yes

שייט על נהר הריין מבאזל לאמסטרדם בספינת הנהר M/S Crucevita

שייט על נהר הריין מבאזל לאמסטרדם

קוד טיול:  TRRE  
משך הטיול: 8 ימים
יציאה: בהכנה
מדינות: שוויץ, צרפת, גרמניה, הולנד 
ספינת נהר: Ms Crucevita
סגנון:  שייט מאורגן כולל טיסות, העברות,
פנסיון מלא בספינה, כל סיורי החוף והכניסות לאתרים
עם מדריך בכיר ישראלי

הריין, הנהר הארוך ביותר במערב אירופה, זורם לאורך 1,233 קילומטר והוא בעל חשיבות גיאוגרפית, היסטורית וכלכלית. מקורותיו של הריין הם בהרי האלפים בשווייץ, חוצה אותה וממשיך משם לצרפת, אוסטריה והולנד, אך מזוהה בעיקר כנהר גרמני. סביבו נרקמו המיתוסים שעיצבו את רוחה של האומה, לאורכו נבנו עריה הראשונות של גרמניה ועל גדותיו נערכו הקרבות שחרצו את גורלה של המדינה. הריין שימש גם עורק התחבורה הראשי להובלת סחורות מגרמניה לנמלים ומשם אל מעבר לים.

חשיבותו האסטרטגית של נהר הריין פחתה במרוצת הדורות, אך ערכו הסמלי והפולקלוריסטי בעינו עומד. הריין מושך מטיילים רבים שנהנים ממרכזי התרבות שפרחו לאורכו. הם באים לכאן בהמוניהם – ברכב, על גבי אופניים או בשייט תענוגות. הנהר מתפתל בנוף קסום, לעתים רגוע ולעתים מסעיר. טירות עתיקות, ערים גדולות עם קתדרלות מפוארות ועיירות מנומנמות מתחלפות לסירוגין עם כפרים ציוריים, כרמים וגפנים וכרי דשא מוריקים, ואין במראה שלו דבר שיסגיר את עברו הסוער של האזור.

שיט בספינת נהר על הריין היא דרך נפלאה להתוודע לעריה העתיקות והמרתקות של גרמניה, להתענג על יינות טובים ואוכל משובח ומגוון, ולספוג מנה גדושה של תרבות ואמנות. הספינה המהווה עבורכם “מלון צף” על בסיס פנסיון מלא, מאפשרת ליהנות משילוב מנצח של טיול וחופשה נינוחה גם יחד.

יום 1 |  תל-אביב – באזל – עליה לספינה
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון נמריא בטיסה ישירה אל צריך.  עם הנחיתה  יחכה לנו אוטובוס תיירים ממוזג שייקח אותנו לבאזל.  העיר הנעימה  ממוקמת על נהר הריין, בנקודה שבה נפגשים הגבולות של שוויץ, גרמניה וצרפת. נצא לסיור רגלי בו נראה את שפך הנהר וכמובן את המרפסת המפורסמת של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל. נראה גם את האתרים המרכזיים של העיר: מוזיאון האמנות באזל, אלטשטאדט, באזל מינסטר, מוזיאון טינגולי. 
אחר הצהרים נעלה לספינה שעוגנת בבאזל, נתארגן בחדרים וצוות הספינה יקבל את פנינו ב”קוקטייל קבלת פנים”  וארוחת ערב.
הספינה עוגנת בבאזל.

יום 2 |  באזל – קולמר – פרייבורג 
לאחר ארוחת הבוקר ניסע מערבה ונחצה את גבול צרפת לביקור בקולמר, עיירה בונבוניירה, מהיפות בחבל אלזס, שם נטייל בינות לתעלות מים ומבוך של סמטאות עם בתים מתקופת ימי הביניים, בתי קפה רומנטיים והרגשה כאילו הגענו לעיר מתוך האגדות. נראה את הקתדרלה העתיקה הגותית של העיר שנבנתה כבר במאה ה- 19, ואת הבית המיוחד של כובען העיר משנת 1537, מבנה מגדלי בין שתי קומות ושם תצוגות ימי קדם. נמשיך בנסיעה קצרה על מעבר הגבול המשותף של גרמניה – צרפת – שוויץ ונבקר בעיר הסחר החופשית פרייבורג. מדובר בעיר עתיקה היושבת על משולש הגבולות בין המדינות ובסמוך ליער השחור. נראה את בית הכנסת ואת שער מרטין שהיה בעבר נקודת הכניסה הראשית לעיר ואזור המסחר. תוכלו ליהנות משיטוט ברחובות התוססים, ובשעות אחר הצהריים נשוב לבאזל לסיור קצר נוסף. לעת ערב נשוב לאנייה לארוחת ערב. 

