yes

שייט על נהר הריין מאמסטרדם לבאזל בספינת הנהר MS Symphonie

שייט על נהר הריין מאמסטרדם לבאזל

קוד טיול:  TRRE  
משך הטיול: 8 ימים
יציאה: 28 במאי 2023
מדינות: הולנד, גרמניה, צרפת, שוויץ 
ספינת נהר: MS Symphonie
סגנון:  שייט מאורגן כולל טיסות, העברות, פנסיון מלא בספינה, כל סיורי החוף והכניסות לאתרים עם מדריך בכיר ישראלי

הריין, הנהר הארוך ביותר במערב אירופה, זורם לאורך 1,233 קילומטר והוא בעל חשיבות גיאוגרפית, היסטורית וכלכלית. מקורותיו של הריין הם בהרי האלפים בשווייץ, חוצה אותה וממשיך משם לצרפת, אוסטריה והולנד, אך מזוהה בעיקר כנהר גרמני. סביבו נרקמו המיתוסים שעיצבו את רוחה של האומה, לאורכו נבנו עריה הראשונות של גרמניה ועל גדותיו נערכו הקרבות שחרצו את גורלה של המדינה. הריין שימש גם עורק התחבורה הראשי להובלת סחורות מגרמניה לנמלים ומשם אל מעבר לים.

חשיבותו האסטרטגית של נהר הריין פחתה במרוצת הדורות, אך ערכו הסמלי והפולקלוריסטי בעינו עומד. הריין מושך מטיילים רבים שנהנים ממרכזי התרבות שפרחו לאורכו. הם באים לכאן בהמוניהם – ברכב, על גבי אופניים או בשייט תענוגות. הנהר מתפתל בנוף קסום, לעתים רגוע ולעתים מסעיר. טירות עתיקות, ערים גדולות עם קתדרלות מפוארות ועיירות מנומנמות מתחלפות לסירוגין עם כפרים ציוריים, כרמים וגפנים וכרי דשא מוריקים, ואין במראה שלו דבר שיסגיר את עברו הסוער של האזור.

שיט בספינת נהר על הריין היא דרך נפלאה להתוודע לעריה העתיקות והמרתקות של גרמניה, להתענג על יינות טובים ואוכל משובח ומגוון, ולספוג מנה גדושה של תרבות ואמנות. הספינה המהווה עבורכם “מלון צף” על בסיס פנסיון מלא, מאפשרת ליהנות משילוב מנצח של טיול וחופשה נינוחה גם יחד.

יום 1 |  תל-אביב – אמסטרדם – עליה לספינה
ניפגש בשעות אחר הצהרים שדה התעופה בן גוריון נמריא בטיסת אל על לאמסטרדם. עם הנחיתה ניסע ישר לספינה הנהר שלנו. 

יום 2 |  אמסטרדם – התחלת הפלגה
לאחר ארוחת בוקר בספינה ניסע לכפר זאנסה סחאנס (Zaanase Schans), ביקור בו נחזור בזמן אל הולנד של המאה ה-17 וה-18. נטייל בכפר הציורי ונבקר באחת מתחנות הרוח המפורסמות ונלמד את תפקידן של תחנות הרוח לאורך השנים בהולנד. משם נמשיך לחוות גבינות, נלמד על הגבינות המסורתיות. נמשיך בנסיעה על עבר כפר הדייגים וולנדם (Volendam). נחזור לארוחת צהרים בספינה ולטחריה נצא לסיור בעיר דרך רחובותיה הציוריים ונגיע ללב הרובע העתיק, לכיכר הדאם המפורסמת, נחזה בארמון המלוכה ובכנסיית ההכתרה של מלכי הולנד ואת שוק הפרחים המקומי.  נטייל לאורך תעלות, הגשרים הקצרים האופייניים להולנד והבתים העתיקים בעלי המבנה הצר והארוך.
נמשיך לצד היהודי של אמסטרדם. נעבור ליד בית אנה פרנק ששימש מקום  מסתור לה ולמשפחתה במהלך מלחמת העולם השנייה, ונשמע על סיפורה המופלא של קהילת אמסטרדם שתחילתה במגורשי פורטוגל. נחזור לספינה לארוחת ערב וריקודים…
בלילה נשוט לעבר ניימכן.

