yes

שייט על נהרות הריין והמוזל משטרסבורג לאמסטרדם על ספינת הפאר סוויס טיארה

שייט על נהרות הריין והמוזל משטרסבורג לאמסטרדם על ספינת הפאר סוויס טיארה

\

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת תאריכי יציאה חדשים

קוד טיול:  TRRE

משך הטיול:  9 ימים, 7 לילות

יציאות:  15 ביולי 2017

מדינות:  שוויץ, צרפת, גרמניה,הולנד

ספינה: Swiss Tiara

מסלול: : ציריך, שטרסבורג, מנהיים, רודסהיים,
קוכם, קובלנץ, קלן, רוטרדם, האג, אמסטרדם

סגנון: קרוז מאורגן בשיטת "הכל כלול"

על הטיול

 • שיט בספינת נהר על הריין היא דרך נפלאה להתוודע לעריה העתיקות והמרתקות של גרמניה, להתענג על יינות טובים ואוכל משובח ומגוון, ולספוג מנה גדושה של תרבות ואמנות.
 • נטייל גם בעמק נהר המוזל היפהפה, אחד היובלים של הריין וארץ היין של גרמניה, הרצוף בנוף לא רגיל של כרמים המתנשאים בטרסות תלולות, כפרים וטירות מימי הביניים.
 • דגש מיוחד בקרוז הושם על סיפורן של הקהילות היהודיות בחבל הריין (ערש הולדתה של אשכנז) שבהן התפתחו לפני אלף שנה מרכזי תורה שהשפיעו ומשפיעות עד היום על העם היהודי.

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

הריין, הנהר הארוך ביותר במערב אירופה, זורם לאורך 1,233 קילומטר והוא בעל חשיבות גיאוגרפית, היסטורית וכלכלית. מקורותיו של הריין הם בהרי האלפים בשווייץ, חוצה אותה וממשיך משם לצרפת, אוסטריה והולנד, אך מזוהה בעיקר כנהר גרמני. סביבו נרקמו המיתוסים שעיצבו את רוחה של האומה, לאורכו נבנו עריה הראשונות של גרמניה ועל גדותיו נערכו הקרבות שחרצו את גורלה של המדינה. הריין שימש גם עורק התחבורה הראשי להובלת סחורות מגרמניה לנמלים ומשם אל מעבר לים.V
חשיבותו האסטרטגית של נהר הריין פחתה במרוצת הדורות, אך ערכו הסמלי והפולקלוריסטי בעינו עומד. הריין מושך מטיילים רבים שנהנים ממרכזי התרבות שפרחו לאורכו. הם באים לכאן בהמוניהם – ברכב, על גבי אופניים או בשייט תענוגות. הנהר מתפתל בנוף קסום, לעתים רגוע ולעתים מסעיר. טירות עתיקות, ערים גדולות עם קתדרלות מפוארות ועיירות מנומנמות מתחלפות לסירוגין עם כפרים ציוריים, כרמים וגפנים וכרי דשא מוריקים, ואין במראה שלו דבר שיסגיר את עברו התוסס של האזור.

שיט בספינת נהר על הריין היא דרך נפלאה להתוודע לעריה העתיקות והמרתקות של גרמניה, להתענג על יינות טובים ואוכל משובח ומגוון, ולספוג מנה גדושה של תרבות ואמנות. הספינה המהווה עבורכם "מלון צף", מאפשרת ליהנות משילוב מנצח של טיול וחופשה נינוחה גם יחד.

בכל יום נרד לסיורי חוף מאורגנים המתוכננים למצות את אתריה האטרקטיביים של כל עיר בה נעגון. הכלכלה בספינה היא על בסיס פנסיון מלא בתפריט עשיר ומפנק. כל הספינה ממוזגת, כל חדר מאובזר היטב ולו שירותים צמודים ומקלחת.