יום 3 |  שטרסבורג
הבוקר נגיע לשטרסבורג. לאחר ארוחת הבוקר בספינה ניסע על דרך היין לעיירה ריקווייר (Riquewhir), עיירה קטנה הבנויה על מורד תלול. מהרחוב הראשי, המעוטר בגפנים ופרחי גרניום, מסתעפות סמטאות קטנות ציוריות עם חנויות קטנות, פונדקי יין, בתי קפה ובתי מלאכה ואומנויות שונות. נחזור לארוחת צהרים בספינה ולאחרי מנוחה קלה נצא לסיור בשטרסבורג.
גאוות העיר שהיא בירתה של חבל אלזס, עם עבר מפואר והווה משגשג ומודרני,  על אכלוס אחד ממרכזי השלטון החשובים ביבשת, הכולל את מועצת אירופה, בית המשפט האירופי לזכויות האדם ואחד מהבסיסים של הפרלמנט האירופאי.
ליבה של שטרסבורג ממוקם על אי בנהר והעיר מתרכזת למעשה סביב שתי כיכרות מרכזיות – כיכר קלבר וכיכר יוהאן גוטנברג הנקראת על שמו של האיש שבעיר הזו המציא את הדפוס ושינה בכך את פני ההיסטוריה. את הסיור שלנו נתחיל בקתדרלה הנחשבת לאחת היפות בצרפת וחזיתה משופעת בפסלים מגולפים באבן שחלקם מתארים סצנות מהתנ”ך. בתום הסיור נעלה על רכבת תיירים לסיור מקיף בעיר במהלכו נבקר באזור “צרפת הקטנה” ונחווה את העיר מקרוב. נשוב לספינה לארוחת הערב.

יום 4 |  מנהיים – היידלברג
מיד לאחר ארוחת הבוקר נצא להיידלברג לסיור בעיר האוניברסיטאות העתיקה והיפה שהגרמנים שרים לה “I left my heart in Heidelberg”. העיר שבמלה”ע השנייה ניצלה מהפצצות בנות הברית, שמרה על הקסם הבארוקי וההדר שלה שנותר כשהיה. רחובותיה הצרים והציוריים, בנייניה היפים והארמון המפורסם שלה הפכו לשם דבר בגרמניה. נצפה בגשר העתיק ממנו נשקף גם הארמון, העיר העתיקה ונהר הנקר החוצה אותה. נשוב לארוחת צהריים בספינה שתמשיך בהפלגה לכיוון מיינץ, שם תעגון בלילה, ותגיע עם בוקר לרודסהיים.
אחרי ארוחת הערב נוכל לצאת לסיור רגלי בעיר.

יום 5 |  רודסהיים – שייט על הריין הרומנטי – קובלנץ 
רודסהיים הנה עיירת יין ציורית, הנמצאת בעיקול הריין ומפורסמת בבתי היין שלה, ובכרמים הציוריים המקיפים אותה מכל עבר. נצא לסיור בעיר ברכבת תיירים קטנה. לאחר מכן נטייל ברחוב הראשי, שם ניתן לטעום מיינות המקום. 
נחזור לארוחת צוהריים בספינה שתשוט לכיוון קובלנץ באחד הקטעים היפים ביותר של הריין – – המכונה “הריין הרומנטי”. הנהר בנתיב הזה מתפתל בין עשרות טירות הממוקמות על פסגות הגבעות שמדרונותיהם מרופדים בכרמי יין בשלל גווני הירוק. נעבור גם ליד סלע לורליי הידוע, הנקודה העמוקה והצרה ביותר של הריין. הסכנה שנשקפה לספינות ולמלחים במקום הזה, “הולידה” אגדות על יפהפיות מקומיות ששרו נעימות מתוקות ופיתו מלחים אל מותם ושימש כהשראה לבלדה המפורסמת של היינריך היינה – לורליי.
אחר הצוהריים נגיע לקובלנץ השוכנת במקום מפגש נהר המוזל עם נהר הריין. מפגש נהרות הריין והמוזל בקובלנץ נקרא הפינה הגרמנית ובו אנדרטה ופסל גדול של הקיסר וילהלם הראשון. ממול – על הר, נמצא מבצר אֵרֵנבְּרַייטשטֵיין. הספינה עוגנת בקרבת המקום ואנו נצא לסיור רגלי בעיר העתיקה ונתרשם מהמבנים ההיסטוריים המעטרים את העיר.

