yes

טיול מאורגן לאקוואדור כולל אמזונס ואיי גלאפגוס – לא לעשירים בלבד!

טיול מאורגן לאקוואדור כולל אמזונס ואיי גלאפגוס - לא לעשירים בלבד!

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת מועד יציאה חדש בפברואר 2018

קוד הטיול: TCEG

משך הטיול: 18 ימים

יציאות: 

מדינות: אקוודור כולל איי גלאפגוס

אזורים: אמזונאס, הרי האנדים ואיי גלפאגוס

סגנון: טיול מתגלגל

על הטיול:

 • טיול מקיף במחיר חסכוני במיוחד, שווה לכל כיס

 • קבוצה קטנה – עד 22 איש בלבד

 • לינה בהסיינדות (אחוזות קולוניאליות) ובלודג’ים בשמורות

 • סיורי שייט יומיים באגן האמזונס ובין איי גלאפגוס

מדינת אקוודור הנחצית ע”י קו המשווה נחשבת, ובצדק, לאחת המדינות האקזוטיות והמעניינות בעולם! המדינה נהנית מערים קולוניאליות ציוריות, שווקים ססגוניים ועשירה בתופעות טבע ונופים מגוונים בהם הרי געש מושלגים ופעילים, מעיינות חמים, שטח עצום של יערות גשם בלתי חדירים המהווים חלק מאגן נהר האמזונס – יער הגשם הגדול והעשיר בעולם במגוון הצמחים ובעלי החיים שבו!

ואולם מעל כל אלה איי  גלפגוס – המודל לתורת האבולוציה שאין דומה להם בכל העולם והם אתר חובה לכל חובב טבע.

המרחק של אקוודור מישראל ומורכבות מסלול הטיול, הכתיבו מחיר מטרה גבוה, מה שאפשר את “הטיול של פעם בחיים” הזה לבעלי אמצעים בלבד. לא עוד!
מדיניות “השמים הפתוחים” בטיסות והמאמץ הניכר שעושה אקוודור להאיץ את הגידול בתיירות, הביא את “תרבותו” לפתח מסלול גם למטייל החסכן. מטייל כזה יכול ליהנות מהאמזונס גם כשאינו שט בספינה 5* ולחוות את פלאי הטבע בגלאפגוס לא רק מיאכטה מפוארת. 

המסלול הזה אינו פוסח על אף אתר! במסגרת הטיול נשהה בלודג’ בליבו של אגן האמזונס, בשמורת יאסוני ( Yasuni) הגדולה והעשירה בשמורות הטבע של אקוודור. נעקוב מקרוב בסיורי יום ולילה אחר המגוון האדיר של הצומח והחי. נפגוש גם את האוכלוסיה האינדיאנית המיוחדת של בני הקיצ’ווה (Kichwa) שיאפשרו לנו הצצה יחודית על תרבותם, חיי היום יום שלהם ומסורותיהם.

בהמשך טיולנו נבקר במספר שווקים ואתרים מעניינים באקוודור ובהם קיטו הבירה על שווקיה ואתריה התוססים,  מינדו “בירת הפרפרים והציפורים” של דרום אמריקה, אוטאבלו בה מתקיים השוק הססגוני ביותר בדרום אמריקה, שמורת הר הגעש המושלג קוטופקסי וכמובן נציב רגלנו על קו המשווה בנקודת Mitad del Mundo  בה נוכל לדרוך בחצי הכדור הצפוני והדרומי בעת ובעונה אחת.

בחלקו האחרון של הטיול לסיום נבלה 5 ימים/4 לילות בלתי נשכחים בטיול לגלפגוס, בשייט וסיור בין במספר איים עם צמחיה אופיינית ובעלי חיים יחודיים שאינם פוחדים מקרבת אדם ומאפשרים צפיה קרובה ובלתי אמצעית.

במהלך הטיול נתאכסן מספר פעמים ב”הסיינדות” – אחוזות קולוניאליות ציוריות (4*), שיאפשרו לנו ללמוד בצורה בלתי אמצעית על הארכיטקטורה הקולוניאלית של אקוודור.

