yes

פריחת הדובדבן – טיול מאורגן משולב בקרוז סובב יפן

פריחת הדובדבן - טיול מאורגן משולב בקרוז סובב יפן

קוד טיול: TCJA

משך הטיול/קרוז: 19 ימים
10 ימי קרוז,
נחיתה ביום ה-20

יציאה: אפריל 2018 – בהכנה

מדינות: יפן, קוריאה הדרומית

אוניה: Diamond Princess

סגנון: טיול/קרוז מאורגן

 

על הטיול:

 • טיול נינוח ומקיף, משולב בקרוז (9 לילות) סובב יפן ודרום קוריאה, הכולל יותר מקומות מהמסלול הרגיל של טוקיו-קיוטו.

 • סיורים באלפים היפנים ומבט עמוק לתוך מאצומוטו, טאקייאמה, ושירקוואה, מאתרי מורשת אונסקו המייצגות את יפן הכפרית העתיקה, ההררית והאותנטית
 • טיסות קתאי פספיק דרך הונג קונג
 • הטיול מובטח!

oyr090lg-%d7%9e%d7%a4%d7%aa-%d7%a4%d7%a8%d7%99%d7%97%d7%aa-%d7%94%d7%93%d7%95%d7%91%d7%93%d7%91%d7%9f

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

הטיול משולב הקרוז של אפריל 2018 בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת תאריכי יציאה חדשים לאביב 2018

חילופי העונות ביפן משפיעים באופן דרמטי על הנוף ברחבי הארץ. לכל עונה יופי משלה. האביב (חודשי מרץ,אפריל,מאי) מפורסם ואהוב ביותר בשל פריחת הדובדבן המדהימה (סאקורה) שמתחילה מאמצע מרץ באזורים החמים יותר ועד תחילת מאי בצפון.

הסאקורה הוא סמל מוכר של יפן, היסטורי ותרבותי, המסמל את האופי היפה אך החמקמק ובר-החלוף של החיים.

את יופיו של עץ הדובדבן, חוגגים בפסטיבלי ההאנאמי (צפיה בפרחים), פיקניקים מתחת לעצים הפורחים ולהבדיל, באינספור שירים, ציורים ומחזות שנכתבו סביב פריחת הדובדבן המרהיבה.

רב מוחלט של הטיולים הסטנדרטים בעונה הזו מתרכז סביב ציר טוקיו-קיוטו. הטיול שלנו עושה בנוסף גם טיול יבשתי וקרוז (9 לילות), מאפשר לסובב את האי הגדול הונשו ולהגיע למקומות שטיולים אחרים לא מגיעים לשם.

הקוד היפני
טיול ליפן הוא מסע אל זהות תרבותית הנבדלת משאר עמי אסיה. ברצותם – נפתחים אל העולם וסופגים השפעות תרבותיות, ברצותם – מסתגרים בבידוד מזהיר. תנועת המטוטלת בין פתיחות להסתגרות הפכו את יפן לאומה בעלת צביון ייחודי משלה – מצד אחד, אומה פרגמטית, הנכונה להטמיע לתוכה את המיטב מתרבותם של אחרים, ומצד שני, אומה נוקשה ושמרנית, אשר שומרת בקנאות על מסורתה. זהו קוד יפני שקשה לפצח אלא אם כן אתה מתכנן טיול עם מסלול והדרכה, שיתכוונו לכך.

אחד ההסברים המעניינים על התפתחות התרבותית של יפן והיפנים בהשוואה לחלקים אחרים בעולם, היה מפיו של פרופ' אמריקאי ממוצא יפני שביקר בארץ לפני שנים אחדות. "אוכלוסיית יפן" הוא אמר, "היא כמעט 45% מאוכלוסיית ארה"ב . עם זאת, גודל שטחה אינו עולה גודלה של מדינת מונטנה. יתרה מכך. 70% מהשטח הזה הם הרריים וגעשיים ואינם ראויים למגורים. כעת דמיינו את 45% מהאוכלוסייה המתגוררת בארה"ב, מצטופפת על שטח קטן בהרבה בגודל של פנסילבניה! וחלק ניכר מאוכלוסייה זו נדחס לתוך מס' קטן של ערים גדולות שטוקיו היא הגדולה שבהם".