יום 1 │ ת"א – ציריך – שטרסבורג (המראה מת"א 04:50)
נטוס לציריך שבשוויץ. לאחר הנחיתה ניסע לכוון שטרסבורג ((Strasburg שבצרפת ונעלה לספינה שתהיה לנו בית מלון צף לשבוע הקרוב. לאחר צהריים ומנוחה, נצא לסיור בעיר.
גאוות העיר היא על אכלוס אחד ממרכזי השלטון החשובים ביבשת, הכולל את מועצת אירופה, בית המשפט האירופי לזכויות האדם ואחד מהבסיסים של הפרלמנט האירופאי.
ליבה של שטרסבורג ממוקם על אי בנהר והעיר מתרכזת למעשה סביב שתי כיכרות מרכזיות- כיכר קלבר וכיכר יוהאן גוטנברג הנקראת על שמו של האיש שבעיר הזו המציא את הדפוס ושינה בכך את פני ההיסטוריה.
סיור החוף שלנו
את הסיור שלנו נתחיל בקתדרלה הנחשבת לאחת היפות בצרפת וחזיתה משופעת בפסלים מגולפים באבן שחלקם מתארים סצינות מהתנ"ך. אטרקציה נוספת כאן היא השעון האסטרונומי, שנבנה במאה ה-16 ומפגר באופן כרוני בחצי שעה. נחלוף על פני האוניברסיטה העתיקה בה למדו נפוליאון וגטה, ברובע "צרפת הקטנה", נטייל ברחובות הציוריים, בכיכרות הגדולות, בגנים הנהדרים עד שיגיע הזמן לחזור לספינה.

יום 2 │מנהיים – היידלברג – רודסהיים
הבוקר נעגון בעיר מנהיים (Mannheim)שהוקמה במאה ה-8, נהרסה חלקית בידי בנות הברית במלחמת העולם השניה ושוקמה במהירות לאחריה. מכאן נצא אל היידלברג שעם שלושת מיליון תייריה בשנה נמצאת גבוה בסולם המבקרים בערי גרמניה.
העיר שבאורח פלא, לא נפגעה בהפצצות מלחמת העולם השנייה, שמרה על מרבית בנייני הברוק המרהיבים שלה, מה שעושה את הביקור בה לוויה.
סיור החוף שלנו
כל מי שמגיע להיידלברג ירצה לעלות על הר הקֶניגְסְבֶּרג, לגובה 70 מטר מעל נהר הנֶקאר, ולראות את הטירה של היידלברג. ואכן הטירה והמבנה הסמוך לה הם מהאתרים המרשימים ביותר בגרמניה. נסייר גם בעיר העתיקה שבמרכזה כיכר השוק ובה אחת מהמזרקות היפות של היידלברג, בתי בורגנים מכובדים, בתי קפה רבים וחנויות קטנות רבות עוד יותר.
נעבור גם ליד אוניברסיטת היידלברג, העתיקה ביותר בגרמניה ומפורסמת בעולם כולו הודות לענקי הרוח שלימדו בה- וילהלם פרידריך הגל, מקס וובר, קרל יספרס ואחרים.
בשעות אחה"צ המאוחרות נגיע לרודסהיים (Rudesheim ) עיירת כרמים קטנה ושופעת קסם המושכת אליה מיליוני מבקרים בשנה ואשר ידועה ביין הלבן המיוצר בה. בערב נצא לרחוב המפורסם בעיירה הוא Drosselgasse ולאורכו חנויות מזכרות, ברים, מסעדות ומרתפי יין. האווירה ברחוב שמחה וכולם שותים, נהנים וצוחקים.