 

יום 1 │ טיסה תל אביב – אמסטרדם* – קיטו

נפגש בנתב”ג ונטוס לאמסטרדם וממנה בטיסת המשך לקיטו בירת אקוודור. לאחר הנחיתה הצפויה בשעות אחר הצהרים ובהתאם לזמן שיוותר, נערוך סיור הכולל תצפית יפה על העיר מגבעת פנסיו (Panecillo) עליה מתנוסס פסלה של “הבתולה של קיטו”.
בשעות הערב נגיע למלוננו לארוחת ערב ולינה
.
*תיתכן טיסה דרך יעד ביניים אחר

יום  2 │העיר קיטו
היום יוקדש לסיורים להכרת קיטו בירת אקוודור. זוהי אחת הבירות הגבוהות בעולם (2850 מטר מעל פני הים) המשתרעת על מס’ גבעות ומונה 2.5 מיליון תושבים. העיר נוסדה בשנת 1534 ומאז עצמאות אקוודור ב 1822 משמשת בירה.
נסייר בעיר העתיקה ובמרכזה כיכר העצמאות (Plaza Independencia) על מבניה הקולוניאליים הנהדרים שהשתמרו בצורה מצוינת והוכרזו “אתר מורשת עולמית” ע”י אונסק”ו, ארמון קרונדלט, הקתדרלה הגדולה, הכנסיות הבארוקיות היפהפיות, כנסיית סן פרנסיסקו, כנסיית La compania de Jesus, באסיליקת דל ווטו נאסיונאל, השוק המקומי ועוד. בערב נוכל לצאת לסייר באזורי הבילוי של קיטו. לינה באזור שדה התעופה.

*במידה ומועד ההפלגה באמזונס יהיה ביום 2, הסיורים בקיטו יערכו לאחר החזרה מהשייט.
ארוחות: (ע)
לינה: קיטו

יום 3 │קיטו – טיסה לקוקה – שייט קאנו ללודג’
טיסה של חצי שעה לעיר קוקה (Coca) הנקראת גם Francisco de Orellana ע”ש החוקר הספרדי ששט וחקר את אזור האמזונס בתחילת המאה ה-16 . העיר נמצאת בצפון מזרח אקוודור ליד מזלג הנהרות קוקה ונאפו ומהווה “שער כניסה” לתיירים הבאים לסייר באמזונס. בהגיענו לעיר ניסע למזח ונעלה לשייט של שעה וחצי על קאנו ממונע ללודג’ Yasuni Cultural Center. ברוכים הבאים לאמזונס!!! נאכל ארוחת צהרים בלודג’ ולאחר מנוחה קצרה נצא לסיור הכרות ראשוני עם היער הגדול בעולם….
ארוחות: (ב.צ.ע)
לינה: אמזונס

יום 4-5 │ריו נאפו, אגן האמזונס
ביומיים הבאים נסייר במרחבי יער הגשם ונלמד להכיר את החי, הצומח והאדם החיים בו. נטייל רגלית ונשוט בסירות קאנו ביום ובלילה לפינות שונות באזור הנהר ריו נאפו, אחד היובלים הגדולים והחשובים של נהר האמזונס,  שיאפשרו לנו להכיר מקרוב את היער וסביבתו. התכנית המדויקת תקבע מידי יום ע”י מדריכי הלודג’ בהתאם לתנאי מזג האוויר, גובה המים ןעוד. במהלך השהייה נלון ונאכל בלודג’ .
ארוחות: (ב.צ.ע)
לינה:אמזונס

יום 6 │ריו נאפו – קוקה – טיסה לקיטו – מעיינות חמים בפאפלקטה – קיטו
הבוקר נשוט בסירות קאנו על נהר הנאפו בחזרה לקוקה ממנה נטוס לקיטו. לאחר הנחיתה צפויה לנו חוויה מרעננת: אתר המעיינות החמים ליד העיירה פאפאלקטה (Termas Papallacta) הממוקם בלב הרי האנדים בגובה 3300 מטר! באתר מספר בריכות בדרגות חום שונות ונוכל ליהנות מרחיצה מרעננת (מגבות יסופקו במקום). בשעות אחר הצהרים ניסע לקיטו לארוחת ערב ולינה.
ארוחות: (ב.ע)
לינה: קיטו

יום 7 │אתר “מרכז העולם” – השוק באוטבלו
הבוקר ניסע לאתר הלאומי מיטד דל מונדו (Mitad del Mundo)= “מרכז העולם” המציין את קו המשווה ובו נוכל לדרוך על חצי הכדור הצפוני והדרומי בעת ובעונה אחת…נחזה בתופעות פיסיקליות “מוזרות” אותן ניתן להדגים רק על קו המשווה ונבקר במוזיאון הלאומי  Intinan בו נלמד על התרבות העשירה של אקוודור. בתום ביקורנו ניסע לעיירה אוטבלו (Otavalo) בה מתקיים מידי סוף שבוע השוק הגדול והססגוני ביותר בדרום אמריקה. נשוטט בין הדוכנים והמוכרים, נקנה מזכרות ונהנה מאוירה דרום אמריקאית אמיתית. בתום ביקורנו ניסע ללינה בהסיינדה (חווה קולוניאלית) בסביבה.
ארוחות: (ב.ע)
לינה: אוטבלו