אם תרצו, "סיר הלחץ" הזה, הוא המפתח לפיצוח הקוד היפני. כדי לנטרל את תוצאות הדחיסות הזו, היפנים פיתחו את היכולת לחיות בהרמוניה ושלום, והשיגו רמת חיים שהיא אחת הגבוהות ביותר על פני כדור הארץ. כדי להפיג את הלחץ והחרדה הם טפחו מסורות ודתות המשמשות אותם לשיפור רווחתם האישית והחברתית והדבר בא לידי ביטוי בעובדה שתוחלת החיים של היפנים היא הגבוהה בעולם.

הבידוד הגיאוגרפי שלה הביא להדגשת התחושה ההומוגנית של אחדות לאומית, מה שסייע בידי מנהיגיה לגייס בנקל את הפרט והציבור למימוש מטרות לאומיות. זה קרה לאחר ההרס הבלתי נתפס שהשאירה אחריה מלחמת העולם השנייה על עריה וכלכלתה של יפן, זה קרה אחרי רעידת האדמה הקטלנית בקוֹבֶּה וזה קורה אפילו בימינו אלה לאחר האסון הגרעיני בפוקושימה.
לאחדות יש גם אספקטים נוספים. אוצרות התרבות של יפן, חיוניים ביותר לזהות הלאומית היפנית (כעם לבדד ישכון) ולכן הם נשמרים ומטופחים ע"י הפרט והמדינה בתקציבי עתק ובמסירות אין קץ.
לדחיסות השפעות מרחיקות לכת על תחומים רבים נוספים. הרגלי הניקיון וההגיינה המחויבים בקהילה צפופה הוטבעו באורח החיים היפני עמוקות ואף שולבו בשינטו ובבודהיזם היפני כציוויים דתיים. אפילו פשע ועבריינות שהופכים לסיוט בחברות סגורות, מוגרו בשיטתיות וביפן שעורי הפשע הינם מהנמוכים בעולם, ואפילו ששמעתם על "יאקוזה".

אם אתם באמת מעוניינים לחדור ללב של יפן, ולא רק להתרשם מהנופים הנפלאים שלה, אין ספק שטיול מאורגן ליפן זו הדרך הטובה ביותר לעשות זאת

יום 1 | ת"א – אוסקה (בטיסת קתאי פסיפיק דרך הונג קונג)

יום 2 | נחיתה באוסקה
קוֹנבַאנְוואַה (Konbanwa), ערב טוב ביפנית. נחתנו בשדה התעופה קנסאי שנבנה על אי מלאכותי בלב הים – פתיח נפלא ל"ראש היפני" אחריו נעקוב בימים הבאים. לאחר הנחיתה העברה למלון.
ארוחות: (ע)
לינה: אוסקה

יום 3 | סיור באוסקה – נסיעה לקיוטו
אוסקה (Osaka), העיר השלישית בגודלה ביפן, מתגאה בכך שכלכלתה הינה השנייה בגודלה אחרי טוקיו. מספר רב של תאגידים גלובליים כגון פנסוניק, שארפ, דאייקין וניסיי קבעו כאן את מטותיהם. וכדי לחוש את דופק העיר התוססת הזו, נבקר ברובע אומדה (Umeda) שמלבד היותו רובע עסקים שוקק, הוא גם מציע שפע של קניות, אוכל ואזור בילויים.
נגוון את הביקור באוסקה בסיור בגני הטירה המדהימה שבנה הסמוראי הידיושי. נצפה אל הטירה ששוחזרה ונהלך בין חומות וגושי סלע ענקיים שהיו חלק מהמבצר.