יום 3 |  נימכן – ארנהיים
הבוקר נעגון בניימכן, העיר העתיקה ביותר בהולנד. ניסע לארנהיים לביקור במוזיאון הפתוח המציג את חיי היום יום של העם ההולנדי לאורך ההסטוריה של הארץ, הכולל בתים עתיקים, חוות ובתי מלאכה מאזורים שונים. נחזור בלילה תשוט הספינה לעבר קלן.

יום 4 | קלן – קובלנץ
 קלן (Cologne) היא העיר הגדולה והעתיקה ביותר על גדות הריין והרביעית בגודלה בגרמניה. את הסיור נתחיל באתר המרכזי והבולט ביותר – הקתדרלה הגותית בעלת שני הצריחים, מהיפות באירופה. בניית הקתדרלה החלה במאה ה-13 ונמשכה כ-600 שנים. זהו המבנה הגותי השני בגובהו ומהמרשימים בעולם אשר הוכרז כאתר מורשת אונסק”ו. בהמשך נראה את “מעלות”, פסל סביבתי אשר עוצב על ידי הפסל הישראלי דני קרוון. עוד נבקר בשוק העתיק של קלן, “אלטר מרקט” Alter Markt)) שם נתרשם מהרחובות הצרים מרוצפי האבנים ובהם כנסיות רבות ומבנים עתיקים. נמשיך לכיכר העירייה הישנה, נבקר בשרידי רחוב היהודים הנמצאים לידה, שם נראה את שרידי המקווה העתיק שנתגלה במקום.

יום 5 | קובלנץ – שייט ב”ריין הרומנטי” – מיינץ
קובלנץ השוכנת במקום מפגש נהר המוזל עם נהר הריין. מפגש נהרות זה בקובלנץ נקרא הפינה הגרמנית ובו אנדרטה ופסל גדול של הקיסר וילהלם הראשון. ממול – על ההר, נמצא מבצר ארנברייטשטיין. עם ההגעה לקובלנץ נצא לסיור רגלי בעיר העתיקה ונתרשם מהמבנים ההיסטוריים המעטרים את העיר, כמו פסל עמוד ההיסטוריה המתאר תולדות 2000 שנים מימי הרומאים ועד ימינו, בסיליקת סנט. קסטור, בנין הממשלה הפרוסית.
נשוב לארוחת צהריים והספינה תשים פעמיה לכיוון רודסהיים אליה נגיע בערב.
נשוט באחד הקטעים היפים ביותר של הריין – המכונה “הריין הרומנטי”. הנהר בנתיב הזה מתפתל בין עשרות טירות הממוקמות על פסגות הגבעות שמדרונותיהם מרופדים בכרמי יין בשלל גווני הירוק. נעבור גם ליד סלע לורליי הידוע, הנקודה העמוקה והצרה ביותר של הריין. הסכנה שנשקפה לספינות ולמלחים במקום הזה, “הולידה” אגדות על יפהפיות מקומיות ששרו נעימות מתוקות ופיתו מלחים אל מותם ושימש כהשראה לבלדה המפורסמת של היינריך היינה – לורליי.

יום 6 |  שטרסבורג – ברייסך
בשעות אחר הצהרים נגיע לשטרסבורג שהיא בירתה של חבל אלזס, עם עבר מפואר והווה משגשג ומודרני, גאוות העיר על אכלוס אחד ממרכזי השלטון החשובים ביבשת, הכולל את מועצת אירופה, בית המשפט האירופי לזכויות האדם ואחד מהבסיסים של הפרלמנט האירופאי.
ליבה של שטרסבורג ממוקם על אי בנהר והעיר מתרכזת למעשה סביב שתי כיכרות מרכזיות – כיכר קלבר וכיכר יוהאן גוטנברג הנקראת על שמו של האיש שבעיר הזו המציא את הדפוס ושינה בכך את פני ההיסטוריה. את הסיור שלנו נתחיל בקתדרלה הנחשבת לאחת היפות בצרפת וחזיתה משופעת בפסלים מגולפים באבן שחלקם מתארים סצנות מהתנ”ך. בתום הסיור נעלה על רכבת תיירים לסיור מקיף בעיר במהלכו נבקר באזור “צרפת הקטנה” ונחווה את העיר מקרוב.
ערב גאלה חגיגי בספינה.