יום 8 │אוטבלו- קוטאקאצ’י – ימת קויקוצ’ה
ניסע לעיירה קוטאקאצ’י (
Cotacachi ), הידועה במוצרי העור שלה וכן בזכות 2 מאכלים מקומיים אופיניים המיוצרים בה:  Carne Colorada – בשר מבושל ברוטב אדום עשוי מצמח  achiote כבוש המוסיף לבשר צבע אדום, ו-  queso de hoja – גבינה רכה עטופה בעלים. בתום הסיור (והטעימות) בעיירה נמשיך ללגונה קויקוצ’ה (Cuicocha Lagoon) שפרושה בשפת הקיצו’אה לגונת השרקנים (Guinea Pigs). הלגונה נקראת כך עקב דמיונו של האי שנוצר במרכז הלגונה שרוחבה 3 קילומטר, לזה של שרקן שהוא מרכיב חשוב בתזונה המקומית עקב יכולתו להתרבות מהר והסתפקותו במזון צנוע. נערוך תצפית על האגם הציורי, ונמשיך בנסיעה דרך לוע הר הגעש פולולהואה (Pululahua), הלוע המיושב היחיד בעולם! וגם הגדול ביבשת אמריקה שקוטרו 12 קילומטר!!! נעצור לצילומים ונמשיך למלוננו.
ארוחות: (ב.ע)
לינה: מינדו

יום 9 │מינדו
הבוקר נתחיל את טיולנו במינדו ((Mindo  עיירה קטנה שנוסדה ב-1861 וממוקמת בעמק מינדו היפהפה הנמצא על מורדותיו המערביים של רכס הרי האנדים וידוע בנופיו המרהיבים, שפע המים שבו והצמחיה העשירה הצומחת בו. האזור הנמצא בליבו של יער עננים מהווה מוקד משיכה לצפרים, חובבי הליכה ואוהבי רפטינג או “אומגה” מעל צמרות העצים.
המקום ידוע בעולם כולו בשפע בעלי הכנף (450 מינים שונים), מגוון הפרפרים, דו חיים, זוחלים  וגם יונקים קטנים המאכלסים את היער הסבוך.
ניסע בקרון “אומגה” מעל תהום בעומק 300 מטר! ונראה את יער העננים פרוש למרגלותנו, נערוך טיול רגלי למפל מים ציורי שוצף בלב יער הגשם, נבקר בחוות פרפרים צבעוניים בה נלמד על ארחות חייהם המיוחדים ונסיים בסיור לימודי להכנת שוקולד בו נראה את כל שלבי תהליך הפיכת פולי הקקאו לשוקולד טעים.
ארוחות: (ב.ע)
לינה: מינדו

יום 10 │קוטופקסי
הבוקר ניסע לשמורת הר הגעש קוטופקסי (Cotopaxi) , אחד מהרי הגעש מכוסי השלג הגבוהים בעולם! קוטופקסי, “מבול של אש” בשפת הקצו’אה או “כס מלכות הירח” בשפת האינדיאנים המקומיים נראה היטב מקיטו ונחשב כמקום קדוש, מקום מושב האלים, עוד לפני תקופת האינקה. זהו ההר השני בגובהו באקוודור (5897 מטר!) והוא נכבש לראשונה בשנת 1872 . זהו הר געש פעיל שנרשמו בו מעל 50 התפרצויות מאז 1738 . עקב גובהו הרב ומיקומו על קו המשווה מהווה ההר וסביבתו גן עדן למיני צמחים ובעלי חיים מגוונים אותם ננסה לראות כשנערוך סיורים ברכב וברגל בשבילי השמורה. נהנה מנופים מרהיבים ועם קצת מזל נוכל לצפות בלאמות, קונדורים, סוסי בר ועוד.
ארוחות: (ב.ע)
לינה: קוטופקסי