עם סיום הביקור, נצא אל קיוטו שהייתה בירת יפן למעלה מ- 1000 שנים. לאף עיר עתיקה בעולם, לא קל להגן על נכסי המורשת והמסורות הישנות שלה מול המודרנה. בקיוטו זה מצליח. פרנסי העיר, בשיתוף מלא של התושבים, השכילו ליצור קבלה חיובית כלפי העידן החדש, ובו-זמנית לשמר ואפילו לפתח את התרבות המסורתית.
את סיורינו נפתח בגן הזן המפורסם במקדש ריואנג'י (Ryonanji) שבו היו הסמוראים עושים תרגילי מדיטציה טרם צאתם לקרב ובו נהג לבקר גם סטיב ג'ובס כל אימת שביקר ביפן כשחיפש השראה…
משם אל המקדש המוזהב (Kinkaku-ji) שנבנה במאה ה- 14 והוא בעל 3 קומות כאשר שתי העליונות מכוסות בזהב טהור. בחזיתו נמצא אגם צלול וההשתקפות שלו במים התכולים היא מראה מרהיב ואחד האייקונים הידועים של יפן. נמשיך ונבקר בטירת ניג'ו (Nijo) עוצרת הנשימה שנבנתה על ידי מייסד שושלת השוגונים טוקוגאווה ושימשה גם כארמון המגורים שלו. בטירה השתמרו ציורי קיר מרהיבים, רצפת עץ שמגיבה בקול חריקה צייצני לכל פסיעה כדי לגלות פולשים, פיתוחי עץ אמנותיים, ציורים על פרגודים והיא מוקפת גן נאה שבמרכזו מפל.
נסיים את הערב במרכז קהילת בית שלום, קהילת נוצרים יפנים אוהבי ישראל ונזכה לקבלת פנים מסורתית (מותנה באישור הקהילה).
ארוחות: (ב.ע)
לינה: קיוטו

יום 4 | קיוטו נארה- נגויה
הבוקר נצא לטייל. ונעלה אל מקדש קיומיזו (Kiyomizu) אחד המקדשים המפורסמים ביותר של יפן אשר התווסף לרשימת אתרי המורשת של אונסקו. המקום ידוע בעיקר בשל בימת העץ שלו הבולטת מהאולם המרכזי, ונמצאת 13 מטר מעל הגבעה שמתחתיה. הבימה מעניקה למבקרים נוף מרהיב של יער עצי דובדבן ואדר,על רקע קיוטו שבאופק. נמשיך לנארה שהייתה הבירה הראשונה של יפן. היא נבנתה במאה השמינית ושימשה כבירה פחות ממאה שנים. מתקופה זו נותרו מקדשים רבים בפארק גדול ויפה, שאיילים משוטטים בו בחופשיות. נבקר במקדש טודאיג'י (Todai Ji) שהוא מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים.חזרה לקיוטו מכאן נצא לגיון (Gion) פרבר של קיוטו גדוש החנויות, המסעדות ובתי תה מסורתיים אשר קנה את פרסומו העולמי הודות ל-geiko (גיישות בכירות) ול-meiko (גיישות חניכות) שתפקידן לבדר את באי הבארים והמועדונים. עם מספיק מזל יש לנו סיכוי טוב להיתקל גם בגיישה בדרכה למועדון. לגיון יש גם יחוד היסטורי המושך אליו תיירים גם בגלל הריכוז הגבוה של בתי העץ בעלי החזית הצרה והעומק הניכר, מבנים שסיפור מעניין מאחוריהם. בתום הביקור נצא לנגויה ללינה.
ארוחות: (ב.ע)
לינה: נגויה

יום 5 | יאוטסו – פסטיבל טאקיאמה
בבוקר נצא לעבר הרי האלפים היפנים . בדרכנו נעצור בעיירה יאוטסו כדי לחלוק כבוד ליפני היחיד שהוענק לו אות חסיד אומות עולם- סמפו סוגיהרה, הדיפלומט שסיכן את חייו כדי להציל בשואה למעלה מ- 5,000 יהודים מפולין וליטא. נבקר במוזיאון ע"ש.
בשעות הצהריים נגיע נגיע אל טאקיאמה (Takayama), אל יומו השני של פסטיבל האביב הנחשב לאחד משלושת הפסטיבלים החשובים ביפן .בפסטיבל
מוצאות מרכבות עם מקדשים ניידים הנחשבים היפים ביותר ביפן. טאקיאמה עיירה עתיקה, שרחובותיה ובתי העץ שבה השתמרו היטב. העיירה, הממוקמת בלב אזור יערות, הפכה את חרושת העץ למרכיב ההשפעה הבולט ביותר על האדריכלות שלה, התעסוקה, האומנות ועוד. אומני העץ של טקיאמה היו האומנים המועדפים על המשפחה הקיסרית.
ארוחות: (ב.ע)
לינה: אזור טאקיאמה