יום 7 |  ברייסאך – קולמר
היום ניסע לבקר קולמר, עיירה בונבוניירה מהיפות בחבל אלזס, שם נטייל בין תעלות מים ובין מבוך של סמטאות בין בתים מתקופת ימי הביניים עם חלונות מעוטרים בעץ, בתי קפה רומנטיים והרגשה כאילו הגענו לעיר מתוך האגדות. נראה את הקתדרלה העתיקה הגותית של העיר שנבנתה כבר במאה ה- 19, ואת הבית המיוחד של כובען העיר משנת 1537 מבנה מגדלי בין שתי קומות ושם תצוגות ימי קדם.  

יום 8 | באזל – ציריך – תל אביב
נאכל ארוחת בוקר וניפרד מצוות הספינה שהנעים את שהותנו בשייט, וניסע לשדה התעופה של ציריך לטיסה חזרה לתל אביב.

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 1 תוספת לקומה 2   הערות  
28.05.23 04.06.23          
             

* המחיר הינו לפי הרשום באתר ביום ההזמנה (ולא לפי פרסומים קודמים)

המחיר כולל:
• טיסות 
• 7 לילות בספינה
• כלכלה – בספינה: פנסיון מלא (3 ארוחות ביום  כולל בר חופשי בכל שעות היום – מים, קפה, תה, יין ואלכוהול אחר)
• קוקטייל קבלת פנים וערב גאלה בסיום
• אוטובוס תיירים ממוזג
• סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם באוטובוס)
• כניסות לאתרים כמפורט במסלול
• מדריך מומחה ליעד מצוות “תרבותו”
• מדריכים מקומיים בהתאם לצורכי טיול
• טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו”ל (לא כולל טיפים בספינה)
• מפגש קבוצה בזום עם מדריך הטיול 

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען
• הוצאות אישיות
• טיפ לצוות האוניה (כ-7.5 € לאדם ללילה)
• טיפ למדריך הישראלי (נהוג 5 € לאדם ליום)
• כל מה שאינו מוזכר בסעיף “המחיר כולל”

הערות:
• המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
• ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימים וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול
• תוכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך יתכן שספינת הנהר תשנה במעט את מסלול השייט עקב גאות ושפל.
• לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
• כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.

טיולים בתקופת “הקורונה“
* הטיולים מיועדים למחוסנים בלבד היכולים להנפיק תעודת קורונה המיועדת לחו”ל (לא תו ירוק ישראלי).
* על הנוסע חלה חובה להצטייד (מוקדם ככל הניתן) על חשבונו, בפוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל, הכוללת גם סעיף קורונה. סעיף זה הוא חובה.
יובהר כי הנחיות הקורונה משתנות ממדינה למדינה ומחברת תעופה לחברת תעופה וכן משתנות מעת לעת ולכן חלה החובה על הנוסע בטרם נסיעתו להתעדכן ולפעול עפ”י ההנחיות התקפות לאותו מועד.

נא לקרוא: * תנאים גילוי נאות ומידע כללי

מחיר ביורו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 1  קומה 2 קומה 3 מדריך 
21.05.20 28.05.20 1,995 אירו 2,165 אירו  
תוספת ליחיד בחדר     520 אירו 680 אירו  

* אין כפל מבצעים והנחות
* נחיתה לפנות בוקר
 

2023-01-01T18:25:09+00:00