יום 6 |  קלן
הבוקר  נעגון בנמל בקלן ולאחר ארוחת צהריים מפנקת באנייה נצא לסיור בעיר קלן (Cologne), הגדולה והעתיקה ביותר על גדות הריין והרביעית בגודלה בגרמניה. את הסיור נתחיל באתר המרכזי והבולט ביותר – הקתדרלה של העיר בעלת שני הצריחים, בניית הקתדרלה החלה במאה ה-13 ונמשכה כ-600 שנים. זהו המבנה הגותי השני בגובהו ומהמרשימים בעולם.  בהמשך נראה את “מעלות”, פסל סביבתי אשר עוצב על ידי הפסל הישראלי דני קרוון. נמשיך לכיכר העירייה הישנה ונבקר בשרידי רחוב היהודים הנמצאים לידה, שם נראה את שרידי המקווה היהודי במקום.
נחזור לארוחת צוהריים ולמנוחה. המעוניינים יוכלו להישאר בעיר לשיטוט במדרחוב הקניות הארוך והמרשים ולהגיע לספינה בכוחות עצמם.
אחר הצוהריים נבלה בשייט לכיוון אמסטרדם.

יום 7 |  אמסטרדם
נצא לסיור היכרות בעיר דרך רחובותיה הציוריים ונגיע ללב הרובע העתיק, לכיכר הדאם המפורסמת, נחזה בארמון המלוכה ובכנסיית ההכתרה של מלכי הולנד, נטייל לאורך תעלות, הגשרים הקצרים האופייניים להולנד והבתים העתיקים בעלי המבנה הצר והארוך.
הפינה היהודית. נמשיך לצד היהודי של אמסטרדם. נעבור ליד בית אנה פרנק ששימש מקום מסתור לה ולמשפחתה במהלך מלחמת העולם השנייה, ונשמע על סיפורה המופלא של קהילת אמסטרדם שתחילתה במגורשי פורטוגל.
במהלך היום נשלב שייט פנורמי של שעה בתעלות אמסטרדם.

יום 8 | אמסטרדם – זאנסה סחאנס – תל אביב
הבוקר נפרד מהספינה ונצא לטיול אל מחוץ לעיר. במרחק נסיעה לא רב מאמסטרדם, ממוקם אחד האתרים המפורסמים בהולנד – זאנסה סכאנס ((Zaanase Schans)). זהו כפר ציורי שהחל משנת 1961 הוכרז כפרויקט לאומי לשימור ההיסטוריה, התרבות והמסורת ההולנדית הכפרית. מאז הפך לכפר אומנים, מוזיאון פתוח ויעד תיירותי למיליוני מבקרים מידי שנה, בו ניתנת לכם אפשרות חד-פעמית לחזור ב”מכונת הזמן” להולנד של המאה ה-17.
נבקר במפעל לקבקבי עץ ונקבל הדרכה של ייצור הנעליים. נטייל בין הבתים העתיקים, הצבועים בירוק ונחצה את הגשרים על תעלות המים הרבות. לא נפסח על ביקור באחת מטחנות הרוח. אחר הצהרים נצא לשדה התעופה לקראת החזרה הביתה.

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 1 תוספת לקומה 2   הערות  
יפורסם בקרוב            
תוספת ליחיד בחדר:            

* המחיר הינו לפי הרשום באתר ביום ההזמנה (ולא לפי פרסומים קודמים)