יום 6 | טאקיאמה – מאצומוטו (האלפים היפנים) – הקונה
עם בוקר נצא לביקור בשוק הבוקר המיוחד של העיירה וברחובותיה העתיקים. בתום הפסטיבל חלק מהמרכבות שמורות במוזיאון ייטאי קאיקן (Yatai kaikan) שם נבקר.
בתום הביקור נצא למאצומוטו (Matsumoto),עיירה הנמצאת בשער הכניסה להרי האלפים ובשל כך הייתה תמיד יעד אסטרטגי למבקשים לשלוט באזור. נבקר במבצר העיר המסוגנן מבצר העורב המכונה כך בשל צבע חומותיו השחורות והוא אחד מראשוני המבצרים שנבנו ביפן ובין היחידים שנותרו בשלמותם.
סיום הביקור מוצא אותנו בדרכנו על אחד מסמליה החשובים של יפן הר הפוג'י (Fuji). זהו הר געש בעל מבנה חרוטי מושלם שגובהו 3,776 מ' נטפס ונעלה אל תחנה מס' 5 בגובה של 2,150 מ' (אם מזג האוויר יאפשר) לתצפית מרהיבה על כל הסביבה.
לקראת אחה"צ נמשיך בדרכנו להקונה (Hakone), המהווה חלק מהפארק הלאומי- "פוג'י-האקונה איזו", על דרך טוקאיידו העתיקה.
ארוחות: (ב.ע)
לינה: הקונה

יום 7 | הקונה – טוקיו
הפארק בו נבקר מושך אליו מיליוני תיירים בשנה הודות למעיינות החמים שלו, בזכות אגם אשי המצוי בלוע הר געש ענק ובזכות המוזיאון לפיסול מודרני המרשים ובו אוסף נדיר של פיסול מודרני ובינלאומי. במתחם המוזיאון הפתוח משולבות גלריות, בתי קפה ופביליון פיקאסו המציג כ- 300 מיצירותיו של הצייר.
עם סיום הביקור ניסע לטוקיו בירת יפן מאז 1868 ומקום מושבו של קיסר יפן. טוקיו היא עיר של ישן וחדש, קידמה ומסורת, גורדי שחקים שהם פאר האדריכלות המודרנית לצד רחובות ישנים ובהם בתי עץ, פארקים ירוקים לצד כבישים סואנים, מקדשים ושווקים והכל בהרמוניה נפלאה.
את ביקורינו נתחיל במקדש מייג'י, אחד החשובים ביפן המוקדש לקיסר מייג'י ואשתו הקיסרית. הזוג המלכותי היה זה ששם קץ לשלטון הפאודלי ומעמד השוגון ובכך הוציאו את יפן מהבידוד בו הייתה נתונה שנים רבות. המקדש ממוקם ביער ובו כ- 120 אלף עצים מכ- 365 זנים שונים . מרשים.
נמשיך לאזור הראג'וקו המפורסם ובו שדרת אומוטה סנדו- השאנז אליזה של טוקיו ותופעה עולמית ייחודית המושכת אליה קהל רב מכל קצוות תבל. כאן, לכל מעצב-על, במקום חנות יש בניין שלם המוקדש למותג שלו! התפיסה שאדריכלות הולכת יחד עם שיווק אופנה, מיקמה כאן גודש של יצירות מופת אדריכליות בשמות הכ"כ מוכרים לכם: בניין פראדה, לואי ויטון, דיור ועוד. בתום הביקור העברה למלון וארוחת ערב. בערב נצא בתחבורה ציבורית (כלולה) לרובע שיבויה רובע בילויי הצעירים.
ארוחות: (ב.ע)
לינה: טוקיו

יום 8 | טוקיו, ניקו
הבוקר, נעשה את דרכנו לניקו (Nikko), אזור הררי ומיוער זה הממוקם כ- 150 ק"מ מצפון לטוקיו. הביקור הראשון יהיה המוזילאום של השוגון הנערץ טוקוגאווה, מייסד השושלת שהצליחה לאחד את יפן במשך יותר מ- 250 שנה. לכבודו בנה נכדו קומפלקס מקדשים מפואר טושו-גו Toshogu)) הנחשב ליפה בכל יפן. היפנים מאמינים כי כל אדם חייב לראות לפחות פעם אחת בחייו את יופייה של ניקו על שמורת הטבע שלה הכוללת בתוכה הרים וולקנים, אגמים, מפלים ואתרים היסטוריים. מכירים את שלוש דמויות הקופים המפורסמים? אלו שאינם שומעים, רואים או מדברים? בתום הביקור נצא לאגם צ'וזנג'י Chuzenji)) שנוצר ע"י סכר טבעי העשוי לבה. צורתו של האגם היא אובלית והוא ידוע בשל עומקו יוצא הדופן. בתקופת הקיץ המקום פופולארי ביותר כאתר נופש לדייג ושייט יאכטות וסירות .משם למפלי קגוןKegon) ), אחד המפלים הגבוהים ביותר ביפן (96 מ') אשר מדרונותיו עשויים קווארץ ולבה, תוצאת התפרצות הר הגעש ננטאי