יום 3 │קוכם
בצהרים נעגון בעיירה קוכם (Cochem הנחשבת לבירת עמק המוזל, גם היא עיירה ימי ביינמית ופנינה אדריכלית טיפוסית לאזור זה עם גבעות וטירות סביב לה.
סיור החוף שלנו
נערוך סיור רגלי דרך הסמטאות עם בתי קורות העץ, נראה את השער שהשתמר מימי הביניים והשוק המקומי. לאחר מכן נעלה לנקודת תצפית מרהיבה המשקיפה על העיר ועל נהר המוזל החוצה אותה. בזמן שיוותר נשוטט להנאתנו על הטיילת שוקקת התיירים הרבים המהלכים בין החנויות, בתי הקפה ונגני הרחוב. אחר הצהרים נשוב לאניה לארוחת ערב ולינה.

יום 4 │קובלנץ
בצהרים נעגון בעיירה קובלנץ ((Koblenz. נצא אל העיר שהתמקמה בדיוק על מפגש נהרות הריין והמוזל. העיר, שהייתה נתונה פעם להשפעה צרפתית, מכנה את עצמה בשם המחמיא "פריז הקטנה".
סיור החוף שלנו
יש בעיר שני רחובות מקבילים – ויקטוריה ומיינזר – שמובילים היישר אל העיר העתיקה המרושתת במדרחובים ולאחד האתרים הכי ידועים בעיר- "הפינה הגרמנית". הגרמנים הקימו שם מבנה אדיר שעליו נמצא פסלו הענק של הקיסר וילהלם הראשון, הקיסר שאיחד בתקופתו את גרמניה ושפך לראשונה שמן על מדורת הלאומנות הגרמנית. נסייר ברחובות וסמטאות העיר עד לערב שאז יגיע הזמן לשוב לספינה ולהמשך ההפלגה.

יום 5 │קלן
הבוקר נתעורר בקלן (Koln ) העיר הגדולה והעתיקה ביותר על גדות הריין והרביעית בגודלה בגרמניה. בעיר חיים מעל למיליון תושבים, מלאומים שונים מה שמוסיף לאותנטיות ולרב-תרבותיות שלה. רב האטרקציות התיירותיות של קלן נמצאים בעיר העתיקה ובמרכזן הקתדרלה.
סיור החוף שלנו
את הסיור נתחיל באתר המרכזי והבולט ביותר – הקתדרלה של העיר בעלת שני הצריחים, אחד המבנים הגותיים המרשימים בעולם אשר הוכרז כאתר מורשת אונסקו. בניית הקתדרלה החלה במאה ה-13 ונמשכה כ-600 שנים. זהו המבנה הגותי השני בגובהו בעולם, והיא מוכרזת כאתר מורשת עולמי. עוד נבקר באחת הרחבות הגדולות המקיפות את הקתדרלה הנקראת "מעלוֹת" עבודתו של האמן הישראלי דני קרוון. משם אל השוק העתיק של קלן, "אלטר מרקט" Alter Markt שם נתרשם מהרחובות הצרים מרוצפי האבנים בהם כנסיות רבות ומבנים עתיקים.
הפינה היהודית. נמשיך לכיכר העירייה הישנה ונבקר בשרידי רחוב היהודים הנמצאים לידה, שם נראה את שרידי המקווה היהודי במקום.
בתום סיורנו נשוב לספינה להפלגה הצפויה אל נהר המוזל.

יום 6 │ רוטרדם
סיור החוף שלנו
הבוקר נעגון בעיר הנמל ההולנדית רוטרדם (Rotterdam). לאחר ירידתנו מהאניה ניסע להאג (Den Hague) בירת הולנד שבה יושב הפרלמנט, בית המלוכה של הולנד, בית המשפט העליון, מוסדות בין לאומיים שונים והשגרירויות הזרות. נסייר באתרים החשובים ובהם הבינהוף- מושב הפרלמנט והבריכה המקיפה אותו, אולם האבירים, ככר פליין המוקפת בבניני ממשל מהודרים, בית העיריה החדש, בית העיריה הישן, ארמון השלום בו ממוקם בית הדין הבין לאומי, הארמון המלכותי וכנסית סט. ג'קובס. אחר הצהרים נסתובב על הטיילת הציורית של סכוונינגן .בסיומו של יום מהנה נשוב לאניה להמשך ההפלגה.