המחיר כולל:
• טיסות אל על ישירות במסלול ת”א-ציריך // אמסטרדם-ת”א
• 7 לילות בספינה
• כלכלה – בספינה: פנסיון מלא = 3 ארוחות ביום
• ארוחת בוקר קלה למשכימי קום
• עמדת קפה לשימוש אורחי הספינה 24 שעות ביממה ללא תשלום
• קפה, תה ועוגה אחר הצהרים או בלילה, “בופה” בקבלת פנים
• קוקטייל קבלת פנים ובפרידה – משקה אחד לאדם
• בקבוק מים אחד ליום – בחדר
• מוסיקה חיה כל ערב בלאונג’ בר.
• אוטובוס תיירים ממוזג
• סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם באוטובוס)
• כניסות לאתרים כמפורט במסלול
• מדריך מומחה ליעד מצוות “תרבותו”
• מדריכים מקומיים בהתאם לצורכי טיול
• טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו”ל (לא כולל טיפים בספינה)
• מפגש קבוצה בזום עם מדריך הטיול – כשבוע-שבועיים לפני היציאה

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען
• הוצאות אישיות
• טיפ לצוות האוניה בגובה 10 € לאדם ליום
• טיפ למדריך הישראלי (נהוג 5 € או 6 $ לאדם ליום)
• כל מה שאינו מוזכר בסעיף “המחיר כולל”

הערות:
• המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
• ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימים וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול
• תוכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך יתכן שספינת הנהר תשנה במעט את מסלול השייט עקב גאות ושפל.
• לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
• כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.
טיולים בתקופת “הקורונה”:
הטיולים מיועדים למחוסנים בלבד היכולים להנפיק תעודת קורונה המיועדת לחו”ל (לא תו ירוק ישראלי).

יובהר ויודגש כי כל עוד מדינת היעד מקבלת תיירים ומתקיימות טיסות למדינת היעד, הטיולים ייצאו כסדרם.

דמי הביטול המפורטים בסעיף “מחירים” והטופס ההרשמה, יהיו תקפים גם במקרים בהם הנוסע יחלה בקורונה ו/או תחול עליו חובת בידוד וכן גם במקרים בהם תהא חובת בידוד לנכנסים לישראל, ו”משבר הקורונה” לא יהווה עילה לפטור מדמי ביטול.

על הנוסע חלה חובה להצטייד (מוקדם ככל הניתן) על חשבונו, בפוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל, הכוללת גם סעיף קורונה. סעיף זה הוא חובה.
“תרבותו” ממליצה לכל נוסעיה לרכוש גם ביטוח המכסה כל הכיסויים המקובלים וההרחבות המוצעות ע”י חברות הביטוח (לרבות הטסה רפואית)
וכן ביטוח נגד ביטול מכל סיבה שהיא המכסה את כל העלויות והנזקים העלולים להיגרם בטיול, לרבות עקב ביטול ו/או הפסקת ו/או קיצור הטיול ו/או שינויים בו, ו”תרבותו” לא תהיה אחראית כלפי הנוסע (או חברת הביטוח שלו), בכל אופן שהוא, בקשר לכל עלות ו/או נזק (לרבות חובת הנוסע לשלם דמי ביטול) בקשר לעניינים כאלה.

ההתנהלות בטיסות ובמדינות היעד תהנה בכפוף להוראות שיחולו באותה עת לגבי טיסות ו/או שהות במדינת היעד (חובת חבישת מסיכות, שמירת מרחק וכו’). חלה חובה על הנוסע לנהוג ולציית לחוקים ולהחלטות חברות התעופה והרשויות המקומיות.
על הנוסע חלה החובה לבדוק עוד בטרם הרשמתו לטיול את תנאי הטיסות והכניסה למדינת היעד והשהות בה וזאת באמצעות אתר משרד החוץ הבריאות ורשות שדות התעופה וכו’. כל מדינה ותנאיה השונים.

יובהר כי הנחיות הקורונה משתנות ממדינה למדינה ומחברת תעופה לחברת תעופה וכן משתנות מעת לעת ולכן חלה החובה על הנוסע בטרם נסיעתו להתעדכן ולפעול עפ”י ההנחיות התקפות לאותו מועד.

יודגש כי “תרבותו” לא תהא אחראית לכל נזק שייגרם לנוסע בעקבות אי השתתפותו בטיול או בעקבות מגבלות שונות שיחולו על הנוסע.

נא לקרוא: * תנאים גילוי נאות ומידע כללי

מחיר ביורו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 1  קומה 2 קומה 3 מדריך 
21.05.20 28.05.20 1,995 אירו 2,165 אירו  
תוספת ליחיד בחדר     520 אירו 680 אירו  

* אין כפל מבצעים והנחות
* נחיתה לפנות בוקר
 

2023-06-14T09:12:47+00:00