יום 9 | טוקיו
עם בוקר נצא לביקור בשוק הפתוח הצמוד לשוק הדגים צוקיגי, שבו נלמד להכיר את סוגי הירקות, הפירות ומאכלי הים האהובים על תושבי טוקיו. כעת פנינו אל מקדש אסאקוסה קאנון (Asakusa Kanon) ) המוקדש לאלה קאנון- אלת הרחמים הבודהיסטית שבכוחה לרפא מחלות. נבקר גם בשוק הססגוני שליד המקדש ונוכל גם לחזות בפסטיבל מקומי "סנזה מצורי" .משם לחוויה תרבותית מעודנת אחרת, המוזיאון לתולדות תקופת האדו, המתמקד באחת מתקופותיה החשובות של יפן במאות השנים האחרונות.
בהמשך נעלה לתצפית מרהיבה על העיר ממגדל סקאי טרי, המגדל השני בגובהו בעולם (634 מ' כפול ממגדל אייפל). המגדל שהושלם ב- 2012 מאיים על ההגמוניה של אחד מסמליה הוותיקים של בירת יפן, מגדל טוקיו. נחזור למרכז טוקיו לתצפית אל גני ארמון הקיסר ואל אזור הגינזה- המרכז המסחרי החשוב של טוקיו.
לאחר ארוחת הערב, נצא בתחבורה ציבורית (כלולה) לרובע שינג'וקו רובע הבילויים ומרכז גסטרונומי.
ארוחות: (ב.ע)
לינה: טוקיו

יום 10 | קמאקורה – יוקוהאמה – עלייה לאוניה
הבוקר נצא אל קמאקורה (Kamakura), פעם בירת יפן במשך 100 שנים והיום עיר קטנה מלאת מקדשים ומונומנטים היסטוריים המהווה מוקד משיכה לתיירים.
כאן אפשר לחוש את "יפן של פעם" בזכות 80 מקדשיה וגניה, הבתים הקטנים והתושבים שחולפים בסימטאות, חלקם בלבוש מסורתי. האתר המפורסם ביותר בקמאקורה הוא הבודהה הענק "דאיבוצו", השני בגודלו ביפן.
בצהרים נצא ליוקוהמה לפגוש את אנית הקרוז המפוארת שלנו ה- Daimond Princess עליה נשהה בתשעת הלילות הבאים.

יום 11 | יום ים
את היום ננצל לבילוי ומנוחה במתקני האנייה ולהרצאה של המדריך.

יום 12 | בוסאן
בשעות הצהריים נגיע אל העיר בוסאן בדרום קוריאה. בין השנים 1950-1953 התחוללה מלחמה עקובה מדם בין קוריאה הצפונית לקוריאה הדרומית. במהלך החודשים הראשונים של אותה מלחמה, כבשו כוחות הצפון את מירב שטחה של קוריאה הדרומית. המקום היחיד שבו נעצרו הצפוניים ונתקלו בהתנגדות עזה הייתה העיר בוסאן- סטאלינגרד של המזרח. למרות המצור הקשה ויחסי הכוחות שנטו בבירור לטובת הצפון לא נכנעה העיר העיקשת ומאז ועד היום משמשת בוסאן כסמל ומופת לגבורה בקרב.
סיור החוף שלנו
כיוון שלרבים מחברי הקבוצה יהיה זה הביקור הראשון בקוריאה, סיור החוף שלנו יעשה מאמץ להכיר לכם מגוון רחב ככל האפשר מההיסטוריה והתרבות של קוריאה כולה. נסייר באזור הנמל והגשר המרהיב החוצה את המפרץ ,נבקר בשוק הדגים המפורסם של העיר ונותיר גם מעט זמן חופשי לשוטט בעיר המודרנית הזו.