יום 7 │ אמסטרדם
לפנות בוקר נעגון בתחנתנו הסופית – אמסטרדם (Amsterdam).
סיור החוף שלנו
נצא לסיור היכרות בעיר דרך רחובותיה הציוריים ונגיע ללב הרובע העתיק, לכיכר הדאם המפורסמת, נחזה בארמון המלוכה ובכנסיית ההכתרה של מלכי הולנד, נטייל לאורך תעלות, הגשרים הקצרים האופייניים להולנד והבתים העתיקים בעלי המבנה הצר והארוך.
הפינה היהודית. נמשיך לצד היהודי של אמסטרדאם. נעבור ליד בית אנה פרנק ששימש מקום מסתור לה ולמשפחתה במהלך מלחמת העולם השנייה, נבקר בבית הכנסת הפורטוגזי ונשמע על סיפורה המופלא של קהילת אמסטרדם שתחילתה במגורשי פורטוגל.
במהלך היום נשלב שייט פנורמי של שעה בתעלות אמסטרדם.

יום 8 │אמסטרדם – זאנסה סכאנס – ת"א
הבוקר נפרד מהספינה ונצא לטיול אל מחוץ לעיר. במרחק נסיעה לא ארוך מאמסטרדם, ממוקם אחד האתרים המפורסמים בהולנד – זאנסה סכאנס. זהו כפר ציורי שהחל משנת 1961 הוכרז כפרויקט לאומי לשימור ההיסטוריה, התרבות והמסורת ההולנדית הכפרית. מאז הפך לכפר אומנים, מוזיאון פתוח ויעד תיירותי למיליוני מבקרים מידי שנה, בו ניתנת לכם אפשרות חד-פעמית לחזור ב"מכונת הזמן" להולנד של המאה ה-17.
נבקר במפעל לקבקבי עץ ונקבל הדרכה של ייצור הנעליים. נטייל בין הבתים העתיקים, הצבועים בירוק ונחצה את הגשרים על תעלות המים הרבות. לא נפסח על ביקור באחת מטחנות הרוח. אחר הצהרים נצא לשדה התעופה לקראת החזרה הביתה.


נחיתה בנתב"ג ביום 9.
מחיר הטיול בשיטת "הכל כלול":

 • טיסות תל אביב – ציריך – אמסטרדם – תל אביב
 • 7 לילות בספינת הנהר (8 ימים), כאשר כל החדרים חיצוניים עם מרפסת צרפתית French Balcony (דלת הזזה).
 • סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (באוטובוסים תיירותיים וממוזגים וחלקם רגליים).
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא למשך השיט למעט בימי סיור חוף מלאים בהם תסופק ארוחת צהריים ארוזה.
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע ההעברות והסיורים.
 • מיסי נמל + מס דלק (נכון ליום 1.11.16)
 • טיפים לנותני השירותים (למעט בספינה בה יש לשלם 11 € לאדם ליום).
 • מדריך ישראלי עתיר ניסיון וידע, צמוד לכל אורך הטיול.
 • • תוכנית מלאה ללא סיורי אופציה.

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח בריאות ומטען והוצאות אישיות
 • כל מה שאינו כתוב בסעיף "המחיר כולל".

הערות

 • המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק (אחרי 1.11.16).
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול.
 • לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.
 • חברת השייט שומרת לעצמה את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרה של תקלה טכנית בספינת הנהר או שינויים במפלס המים בנהר אשר אינם מאפשרים את ביצוע המסלול שפורסם.

מחירים ביורו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 2 תוספת לקומה 3 תוספת יחיד הערות   
  15.07.17 23.07.17*  2,395 אירו   250 אירו      
             

* הנחיתה ביום 9

*מומלץ לעיין בתנאים ומידע כללי

2019-02-14T04:15:30+00:00