יום 11 │קוטופקסי – השוק בסקוויסילי – לגונה קילוטואה – קיטו
הבוקר נעזוב את אזור קוטופקסי וניסע בדרך נופית יפה והררית דרך הקניון העתיק של זומבהואה (Zumbahua) המשובץ בכפרים ציוריים וחלקות המעובדות בצורה אינטנסיבית. נעצור לביקור בבית מקומי ונלמד כיצד חיים בני הקיצו’אה המשמרים את המסורת האינדיאנית מזה מאות שנים. נמשיך לעיירה סקוויסילי (Saquisili) ונסייר בשוק המקומי הציורי והאוטנטי אליו מתקבצים המוני סוחרים מכפרי הסביבה כדי לקנות ולמכור מוצרים שונים החל ממוצרי חשמל ועד מאכלים מסורתיים אותם נוכל לטעום. בתום סיורנו נמשיך ללגונה קילוטואה (Laguna Quilotoa), אגם מי אמרלד בתוך לוע הר געש שקרס בהתפרצות אדירה שארעה כאן לפני 800 שנה. נערוך תצפית מרהיבה  לעבר הימה מראש הקלדרה בגובה 3900 מטר והמעוניינים יוכלו לרדת בשביל לתחתית הלוע ולשוב לראשו על גב פרדה (מותנה בזמן). בתום יום מהנה ניסע ללינה בקיטו.
ארוחות: (ב.ע)
לינה: קיטו

יום 12-16 │טיסה לאיי גאלאפגוס – שייט וטיולים באיים
הבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס לאי סן קריסטובל שבקבוצת איי גלאפגוס. במשך 4 ימים הבאים נשוט ונטייל באיי גלפגוס ונלמד מקרוב על הצמחיה ובעלי החיים היחודיים שהיוו את המודל לפיתוח תורת האבולוציה ומנגנון “הברירה הטבעית” ע”י דארווין.
במהלך שהייתנו באיים נשתכן בשני מלונות, האחד באי סן קריסטובל והשני סנטה קרוז מהם נצא להפלגות וסיורים באיים נוספים.
ארוחות: (ב.צ.ע)

לינה: גלאפגוס

יום 17 │טיסה לקיטו (גוויאקיל) – טיסת המשך דרך אירופה לארץ
Baltra

יום 18 | תל אביב.
נחיתה בנתב”ג בשעות הבוקר

 

סיורי שייט יומיים בסירות נהרות באמזונס ובין איי גלאפגוס
 • טיול מיוחד וחד פעמי שאין דומה לו בשוק הטיולים. 18 ימים באתרי הטבע האקזוטיים והמלהיבים ביותר בעולם.
 • סיורי שייט יומיים באגן האמזונס שבאקוודור- האזור העשיר ביותר בעולם כיום בצמחים ובעלי חיים.
 • סיורי שייט בין איי גלאפגוס.
 • קבוצה בת 22 איש לכל היותר, ללא תוספת מחיר.
 • לינות בהסיינדות (אחוזות קולוניאליות) ובלודג’ים בשמורות
 • ערב פולקלור
המחיר כולל:

 • טיסות בין לאומיות תל אביב – קיטו – גוויאקיל- תל אביב (דרך אמסטרדם או יעד ביניים אחר באירופה)
 • טיסות פנימיות: קיטו- קוקה- קיטו,  קיטו- גלאפגוס-גוויאקיל
 • שהייה בלודג’ Yasuni Cultural Center באגן האמזונס, 4 ימים/3 לילות על בסיס פנסיון מלא (3 ארוחות ביום, החל מצהרים של יום 1 עד בוקר יום 4 ) וכל הסיורים והשיוטים שבתכנית
 • שהייה בשני מלונות באיי גלאפגוס (האי סן קריסטובל והאי סנטה קרוז)  5 ימים/4 לילות בחדרים ממוזגים עם שירותים צמודים על בסיס חצי פנסיון
 • ציוד צלילה: שנורקל, מסכה, סנפירים
 • לינה במלונות והסיינדות (אחוזות קולוניאליות) ברמת תיירות טובה על בסיס חצי פנסיון (ארוחת בוקר וארוחת צהרים/ערב)
 • אוטובוס צמוד ממוזג ונוח לביצוע הטיולים באקוודורמסים מקומיים שתעריפם משתנה מפעם לפעם
 • ערב פולקלור עם מוסיקה מקומית
 • סבלות

המחיר אינו כולל:

 • שתיה וארוחות שאינן כלולות
 • הוצאות בעלות אופי אישי וביטוחים
מומלץ לעיין ב-תנאים ומידע כללי

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר תוספת יחיד הערות    
             
              

*אין כפל מבצעים והנחות

2019-02-14T04:16:13+00:00