יום 13 | סאקאימונוטו
נמל דייגים זה, ממוקם בנוף מרהיב של ים, שמים והרים, ידוע בקרב אניני טעם בכל העולם בסרטנים ובטונה ה- Bluefin שלו. סאקאימינטו (Sakaiminato) הוא גם השער לאזור עתיק מאוד בהונשו (האי הגדול מבין ארבעת איי יפן), בו שוכן Izumo-taisha, אחד המקדשים העתיקים הקדושים ביותר של השינטו.
סיור החוף שלנו
עם העגינה נצא אל העיירה Matsue שם נבקר ב"מבצר השחור", טירה שבה התגורר נצר לשושלת טוקוגאווה האדירה ששלטה ביפן במשך 250 שנים. יחודה של הטירה הוא בכך שהיא כמו טירת העורב בין הבודדות שנותרו מימי הביניים .ועשויה כולה מעץ. עוד נבקר במוזיאון אמנות יפנית אשר אליו נספח "הגן המרהיב ביפן".
אם נספיק, מחכים לנו בחוף ה- Yokai, כ-100 פסלי ברונזה של דמויות על טבעיות שדומיינו ידי מחבר מנגה הקומיקס המפורסם ביפן- שיגרו מיזוקי, בן המקום.

יום 14 | טויאמה
טויאמה היא בירת התעשיה הפרמצבטית ביפן. את מוקד הביקור שלנו יהיה שירקאווה גו (Shirakawa-go), אזור כפרי מסורתי שהוכרז כאתר מורשת עולמית הודות לבתי החוות שלו (gassho-zukuri), שחלקם בני יותר מ -250 שנה.והגג עשוי קש. פירוש השם הוא "נבנה כידיים בתפילה", כיוון שצורת הגגות דומה לידיהם הקפוצות של נזירים בתפילה. הסגנון האדריכלי הזה פותח במשך דורות ונועד כדי לעמוד בכמויות השלג הגדולות שנופל באזור במהלך החורף. נבקר באחד הבתים שהפך למוזיאון.

יום 15 | אקיטה
יש חגיגה תמידית באוויר של אקיטה, שבה פסטיבלי שנה ותהלוכות רחוב משולבים בשלל צבעים לתוך חיי היומיום. העיר שעברה מרחיק עד לימי הביניים, היא כיום עיר תוססת ומשגשגת המכבדת את עברה אבל מחבקת את הרוח הצעירה של תושביה. יש בה סצינת אמנים מפותחת, אוספים מערביים ויפנים במס' מוזיאונים ושכונת סמוראים בשם Kakunodate, המהווה מוזיאון חי לאורח חייהם של הלוחמים. את העיר מקיפים שדות אורז רבים המהווים את חומר הגלם למשקה הלאומי של יפן הלא הוא הסאקה.
סיור החוף שלנו
עם העגינה נצא אל רובע קאקונאודטה ( Kakunodate), אשר שימש פעם כמקום המגורים של כ-80 משפחות סמוראים. זוהי אחת הדוגמאות הטובות ביותר שנותרו ביפן לאדריכלות ולאורח חייהם של הלוחמים הללו רבי ההשפעה על ההיסטוריה של יפן. השטח כולל מבנים היסטוריים רבים, כמו, בתים, שערים, חומות, מקדשים ומחסנים של בתי העסק.
מהבתים שנותרו על כנם, שישה פתוחים לציבור ומאפשרים לנו הזדמנות מרתקת לחזור לאחור במכונת הזמן ולהציץ מקרוב באורחות חייהם.
במועד הביקור שלנו במקום, מזומנת לנו חוויה מיוחדת: רחובותיו הרחבים של הרובע מעוטרים בשפע של עצי "הדובדבן הבוכה" הפורחים בתחילת מאי, מה שיתן לנו הזדמנות נוספת לחזות בסאקורה.
נמשיך בסיור אל מבשלת שיכר יפנית מקומית המייצרת את ה סאקה- המשקה האלכוהולי . אקיטה הוא אחד האזורים החשובים לייצור סאקה במדינה, הוא ביתם של מעל 50 מבשלות ונחשב לסאקה האיכותי ביותר. הסוד מאחורי ההצלחה של הסאקה הוא כמויות השלג השנתי היורד באזור. השלג היורד מטהר את האוויר ומכסה את המחסנים עד שהם מגיעים לטמפרטורה המושלמת. "הזיקוק הקר" הוא שנותן לסאקה של אקיטה את טעם המתיקות הנפלא האהוב כ"כ על היפנים.

יום 16 | האקודאטה
היום נערוך יום סיור מלא בעיר הנמל האקודאטה- הנמל הראשון שנפתח למערב לאחר הסגר מרצון של מאות שנים. העיר שנוסדה במאה ה-15 היא בת 400 אלף תושבים כיום והנמל שלה הוא אחד הנמלים החשובים ביפן.
סיור החוף שלנו
נתחיל את הביקור בשוק בוקר יפני מסורתי שכולו סדר וניקיון ושכל עקרת בית יפנית קונה בו את המצרכים היומיים . נבקר במבצר גוריוקאקו מבצר מרשים בגודלו, בתעלות המים ובחומות האבן סביבו . נשלים את ביקורנו ברובע מוטומאצי הרובע שבו התיישבו הסוחרים הזרים עם פתיחת הנמל ב- 1854 לעולם הרחב. בתי הרובע מצטיינים בסגנונות האירופיים השונים לפי מוצאם . נשלים את ביקורינו בתצפית יפה ממרומי הר האקודטה אליו נטפס ברכבל

יום 17| אאמורי – הירוסאקי
העיר אאומורי בצפון יפן, שואבת את יופיה ממטעי תפוח עץ ועצי הדובדבן הפורחים המקיפים את נופיה על רקע הרי Hakkoda המושלגים הנראים ממרחק. לאורך ההיסטוריה שלה, היא הוכתה באסונות פעם אחר פעם. בשנת 1910 הרסה שריפה גדולה חלק ניכר של העיר ובמהלך מלחמת העולם השניה, היא נותרה הרוסה לאחר הפצצה אווירית – ובכל זאת ידעה להתאושש תמיד. אולם, אאמורי ידועה בעיקר בזכות פסטיבל Neputa Matsuri הנודע שלה, אירוע שנתי המושך אליו רבים.
סיור החוף שלנו
לאחר העגינה באאמורי, נצא להירוסקי השכנה, עיר עתיקה מהמאה ה-8 שהיתה עיר מחוז חשובה בתקופת אדו. התחנה הראשונה שלנו היא פארק Hirosaki Castle הנודע שבמרכזו טירת השוגון אשר נשרפה ונבנתה מחדש בשנת 1810. יש בה שלושה מפלסים, צריח, תעלות הגנה, שערים וקירות מבוצרים אשר נשמרו היטב ומאפשרים לנו להציץ לרגע לעולמו של מנהיג הלוחמים.
אוצר היסטורי זה הוא גם משכנו של אחד המראות הטבעיים הפופולריים ביותר במדינה. שפר מזלנו לבקר במקום בשבועיים בהם מתקיים פסטיבל "Sakura matsuri" כאשר הפארק כולו הופך לורוד חיוור ו- 2,600 עצי הדובדבן שבו מלבלבים במלוא פריחתם.
מלאים מיופיו המרהיב של הטבע, נמשיך אל העיירה נפוטה מורה (Nepota Mura) ובה נבקר במוזיאון "חי" ומרשים אבל כזה שאינו נראה כמוזיאון מצוי. תכולתו כוללת דמויות דו- מימד דימיוניות, מתוחות על מסגרות עץ ובמבוק הנישאות על עגלות במהלך הפסטיבל המפורסם של הירוסאקי, Neputa Matsuri. המתקיים באוגוסט.
הדמויות והעגלות הן מעשה אמנות שמתחילים לעצב אותן עם סיום הפסטיבל הקודם והן כוללות לוחמים מיתולוגיים, ציורי קרבות ונשים יפות. המדריך המקומי יספק הסברים על המסורות והיסטוריה סביב הפסטיבל. במקביל נוכל ליהנות גם מהופעה חיה של המוזיקה המושמעת במהלך החגיגה.

יום 18| יום ים
את היום ננצל לבילוי ומנוחה במתקני האנייה ולהרצאה של המדריך.

יום 19| טוקיו (טיסה הביתה)
הגעה לנמל יוקוהמה העברה לשדה התעופה וטיסה דרך יעד הונג קונג לישראל

 • אופי הטיול הזה בנוי כך שמי שטרם היה ביפן, לא יחסר מצד אחד מתרבותה המסורתית, מההיסטוריה המרתקת שלה ומעיצובה המודרני, ומצד שני יעשה זאת בשילוב נינוח ויסודי של טיול יבשתי וקרוז.
 • המסלול עוצב כך שלא יסתפק רק בציר טוקיו-קיוטו, אלא יטפס בין היתר לגבהים של האלפים היפנים שם יפגוש את הטבע הייחודי למדינה הזו.
 • בנוסף, יקיף את האי הגדול הונשו ויבקר בערי החוף המרתקות של יפן שהמסלול הסטנדרטי אינו מגיע לשם..
 • דגש רב על מפגשים אישיים עם נציגי תרבות מקומית
 • מלונות במרכז העיר – הארוחות יהיו בבתי המלון או במסעדות כדי לאפשר לכם לטעום מהקולינריה היפנית המסורתית.
המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות בחב' סדירה בנתיב: ת"א-יעד ביניים –אוסקה-טוקיו-יעד ביניים-ת"א
• מיסי נמל, מס בטחון והיטל דלק מעודכן ל-1.7.16
• בתי מלון בדרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה עם שירותים צמודים
• חצי פנסיון. ארוחות במסעדות ובבתי המלון
• כניסות לכל האתרים ופעילויות לפי התוכנית
• אוטובוס תיירות ממוזג לכל העברות וסיורים.
מדריך/כה ישראלי/ת מצוות "תרבותו" המנהל/ת את הטיול ובקיא/ה ומנוסה ביפן 
• מדריכים ומרצים מקומיים
• טיפים לנותני שירותים בחו"ל
• המחיר בקרוז, כולל גם:
• קרוז+מיסים+ טיפ באניה בגובה 13.5 דולר לאדם ליום (חובה עפ"י כללי חב' האניות)
• כלכלה במהלך השיט – פנסיון מלא (למעט ארוחת צהרים בסיורי חוף)
• מפגש קבוצה לפני הטיול

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען
• שינויים במחירי מיסי נמל, היטל ביטחון ותוספת דלק. המחיר נקבע עפ"י המחיר הנכון ליום מתן ההצעה, היה ומחירים אלו ישתנו, יעודכן המחיר בהתאם.
• ביטוח נוסעים, סבלות, תשר למלווה הישראלי

הערות:

 • מרכיב מחיר השייט משתנה בחברת השייט עפ"י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
 • חדרי מלון ביפן בד"כ קטנים מהסטנדרטים במערב.
 • חדרי יחיד (SINGLE ROOM), בד"כ קטנים יותר מאלו הזוגיים.
 • לא בכל המלונות קיים שרות סבלות.
 • תוכנית הטיול המופיעה לעיל כפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות.הטיול מתוכנן לשיא עונת הפריחה ביפן (מתבסס על בדיקות שיא פריחת עץ הסאקורה של משרד התיירות היפני בשנים האחרונות).
 • ייתכנו שינויים בתכנית הטיול, ובסדר הביקור באתרים בהתאמה לתחזית התפתחות הפריחה ולאילוצים שאינם תלויים במארגנים.
 • במהלך הטיול ישולבו "מגוון הפתעות תרבותיות" שחלקן אינן מצויינות בתוכנית הכתובה

תנאי תשלום:
• דמי הרשמה על סך 200 $ לנוסע הנכללים במחיר הטיול.
• עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו.
• ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
• התשלום לפי שער המחאות והעברות.

חשוב לעיין ב-תנאים ומידע כללי

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי*

יציאה חזרה חדר פנימי חלון בתוספת מרפסת בתוספת תוספת יחיד הערות
11.4.17 29.4.17  7,825 $      985 $  2,300 $ נחיתה ביום 20 

*אין כפל הנחות ומבצעים

אוניית הפאר Caribbean Princess

"הרגשת ספינה גדולה-קטנה" : זאת הפילוסופיה של קרוזי הנסיכה. כלומר, אתם נהנים מכל הנוחיות והאפשרויות השונות של ספינת הנופש הגדולה ובאותו הזמן האווירה כל כך צמודה ואישית כמו על ספינה קטנה. זה מתאפשר הודות הברים הקטנים הרבים, החדרים הציבוריים, וכמובן, שירות טוב ואישי של הנסיכה הקאריבית.

2019-02-14T04:16:18+00:00