי ארכיטקט הגנים המפורסם – לה נוטרה שתיכנן גם את גני ורסאיי. הטירה הופיעה במספר סרטים, כמו "רצח בעיניים" מסדרת ג'יימס בונד ועוד. במוזיאון נמצא אחד מאוספי האומנות הגדולים שבצרפת, אשר כולל יצירות קלאסיות כמו "סתיו" של בוטיצ'לי, "דיוקנה של סימונטה וספוצ'י" של פיירו די קוזימו, "שלוש הגרציות" ו-"המדונה של לורטו" של רפאל וכן עותק של תנ"ך גוטנברג.
מכאן ניסע לנמל התעופה שארל דה גול הנמצא בסמוך ונחזור בטיסה ישירה לארץ.

המחיר כולל:
• טיסות לפריז וחזרה
• 6 לינות בספינת הנהר MS Seine Princess
• 1 לילה במלון ברמת תיירות טובה
• כלכלה בספינה פנסיון מלא = 3 ארוחות ביום (כולל שתיה קרה, חמה ויין)
• בבית המלון: חצי פנסיון
• זמר שאנסונים ב- 3 ערבי שייט
• מדריך בכיר ומרצה לאומנות במקומות בהם דרוש
• אוטובוס תיירים ממוזג
• כניסות לאתרים כמפורט במסלול
• טיפים לנותני השירותים בחו"ל (למעט טיפים בספינה)
• מפגש קבוצה עם מדריך הטיול כ-10 ימים לפני היציאה

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען
• הוצאות אישיות
• טיפים בספינה
• טיפ למדריך הישראלי
• כל דבר שאינו מוזכר בסעיף "המחיר כולל"

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה   קומה 1 תוספת לקומה 2 עליונה תוספת לחדר יחיד הערות
 27.6.18 4.7.18 *    2,680 אירו 175 אירו  550 אירו  

* הנחיתה ביום 9 בשעה 00:15 (רבע שעה אחרי חצות של יום 8)
* אין כפל מבצעים והנחות

אתרים מרכזיים בהם יעבור הטיול:

  • סיור פנורמי בפריס וביקורים במוזיאונים מרמוטן מונה ורודן
  • ג'יברני – הגן והבית של קלוד מונה
  • אטרטה, הונפלר, פקאן
  • המנזר הבנדקטיני כולל טעימות מהליקר
  • טרוויל, דוויל, לה הבר
  • גשר נורמנדי
  • רואן
  • מוזיאון האימפרסיוניסטים באובר סור אואז
  • ארמון שנטילי
  • חבל שמפנייה: ריימס וביקור ביקב שמפנייה באפירניי

צפו בסרטון שייט מפריס לנורמנדי: