yes

שייט על נהר הריין מבאזל לאמסטרדם בספינת הנהר Ms Aurora

שייט על נהר הריין מבאזל לאמסטרדם

קוד טיול:  TRRE
משך הטיול: 8 ימים
יציאות: 30/8
מדינות: שוויץ, גרמניה, הולנד, צרפת
ספינת נהר: Ms Aurora 
סגנון:  שייט מאורגן כולל טיסות, העברות, פנסיון מלא בספינה, כל סיורי החוף והכניסות לאתרים עם מדריך בכיר ישראלי

הריין, הנהר הארוך ביותר במערב אירופה, זורם לאורך 1,233 קילומטר והוא בעל חשיבות גיאוגרפית, היסטורית וכלכלית. מקורותיו של הריין הם בהרי האלפים בשווייץ, חוצה אותה וממשיך משם לצרפת, אוסטריה והולנד, אך מזוהה בעיקר כנהר גרמני. סביבו נרקמו המיתוסים שעיצבו את רוחה של האומה, לאורכו נבנו עריה הראשונות של גרמניה ועל גדותיו נערכו הקרבות שחרצו את גורלה של המדינה. הריין שימש גם עורק התחבורה הראשי להובלת סחורות מגרמניה לנמלים ומשם אל מעבר לים.

חשיבותו האסטרטגית של נהר הריין פחתה במרוצת הדורות, אך ערכו הסמלי והפולקלוריסטי בעינו עומד. הריין מושך מטיילים רבים שנהנים ממרכזי התרבות שפרחו לאורכו. הם באים לכאן בהמוניהם – ברכב, על גבי אופניים או בשייט תענוגות. הנהר מתפתל בנוף קסום, לעתים רגוע ולעתים מסעיר. טירות עתיקות, ערים גדולות עם קתדרלות מפוארות ועיירות מנומנמות מתחלפות לסירוגין עם כפרים ציוריים, כרמים וגפנים וכרי דשא מוריקים, ואין במראה שלו דבר שיסגיר את עברו הסוער של האזור.

שיט בספינת נהר על הריין היא דרך נפלאה להתוודע לעריה העתיקות והמרתקות של גרמניה, להתענג על יינות טובים ואוכל משובח ומגוון, ולספוג מנה גדושה של תרבות ואמנות. הספינה המהווה עבורכם “מלון צף” על בסיס פנסיון מלא, מאפשרת ליהנות משילוב מנצח של טיול וחופשה נינוחה גם יחד.

יום 1 | תל-אביב- ציריך – מפלי הריין – באזל – עלייה לספינה והתחלת השייט
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונמריא בטיסת אל על סדירה וישירה לציריך. עם הנחיתה נעלה לאוטובוס תיירים ממוזג  ונצא בנסיעה קצרה צפונה לעבר מפלי הריין (Rhine Falls). המפלים המרשימים והגבוהים ביותר באירופה ממוקמים בסמוך לעיירה שפהאוזן שבשוויץ ומגיעים לגובה של 23 מטר. נבקר במתחם המפלים, נראה את הגעש והמים השוצפים ולאחר מכן נצא בנסיעה מערבה לעבר באזל. עם ההגעה לעיר, שמפורסמת עבורנו בגלל אותה מרפסת בה עמד הרצל, נערוך סיור פנורמי בין הגשרים והעיר העתיקה ובסיומה נגיע לנמל, בו תחכה הספינה שתהיה לנו מלון צף בשבוע הקרוב במסע מרתק לאורך נהר הריין. התארגנות ומנוחה קלה בחדרים ולאחריה ניפגש בארוחת הערב.

יום 2 | שטרסבורג – אוברנה – מונט סנט אודיל – שטרסבורג
הבוקר נגיע לשטרסבורג בירתה של חבל אלזס עם עבר מפואר והווה משגשג ומודרני. נצא בנסיעה קצרה דרומה לעבר אוברנה (Obernai), עיירה קטנה ועתיקה, יפיפייה ומיוחדת. נערוך סיור בין הסמטאות, הבתים הציוריים שנראים כמו נלקחו מאגדות, הקתדרלה ובין הקונדיטוריות ובתי הקפה הפזורים במרכז העיירה.  נעלה לביקור למנזר סנט אודיל בפסגת ההר, שקיבלו שניהם את שמם מהקדושה אודיל, שנולדה שם במאה השביעית והייתה הפטרונית של אלזס. זהו אתר עלייה לרגל דתי חשוב מאוד למקומיים. ניהנה מתצפית נוף נהדרת על חבל אלזס ועל נהר הריין אותו אנחנו חוקרים לעומק. בתום הביקור נשוב לספינה לארוחת צהריים ומנוחה קצרה ולאחריה נצא לסיור היכרות עם שטרסבורג. ליבה של העיר ממוקם על אי בנהר, ומרכזה מתקיים למעשה סביב שתי כיכרות מרכזיות – כיכר קלבר וכיכר יוהאן גוטנברג הנקראת על שמו של האיש שהמציא בעיר זו את הדפוס ושינה בכך את פני ההיסטוריה. את הסיור שלנו נתחיל בקתדרלה הנחשבת לאחת היפות בצרפת, חזיתה משופעת בפסלים מגולפים באבן שחלקם מתארים סצנות מהתנ”ך. בתום הסיור נעלה על רכבת תיירים לסיור מקיף בעיר במהלכו נבקר באזור “צרפת הקטנה” ונחווה את העיר מקרוב.
נשוב לספינה בשעות הערב המוקדמות לארוחת ערב. 

יום 3 | שפייר – היידלברג – וורמס
הבוקר נגיע לשפייר ומיד לאחר ארוחת הבוקר נצא להיידלברג לסיור בעיר העתיקה. נעלה באמצעות רכבת שיניים (רכבל) לטירה המשקיפה על העיר ועל נהר הנקר החוצה אותה. בתום הביקור נשוב לשפייר לספינה לארוחת צהריים ומנוחה קצרה ובסיומה נצא שוב בנסיעה לוורמס. מדובר בעיר עתיקה עם קהילה יהודית ענפה ביותר עוד ימי הביניים ונחשבה ביחד עם שפייר ומינץ לקהילות היהודיות הגדולות בגרמניה לאורך נהר הריין. נבקר בבית הכנסת העתיק ומוזיאון לתולדות היהדות כחלק מהמבנה, נראה גם את הקתדרלה העתיקה ואת גשר הניבלונגים המפורסם בספרות הגרמנית עוד מהמאה ה- 13. בשעות אחר הצהריים נשוב לספינה לארוחת ערב והמשך ההפלגה.

יום 4 | רודסהיים – שייט על הריין הרומנטי – בופרד
בשעות הבוקר המוקדמות נעגון ברודסהיים, עיירת יין ציורית, הנמצאת בעיקול הריין ומפורסמת בבתי היין שלה ובכרמים הציוריים המקיפים אותה מכל עבר. נצא לסיור בעיר ברכבת תיירים קטנה. לאחר מכן נטייל ברחוב הראשי, שם ניתן לטעום מיינות המקום, בשעות הצהריים המוקדמות נשוב לספינה לארוחת צהריים ונמשיך בשייט באחד הקטעים היפים ביותר של הריין המתעקל בין עיירות, כפרים, טירות וכרמים. נחלוף על פני הצוק הנודע לורליי, שעליו נכתבו אגדות ושירים ,ביניהם שירו הידוע של היינריך היינה, ונגיע ל עיירה בופרד המקסימה והמטופחת.  נטייל בין הרחובות, נחקור את הסמטאות ושוק האוכל בו נוכל לרכוש ולטעום מוצרים מקומיים ויין איכותי ומשובח.
לעת ערב נשוב לספינה לארוחת ערב והמשך הפלגה.

יום 5 | קובלנץ – עמק המוזל – קוכם
הבוקר נעגון בקובלנץ השוכנת במקום מפגש נהר המוזל עם נהר הריין. נצא בנסיעה דרומה בסמוך לעמק נהר המוזל בדרכנו אל קוכם. העיירה שוכנת בלב העמק על שתי גדות הנהר לרגלי גבעות מכוסות מכל עבר בכרמי ענבים מהם מייצרים מאות בשנים את היין המשובח שכה מאפיין את האזור ואף נעצור בייקב מקומי להסבר על התהליך וטעימת היין המעולה. נסייר בעיירה היפה, נראה את כיכר השוק והמזרקה, נר את המצודה המשקיפה מלמעלה ונשמע את סיפורה ולאחר מכן נשוב בנסיעה לארוחת צהריים בספינה ומנוחה קצרה. בתום הארוחה והמנוחה להתארגנות נצא לסיור רגלי בקובלנץ ובה אנדרטה ופסל גדול של הקיסר וילהלם הראשון. ממול – על הר, נמצא מבצר ארנברייטשטיין. נבקר גם בעיר העתיקה ונתרשם מהמבנים ההיסטוריים המעטרים את העיר. לעת ערב נשוב לספינה לארוחת ערב והמשך הפלגה.

יום 6 | קלן
בשעות הבוקר נעגון בנמל בקלן ולאחר ארוחת הבוקר המפנקת בספינה נצא לסיור בעיר קלן (Cologne), הגדולה והעתיקה ביותר על גדות הריין והרביעית בגודלה בגרמניה. את הסיור נתחיל באתר המרכזי והבולט ביותר – הקתדרלה של העיר מהיפות באירופה, בעלת שני הצריחים. בניית הקתדרלה החלה במאה ה-13 ונמשכה כ-600 שנים. זהו המבנה הגותי השני בגובהו ומהמרשימים בעולם. בהמשך נראה את “מעלות”, פסל סביבתי אשר עוצב על ידי הפסל הישראלי דני קרוון. נמשיך לכיכר העירייה הישנה ונבקר בשרידי רחוב היהודים הנמצאים לידה, שם נראה את שרידי המקווה היהודי. בתום סיורנו נשוב לספינה להפלגה בדרכנו לאמסטרדם.

יום 7 | אמסטרדם – זאנסה סחאנס
בשעות הבוקר נעגון באמסטרדם, הנמל האחרון  להפלגה שלנו בשבוע החולף על נהר הריין.  לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה באוטובוס לכפר זאנסה סחאנס (Zaanase Schans), ביקור בו נחזור בזמן אל הולנד של המאה ה-17 וה-18. נטייל בכפר הציורי ונבקר באחת מתחנות הרוח המפורסמות ונלמד את תפקידן של תחנות הרוח בהולנד לאורך השנים. משם נשוב לספינה לארוחת צהריים ומנוחה קצרה ונאפשר זמן חופשי לשיטוט באחת הערים האהובות באירופה. בשעות אחר הצהריים נצא לסיור רגלי מודרך בעיר דרך רחובותיה הציוריים של אמסטרדם ונראה את תעלות העיר היפהפיות המקיפות מכל עבר. ארוחת ערב ולינה בספינה שנשארת לעגון באמסטרדם.

יום 8 | אמסטרדם – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מספינת הנהר ונצא בנסיעה אל שדה התעופה שליד אמסטרדם ונעלה על טיסתנו חזרה ארצה.

מחיר ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה  מחיר לקומה אמצעית  תוספת לקומה עליונה מדריכים בכירים הערות  
30.08.20 06.09.20 2,200 € 195 € פרופ’ גוסטב מייסלס הנחה 200 € עד 24/2

* אין כפל מבצעים והנחות

המחיר כולל:
• טיסות אל על ישירות במסלול ת”א-ציריך // אמסטרדם-ת”א
• כלכלה – בספינה: פנסיון מלא = 3 ארוחות ביום
• עמדת קפה לשימוש אורחי הספינה 24 שעות ביממה ללא תשלום
• אוטובוס תיירים ממוזג
• סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם באוטובוס)
• כניסות לאתרים כמפורט במסלול
• מדריך מקצועי ומומחה מצוות תרבותו
• מדריכים מקומיים בהתאם לצורכי טיול
• טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו”ל (לא כולל טיפים בספינה)
• פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע-שבועיים לפני היציאה

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען
• הוצאות אישיות
• טיפ לצוות האוניה בגובה 10 € לאדם ליום
• טיפ למדריך הישראלי (נהוג 5 € או 6 $ לאדם ליום)
• כל מה שאינו מוזכר בסעיף “המחיר כולל”

הערות:
• המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
• ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימים וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול
• תוכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך יתכן שספינת הנהר תשנה במעט את מסלול השייט עקב גאות ושפל.
• לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
• כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.
תנאים ומידע כללי

ספינת הנהר “M/S Aurora” היא כלי שייט  שנבנה מחדש במהלך 2019 ורשום בהולנד, כולל חלונות:  “פרנץ’ בלקוני” בסיפון עליון המגיעים עד לתקרה, וחלונות הזזה בסיפון אמצעי שיכולים להיפתח לבריזה רעננה ולנופים מרהיבים משני צידי הנהר.
אורך: 110 מטר
רוחב: 11.5 מטר
4 סיפונים (העליון סיפון שמש}
עד 143 נוסעים
האזורים הציבוריים שלה כוללים:  אזור לובי / קבלה, מעלית, מרכז כושר קטן עם סאונה וג’קוזי, ספריה, מסעדה, טרקלין בר פנורמי יפהפה וסיפון שמש.
בחדרים: מיזוג אוויר, ארון, כסא ודלפק, מייבש שיער, כספת,  טלוויזיה, שירותים ומקלחת.
העישון אסור בספינה.
מבט על חדר בסיפון עליון ומתחתיו על חדר בסיפון אמצעי:

מחיר ביורו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 1  קומה 2 קומה 3 מדריך 
21.05.20 28.05.20 1,995 אירו 2,165 אירו  
תוספת ליחיד בחדר     520 אירו 680 אירו  

* אין כפל מבצעים והנחות
* נחיתה לפנות בוקר
 

2020-02-18T06:33:54+00:00